Једнакост или Изузетност

e to je kljucno pitanje..koliko se moras korigovati da bi se uklopio u "racionalne uslove"
sitne ribe-sitne korekcije.
krupne ribe..krupne korekcije. ali plivaju..
potpuno je fascinantno koliko ljudi budu zadovoljni sobom zato sto "plivaju"
ne smeta im sto su postali lukavi, cinicni, sto lazu..do spremnosti da se ozbiljno ugroze drugi ljudi
smatraju to malo cenom, i misle o sebi kako su dobri i svakako superiorno uspesniji od drugih.

Vidis, mislio sam da ce bas tebi biti najteze objasniti ovo sto si napisala, ali volim kad se totalno prevarim.
Taj utisak sam stekao na osnovu prethodnog posta , ne na osnovu celog pisanja na forumu.
Bas zbog ovog sto si napisala, ja cesto srecem ljude koji kriju od sebe tu kockicu (svest kao lego slagalica kockica neke velicine) pa onda kad neko tako nesto izjavi, ja to tumacim odvojeno od svih svojstava koje pokazuje inace...
Znaci ne vezujem uopste za karakter, inteligenciju, vaspitanje, postenje, moral, nemoral, itd...

Kao student prvo sam naletao na to licemerje, kako sam ja to ubrajao tada, i gledam slobodno izrazavanje osoba i vidim totalno neprimecivanje, cak i kad joj ili njemu napomenem sta izjavljuje....ne postoji nikakva povezanost u svesti ljudi izmedju ostalog i tog dela oko lojalnost i uspesnosti...
 
Šta kada konspiracijom polupaš tuđ uspeh da bi iskočio na prvo mesto !

Šta kada to ne može da izađe u javnost ?

Onda to postaje moralan i vrednovan čin.

I tako u nedogled ...

I tako u nedogled...
To je ono sto se danas apsolutno vidja svuda u radu sa kapitalom...
Sastavni deo poslovne ETIKE je hendlovanje i unistavanje kredibiliteta i renomea konkurencije, na sve nacine.
Agresivnost se smatra pozeljnom, alavost takodje, animalnost je obavezna...
Sujeta, osvetoljubivost onda dolaze sasvim normalno kao nastavak animalnosti u biznisu.

I takodje jedno novo oblikovanje, a to je, sta god hoces da uradis, sacekas da ti se dobro isplati , ne pre...
Ovo se primenjuje u slucaju da vidis da se sprema nekome interesna pozicija , i onda mozes da se namestis pre ali i posle,
Slicno se radi kad je rec o drustvenoj odgovornosti i humanitarnosti...
Dakle mozes da odradis nesto jako korisno za drustvenu zajednicu, ali nikako to ne radi , dok se sa jos nekim ne podesi dobar biznis da i on humanitarno avanzuje kao u nekoj pomoci, pa onda vas 5oro napravite kao humanitarnost a ovamo vise uslo nego izaslo iz dzepa...

Ali to nije destruktivno samo je licemerno i porazavajuce za drustveno u zivotu...i za okolinu...
Ono sto je destruktivno je to sto se kao ulaz u biznis zahteva pogodnost i medju ostalim i ta animalnost i bespostednost sto je totalno razlicito i od posvecenosti i od vrednosti i pozrtvovanosti...ali slici...
 
to je tako ljudski, primecivati koliko su ljudi generelano nesvesni sebe..a ne primecivati koliko smo sami nesvesni sebe.
ja sam sad osvestila neke postupke od pre deset god, kad sam bila "u pohodu"..ni tad nisam nikad lagala, krala, varala, slihtala se i sl..ali sam bila veoma agresivna npr.
jbg..ajkula.
nisam tad bila svesna toga.
verovano i sad radim nesto cega nisam svesna.
 
То значи да растеш, да се мењаш, да напредујеш ...

Бар си способна за сопствену интроспекцију и сопствену критику, па из тога проистиче и поправка - а то јесте трансцендентно, а оно што је трансцендентно је духовно ...

