Prepoznavanje bezuslovne ljubavi u vezi

najgori su oni koji vernost traze, a ne daju je...sta je dozvoljeno njima partneru nije. :sad2:

Ti si kao premazana, ali mozda i nisi...
Zensko kad izjavi kao ti sto izjavis da tu je uslov vernost, ili mora da se postavi jasno prema okruzenju ili joj to prikazivanje vaznosti vernosti svi tumace kao lazno...
Jer u okruzenju ti je sve ko koga dohvati i drpi samo da se javno ne sazna...
Ako ti dodjes i u takvom okruzenju ponovis izjavu onih koji to rade, onda se svesno ili nesvesno deklarises za isto...
Da bi to bilo razlicito od onog sto je podrazumevano , mora da se naglasi razlika...A to je na prvom mestu svest kakvo je stanje, a onda i odbijanje takvih odnosa kao prilicnih...
Zene medjutim vole da igraju igre u kojima se koriste tudje tajne, skrivaju svoje, a glumi se puritanka...
To uopste ne pali...
Znaci svaka zena koja kaze naravno da ne bih oprostila prevaru, bukvalno kaze, naravno da sam i ja kao i ostale, znaci gledam da se potrpam ali da to bude diskretno pa to radi i ti , ako zaebes, odseci cu ti jaja..
Jeste zeni se cini da je jasna, zato sto u njenoj glavi postoji samo ona kao centar sveta i sve oko nje je usmereno i ne spava nocima zbog toga sta ce njoj da kazu...
Bez obzira da li dominira u svom odnosu ili okruzenju, ona je u mislima centar sveta...

Iako postoje , iako ih je malo , one koje zele da budu ozbiljnije shvacene u ovom droljastom drustvu , da naglase da postuju drugacije vrednosti moraju to mnogo mnogo glasnije i jasnije da urade...inace ce dobiti upravo ono sto im bas i ne prija, a steta je ako su vec bile spremne na mnogo cistiju varijantu a ne varijantu polusveta...

U sustini u praksi se sve zavrsi sa ja sam htela cistije i lepse, ali zivot je takav , vezes se za ovog, ponese te ono i zavrsis ovako..
Naravno kad bunaris ispod zita u stavovima, igras se pasive i sudije, selektora a ne jasnog partnera i saigraca..
I tu dolazimo do onog zenskog komuniciranja....
Zena pokaze sve sto treba da pokaze, ali onom ko razume sta ona to pokazuje....
I stvarno vise nego jasno mi kaze i kakva je i koliko je ozbiljna i koliko nije za ove polusvetovne varijante....
Usput mi i pokaze da zahteva i jos nesto sto ja ne mogu tog trenutka da ispunim, npr, ali koliko drugih muskaraca moze da cita to sto ona iskazuje?
Jako mali broj...a saputanjem u vetrovima se ne dobija cak ni to da ona zna zasto je bila odbijena....ne zbog tog zahteva nego zbog necega sto joj je mozda mnogo manje vazno...

Ali u vecini slucajeva ovo se ne desava, nego je , bar sto se Srbije tice, stvar jednostavnija, imas kuci ,imas pare, imas auto, radis one stvari...simpaticno i kraj..
Komunikaciju novac moze mnogo da ulepsa , pa i da prikrije neverstva...sto je velika prednost za zene...prikriveno neverstvo muskarca odgovara i njoj koja je dosla na bogato i njemu koji je duboko postuje time sto sakriva bogatstvom svoje preljube..
 
Demagogija, cula si negde tu rec u negativnom smislu, ali na sebe je ne mozes primeniti jer nemas pojma sta pises.

Demagogija koju ti siris je tvoja stvar, iako ja mislim da samo lupas.

I sad ok, tvoje je pravo na razocarenje, ali i to preslikavas nekom drugom.

Iskrivljeno vidjenje sveta kao posledica razocarenja nije nista novo, ali postedi mene tvojih gluposti.
 
Demagogija, cula si negde tu rec u negativnom smislu, ali na sebe je ne mozes primeniti jer nemas pojma sta pises.

Demagogija koju ti siris je tvoja stvar, iako ja mislim da samo lupas.

I sad ok, tvoje je pravo na razocarenje, ali i to preslikavas nekom drugom.

Iskrivljeno vidjenje sveta kao posledica razocarenja nije nista novo, ali postedi mene tvojih gluposti.

