da li smo se oteli od komercijale??? pogledajte neki G3 za utehu...

Poruka
59
teme ove teme :) su sledece:
1. da li je danasnja muzicka scena potpuno zarobljena komercijalom?
2. sta smatrate pod komercijalom?
3. ako nismo uguseni i pretrpani plavusama bez glasa i likovima koji ne umeju da sviraju, zasto se ne cuje taj dobar zvuk nase omiljene grupe na nekom radiju *cast izuzecima* nego kopamo po netu i downloadujemo stvari za koje smo ubedjeni da je mozda jos troje ljudi iz okoline culo?
4. najbolji gitarista?

ostavljam vama da se nadovezete.... :)
 
Muzicka umetnost, generalno gledajući, brzo i sigurno propada...ajde da ne budem marginalni pesimista...reći ću da tone u ilegalu...naravno da će uvek biti pravih muzičara i slušalaca sa ukusom...ali sve si rekao u prvom postu na ovoj temi...najbolji gitaristi...Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen...od metalaca...reako bih da te to zanima...a od jezzera & klasičara...za njih se malo čuje u javnosti...ali ima mnogo dobrih...
 
1) Maaa jok, bre, al ih je ubedljivo najviše
2) Komercijalna muzika je namenjena za prodaju bez obzira dal se prikazuje na emtiviju il ne, osnovna namena je da se prodaje, kvalitetna muzika prilagođena potražnji tržišta, a i koda tu sad ima nešto da se mozga... to je što je...
3) To tije čist biznis, moraju i ti ljudi koji stoje iza radija da prehrane porodicu i te stvari...
4) Bolje ovde ne pitaj, biće svašta... paz šta ti kažem
 
CobRa-SiC-:
1) Maaa jok, bre, al ih je ubedljivo najviše
2) Komercijalna muzika je namenjena za prodaju bez obzira dal se prikazuje na emtiviju il ne, osnovna namena je da se prodaje, kvalitetna muzika prilagođena potražnji tržišta, a i koda tu sad ima nešto da se mozga... to je što je...
3) To tije čist biznis, moraju i ti ljudi koji stoje iza radija da prehrane porodicu i te stvari...
4) Bolje ovde ne pitaj, biće svašta... paz šta ti kažem


1) ako i nije, onda je pretrpana stereotipima rodjenim bas iz te komercijale.. sta da radim, moram biti pomalo pesimista, okruzenje me na to navodi. Blago tebi ako imas bolje:(
2) jbg....
3) zar ne mislis da ima dovoljno ljudi koji bi slusali taj isti talas, da pustaju nesto sto nije "siroke narodne potrosnje".....
 
@ R A H

3) Od onoga što vatam na radiju jedino valja dvestadvojka pa eto ti, štaš bolje.
I mislim da ovde nema dovoljno ljudi da bi se stvarale raznolike stanice.
Evo konkretan primer:
Uzmi u obzir kolko se ovde sluša jazz,e sad, taj broj ljudi ne može ceo dan da sluša radio, ima dosta obaveza i tako to.E sad, dal se nekome isplati da otvara takvu stanicu il mu je bolje da radi nešto ko dženarika, a.
 
rox_aching_hunger:
teme ove teme :) su sledece:
1. da li je danasnja muzicka scena potpuno zarobljena komercijalom?

Nije u potpunosti. Mislim vidno je da je danas u muzickom svetu novac postao previse dominantan, ali opet tu i tamo pronadju se neki bendovi koji muziku rade iz nekog kao zadovoljstva, a ne kao sredstva za prezivljavanje. I mislim da ce se ne samo muzika vec i sve druge oblasti ljudskog zivota svesti na to i da ce se sve raditi radi prezivljavanja a ne radi nekog zadovoljstva sto bi to ustvari trebalo da bude. Kod nas to mozda jos nije vidljivo u toj meri u kojoj je na zapadu ali mislim da ni mi nismo daleko od toga. Sve u svemu muzika prestaje biti izvor zadovoljstva i sl. i postaje jedan najobicniji posao za ljude koji se bave njom. Mozda to nije toliko ocigledno ali gledjte koliko samo ljudi pokusava da se na taj nacin obogati i sve ce vam biti jasno.

rox_aching_hunger:
2. sta smatrate pod komercijalom?