Субјект који опажа самог себе за себе !
 
ono sto je zanimljivo, je da mi je sad mnogo manje stalo da popravljam sebe..mnogo mi je manje stalo da odrzavam tu neku predstvu o sopstvenoj vrednosti..i sto mi je manje stalo, to se vise otvaraju neki prolazi..
tad mi je bilo bitno bre! da radim na sebim, da napredujem, da se usavrsavam. da se ostvarim!..trla baba lan:))
sad sve vise upadam u ulogu nekog posmatraca, koji jednako ladno posmatra i spstvene uspehe i sopstvene neuspehe.
kao, aha. pa dobro. :)
nem pojma dal je to napredak ili sam samo ostarila:lol:
jedino me jos deca drze u tom ustreptalom stadijumu..dal ce biti ok u egzistencijalnom smislu, i dal ce ostati ok kao ljudska bica.
 
Ja kad napisem nesto ispadnem lud.

Ono kad napisem da mi je TP potpuno odvojena naprava, um, ljudi misle da je to pishicko oboljenje, a to je jedna od metoda povecanja objektivnosti, jer iskljucuje zelje i primisli ili subjektivnost subjekta, npr mene...
Decentracija, pojam iz astralne projekcije gde telo ostaje dole, a duh seta po sobi je slicno nesto samo jako prosta manifestacija.

Uloga posmatraca je jos jednostavniji oblik toga....a vidis koliko je potencijal za bolje sagledavanje, zelela ne zelela to.

E sad, ovo oko vezanosti ega, egzistencijalnog, subjektivnog i ostalog, to ne znam kako je kod tebe, ali ti mogu reci kako moze da bude...
Moze da bude potpuno odvojeno od percepcije, svesnosti o svesti ljudi i od logickog ili razumskog...

Ne moze ili ne bi trebalo da bude odvojeno od licne svesti o sebi, tj zelje, svest o sebi i licna ogranicenja treba drzati blisko....a ne samo ogranicanje i zelje...
 
U vezi savremenog biznisa, savremenih ljudi i izuzetnosti...
Jedan od razloga zasto sam prestao da pricam sta sve mogu je osim kaznjavanja sefova koji zavide i zlurade je i to sto ljudi danas razmisljaju oportunisticki i bez ikakvog uvazavanja...

Npr, neku moju sposobnost , npr 2m , ulicni fajt , snalazenje u kriticnim svadja tuca okolnostima, ako se ukaze prilika, ljudi zele da iskoriste , ako znaju za nju.
Tako i u biznisu, sve sto znaju da je sposobnost koju posedujes, bila ona moralna ili nemoralna , zele da iskoriste bez obzira da li tu sposobnost ti zelis da upotrebljavas sam.
Npr ja sam uvek podvijem rep, moze da mi psuje majku ili da me pravi pizdom, zabole mene uvo ako to ne vodi daljoj eskalaciji sukoba, ja cu spustiti glavu.
A ako procenim da ce krenuti da se izivljavaju, posto to oko izivljavanja obicno ide kad ih je vise, e onda vise , zbog procene nemogucnosti izbegavanja opasnih sukoba i situacija po mene, to ne vazi.

Firma i firmini ljudi ili sef uvek zele prestiznu razliku i onda ce gledati da iskoriste svaku osobinu koju posedujes, a ne nalazi se na platnom spisku.
Npr ako radis kao elektricar, a znas da programiras onda hoce i da isprogramiras nesto sto HITNO treba, ili samo treba...
Ako znas da probijas baze, zastite, sajtove, onda hoce i to....
Itd...
Nema granice....
 
tako je. nema granice.
osim onih koje sami povucemo.
ja sam se ranije primala na laskanja..jao kako si ti pametna..kako si sposobna..aj radis malo 12 sati jer realno samo ti to mozes..:mrgreen::lol:
ovca.
sujeta je cudo.jos kad je kombinovana sa radoholicarstvom, uu brate..
Ne moze ili ne bi trebalo da bude odvojeno od licne svesti o sebi, tj zelje, svest o sebi i licna ogranicenja treba drzati blisko....a ne samo ogranicanje i zelje...
nisam razumela ovo?
 
nisam razumela ovo?

Vidis kako imam advokate da nabace etiketu.
Sta rade obicno ljudi kad zele da budu objektivni?
Zadrze svest o sebi, pricaju egocentricno , odmah tu stoji polje njihovih zelja, a ovamo seruckaju da su objektivniji zato sto su ubacili par opcija gde kao rade na svoju stetu, nesto kao u primeru delegiranja poslova , tj kad neko bira da ti pomogne, pa umesto ormara ponese kutiju sa posteljinom prilikom seljenja.

