Koja stvarnost je bitnija

obe podjednako bitne.

„Neki događaj ili neka knjiga od umetničke vrednosti koji ostavljaju nesvakidašnji trag u duši današnjeg čoveka, događaj ili knjiga koji uzbuđuju i pokreću neke očevidno dublje slojeve u našem individualnom a, verovatno, i kolektivno-nesvesnom, koji nas pokreću na aktivan odgovor i bude neodoljivu potrebu da s nekim podelimo svoje uzbuđenje i radost doživljenog, predstavljaju psihičku realnost koja, prema Jungu, ima istu vrednost i važnost kao i svaka jače doživljena fizička realnost.”

Vladeta Jerotić
 
Stvarnost je ono sto dozivljavas u svom umu, tako da je stvarnost uvek jedna, i uvek je licna - subjektivna.

Recimo, uzmes primer sa bojama - recimo zelena boja je nista drugo nego dogovor ljudi da se odredjeni spektar odbijenog svetla od predmeta, koji mi, ljudska bica, percepiramo kao boju odredjene nijanse, nazove zelena.
Kakva je percepcije tog svetlosnog spektra kod drugih zivih bica - uglavnom nam je jos uvek nepoznato. Tako da, mi mozemo samouvereno tvrditi da je trava zelena, ali neko drugo sa drugacijim culima i percepcijom, tvrdice nesto drugo.
I svi ce biti u pravu. Jer svacija realnost je drugacija, i u njegovom umu ispravna.
 
Stvarnost je ono sto dozivljavas u svom umu, tako da je stvarnost uvek jedna, i uvek je licna - subjektivna.

Recimo, uzmes primer sa bojama - recimo zelena boja je nista drugo nego dogovor ljudi da se odredjeni spektar odbijenog svetla od predmeta, koji mi, ljudska bica, percepiramo kao boju odredjene nijanse, nazove zelena.
Kakva je percepcije tog svetlosnog spektra kod drugih zivih bica - uglavnom nam je jos uvek nepoznato. Tako da, mi mozemo samouvereno tvrditi da je trava zelena, ali neko drugo sa drugacijim culima i percepcijom, tvrdice nesto drugo.
I svi ce biti u pravu. Jer svacija realnost je drugacija, i u njegovom umu ispravna.

kad se kreces u guzvi , stvarnost svih oko tebe je slicna , ali svako oseca svojim culima i ima svoju sliku sveta oko sebe.

onaj do tebe ne vidi sebe , nego tebe.
 
Stvarnost je ono sto dozivljavas u svom umu, tako da je stvarnost uvek jedna, i uvek je licna - subjektivna.

Recimo, uzmes primer sa bojama - recimo zelena boja je nista drugo nego dogovor ljudi da se odredjeni spektar odbijenog svetla od predmeta, koji mi, ljudska bica, percepiramo kao boju odredjene nijanse, nazove zelena.
Kakva je percepcije tog svetlosnog spektra kod drugih zivih bica - uglavnom nam je jos uvek nepoznato. Tako da, mi mozemo samouvereno tvrditi da je trava zelena, ali neko drugo sa drugacijim culima i percepcijom, tvrdice nesto drugo.
I svi ce biti u pravu. Jer svacija realnost je drugacija, i u njegovom umu ispravna.

Nama žirafama je trava pink,a lišće drveća koje volimo da smazavamo je ciklama boje...:hvala:
 
Postoji vise stvarnosti, virtuelna? tja...glupost, lazi i foliranje realna? problematicna Iracionalna? idiotsko problematicna... izabrana? trenutno zavaravanje kao odmor od ostalih...jer je mi ne biramo nego nas um suzen od losih izbora.. . Dakle...biram tezi put kao laksi, a ostalo se samo kaci...otezava i olaksava...
 

Back
Top