Moze li srbin biti srecan van Srbije?

Stereotipi su etiketa, nalepnica koju prigodno prikačiš na nekog/nešto i navodno si rešio problem i objasnio svet oko sebe.
Ali realnost te svakodnevno demantuje a unutrašnja patnja ti govori da nešto tu ne štima.

Eto vidis.Stvarnost je puna stereotipa u fazonu: samo pare donose srecu...sve za pare-pare ni za sta ;i slicne gluposti.

- - - - - - - - - -

А ти волиш да дегустираш.

Jesi vrag...
 
Ja sam Srbin van Srbije i srecniji sam otkako nisam u njoj. U Srbiji sam sa inzenjerskim fakultetom bio beda, gde nikakvu svoju ideju i zelju nisam mogao da realizujem zbog sistema koji svaki startup biznis sasece u korenu. Srpski sistem je jedno sivilo koje isisa svu pozitivnu energiju iz coveka. Obozavam Srbiju, poginuo bih za nju, ali sistem je zivi ocaj koji svoj narod lisava bilo kakve ljudskosti. 99% Srba voli Srbiju kao teritoriju i istorijski kontinuum, ali 99,99% Srba prezire drzavu Srbiju sa dobrim razlozima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam Srbin van Srbije i srecniji sam otkako nisam u njoj. U Srbiji sam sa inzenjerskim fakultetom bio beda, gde nikakvu svoju ideju i zelju nisam mogao da realizujem zbog sistema koji svaki startup biznis sasece u korenu. Srpski sistem je jedno sivilo koje isisa svu pozitivnu energiju iz coveka. Obozavam Srbiju, poginuo bih za nju, ali sistem je zivi ocaj koji svoj narod lisava bilo kakve ljudskosti. 99% Srba voli Srbiju kao teritoriju i istorijski kontinuum, ali 99,99% Srba prezire drzavu Srbiju sa dobrim razlozima.

Mislis danasnji drzavni sistem?
 
Ja sam Srbin van Srbije i srecniji sam otkako nisam u njoj. U Srbiji sam sa inzenjerskim fakultetom bio beda, gde nikakvu svoju ideju i zelju nisam mogao da realizujem zbog sistema koji svaki startup biznis sasece u korenu. Srpski sistem je jedno sivilo koje isisa svu pozitivnu energiju iz coveka. Obozavam Srbiju, poginuo bih za nju, ali sistem je zivi ocaj koji svoj narod lisava bilo kakve ljudskosti. 99% Srba voli Srbiju kao teritoriju i istorijski kontinuum, ali 99,99% Srba prezire drzavu Srbiju sa dobrim razlozima.

И ми смо срећни када један стручњак тако разумева појмове стварности, јер држава је 1)територија, 2)народ, који живи на 1) и 3)суверена власт која управља под 1) и 2).

Е сада како ви велики стручњаци тзв. фах-идиоти који сте учили папагајски да би сте репродукцијом и наративним понављањем зарађивали, питање Вам је следеће: Како можеш да не волиш Државу која је сачињена од три елемента, од којих је једна територија за коју тврдиш да је волиш. Територија је подскуп у дефиницији Држава ?!?

Нешто ту не штима !

- - - - - - - - - -

Mislis danasnji drzavni sistem?

И ја сам збуњен !

Да би мислио, мора нешто да има у глави !

Или му се појмови бркају
 
Ne, još na onoj temi se videlo da ti i tvoji drugari zapravo ne znate šta je kapitalizam. Otkrovenje: kapitalizam nije samo ono što se vama dopada i ne samo one zemlje koje se vama dopadaju.

Postoji vrlo jasna definicija kapitalizma i srpski proizvodni sistem se uklapa u nju.

Hint: to kakav je standard nije sadržano u definiciji kapitalizma:

Sinak, ko god kaze da u Srbiji vlada kapitalizam, glasno kaze: ja nemam pojma u stvari sta je kapitalizam, ali slusam gluplje od sebe koji mrze zapad i citaju informer.
 
Ja sam Srbin van Srbije i srecniji sam otkako nisam u njoj. U Srbiji sam sa inzenjerskim fakultetom bio beda, gde nikakvu svoju ideju i zelju nisam mogao da realizujem zbog sistema koji svaki startup biznis sasece u korenu. Srpski sistem je jedno sivilo koje isisa svu pozitivnu energiju iz coveka. Obozavam Srbiju, poginuo bih za nju, ali sistem je zivi ocaj koji svoj narod lisava bilo kakve ljudskosti. 99% Srba voli Srbiju kao teritoriju i istorijski kontinuum, ali 99,99% Srba prezire drzavu Srbiju sa dobrim razlozima.

Управо тако. А ми сами морамо да се запитамо зашто је то тако.
 
Pa upravo njegov ljubljeni komunizam, Milance.

То је тачно. Овде нема никаквог капитализма, овде влада бандитизам. А главни носиоци бандитизма су деца комунизма. Тако да су бандитизам и комунизам заправо једно те исто.
 
То је тачно. Овде нема никаквог капитализма, овде влада бандитизам. А главни носиоци бандитизма су деца комунизма. Тако да су бандитизам и комунизам заправо једно те исто.

Da, tu je znak jednakosti uvek.

No, radi pojasnjenja - ne postoji na svetu kapitalisticka drzava u kojoj:
1) je najveci poslodavac drzava i najvise dohodaka isplacuje drzava
2) drzava finansira privatni kapital novcanim subvencijama na dugi rok
3) privatne firme dobijaju javne tendere samo na osnovu poznanstava sa drzavnim funkcionerima.
4) zdrave privatne firme se ciljano gase za dobro propalih drzavnih firmi.
5) privatne firme su duzne da zaposle odredjeni procenat partijskih radnika po nalogu drzavne vlasti

Dakle, ovaj nas komunisticki deckic upravo i zivi u komunizmu, ali nije kadar da shvati. Bolje reci, nikada nije imao prilike da zivi u pravom kapitalizmu pa i ne zna sta govori.
 
Da, tu je znak jednakosti uvek.

No, radi pojasnjenja - ne postoji na svetu kapitalisticka drzava u kojoj:
1) je najveci poslodavac drzava i najvise dohodaka isplacuje drzava
2) drzava finansira privatni kapital novcanim subvencijama na dugi rok
3) privatne firme dobijaju javne tendere samo na osnovu poznanstava sa drzavnim funkcionerima.
4) zdrave privatne firme se ciljano gase za dobro propalih drzavnih firmi.
5) privatne firme su duzne da zaposle odredjeni procenat partijskih radnika po nalogu drzavne vlasti

Dakle, ovaj nas komunisticki deckic upravo i zivi u komunizmu, ali nije kadar da shvati. Bolje reci, nikada nije imao prilike da zivi u pravom kapitalizmu pa i ne zna sta govori.

Oces da se dosete pa da ugroze privilegovani sloj koji preko veza dolazi do svega .. E nismo još na tom stepenu još jedno 100g pa će onda ukapitari.. Drugovi vole kad ima zavlaci vlast..
 

Back
Top