Ako to rade prilicno cesto onda se desi da ubede sebe da su stalno objektivni, a stalno im zelje o sebi prisutne, ali nisu ostale stvari iz sopstvenog zivota, tj postaju obojeni zeljama, dok kao svest postaje kolektivna ili jos gore javnomedijska...
Kvazimoralisti, puritanci, mediokriteti, sve onda moze da postoji ravnopravno uz maksimalnu objektivnost subjekta.
Zato ako drzis uvek zajedno svest o sebi, promenama u sebi (potrebno svakodnevno testiranje i posmatranje) zelje i nagone i jos ako imas sposobnosti da posmatras trenutno stanje perceptivne mreze (ono cime si zaokupiran u primecivanju sveta oko sebe) onda nemas ulaza u ta fikcijska stanja.
Mozda je to retko , ne znam.
 
Naravno mislim da je onda jasno kako je lakse sebe ubediti u izuzetnost....
Ego narcis plus nesebicnost, plus objektivnost plus sta god zatreba i eto ti izuzetnosti do neba...
Sa druge strane je licni paket gde osoba uopste ne uocava izuzetnost ali podrazumeva jedinstvenost , cisto zbog neistrazivanja ostalih licnih paketa.
Istrazivanje ostalih licnih paketa zahteva vremena i nikako se ne slaze sa "objektivnim" misljenjem koje te osobe poseduju o sebi.

A to ne dovodi do kvalitetnih odnosa sa takvim osobama.
Posto je mnogo ljudi koji zive u zelji da budu objektivni , a ne znaju kako bolje to da ostvare od mediokritetske objektivnosti, onda je bolji pristup imati klauzulu jedinstvenosti i time ostaviti tudje licne pakete neistrazenim i dozvoliti da njihova predstava o sebi bude jedini izvor cinilaca za medjuljudski odnos.

To sa istinom nema veze, ali ima sa boljim odnosima medju ljudima...
 
sve se slazem.
ali u 4:40? covece, spavas li..:))
mism ne slazem se ovo zadnje, ako ljudi imaju sliku o sebi koja je suvise razlicita od stvarnosti tesko mi je da budem sa njima u normalnoj komunikaciji..mogu da budem pristojna, ali jedva.

Pa tvoja reakcija je tu, a sad da li zelis vise ili manje biti u okruzenju nekih osoba, to pitanje uopste nisam obradjivao uz jednakost ili izuzetnost, jer onda ce sve da se rasiri toliko da mnogo ljudi nece moci da prate, a ono sto isprate bice na nacin Dragoljuba, svodjenjem na svoje.a to kao da nisam ni pisao...

Ako takva osoba ima sliku o sebi koja ti je nerealna, ti i dalje sagledavas osobu kroz jos dve prizme.
Kroz ostvarenje toga sto se dogovori i kroz nametanje nenametanje svoga tebi.
U mnogo slucajeva "realnost" koju mozemo da vidimo iskljucuje realnost koju neko zagovara ili tacnije izgovara.
Ne znaci da je tacna, ne znaci ni da je netacna, ne znaci da je moguca, ne znaci ni da nije moguca.
To sto mi mislimo da je nemoguca daje mnogo posledica, a jedna od najznacajnijih je i da je netacna.
Ne bih da spustam nivo time sto dokazujem ovo, ali cak i najnepredrasudnije osobe su nekad ubedjene da su argumentovano dobro procenile realnost neciju, ali grese.

Nametanje je druga prica. Intezivno nametanje je napor ali ljudi funkcionisu predrasudno i lenjo, predrasudno sam pokazao u prethodnom pasusu, a lenjo je da ih cak mrzi da utrose vreme na otvaranje vidika i bar neku promisao o tome.
Nesto kao sto ovde na forumu kad izjavim nesto ljudi svode na svoje, tj niko se danas ne ponasa kao nekada pa ljudi prvo razmisle i zapitaju se sta to ovaj misli, a ako ne moze da se dokuci , onda i pitaju.
Ocigledno ili ne, to je posledica demokratizacije pameti, tj liberalizacije izjasnjavanja da svaki dzukac zna sve i jednako dobro.
Tada vise ucesnici ne vrse neko dublje promisljanje o obicnom korisniku koji nesto izjavljuje nego samo o onome ko je legenda , autoritet ili faca.
U prevodu na seljacku TV, seljaci gledaju prenos skupstine da bi bili u toku sa politikom, ali je ton na nuli, a kad se pojavi neko koga mediji stalno citiraju, e onda se razgovor prekida i tv se pojacava.
Nikakva razlika izmedju takvog posmatranja svetske politike i forumashenja ili naucnog rada danas gde je svako dzukac.