Da pokušam, jadna ja haha

Ja ništa ne tvrdim, ja znam. Sukobljen si sa sobom jer si težak ženomrzac. Anonimnost interneta ti ne sakriva prirodu, iako ti misliš suprotno. Osnovni princip kada nečiji stav ne podnosiš je u prenošenju težišta diskusije na emocionalno, a to je demagogija.

Zašto mrziš žene? Šta su ti uradile da se ponašaš nedostojno spram godina koje verujem da imaš?

Nemoj mi prodavati klasičnu laž da u diskusije ulaziš iskreno. Za razliku od političara, tvoja demagogija je privremeni izlaz i na nižem je nivou, pošto nemam vremena za dublju psihoanalizu jer će te zaboleti. Duhovno si pod ruku sa bolesnim egoizmom gde na momente dominira teška sujeta koja bode oči. Pošto znaš da su žene slabiji pol, misliš da je današnji svet svet muškaraca, a dobro znaš da nije i da si često manji od miša i to ne smeš javno priznati. Šta onda radiš? Zameniš tezu, izvučeš deo iz celine, napraviš sprdnju kao onu sa Bogom. To je demagogija i to amaterska.

Da si obrazovan znao bi za poznatu misao Kratesa o lečenju ljubavi: glad, vreme ili konopac. Na tebi je da se izlečiš, mada sam sigurna da zbog godina ne smeš da ždereš koliko bi voleo, a verujem i da nemaš nešto mnogo vremena.
 
Sta ja rekoh za zene i upotrebu reci boze me sacuvaj...pa sad saberite sta su ove dve zadnje htele da kazu a sta su rekle..

- - - - - - - - - -

Doduse anablea je samo ironicno ali i to ima veze, propratila Nasti..

Ja nemam pojma šta si ti pisao, nisam pratila tvoj opus, u stvari nisam pratila ničiji. :flert:

Inače nisam religiozna. Na opšte zaprepašćenje auditorijuma, a objektivno ne vidim kakve to veze ima sa suštinom moga posta?
 
Ja nemam pojma šta si ti pisao, nisam pratila tvoj opus, u stvari nisam pratila ničiji. :flert:

Inače nisam religiozna. Na opšte zaprepašćenje auditorijuma, a objektivno ne vidim kakve to veze ima sa suštinom moga posta?

Ima u ovim novijim temama negde post o tome sta znaci i kako zene koriste frazu boze me sacuvaj...i to je veza izmedju tog posta i tvojeg posta...
Mozda cak i ne primecujes da to koristis u tu svrhu...

- - - - - - - - - -

Brisu mi postove pa ovde vise ne vodim linkove gde sta napisem, nema smisla, forum je postao tracerski...ali medju zadnjih 10 tema bi trebalo da bude..
 
Pokusao da nadjem devojcici gde je taj post koji prica o boze me sacuvaj i naletim da su mi obrisali tumacenje govora vlasnika aliexpresa, gde sam samo protumacio sta je covek rekao da ga ne tumace bukvalno...ocigledno neprikladno po moderaciji ili cisto neka licna osveta nekog od njih....a ne bi trebalo da je bilo ista uvredljivo ikome, cak se secam da je bilo onih reputacija za taj post...
fIni ujebi foruma krstarice...
 
nema bezuslovne ljubavi.
ko tvrdi da je prepoznao bezuslovnu ljubav u vezi u teškoj je zabludi.
end of d stori

Hajde malo da se igramo , i inace je tema nastala na osnovu situacije gde je ona smatrala da ima bezuslovnu ljubav i da daje bezuslovnu ljubav, a ustvari je ispalo da ona itekako ima listing zelja i listing uslova, ali je to tako dobro krila od sebe...
On je ovde nebitan u tom smislu da nije ucinio nista sto bi normalan muskarac ili covek ucinio nego ju je tretirao kao dete i time spasio njihov odnos..

Dakle milion ljudi milion zabluda svesne ili nesvesne prirode...
Neke pustamo neke pomazemo neke sasecemo..
 
Upravo tako! ona je bila u zabludi uprkos uslovima koje je postavljala a kojih nije bila svesna.
situacija u kojoj on postupa kao dasa koji zna šta radi nije odraz bezuslovne ljubavi već rezultat trenutne opčinjenosti tom ženom.

polako doći će dan kada će i ona morati da pokaže svoju zrelost.
 
