Zvuk novog HarD Diska

iron88

Zainteresovan član
Poruka
178
Pozdrav svima
pre nesto vise od mesec dana u Gigatronu sam kupio nov laptop i prilikom prvog ukljucivanja njegov HDD je pravio zvuk caktanja
U principu uvek kada imam nekakvu interakciju sa njim, otvorim neku sliku, porenem program koji je na njega instaliran i slicno... on i caknuo
sto mene prilicno iritira. Nece da cakne kad se cuje da vrti, ali cim prestane i ja pokrenem bilo sta sa njega on mora da cakne...
Nedaj Boze ako sa torenta skidam nesto na HDD onda moze da caknem i svakih 20 sekundi...
Ja sam se zalio servisu, i poslao im laptop na sta su mi oni odgovorili, kako kvar nije uocen i da njihov softver za dijagnostiku ne prijavljuje da HDD ima ikakav kvar...
nema kvar osim sto mene pomalo nervira...
ima li iko pojma sta ja mogu da ucinim, saljem vam tonskog zapisa kada je caktanje najcesce odnosno kada je aktivan torent

https://drive.google.com/open?id=1Lt8HBlGBd7UDbSJaMMBDkD05vTXRkwH4

meni ovo zvuci kao da nesto negde zapinje i tako pravi zvuk

inace HDD je SanDisk 1TB
 
Ima greska na mobilnom delu hard diska - greska koju je neko ignorisao i ipak ga pustio na trziste.
Naravno, prodavac ce se izvlaciti na to da softver ne vidi gresku, pa ce se vaditi na to da greske nema.
S obzirom da ti je laptop u garanciji, pozovi se na Zakon o zastiti potrosaca, reci da nisi zadovoljan proizvodom i da zelis da ti zamene za drugi.
Po Zakonu su duzni, sad tvoje je da budes uporan i da isteras do kraja.
Oni ce pokusati da se vade na razne fore, ali budi uporan.
 
Ja licno ne volim caktanje a ni kickovanje HDD.
Caktanje mi skoro uvek donosilo ubrzano kvarenje HDD...U redu je autopark, to je ranije bilo obavezno i cesto i znalo se jedan cak na pocetku rada i jedan na kraju ili se i ne cuju...
Kickovi se cuju , samo kad ima mnogo fregmentiranosti diska.
WD kao da ima ubacen timer za kvarenje, to je posebna prica...

2,5 HDD su jos tisi , tj za njih se nekad cuje cak , ali se slabo cuje kick....
To sto cujes caktanje je za mene alarm, cak i kad ima opcija da se podesava setup hdd...
Skoro svi diskovi imaju te mogucnosti kad imas serviserski tool, jos ako su noise ili vibration sensitive, mozes ga terati da se stisa ili parkira kad god oseti vibraciju...To znaci da ces cuti odgovor diska na bukvalno svoj dodir prostora, stola gde ti stoji racunar...
Ja to iskljucim uglavnom...
Ali to su meki cakovi...opet nisu prijatni za slusanje.

U Srbiji se retko prodavac napravi iskren i odgovoran i uvazi problem koji nije fatalno obelezen..
Ja sam imao sretnu okolnost vise puta, npr HDD skroz ispravan svuda samo kad se pokrene WARCRAFT pokaze da je neispravan....
Ili kad uocis da umesto neke memorije kesha on ima crknuto vise od pola tog kesha...to se kod nas tumaci da je disk ispravan, a debelo je neispravan.

Sad je jos gore...
 
Ima kad je do kupca, npr jednom sam dobio dobar HDD ali moja ga masina nije mogla da prati, javljaju se lost ack i milion 4k kluster problema, i morao sam da vratim prodavcu, iako sam znao da je disk ispravan i dobar i to mu i rekao , ali stara masina nije mogla da parira novim diskovima...
Obicno mi diskovi rade non stop na non stop upaljenim masinama na kojima je high klasa napajanja i traju preko 8 godina i vise...
Sve ispod mi je los kvalitet...
 