Tako da i nerealnost neke osobe ima svoju logiku.
A ako je cak i ono sto sumnjas i pretpostavljas od pocetka, a to je isprazno autisticno laprdanje, i to ima smisla jer se prima kod ostalih...
Sirenje prostora dejstva donosi vecu prihvatljivost takvog ponasanja a samim tim i veci uspeh takve jedinke.
Ako svi veruju da je uspeh u blejanju sa napucenim sisicima uz alkoholno pice, onda nam zenska omladina od 18 do 24 izgleda jako dehidrirano....ostalo necu da povezujem..
 
da, kljucno je tu pitanje sta je realno. jer svakom je realno ono sto on misli..:)) ili tvrdi da misli..ili sta god.
u medjuljudskim odnosima ima jednostavno suvise nepoznatih da bi se precizno pricalo o bilo cemu. zelja da budes realan ne znaci i da jesi..
sve se na kraju svodi na svoje, svi to radimo.
pokusavas da shvatis svet i ljude, a onda u nekoj tacki jednostavno prestanes..iz dva razloga. prvi to sto ukapiras da ljudi nisu kamen, koji jednom kad analiziras to je taj sastav i znas na cemu si. ljudi su dinamicna promena, pri cemu je svesni deo samo vrh ledenog brega. a posto ni oni sami ne mogu da znaju sosptvene reakcije dok se ne nadju u nekoj situaciji, ne mozes ni ti..
a drugo, shvatis da to sto oblikuje odnose nije promisljanje o njima..i pustis da sve ide kako ide, i stelujes se u hodu koliko je to moguce. meni je ovo bio najtez deo, jer ja beskonacno promisljam o svemu..vezbala sam da pustim, i uspevam kako kad
neko moze na prvi pogled da izgleda velicanstveno ( intelignecija, obrazovanje, duhovitost, maniri, zivot koji zivi), a onda u nekoj tacki ispliva neki teski utilitarizam i meni sve padne kao kula od karata. mozda nekom drugom ko deli taj vrednosni princip ne padne, nego naprotiv..
ali to je negde to, toliko je tih if then petlji u ljudskim odnosima..
a sto se tice drugoog dela, istina je da je to deo 21 veka..bombardvanje slikama i inforamcijama bez vremena za promisljanje..bez aktivnog ucesca, samo kao posmatrac. zato ljudi ne citaju vise..ili citaju manje, suvise je sporo..
 
da, kljucno je tu pitanje sta je realno. jer svakom je realno ono sto on misli..:)) ili tvrdi da misli..ili sta god.
u medjuljudskim odnosima ima jednostavno suvise nepoznatih da bi se precizno pricalo o bilo cemu. zelja da budes realan ne znaci i da jesi..
sve se na kraju svodi na svoje, svi to radimo.
pokusavas da shvatis svet i ljude, a onda u nekoj tacki jednostavno prestanes..iz dva razloga. prvi to sto ukapiras da ljudi nisu kamen, koji jednom kad analiziras to je taj sastav i znas na cemu si. ljudi su dinamicna promena, pri cemu je svesni deo samo vrh ledenog brega. a posto ni oni sami ne mogu da znaju sosptvene reakcije dok se ne nadju u nekoj situaciji, ne mozes ni ti..
a drugo, shvatis da to sto oblikuje odnose nije promisljanje o njima..i pustis da sve ide kako ide, i stelujes se u hodu koliko je to moguce. meni je ovo bio najtez deo, jer ja beskonacno promisljam o svemu..vezbala sam da pustim, i uspevam kako kad
neko moze na prvi pogled da izgleda velicanstveno ( intelignecija, obrazovanje, duhovitost, maniri, zivot koji zivi), a onda u nekoj tacki ispliva neki teski utilitarizam i meni sve padne kao kula od karata. mozda nekom drugom ko deli taj vrednosni princip ne padne, nego naprotiv..
ali to je negde to, toliko je tih if then petlji u ljudskim odnosima..
a sto se tice drugoog dela, istina je da je to deo 21 veka..bombardvanje slikama i inforamcijama bez vremena za promisljanje..bez aktivnog ucesca, samo kao posmatrac. zato ljudi ne citaju vise..ili citaju manje, suvise je sporo..