Sve sto ne nastaje iz zadovoljstva.

rox_aching_hunger:
3. ako nismo uguseni i pretrpani plavusama bez glasa i likovima koji ne umeju da sviraju, zasto se ne cuje taj dobar zvuk nase omiljene grupe na nekom radiju *cast izuzecima* nego kopamo po netu i downloadujemo stvari za koje smo ubedjeni da je mozda jos troje ljudi iz okoline culo?

Zavisi od muzike koju slusas. Ukoliko bi slusala narodnjake njih imas na radiju, ali opet i ovde se sve svodi na glupe pare, jer koja je prica. Ti ukoliko imas radio da bi on opstao trebaju ti pare, pare dobijas od sponzora, a sponzore lako nalazis ukoliko imas slusanost, a slusanost lako dobijas ukoliko ljudima dajes ono sto bi da cuju. A sad sta bi ljudi da cuju. . .
Kontam da je kod nas najveci problem upravo to sto jedan deo stanovnista pored TV-a kao prozor u svet ima i internet. Oni koji imaju TV kao izbor imaju ono sto im se servira na istom onda dolazimo do toga da ljudi slusaju narodnjake i da sa tme razne Citi i Grand produkcije sebi obezbedjuju postojanje. Oni koji imaju internet kao prozor pred sobom imaju mnogo veci izbor i mogucnost za nalazenje onoga sto bi im odgovaralo. E sad samim tim kako je i izbor veci tako je i verovatnoca da ces naci nekog ko slusa isto sto i ti manja. E sad taj mali "prozor" zvani internet pogledaj kod nas i videces ocigledan razlog zasto pored tebe jos troje iz tvoje okoline zna za tu grupu.

rox_aching_hunger:
4. najbolji gitarista?

ostavljam vama da se nadovezete.... :)

Ima ih dosta. . .
 
[


Kontam da je kod nas najveci problem upravo to sto jedan deo stanovnista pored TV-a kao prozor u svet ima i internet. Oni koji imaju TV kao izbor imaju ono sto im se servira na istom onda dolazimo do toga da ljudi slusaju narodnjake i da sa tme razne Citi i Grand produkcije sebi obezbedjuju postojanje. Oni koji imaju internet kao prozor pred sobom imaju mnogo veci izbor i mogucnost za nalazenje onoga sto bi im odgovaralo. E sad samim tim kako je i izbor veci tako je i verovatnoca da ces naci nekog ko slusa isto sto i ti manja. E sad taj mali "prozor" zvani internet pogledaj kod nas i videces ocigledan razlog zasto pored tebe jos troje iz tvoje okoline zna za tu grupu.



Pa ne slusaju svi narodnjake zato sto samo to imaju kao izbor. Nemoj mi reci da ce samo neko ko ima net, reci "Ej, ovo na Tv-u je shit, ali ja imam gde da trazim bolje stvari".Calci i keve koji su slusali neki rock mrzeli su diskace kao sto mi danas mrzimo takozvane fensere. Stoji to da je tolerancija u toku i da smo svi one big happy family, ali se ta razlika ne brise time, tako da ne prihvatam da ljudi slusaju (po meni) gluposti, samo zato sto su prinudjeni na to. Ma daj bre, sve to pocinje od starih ploca i kaseta koje nalazimo u prasnjavim podrumima, a uvek je postojala ta borba i neshvatanje u grupama ljudi. Moja grupa bi bila ovde....
 
rox_aching_hunger:
Pa ne slusaju svi narodnjake zato sto samo to imaju kao izbor. Nemoj mi reci da ce samo neko ko ima net, reci "Ej, ovo na Tv-u je shit, ali ja imam gde da trazim bolje stvari".Calci i keve koji su slusali neki rock mrzeli su diskace kao sto mi danas mrzimo takozvane fensere. Stoji to da je tolerancija u toku i da smo svi one big happy family, ali se ta razlika ne brise time, tako da ne prihvatam da ljudi slusaju (po meni) gluposti, samo zato sto su prinudjeni na to. Ma daj bre, sve to pocinje od starih ploca i kaseta koje nalazimo u prasnjavim podrumima, a uvek je postojala ta borba i neshvatanje u grupama ljudi. Moja grupa bi bila ovde....

