Једнакост или Изузетност

Za njih neznam ali za tebe sam siguran da si zreo za gornji dom u kovinu! Tamo bi bio udobno smesten i okruzen ostalom aristokratijom obucen u belu kosulju koja se kopca na ledjima , siguram pod nadzorom ljudi u belim mantilima skolovanim da se ophode sa aristokratama popud tebe! Mogli bi da zasedate do besmesti mogli bi mirno da zivite u proslosti neugrozavajuci ostatak nacije mogli bi cak 1)da izglasate u svom domu da se vratite u srednji vek !!!
Opusteno i vama 2)i nama normalnim na slobodi koji se trudimo da drustvo konacno 3)krene unapred u buducnost a ne unazad u proslost!

1) Odavno si ti u srednjem veku, a tvoji feudalci bivši DB-ovci, se bave organizovanim kriminalom.
2) Niste odavno normalni, jer ste robovi.
3) Odavno su takvi kao ti u teškoj involutivnoj prošlosti i putovaćete još unazad.

... :kafa: ... ala će ovakva sirotinja i robovi tek da postradaju.
 
1) Odavno si ti u srednjem veku, a tvoji feudalci bivši DB-ovci, se bave organizovanim kriminalom.
2) Niste odavno normalni, jer ste robovi.
3) Odavno su takvi kao ti u teškoj involutivnoj prošlosti i putovaćete još unazad.

... :kafa: ... ala će ovakva sirotinja i robovi tek da postradaju.

Mi u proslosti dok ti koji se zalazes za dvodomnu skupstinu za vlast koju se nebi moglo smeniti i promeniti krupnim koracima ides u svetlu buducnost daleko od sadasnjice u kojoj su sve moderne monarhije razvlastile svoje monarhe i da bi opstale iskopirale republikansko uredjenje pa su tako drzavni suverenitet oduzele suverenu i kao u republikama prenele ga na narod pa je sada kod njih isto kao i u republikama vlast smenjiva birana pd naroda kao u republici
 
...o čemu ti to ?

o ResPublica

ili

o izvrgnutoj kominternovskoj republici i kvazi demokratiji ??

A pa to sto ti neprepoznajes u mom opisu je savremena evropska monarhija u kojoj nema klase gospodara za koju se ti zalazes a kojoj sasvim sigurno nebi pripadao osim u svojstvu zabavlaca ! ( dvorske lude) da nisi toliko ostrascen srednjovekovnom vizijom monarhije uvideo bi i sam da danas u savremenim monarhijama i savremenim republikama nema sustinske razlike . Ali za tebe je republika nuzno produkt komunizma cak i amerika nemacka i francuska su u tvom crno belom svetu bastioni komunizma dok u realnosti 21 veka komunizam vise nepostoji bas kao ni monarhizam za koji se ti zalazes sa klasama dvodomnim skupstinama i ostalim u savremenim monarhijama prevazidjenim reliktima iz proslosti
 
Ja jos mogu da razumem ljude popud ovog mistika koji se zalazu za obnovu tog srednjovekovnog oblika monarhije ako nista drugo to bi zaista bila promena doduse nagore ali ipak neka promena!!!
Nemogu da razumem one koji se zalazu za obnovu monarhije popud onih u savremenom razvijenom svetu popud zapadnoevropskih ili japanske! Zalazu se za monarhiju u kojoj monarh nebi imao vlast . Nego bi se vlast kao i do sada birala i smenjivala od strane naroda . Dok se monarh nebi bavio politikom sve bi bilo kao i do sada vlast bi bila u skupstini i u rukama vlade . U cemu je onda promena sta bi se sustinski promenilo kozmetickim promenama?
Sta bi to nesretni jugoslovenski princ promenio koje bi on to reforme sproveo i kako bi ih sproveo ( pod predpostavkom da je za njih sposoban sto svakako nije jer nije kadar ni jezik da nauci za 80 godina ) dakle kako bi sproveo reforme u ekonomiji ako nebi imao vlast i ako se nebi bavio politikom??
Pogotovo imajuci u vidu da bi republikanski nastrojen narod birao po svojoj volji vlast ( dakle republilanske patije bi i dalje imale vlast)
 
Šta klase i staleži ? brkanje pojmova ? šta dvodomnost ? Jesil ti čuo za Veliku Republiku koja ima Senat i Kongres ??

Što lupaš ?

Gde je taj tvoj "republikanski nastrojen narod" ?

Šta znači republika ?

Pa vi iz sirotinje nemate izgrađen stav o Javnoj stvari, zato i manipulišu sa vama !

