kako vi decu ucite da reaguju na naselje

Moljac64

Elita
Poruka
16.586
ovo mi je treci sin kog odgajam i njemu sam lepo rekao - ko tebe kamenom, ti njega duplo jace uzmi razbi mu glavu isutiraj ga ubi Boga u njemu
i koji god da su pokusali da mu napakoste do sada lose su prosli, ali mi dosta roditelja nagovestava da je to lose
opet, ti koji svoju decu uce suprotno njihova deca najcesce trpe naselje nasuprot skoli koja ih navodno "cuva"
sta vi mislite kako treba dete da reaguje i da li je ovo sto mu ja govorim pravilno
 
ovo mi je treci sin kog odgajam i njemu sam lepo rekao - ko tebe kamenom, ti njega duplo jace uzmi razbi mu glavu isutiraj ga ubi Boga u njemu
i koji god da su pokusali da mu napakoste do sada lose su prosli, ali mi dosta roditelja nagovestava da je to lose
opet, ti koji svoju decu uce suprotno njihova deca najcesce trpe naselje nasuprot skoli koja ih navodno "cuva"
sta vi mislite kako treba dete da reaguje i da li je ovo sto mu ja govorim pravilno

Verovatno si mislio na nasilje, a ne na naselje.
Nepravilno ucis dete.
 
Pa ono slažem se sa uvodnim postom, treba da reaguje adekvatno odnosno ako je napadnuto da se brani po svaku cenu. Mada ja nemam decu, da ih imam možda bih i drugačije rezonovao, jbg mnogi ljudi kad kažu da bi detetu savetovali da nasilniku razbije nos previdjaju da je možda dete objektivno slabije i da pružajući nekakav otpor može samo još više da nagrabusi. Tako da nisam siguran, generalno sam za odbranu i otpor ali nekad treba stati pa razmisliti. Nije sve u životu crno-belo.
 
ja mislim da sem licnog otpora danas nema nikakav nacin da se odbranis.dok kod drzave prodjes kroz svu tu birokratiju vec te ubiju triput

- - - - - - - - - -

Pa kako ce drugacije Milosevicev pandur da vaspitava decu nego da budu nasilnici. Nema veceg sljama od Milosevicevih pandura.

ajde vise sta bio sam i sad ces do kraja zivota samo da ponavljas kako sam milosevicev pandur jesam bio i sta sad nije djavo bilo nas je kolko oces tad
 
Mi sinu nismo ništa ni pričali a on se nije ni žalio.Dok mujednog dana nije ,,pukao film,, jer je doživeo maltretiranje od nekog dečka zato jer je bio miran i povučen.Ispričao nam je i rekao da je od besa zamahnuo pesnicom u njega,ali se mali na vreme izmaknuo i pobegao,zgranut.Saldo-sin pesnicom okrnjio zid,ruci ništa :zcepanje:Ja šokirana gledam u muža,i on šokiran,i na kraju suprug daje savet-SLEDEĆI PUT GA UDARAJ OTVORENOM ŠAKOM-neće ništa da mu fali,a ima da mu ,,zvoni,, tri dana-pesicom ne-možeš da mu slomiš vrat.Ja zgranuta,mislila da će da ga kritikuje.:eek:Mali shvatio savet-niko ga nije dirao više.Ćerka se samouko sama uspešno branila!:zcepanje:
 
Mi sinu nismo ništa ni pričali a on se nije ni žalio.Dok mujednog dana nije ,,pukao film,, jer je doživeo maltretiranje od nekog dečka zato jer je bio miran i povučen.Ispričao nam je i rekao da je od besa zamahnuo pesnicom u njega,ali se mali na vreme izmaknuo i pobegao,zgranut.Saldo-sin pesnicom okrnjio zid,ruci ništa :zcepanje:Ja šokirana gledam u muža,i on šokiran,i na kraju suprug daje savet-SLEDEĆI PUT GA UDARAJ OTVORENOM ŠAKOM-neće ništa da mu fali,a ima da mu ,,zvoni,, tri dana-pesicom ne-možeš da mu slomiš vrat.Ja zgranuta,mislila da će da ga kritikuje.:eek:Mali shvatio savet-niko ga nije dirao više.Ćerka se samouko sama uspešno branila!:zcepanje:

ja sam sinu govorio da mi se ne vraca kuci ako mu ne uzvrati bolje da umre
 
Sva ova jadna deca nemaju na koga da liče nego na svoje još jadnije i bednije roditelje.
Jasno mi je pitanje, ali mislim da bi neki autoritet trebao da se pozabavi ovim posrnulim kolektivom i objasni mu sušitnu nenasilja, pa ne živimo u kamenom dobu, iako izgleda tako, nažalost.

Dok sam dolazila na ovaj pdf pre desetak godina bila sam obična svinja, kao što mi i stoji u potpisu; sad sam viršla, ali to nije ni bitno u ovom momentu.

Deca su luda i svašta im pada na pamet. Da školska uprava ne reaguje, pa ne reaguje, neće niko da se zamera. Ali niko se ne bavi prevencijom, niti pitanjem koliko je bitno biti civilizovan. Ova rasprava o tome šta postupiti kada te u školi već neko napadne je jedan civilizacijski poraz, ali morala bih da se složim da se svako treba braniti kako zna i ume. Na taj način će se možda stopiti sa ovom užeglom masom polusveta, ali će bar izvući živu glavu i biti (možda, makar malo) poštivan.
 
Nisam roditelj,ali želeo bih da iznesem svoje mišljenje.

Deca teško da mogu da se ponašaju drugačije od roditelja,jer su deci roditelji glavni idoli i primeri ponašanja prema kojim grade svoju ličnost.
Zato je bitno da se roditelj ponaša onako kako bi voleo da se ponaša dete.

Što se tiče nasilja,deca siledžije rade svašta da bi izbegli kaznu ako ih neko tuži (izvrću reči,lažu...) i zato je bitno da dete svaki put dobro izvaga pre donošenja odluke o reakciji.
 
ovo mi je treci sin kog odgajam i njemu sam lepo rekao - ko tebe kamenom, ti njega duplo jace uzmi razbi mu glavu isutiraj ga ubi Boga u njemu
i koji god da su pokusali da mu napakoste do sada lose su prosli, ali mi dosta roditelja nagovestava da je to lose
opet, ti koji svoju decu uce suprotno njihova deca najcesce trpe naselje nasuprot skoli koja ih navodno "cuva"
sta vi mislite kako treba dete da reaguje i da li je ovo sto mu ja govorim pravilno
Mene su roditelji ucili,,Nikada nediraj prva al ako tebe neko udari uzvrati troduplo jace.''
 
ovo mi je treci sin kog odgajam i njemu sam lepo rekao - ko tebe kamenom, ti njega duplo jace uzmi razbi mu glavu isutiraj ga ubi Boga u njemu
i koji god da su pokusali da mu napakoste do sada lose su prosli, ali mi dosta roditelja nagovestava da je to lose
opet, ti koji svoju decu uce suprotno njihova deca najcesce trpe naselje nasuprot skoli koja ih navodno "cuva"
sta vi mislite kako treba dete da reaguje i da li je ovo sto mu ja govorim pravilno
Niko ne treba da dozvoli da ga gaze ali nasiljem se ne resava nista jer nasilno ponasanje uvek izaziva nasilje
 

Back
Top