Pa kad si tolko pametan,
što si onda i otvaro temu, bre ?
 
rox_aching_hunger:
Pa ne slusaju svi narodnjake zato sto samo to imaju kao izbor. Nemoj mi reci da ce samo neko ko ima net, reci "Ej, ovo na Tv-u je *, ali ja imam gde da trazim bolje stvari".Calci i keve koji su slusali neki rock mrzeli su diskace kao sto mi danas mrzimo takozvane fensere. Stoji to da je tolerancija u toku i da smo svi one big happy family, ali se ta razlika ne brise time, tako da ne prihvatam da ljudi slusaju (po meni) gluposti, samo zato sto su prinudjeni na to. Ma daj bre, sve to pocinje od starih ploca i kaseta koje nalazimo u prasnjavim podrumima, a uvek je postojala ta borba i neshvatanje u grupama ljudi. Moja grupa bi bila ovde....

Stani. Kao prvo moras pogledati (na onovu tvoga posta pp da tvoji roditelji slusaju rock) kako neko uopste i dolazi u dodir sa nekom muzikom. Moji roditelji nisu slusali ono sto ja slusam, u mojoj okolini niko nije slusao ono sto ja slusam. Kad sam krenuo slusati PUNK, Metal, OI!, Rock. . . bilo je skroz drugacije vreme kad je ponuda muzike u pitanju. Onda su se uglavnom valjale samo kasete i bilo je bas dosta ducana gde si ih mogao kupiti, Maksimum R'n'R, Selena, Posejdon (sa cuvenim marketingom "Snizenje 10%" a prethodne nedelje sve poskupelo za 10% :lol: ), pocetkom 2000-te otvara se Proming, svo vreme je tu prisutan i exploziv rec. sa narucivanjima, dok danas u NS-u postoji samo jedan ducan u kome se prodaju CD-ovi. Imas mungos koji drzi uglavnom metal (doduse ponuda jeste velika ali nije im bas neka), a PUNK-a skoro i da nemas. Mislim da se nesecam kad sam poslednji put video neki CD od Exploited-a. . . Imas kao pirate ali nesto ne znam da imaju nekih dobrih stvari, iskreno govoreci nesto ih bas i ne koristim puno jer sve skidam sa web-a ili uzimam od nekog ako mi treba (originale kupujem bukvalno kolekcije radi i to sto kupujem kod nas ni nema da se kupi i sve uglanom trazim preko net-a i iskreno govoreci da mi nije web-a ne znak kako bih nasao sve to). Znaci ponuda i nije bas neka, a ponudu o domacem PUNK-u necu ni komentarisati. . . Toga bukvalno nema. A cene originala su nam svima poznate tako da ono. . . Onom ko pocinje slusati rock i nije bas lako, a da ne pominjem celokupnu pricu oko svirki. Uglavnom nista dobro. A ako se desi i da ima sta onda se desi da je na dva mesta. . . Kraljevski Apartman je sad u subotu imao svirku na Gradilistu (ti ljudi stvarno nemaju srece u NS-u, ne znam koliko je bilo ljudi sad u subotu ali znam da kad god sam bio na njima nije bilo vise od 40-tak), a paralelno sa njima je i u Londonu imao ZBL (koji je doduse svirao dva dana). A ovako bas nesto i nemas. Pre par nedelja sam pricao sa Vujom iz KBO!-a i kad sam ga pitao kad ce u NS rekao mi je da vec dosta dugo pokusava da organizuje svirku ali da od toga nema nista. Cak nudi da donese svoju opremu i sve, bukvalno mu treba samo bina i nista vise, i ne moze da nadje. . . Na TV-u skoro i da nemas nista sem narodjnjaka, znam da postoji Metropolis ali ja taj kanal nemam tako da ono. . . Sa te neke strane ako nemas web ili nekog od koga bi mogao nabavljati muziku neces se bas lepo provesti. I sad na sve to dodaj i uticaj okoline. On postoji i to se mora priznati hteli mi to ili ne. Znaci ako ti ides u skolu gde se uglavnom slusaju narodnjaci dobrim delom ces i ti to pokupiti, ako se slusa rock isto tako. A svima nam je poznato kako izgleda ta okolna i sta mozemo vidjati na ulicama. Tako da ono hteo to priznati ili ne pojedinac u ovoj zemlji ukoliko zeli da slusa PUNK, OI!, Ska, rock, metal mora dobro da se pomuci da bi nabavio nesto. Evo cak i ja koji znam vecinu stvari kako nabaviti i sl. za neke CD-ove se mucim da ih nadjem i po godinu dana. A sada da ce se neko muciti ko to tek pocinje da slusa. . . Cisto sumnjam. I sad kad kazes da ljudi nisu prinudljeni. . . Na neki nacin ipak jesu.
 