Robe, sve si pobrkao i ne vredi tebi ništa izlagati iz oblasti političke filozofije. Za takve , pomaže samo bič ... :manikir:
 
Šta klase i staleži ? brkanje pojmova ? šta dvodomnost ? Jesil ti čuo za Veliku Republiku koja ima Senat i Kongres ??

Što lupaš ?

Gde je taj tvoj "republikanski nastrojen narod" ?

Šta znači republika ?

Pa vi iz sirotinje nemate izgrađen stav o Javnoj stvari, zato i manipulišu sa vama !

Robe, sve si pobrkao i ne vredi tebi ništa izlagati iz oblasti političke filozofije. Za takve , pomaže samo bič ... :manikir:

Jedan savet ! Kad odes na zasedanje u kovin nepominji bic ! Za agresivnost tamo ide ona bela kosulja sa zakopcavanjem na ledjima

- - - - - - - - - -

Tako je !

Samo što sirotinja to ne može da prepozna : Elitu od Kvazielite i od Antielite !!!

Kako nemoze da se prepozna ??? Pa ja sam u prvoj tvojoj poruci prepoznao da je tu rec o aristokrati . Zato sam i preporucio kovin da se okupite u ustanovi zaduzenoj za rad sa takvima .
Bili bi pod strucnim nazorom
 
Da bi se napravila ozbiljna parlamentarna monarhija društvo mora najpre da iznedri istinsku elitu,sa kvazi elitom mož da se napravi samo sprdnja....čemu smo i svedoci.

A nije bilo sprdnja ono pre ???
Tebi je bilo ozbiljno i zrelo upravljanje drustvom uz diktaturu ? Istrebljenje obrenovica koji su oslobodili srbiju da bi karadjordjevici dosli na vlast . O kojoj ti to eliti govoris pa aleksandar je proterao rodjenog dedu iz c. Gore a dedinu kraljevinu i imovinu prisvojio rodjenog brata je zbog vlasti drzao u ludari zatvorenog ili mislis da je princ djordje zaista bio sizofren i ti tvrdis da karadjordjevici imaju taj sizofren gen u svojoj porodici i tako sizofreni treba da vladaju srbijom ?!
 
A nije bilo sprdnja ono pre ???
Tebi je bilo ozbiljno i zrelo upravljanje drustvom uz diktaturu ? Istrebljenje obrenovica koji su oslobodili srbiju da bi karadjordjevici dosli na vlast . O kojoj ti to eliti govoris pa aleksandar je proterao rodjenog dedu iz c. Gore a dedinu kraljevinu i imovinu prisvojio rodjenog brata je zbog vlasti drzao u ludari zatvorenog ili mislis da je princ djordje zaista bio sizofren i ti tvrdis da karadjordjevici imaju taj sizofren gen u svojoj porodici i tako sizofreni treba da vladaju srbijom ?!


:fdlan: ... ovo je kada sirotinja sve činjenice pomeša, a nema kapacitet da ih kroz istoričnost poveže.

Korelacija, kauzalnost, subjekt, objekt, kontekst , ... - bože sačuvaj povoda, uzroka i posledica tvojih !!! :sad2:

Ajde pročitaj bar jednu publikaciju iz ISTORIJE POLITIČKE FILOZOFIJE, :manikir:, pa da ti i objasnim po nešto ... :rotf:
 
:fdlan: ... ovo je kada sirotinja sve činjenice pomeša, a nema kapacitet da ih kroz istoričnost poveže.

Korelacija, kauzalnost, subjekt, objekt, kontekst , ... - bože sačuvaj povoda, uzroka i posledica tvojih !!! :sad2:

Ajde pročitaj bar jednu publikaciju iz ISTORIJE POLITIČKE FILOZOFIJE, :manikir:, pa da ti i objasnim po nešto ... :rotf:

Ajde objasni mi tvoja objasnjenja su uvek smesna i dobro se nasmejemo svi mi koji ih procitamo!
SAMO POZURI JER AKO TE SPAZE OVI STO KUPE NA ZASEDANJE STALESKOG DOMA U KOVINU NISTA OD OBJASNJENJA I MOG SMEJANJA
 
Ne vredi hraniti sirotinjske trolove .


- - -
Pitanje : Кo bi trebao od ove dve osobe biti u gornjem, a ko u donjem domu ?
Коме поверити ЈЕДНАКОСТ, а коме ИЗУЗЕТНОСТ ??


