LEONI: Postajemo najveći poslodavac u Srbiji

Haha, potajno ih gledaš dok stiskaš pesnice i škrgućeš zubima. :)
To su ta perverzna zadovoljstva, moraš da znaš o čemu neprijatelj izveštava.

Ne gledam ih potajno. Zelim ja da cujem šta veli druga strana.
Gledam ih 5 (pet) minuta i baš tako kao što reče počinje da mi vrije.
Oni nisu protiv Gospodara, oni su protiv Srbije.

Da se ubijamo medjusobno po ulicama, to bi oni zeleli. Tada bi bili u zanosu i izveštavali bi iz minuta - u minut.

Kad je neka dobra vest oni je skrate ili precute i odmah posle toga loša ...
 
Не обраћамо пажњу на изузетак него на правило.

Unless specified otherwise, необразован човек је углавном физикалац.

Mozes ti biti "educated" ali snobizam kao karakternu osobinu niko ti ne moze oduzeti,verovatno i ocu govoris da je neobrazovana dzukela....
 
a ti ne prihvacas matematicke fakte. Kina da bi imala rast od 6-7 % ekonomije sta milis koji procenat ekonomije investira.

A Kina ti je neoliberalna. Kao sto sam ja Kinez.

Ili si cuo nesto za Joint Venture koji svaki strani investor mora da radi za domacom firmom.

Zablude Neoliberala:

Ako se smanji porez i firme imaju veci dobit vise se investira. Ne tacno jedno i drugo u Nemackoj nije dovelo do vise investicija.


Ako se smanje plate onda ima vise zaposlenost. Totalno ignorisanje fakta da neko te stvari mora i da kupi. Primer Grcka, Spanija i.t.d.

Svejedno je dal je domaci ili strani investor. Gluposti stranac je dosta manje vezan za podrucije i otice kad mu to bilo u korist. Tako ce Leoni otici kad u Srbiji ima vece plate.

Homo ekonomikus. Velika vecina ljudi racionalno odlucuje kako da trosi novac. Vidimo koliko su racionalni bili oni koji su uzeli kredit u svajcarcima.

Sto manje drzava sto bolje. Japanci, Korejanci i Kinezi osmejavaju to.

Komperativne prednosti su vazni. Fakat sve razvijene zemlje otprilike istto proizovode. Nemacka najvise u Francusku izvozi automobile, hemiju i masine. A iz Francuske uvozi isto.
 
A Kina ti je neoliberalna. Kao sto sam ja Kinez.

Ili si cuo nesto za Joint Venture koji svaki strani investor mora da radi za domacom firmom.

Zablude Neoliberala:

Ako se smanji porez i firme imaju veci dobit vise se investira. Ne tacno jedno i drugo u Nemackoj nije dovelo do vise investicija.


Ako se smanje plate onda ima vise zaposlenost. Totalno ignorisanje fakta da neko te stvari mora i da kupi. Primer Grcka, Spanija i.t.d.

Svejedno je dal je domaci ili strani investor. Gluposti stranac je dosta manje vezan za podrucije i otice kad mu to bilo u korist. Tako ce Leoni otici kad u Srbiji ima vece plate.

Homo ekonomikus. Velika vecina ljudi racionalno odlucuje kako da trosi novac. Vidimo koliko su racionalni bili oni koji su uzeli kredit u svajcarcima.

Sto manje drzava sto bolje. Japanci, Korejanci i Kinezi osmejavaju to.

Komperativne prednosti su vazni. Fakat sve razvijene zemlje otprilike istto proizovode. Nemacka najvise u Francusku izvozi automobile, hemiju i masine. A iz Francuske uvozi isto.

da li mozes da imas potrosnju drzave 50 % i rast ekonomije 10%
 
vidim da ti elementarna logika ne ide od ruke. Naravno da smanjenjem javne potrosnje neces odmah dobiti ekonomski rast. ALi to je jedan od potrebnih uslova da bi ekonomija brze rasla. ali to nije dovoljan uslov.
notwendig und hinreichend jel vidis razliku u dvema recima.

- - - - - - - - - -

Ja na pisa brdo stvari a ti jednu recenicu. Sam po sebi smanjena poreza ne dovodi do rasta. Odakle ti te gluposti. Moze da se u Srbiji smanji udeo drzave ali ne za 20 % to je zbog starosti stanovnistva nemoguce.

pa i nemoguce je onda i imati veci ekonomski rast. Japan sigurno u periodu najveceg rasta nije imao trecinu penzionera. Nego je to bilo mlado obrazovano stanovnistvo. Da li vidis razliku izmedju srba i japanaca
 

Back
Top