Da , ali to sto je tebi razlog za kraj, meni je razlog da cackamo malo o tome...
A inace sam onaj koji voli cistu situaciju, ali u svakoj M i Z emociji nisu cista posla nikad...
I iako suprotna objasnjenja, oba su tacna...ili tri ili pet ako ih ima...

Haha. Matematika ne dopušta improvizaciju tipa:rezultat ili smisao. To rade samo demagozi i oni su ti koji zamenjuju te teze.
 
To je tvoje misljenje, demagogija je nesto drugo...matematika je nesto prvo, a ima tu jos drugih stvari....
Metafizika nije, ali ja stvarno mislim da zasluzuju ravnopravan status i zenska tumacenja nekih reakcija i muska...
Npr posle raskida kad se zensko sto pre gleda da upusti u novu vezu...
Tu ima i muskih objasnjenja koja su jednostavna, tipa zafalio joj seks, pa joj to nedostaje...
Ali ima i zenskih da joj nedostaje pripadanje, koje je opet muskim recima objasnjeno...
A ima i zenskih da joj nedostaje to sto ima kome i zeli nekome da se javi kad stigne sa puta, da je deo necije intime a i taj neko deo njene i to joj vise nedostaje od seksa...
Tumacenje samo na muski ili samo na zenski nacin bi bilo traganje za matematickom istinom, ali cak i kad je 90% ili 99% indicija da je po logickom samo zagorelost i ph micikane u pitanju, opet sam za to da opstane i ta druga istina, makar i samo varka koja postoji u njenom mozgu...

Zbog varke u mozgu se i zivot daje kad neko ugrozi ono sto idealizujemo..
 
To je tvoje misljenje, demagogija je nesto drugo...matematika je nesto prvo, a ima tu jos drugih stvari....
Metafizika nije, ali ja stvarno mislim da zasluzuju ravnopravan status i zenska tumacenja nekih reakcija i muska...
Npr posle raskida kad se zensko sto pre gleda da upusti u novu vezu...
Tu ima i muskih objasnjenja koja su jednostavna, tipa zafalio joj seks, pa joj to nedostaje...
Ali ima i zenskih da joj nedostaje pripadanje, koje je opet muskim recima objasnjeno...
A ima i zenskih da joj nedostaje to sto ima kome i zeli nekome da se javi kad stigne sa puta, da je deo necije intime a i taj neko deo njene i to joj vise nedostaje od seksa...
Tumacenje samo na muski ili samo na zenski nacin bi bilo traganje za matematickom istinom, ali cak i kad je 90% ili 99% indicija da je po logickom samo zagorelost i ph micikane u pitanju, opet sam za to da opstane i ta druga istina, makar i samo varka koja postoji u njenom mozgu...

Zbog varke u mozgu se i zivot daje kad neko ugrozi ono sto idealizujemo..

Goleman bi bio delimično zadovoljan.
Kada govoriš o metafizici odnosa, to je jedino odnos sa totalno nepoznatim, požuda trenutka. O tome nije tema jer je to samo san malog broja žena, ali fiks ideja većine muškaraca.

Duhovno povezani muškarac i žena su obavijeni milionima niti gde je i karma ponekad nemoćna. Emocionalni imperativ laži grade samo žene koje su zgrešile sa nekim a nisu bile sigurne u šta ulaze.

Kao kod muškaraca, tako i kod žena ima svačega: dvoličnih, licemerki, iskompleksiranih, opsednutih slikom koju će o njima imati drugi. Druge pred svetom boje prohujalu mladost jeftinim trikovima o sigurnosti koje nalaze u porodici i deci, da se ne širim dalje.
Naći osobu koja je lišena sujete opisane samoubilačke nakane, isto je kao da si našao bezuslovnu ljubav.

Donekle te razumem zašto te žene ne razumeju. Ko zna na kakve si nailazio.
 
Dodala bih još da ti i Umirući partner, nije daleko od ove analize. Pa sad vi navalite na mene jadnu, glupu i slabu ženu.

Brate sestro niko neće da navali na tebe kolike god postove pisala, promeni pristup.
Baš sam hteo da odgovorim...ima ovde žena koje nisu paćenice i psiho primerci i vole normalno ponašanje.:)
 

Back
Top