ОСОБА - А)
417468_24-51.jpg






ОСОБА - Б)
Tan2016-4-13_111356574_1.jpg


Uvažavam prvog,ali drugi mi bolji za zajebanciju...Mada...Nije znao ko je Najđel Kenedi ybg,ali rekao da ga pitaju nešto od Bijelog Dugmeta...
Onaj prvi,kladim se,nema pojma o pesmama Dugmića! Što mu je ,svakako minus u mojim očima! Ako ne znaš tamnu stranu Meseca-nemoj da kenjaš
kad ne znaš da letiš!
 
Uvažavam prvog,ali drugi mi bolji za zajebanciju...Mada...Nije znao ko je Najđel Kenedi ybg,ali rekao da ga pitaju nešto od Bijelog Dugmeta...
Onaj prvi,kladim se,nema pojma o pesmama Dugmića! Što mu je ,svakako minus u mojim očima! Ako ne znaš tamnu stranu Meseca-nemoj da kenjaš
kad ne znaš da letiš!

Prvi ima moć uzdizanja parlamenta, regulative, političko-pravne prakse, Ustava, Zakona,....

Ovaj drugi, po nalogu ruglom vrši ruiniranje parlamenta, zato i nema više demokratije !

To Sremski Vuk ne kapira, jer je na njegovom nivou izvrgavanja istine.

"Demokratija" u parlamentu se svela 1)na zaiebanciju i 2)podizanje ruku po nalogu.

Sirotinjski !
 
Prvi ima moć uzdizanja parlamenta, regulative, političko-pravne prakse, Ustava, Zakona,....

Ovaj drugi, po nalogu ruglom vrši ruiniranje parlamenta, zato i nema više demokratije !

To Sremski Vuk ne kapira, jer je na njegovom nivou izvrgavanja istine.

"Demokratija" u parlamentu se svela 1)na zaiebanciju i 2)podizanje ruku po nalogu.

Sirotinjski !

Da da prava demokratija postoji samo u krunskom savetu jugoslovenskog princa iz putujuceg cirkusa porodice karadjordjevic
 
Podržavam parlamentarnu demokratiju za potrebe države Srbije iako sam anarhista i ako mi je san država bezvlašća...
Srbija čak i treba da ima i sadašnji vid autokratskog vida primene poluga vlasti koji primenjuje stranka na vlasi i autokrata lično.
Jedini kompas koji ovaj narod zna da razaznaje...Niska oblačnost se to može nazvati i razvedravanje ide tek kad se preleže ove ospice...
Treba stalno meriti temperaturu i metati obloge...:mrgreen:
Karađorđevići?Nemaju dignitet-ne može princ među komunistima-aparatčicima da izgleda lepo i pametno...Najradije bi mu neku narko aferu natovarili...:sad2:
(Pogrešio što se prerano vratio u Srbiju!)
 
Podržavam parlamentarnu demokratiju za potrebe države Srbije iako sam anarhista i ako mi je san država bezvlašća...
Srbija čak i treba da ima i sadašnji vid autokratskog vida primene poluga vlasti koji primenjuje stranka na vlasi i autokrata lično.
Jedini kompas koji ovaj narod zna da razaznaje...Niska oblačnost se to može nazvati i razvedravanje ide tek kad se preleže ove ospice...
Treba stalno meriti temperaturu i metati obloge...:mrgreen:
Karađorđevići?Nemaju dignitet-ne može princ među komunistima-aparatčicima da izgleda lepo i pametno...Najradije bi mu neku narko aferu natovarili...:sad2:
(Pogrešio što se prerano vratio u Srbiju!)

On nipod kojim uslovima nemoze da izgleda pametno ! Kako covek koji za 80 godina nemoze da nauci jedan jezik moze da izgleda pametno ? A glup covek nesme da vodi drzavu
 
једно искључује друго. питање је што од тога усвајамо као вредност, и да ли друштво треба да подстиче једнакост или изузетност? да ли треба да се темељи на идеји једнакости или изузетности? да ли ми у ствари узвикујемо ''живела једнакост'' само кад (и док) гледамо боље или богатије од себе?

odakle ti to. jedno ne isljučuje drugo.

svaki je čovek osoben/izuzetan pa nema potpune istovetnosti medju ljudima.
medjutim svaki će čovek koji zna sabirati sabrati će jednako 2 i 2. ili svaki je čovek jednako živ.. što će reći ljudi su jednaki u nečemu a različiti u drugomu.

i na kraju ovo "živela jednakost" je u redu. uzvikuje se jer su jedni iz svoje osobenosti došli do zaključka da su oni važniji od drugih.a što nije tačno jer je to samo njihovo vidjenje.

- - - - - - - - - -

----------------
 

Back
Top