Да ли су деца бахатих и лоших родитеља барабе и кретени?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Да ли су деца лоших родитеља углавном лоша? Имам 1 тезу да су деца добрих родитеља углавном добра мада могу да се искваре под лошим утицајем друштва, улице, медија...али су деца лоших родитеља у огромној већини лоша тј. бахата, барабе, кретени и идиоти поготово ако су им оба родитеља лоша. То искуство говори. Генетика је чудо. Шта ви мислите?
 
Да ли су деца лоших родитеља углавном лоша? Имам 1 тезу да су деца добрих родитеља углавном добра мада могу да се искваре под лошим утицајем друштва, улице, медија...али су деца лоших родитеља у огромној већини лоша тј. бахата, барабе, кретени и идиоти поготово ако су им оба родитеља лоша. То искуство говори. Генетика је чудо. Шта ви мислите?

mislim isto, bagra odgaja bagru
 
Да ли су деца лоших родитеља углавном лоша? Имам 1 тезу да су деца добрих родитеља углавном добра мада могу да се искваре под лошим утицајем друштва, улице, медија...али су деца лоших родитеља у огромној већини лоша тј. бахата, барабе, кретени и идиоти поготово ако су им оба родитеља лоша. То искуство говори. Генетика је чудо. Шта ви мислите?

mislim isto što i ti
praksa takođe pokazuje da je tako
 
To zavisi od roditelja..
Kad sam živeo u Beranama sin mi imao drugare.
Npr. dva bila od bogatih roditelja.
Jedan od svog roditeljskjog staranja imao samo dosta para
i normalno, posle postao obična baraba.
Drugom otac ima lanac prodavnica obuće, dakle, stvarno bogat.
A i neki rodjaci po ženskoj liniji su mi.
Dete za primer.
Čak jednom kad su se zaigrali kod nas
došla majka da ga bije, što sam tu sprečio.

I, vrh. Rentirali psa:
Imao sam rasnog dalmatinca.
Preci sve neki CACovi i CACIBi
oni ga davali (ko hoće) da ga prošeta ako im kupi po sladoled.
A to im bila obaveza.

Ili, npr, kumova deca:
Ćerka sa 11 godina pravila i prodavala palačinke blizu plaže u Baru.
sada je (završila i fakultet i udala se)
menadžer u ogromnoj firmi u BG.
Oba sina sama našla dobar posao u BG.
Dakle, roditelji treba da pomažu koliko mogu.
ali je ipak rešenje u deci samoj.

PS:
Meni je za sina najbitnije da niko nije došao na vrata da se požali na njega.
Naprotiv, svi su ga hvalili
 
Poslednja izmena:
Kako me iritiraju ova razmišljanja da su deca još nevina, dobra, bezgrešna itd. Najviše povreda su mi nanela deca dok sam bio dete. Gradi nas društvo a isto tako i roditelji. Dete dok je malo upija sve što mu se nađe pred nosom. Sastavlja svoju mentalnu ličnost na svako zlo ili dobro koje mu se nanese. Još gore, pravi svoj zid na svako zlo koje mu se nanese. Zatvara se u sebe i kada se otvori obično povredi nekoga drugog, iz straha koji je njemu bio nanet. Sve utiče na nas... Trulo društvo, rađa trulu decu. I niko ne pokušava da zaustavi taj ponor već 30 godina unazad.
Srbija je jedna ogromna palanka, svako želi da ima više od svog suseda jer tako pridobija pažnju i prihvatanje. I sve to prenosi na decu. Koja deca su najprihvatanija? Ona, čiji roditelji vole da pokazuju u moru proseku svoj "natprosek" (u materijalnom smislu).
Nepovezano pišem jer nepovezano mislim kada me obuzme bes.
 
Pa sve zavisi. Imao sam dve drugarice koje su bile bas onako bogate. Jedna je bila iskompleksirana do 101 i nazad. Fuj. Druga je bila devojcica za primer. Uvek tu da pomogne, nikad se nije hvalila niti nosila preskupw stvari, a bila je cak bogatija nego prva. Ova prva kupovala sve nike, armani i to i volela da ismeva ljude koji nisu mogli to sebi da priuste. Sve je to stvar vaspitanja posto je ovoj majka bila iskompleksirana ti joj sw javis a ona te gleda onako sa visine.
 