Pre sega hvala Vam svima na odgovoru
Drago mi je da su se svi slozili da je u pitanju kvar a ne sad da sam ja previse zahtevan.
Shvatam sve vas ali ja zaista nemam pojma sta da ucinim.
Kome da se zalim i kako?
da li licno prodavcu?
znaci zvanicni servis tvrdi da nema nikakvog problema i da opisani kvar nije uocen???
ja zaista ne znam kako se ponasa ovaj HDD kad se izvadi iz racunara i poveze na neku plocu za dijagnostiku (mozda tada i ne cakce)

kad sam slao racunar u servis na laptop sam zalepio nalepnicu sa passwordom za windows i napisao:
Procitati: Desktop>reklamacija>procitaj.txt

a u propratnom pismu sam im napisao da imaju potpunu slobodu da po mom racunaru cackaju, otvaraju bilo sta sa HDDa, koriste softver lightroom, photoshop i sl.
da ga opvezu na mrezu i pokrenu torent koji skida na HDD cisto kako bi ga u praksi naterali da cakne.
takodje sam u nastavku tog teksta jos naveo kad je racunar vec kod njih da kalibrisu monitor i da mi jave kolika je cena rezervne baterije za isti laptop.
monitor nisu kalibrisali, nisu mi javili kolika je cena baterije... sto znaci da moje pismo nisu ni procitali.
sto verovatno znaci da su samo izvadili HDD iz njega i ko zna kakav test su uradili...
bitno je da su i odgovorili: Opisani kvar nije uocen???
pa normalno da nije uocen kad ocigledno nisu ni ukljucili racunar

sta sad da radim, da li da se zalim prvo na servisere a i kome da se zalim na njih kad je njima svima u interesu da se prave ludi, da kazu hard disk je ispravan, nov je i funkcionise.
posle svega ne bi me cudilo da mi sledeci put posalju nesto za smirenje i da kazu: ispravan je nego tebi nisu zivci ispravni
 
Pre sega hvala Vam svima na odgovoru
Drago mi je da su se svi slozili da je u pitanju kvar a ne sad da sam ja previse zahtevan.
Shvatam sve vas ali ja zaista nemam pojma sta da ucinim.
Kome da se zalim i kako?
da li licno prodavcu?
znaci zvanicni servis tvrdi da nema nikakvog problema i da opisani kvar nije uocen???
ja zaista ne znam kako se ponasa ovaj HDD kad se izvadi iz racunara i poveze na neku plocu za dijagnostiku (mozda tada i ne cakce)

kad sam slao racunar u servis na laptop sam zalepio nalepnicu sa passwordom za windows i napisao:
Procitati: Desktop>reklamacija>procitaj.txt

a u propratnom pismu sam im napisao da imaju potpunu slobodu da po mom racunaru cackaju, otvaraju bilo sta sa HDDa, koriste softver lightroom, photoshop i sl.
da ga opvezu na mrezu i pokrenu torent koji skida na HDD cisto kako bi ga u praksi naterali da cakne.
takodje sam u nastavku tog teksta jos naveo kad je racunar vec kod njih da kalibrisu monitor i da mi jave kolika je cena rezervne baterije za isti laptop.
monitor nisu kalibrisali, nisu mi javili kolika je cena baterije... sto znaci da moje pismo nisu ni procitali.
sto verovatno znaci da su samo izvadili HDD iz njega i ko zna kakav test su uradili...
bitno je da su i odgovorili: Opisani kvar nije uocen???
pa normalno da nije uocen kad ocigledno nisu ni ukljucili racunar

sta sad da radim, da li da se zalim prvo na servisere a i kome da se zalim na njih kad je njima svima u interesu da se prave ludi, da kazu hard disk je ispravan, nov je i funkcionise.
posle svega ne bi me cudilo da mi sledeci put posalju nesto za smirenje i da kazu: ispravan je nego tebi nisu zivci ispravni

Evo kontaktiraj ove i reci im tacno o semu se radi i tacno ime radnje i adresa.kazi im da si pokusavao da im objasnis da HDD nije u redu,jer netreba da se cuje nikakav zvuk i da su odbijali da ti zamene.Lepo im sve objasni.garantovano ce te pozvati neko iz te radnje da ti zameni HDD.Pa ako je po njima ispravan,neka ga neko od prodavaca nosi kuci,pa nek radi sa njim sta hoce.http://zastitapotrosaca.gov.rs/kontakt.php
 
kontaktirao sam vise tih drustava putem FBa ali i preko emaila, niko mi nije nista odgovorio
Jedino mi je gigatron odgovorio kom sam se zalio na servis koji radi za njih i gagatron mi je odgovorio:

"Srećko, nažalost mi vam ne možemo pomoći oko tehničkih stvari, ali vas možemo uputiti na kolege koje se bave time.
Poslali smo vaš problem kolegama i njihov savet da laptop odnesete opet u radnju i objasnite im svoj problem."

dakle ide ponovo sve ispocetka, ja treba da im dam laptop, oni dijagnostiku koja ne detektuje caktanje, problem nije uocen i tako te lopovske fore i negiranje postojanja problema.
za Gigatron i ovaj servis me nesto i zabole, sve sto sam i ocekivao, nego sad treba da se uzdam u drustvo za zastitu potrosaca koje nece ni da mi odgovori
cvrc,slucaj zakljucen, verovatno se ja samo umisljam ove zvukove
 