odrasla sam u okruzenju koje je slusalo onaj teski turbo, ako pricamo o mom godistu. trenutno idem u razred sa 30 devojaka koje su bile na ispasi kad se mozak delio i citaju neke idiotske casopise, bave se samo tudjim zivotima umesto svoj da pogledaju, vise po diskotekama i slicno. jedva cekam maj mesec da im svima vidim ledja posto sam crna ovca u razredu, pored jos jedne devojke. e sad, zasto sam ja to pocela da slusam jos od malih nogu, ubij me ako znam. a da lose stojimo sa muzikom ovde, to je istina. i dalje mislim da net nije jedini nacin ne da se nabavi nesto, vec da se za nesto cuje, posto smo pricali o upoznavanju sa muzikom, koju vecina ljudi ovde smatra normalnom, ali to je vec diskusija o ukusima, a o tome necemo. ne znam, znam samo da se osecam kao neka ugrozena rasa, majke mi. bar dok sam u ovakvom okruzenju. na mene bar isto ne utice jbg. A ovi novopeceni metalci koji pokusavaju da vade stvar na polju muzike mi se gade... Kraljevski sam po sebi nije los, ali to je jedan od retkih.
Pisala bih jos ali ceka me pivo, pa cemo ovo nastaviti drugi put.
Cheers:)
 
rox_aching_hunger:
odrasla sam u okruzenju koje je slusalo onaj teski turbo, ako pricamo o mom godistu. trenutno idem u razred sa 30 devojaka koje su bile na ispasi kad se mozak delio i citaju neke idiotske casopise, bave se samo tudjim zivotima umesto svoj da pogledaju, vise po diskotekama i slicno. jedva cekam maj mesec da im svima vidim ledja posto sam crna ovca u razredu, pored jos jedne devojke. e sad, zasto sam ja to pocela da slusam jos od malih nogu, ubij me ako znam. a da lose stojimo sa muzikom ovde, to je istina. i dalje mislim da net nije jedini nacin ne da se nabavi nesto, vec da se za nesto cuje, posto smo pricali o upoznavanju sa muzikom, koju vecina ljudi ovde smatra normalnom, ali to je vec diskusija o ukusima, a o tome necemo. ne znam, znam samo da se osecam kao neka ugrozena rasa, majke mi. bar dok sam u ovakvom okruzenju. na mene bar isto ne utice jbg. A ovi novopeceni metalci koji pokusavaju da vade stvar na polju muzike mi se gade... Kraljevski sam po sebi nije los, ali to je jedan od retkih.
Pisala bih jos ali ceka me pivo, pa cemo ovo nastaviti drugi put.
Cheers:)
Odgovaram ti veveras kad se vrnem sa faxa, sada nemam kade
 