Ne.
Postoje jasno odredjene stvari koje su ili nisu ispunjene.
Tako da postoji tacna procedura koja dovodi do provere realnosti nekoga ili samog sebe.
To sto ljudi vole iz prsta i preko reda da odredjuju da li je nesto realno realno i onda da bi podigli svoj zakljucak na nivo opsteg rade tu foru ako nije apsolutno onda je relativno a onda je sve relativno a onda nista nije bitno a kad nista nije bitno bitno je ono sto ja kazem da je bitno...... je zaebancija...

Zasto je i pored greske i silnih losih posledica popularno vadjenje iz prsta?
Dve stvari su tu bitne...
Poltronsko oportunisticki mentalitet naroda i nemoc-neznanje-nesposobnost.
Ovo prvo mozes da vidis iz primera narodskog gledanja TV koji sam opisao, jer slot za slusanje dobija onaj koji ima moc da se vec pozicionirao, tako da on dobija mogucnost da drugi reaguju na njega, a ostali nemaju cak ni to.
A drugo je donekle prikazano u tvom postu, jer sve moze da se prati sto je nekome realno , pa se moze proveriti ali treba vremena, ili se moze proveriti ali treba znanja i umeca da bi se moglo shvatiti pa onda proveriti i na kraju nekad treba i sposobnosti npr glup za neke stvari moze samo da veruje inteligentnom, dok ne pronadje nacin da nekom transformacijom pretvori sistem vise inteligencije u nesto sto se moze simulirati manjom inteligencijom ali uz neki drugi utrosak, npr vremena , broja ljudi ili slicnog....

Ljudi , ako prihvate to iz prstno ponasanje odmah su prihvatili da je ceo zivot ebanje i hedonizam i gledanje kako da zakinu drugog, tj nema tu drustva nego samo ortaka...
Znaci onda ti je kao Srbija, ako naleti bolje organizovana grupa, bili oni lopovi, ubice, ratnici ili neprijatelji koji zele da pokolju ceo narod, oni ce uspeti da zauzmu sve...jer reakcija se svodi samo do nivoa ja i moji ortaci, a to uvek ima neki limit u snazi.

Samo je privid da postoji nesto kao drustveno ukljucivanje...
Ono postoji samo ako grupa na vlasti pokrene to i onda je to cista zloupotreba ostalih za ciljeve tih na vlasti...
Da li je tako svuda?
Nije. Samo se kao i u svim slucajevima nize svesti koja tumaci visu svest tako cini ovima sa nizom svesti...
 
Pipnula si utilitarizam...
Svaki utilitarizam je mocan i istovremeno nehuman.
Tu nema druge varijante, ne postoji utilitarizam koji je ljudski prihvatljiv u smislu ugodnosti, ali svaki donosi bolje performanse.
Ljudi mesaju utilitarizam sa organizovanoscu.
Npr organizovanost je da sve zavrsis u 5 minuta, ali to nije utilitarizam jer radno vreme sluzbe nije tako da svi dodju sacekaju 5, 10 minuta i obave stvar i da se ne stvaraju guzve i da opet ne bude ni ceo dan da ne dodje niko...
Organizovanost je bas DA CEO DAN NE DODJE NIKO.
Tek tada je sve organizovano kako treba, ali jasno da nije utilitarizovano...
Slicno i za npr zastitu od grada ili poplava....Mnogo je lakse napraviti bedem visine 1m, i mnogo mnogo manje kosta....utilitarizam na delu , manje kosta...
Ali kad napravis bedem 3m, pa na njemu jos betonirana stazica a bocno je trava, tada to kosta ali je organizacija bolja...a nije utilitarizam.

Civilizacija postoji kad prestane utilitarizam nad ljudskim potrebama...
 
Када свако постане изузетан у цивилном друштву, тада долази до издвајања и селекције свих једнаких дегенеричних испразности.

Blank-Canvas-1.jpg
 

Back
Top