Јесили сигуран да је то " клик-тање " механичко и да долази из унутрашњости лаптопа...ослушни мало - одакле допире звук..:think:

Може да се деси да ти звук стигне и из звучника као индикација покретања програма и неких опреативни функција...;):lol:
 
to nije sigurno. taj zvuk se cuo jos kad je bio na njemu free dos os, tj prilikom prvog ukljucenja.
ja sam tada bas to pomislio da je mozda kao onaj speaker zvucnik a na zalost nije to sto ti mislis da jeste x-(
mozda nisi procitao sta sam napisao, ali cuje se iskljucivo kad bilo sta sa HDD radim.
ako skidam torent na SSD ne cuje se nista, a ako skidam na HDD onda je kliktanje najcesce.
takodje ako editujem neku fotku koja je snimljena na SSD ne cuje se nista, a ako je na HDD cuje se... toliko
 
Јеси ли лаптоп " директно " купио и преузео у радњи или си га накнадно добио њиховим транспортом?

Да ли на гаранцији за лаптоп постоји уписан " фабрички број " лаптопа ...и да ли је тај број " исти " као и број на твом лаптопу?

Сумњам да су ти заменили лаптоп са неким који је " био на сервису " од неког другара у продавници...:per:
 
Ако на гаранцији фабрички број ..НИЈЕ ИСТИ..као број на твом лаптопу - ЗАМЕНИЛИ СУ ТИ ЛАПТОП

Ако на гаранцији ..НЕМА фабричког броја лаптопа...100% СУ ТИ ЗАМЕНИЛИ ЛАПТОП
 
e izgleda da sam pogresio kad sam kontaktirao drustvo za zastitu potrosaca :D
kontaktirao sam ih na email koji vise ne koriste.
pronasao sam novu adresu koju koriste a koja se nalazi i na ovom sajtu:
http://www.ceps.rs
sad su mi odgovorili i zatrazili podatke tipa: karakteristike racunara, datum kupovine, broj reklamacije...

bitno je da sam bar nesto odmakao pa se javim za koji dan
 
A i on nema garanciju na taj proizvod koji donese da reklamira ...?

Ако има гарантни лист оверен печатом продавца и ухефтаним фискалним рачуном, а нема уписан серијски фабр. број лаптопа...то је валидни документ којим може да их пријави Агенцији за заштиту потрпшача, или да их судски гони по приватној тужби у случају да одбију да му замене купљен " неисправни лаптоп "...:think: :aha2:

Ако продавац није на гаранцији уписао " серијски фабр. број лаптопа " то је озбиљан прекршај који је кажњив по закону...:think:

- - - - - - - - - -

e izgleda da sam pogresio kad sam kontaktirao drustvo za zastitu potrosaca :D
kontaktirao sam ih na email koji vise ne koriste.
pronasao sam novu adresu koju koriste a koja se nalazi i na ovom sajtu:
http://www.ceps.rs
sad su mi odgovorili i zatrazili podatke tipa: karakteristike racunara, datum kupovine, broj reklamacije...

bitno je da sam bar nesto odmakao pa se javim za koji dan

ПУНО СРЕЋЕ...;) :D
 
Odlicno po onog ko ispostavlja Reklamaciju , ali se meni ucinilo da bi u slucaju da nije upisan serijski broj tehnickog proizvoda , prodavac mogao da tvrdi da nije u pitanju bas taj proizvod koji je predmet Reklamacije .

Nisam citao Zakon o zastiti potrosaca poodavno , tako da , ako je to tacno , onda mu je situacija znatno laksa , a i mogucnost da ostvari svoje legitimno pravo kao kupac / potrosac .

U svakom slucaju je najkorisnije imati pravu informaciju ...

Pridruzujem se dobroj zelji da se ostvari pravo koje mu pripada kao potrosacu .
 
Ima diskova koji stalno parkiraju glave. Recimo koristim za bekap seagate vn disk i on redovito cakne kad se isparkira glava kad god mu pristupim, zato sto ako nema 10 minuta aktivnosti uparkira glavu. Ako cakce a nema bad sektora i ne muci se prilikom citanja onda je takav disk kao ova seagate VN serija.
 
Moze se desiti da nije dobar kontakt od napajanja,ako imas slobodni drugi izvod od napajanja,probaj zameni,pa vidi kako se ponasa.Ja sam imao taj problem i samo sam zamenio granu napajanja i nema vise caktanja.
 

Back
Top