rox_aching_hunger:
odrasla sam u okruzenju koje je slusalo onaj teski turbo, ako pricamo o mom godistu. trenutno idem u razred sa 30 devojaka koje su bile na ispasi kad se mozak delio i citaju neke idiotske casopise, bave se samo tudjim zivotima umesto svoj da pogledaju, vise po diskotekama i slicno. jedva cekam maj mesec da im svima vidim ledja posto sam crna ovca u razredu, pored jos jedne devojke. e sad, zasto sam ja to pocela da slusam jos od malih nogu, ubij me ako znam. a da lose stojimo sa muzikom ovde, to je istina. i dalje mislim da net nije jedini nacin ne da se nabavi nesto, vec da se za nesto cuje, posto smo pricali o upoznavanju sa muzikom, koju vecina ljudi ovde smatra normalnom, ali to je vec diskusija o ukusima, a o tome necemo. ne znam, znam samo da se osecam kao neka ugrozena rasa, majke mi. bar dok sam u ovakvom okruzenju. na mene bar isto ne utice jbg. A ovi novopeceni metalci koji pokusavaju da vade stvar na polju muzike mi se gade... Kraljevski sam po sebi nije los, ali to je jedan od retkih.
Pisala bih jos ali ceka me pivo, pa cemo ovo nastaviti drugi put.
Cheers:)
Vidi ovako svi mi koji ne slusamo narodnjake mozemo da pricamo tu pricu kako smo jedan deo zivota proveli u tako nekom okruzenju. I zapravo tu pricu ti moze pricati svako ko se, tako da napisem, ne uklapa u svoje okruzenje. Ja sam u mom razredu isto tako sa jos jednim likom slusao i slusam PUNK, rock, Metal i sl. u nekom drugom razredu je neko drugi. . . To su neke standardne stvari i one ne bi trebalo da te pogadjau. To sto si rekla kako ti drugarice citaju neke casopise. . . PP da su tipa My Love Story i sl. ali opet to se citalo i pre 5 godina kad sam ja bio srednja i citace se i za 5 godina. . . U samoj ljudskoj prirodi i je to da niko ne vodi svoju brigu vec da svi vode tudju. Mozda ti se cini da je to samo kod nas izrazeno ali tako je i na zapadu, svugde je tako. Uvek su lakse tudje brige. Nemoj da se zavaravas pa da mislis da ukoliko bi one slusale rock ili sta vec da bi bile drugacije, ne bi bile nista. Toliko o tome, mogao bih sada ovde da raspletem celu pricu o tome ali necu, ako te zanima reci pa cu ti posati na pp (mislim da se vecini ovde to ne cita :lol: ). A sto se tice ovih danjasnjih metalaca. . . Nisi jednia osoba kojima se gade. Vecina njih ne znam posetno ni da svira, a latili su se gitara. Sto je da se oni bore za metal i sl. ali mogli bi da se vise trude oko te muzike koju prave.
Sto se tice neta on nije jedini nacin moglo bi se dati i ovako nesto nabaviti ali je daleko, daleko najlaksi. Ja sam u svom zivotu nalazio takve bendove da su me ljudi bukvalno terali iz prodavnica misleci da ih zaj. . ., pojedini distributeri koji su tvrdili da imaju takav underground da imaju sve sto se pozeleti moze, a kad ih pitam za pojedine bendove sto sto zaju je da me pogledaju u cudu i da se pitaju odakle sam ih izbunario. . . Tako da ono net jeste najlaksi nacin za nabaviti nesto.
 
Nisam htela da raspravljam o ljudskim karakterima, to je bio samo primer, naravno da ih ima i da ce ih biti. Opet me nisi razumeo povodom neta, rekla sam samo da to jeste najlaksi nacin da se dodje do necega, ali za sta si vec cuo. A kad nabasas na nesto slucajno pa ti se svidi, to je druga prica. Uostalom, to i nije bila tema. Mislim da se ovde u principu svi slazemo oko dve stvari, a to su - da danasnji komercijalci nece priznati da su komercijalni, ni na mukama i da se pored sveg sranja na muzickoj sceni za peti osnovne nalaze ljudi sa sluhom za kvalitet. pp slobodno posalji, mozes i IM sto se mene tice, uostalom, cemu sluzi taj profil. a posto vec umes da "izubunaris" neke bendove,
'ajde izbunari mi negde prvi album Sparksa ili novi Satriania?:) Na katzu nisam uspela nista da skinem (ali nije da sam tamo saznala za iste:P:) )
 

Back
Top