Да ли су деца лоших родитеља углавном лоша? Имам 1 тезу да су деца добрих родитеља углавном добра мада могу да се искваре под лошим утицајем друштва, улице, медија...али су деца лоших родитеља у огромној већини лоша тј. бахата, барабе, кретени и идиоти поготово ако су им оба родитеља лоша. То искуство говори. Генетика је чудо. Шта ви мислите?
Pa ne mora da znaci roditelji mojih vrsnjaka su ok a deca su retosi,ja i burazer nismo isti
 
jesu,znam primere. cak i zenske primere. uce ih od malena da se ne druze sa sirotinjom,cak i nekim ko je malo nizeg finansijskog ranga od njih. uce ih da se druze samo sa bogatima. u principu znaci....zavisi od inteligencije i licnog obrazovanja da li ces slusati poremecene roditelje ili ces sam shvatiti kako postati pravi covek i ne deliti ljude na osnovu boje koze,vere,socijalnog sloja itd...dok ce deca sa niskom inteligencijom nazalost uvek poci krivim putem. jer hebi ga,ne bi ni ker trcao kad mu bacis frizbi da ga donese da je malo "pametniji".
 
Kako me iritiraju ova razmišljanja da su deca još nevina, dobra, bezgrešna itd. Najviše povreda su mi nanela deca dok sam bio dete. Gradi nas društvo a isto tako i roditelji. Dete dok je malo upija sve što mu se nađe pred nosom. Sastavlja svoju mentalnu ličnost na svako zlo ili dobro koje mu se nanese. Još gore, pravi svoj zid na svako zlo koje mu se nanese. Zatvara se u sebe i kada se otvori obično povredi nekoga drugog, iz straha koji je njemu bio nanet. Sve utiče na nas... Trulo društvo, rađa trulu decu. I niko ne pokušava da zaustavi taj ponor već 30 godina unazad.
Srbija je jedna ogromna palanka, svako želi da ima više od svog suseda jer tako pridobija pažnju i prihvatanje. I sve to prenosi na decu. Koja deca su najprihvatanija? Ona, čiji roditelji vole da pokazuju u moru proseku svoj "natprosek" (u materijalnom smislu).
Nepovezano pišem jer nepovezano mislim kada me obuzme bes.

U pravu si, ima mnogo zle, pokvarene, odvratne dece, čijim nestankom okolina ne bi ništa izgubila, nego bi čak i dobila. Ali o tome se ne govori jer se deca smatraju nečim posebnim i nedodirljivim. Deca su zapravo začetak zlokobnog, nametnutog socijal-darvinizma koji nas prati kroz ceo život, a počinje u odvratnoj logorskoj instituciji zvanoj "škola". Dovoljno je videti kako se grupišu u vrtićima i školama i odbacuju vršnjake. Znači zlo je već u njima. Naravno veliki broj ljudi su ili pokvareni ili retardirane budaletine pa im ni deca nisu bolja, a primetio sam da baš takvi najviše kače slike svoje dečurlije po fejsbucima i instagramima. Po principu - što si bezvredniji kao osoba, to se više šepuriš jer si se razmnožio.
 
Да ли су деца лоших родитеља углавном лоша? Имам 1 тезу да су деца добрих родитеља углавном добра мада могу да се искваре под лошим утицајем друштва, улице, медија...али су деца лоших родитеља у огромној већини лоша тј. бахата, барабе, кретени и идиоти поготово ако су им оба родитеља лоша. То искуство говори. Генетика је чудо. Шта ви мислите?
samo treba pogledati cecinu decu i sve pada u vodu :zaljubljena:
 
samo treba pogledati cecinu decu i sve pada u vodu :zaljubljena:

Cecina deca su još i dobra, kakva su drugih bogataša i "javnih ličnosti". Njima se neke stvari mogu i oprostiti pošto se Arkan, bez obzira na sve svoje grehove, ipak borio za Srbiju po krajiškim i bosanskim selima i čukama, i dosta je dobrih ljudi izginulo u toj njegovoj Gardi za državu, neki poput profesora Šumarskog fakulteta Mirka Lavadinovića i na najbrutalnije načine. Jeste da je dosta tog novca opljačkano i šta ti ja znam, ali postoji i protiv-teža za njih.

Mene više nerviraju dečurlija drugih javnih ličnosti, tipa Željka Mitrovića i slično, koja rade užasne stvari i izvlače se bez zaslužene kazne. Takodje me patološki nervira onaj Rasta koji je sin nekih visokih akademaca valjda, a ovako je jedan džiber i klošarčina i po, a misli da je najbolji na svetu. Sa takvima bih se gledao samo preko nišana :D
 

Back
Top