Македонија постаје бугарска земља: У Штипу ће се славити дан бугарске армије!

хан Ацо

Poznat
Poruka
9.888
МАКЕДОНИЈА ПОСТАЈЕ БУГАРСКА ЗЕМЉА: У Штипу ће се славити Дан Бугарске армије!

Фондација "Бугарска памет" организоваће прославу поводом 6. маја, бугарског празника "Дан храбрости" у Новом Селу у Македонији.

Ове године први пут на прослави ће присуствовати и председници две земље, изјавио је за бугарску агенциу БГНЕС, Милен Врабевски, оснивач и председник Фондације- пише македонски портал Лидер.

"Дан храбрости" је празник Бугарске армије и службени празник у Републици Бугарској- празник војске и празник ордена "За храброст", који се традиционално обележава сваке године на Ђурђевдан- 6. маја.

Како преноси агенција БГНЕС, Фондација Врабесвког активно развија прекограничну сарадњу узмеђу Бугарске и Македоније и посвећује посебну пажњу на заједничке прославе.

Бугарски меморијални споменик у Новом Селу је у целости рестауриран средствима Врабесвког и налази се у савршеном стању. Две недеље пре великог празника, припреме за празник се одвијају пуном паром.

- Успео сам да се видим са гардистима и да разгледамо место где ће 6. маја да се одржи историјски сусрет два председника, Македоније и Бугарске, Ђорђе Иванов и Румен Радев- изјавио је филантроп Врабевски, пише БГНЕС.

- Много сам поносан што ћу први пут да будем удостојен да се одржи сусрет на високом нивоу. Сваке године ту долазе македонски политичари и представници македонске цркве, а сада је подигнуто на виши ниво- пажњу ми посвећују не само представници великих сила преко својих војних аташеа, већ и председници држава и њихови кабинети- каже Врабевски.

http://www.pravda.rs/2018/04/21/mak...ja-u-stipu-ce-se-slaviti-dan-bugarske-armije/

Bugarska sire svoj uticaj u Makedonije:klap:
 
Proslava praznika bugarske vojske u Makedoniji,2017


А ова пера на капи..јел то од ћурке или гуске?
То нешто традиционално,шта?

Па није ни чудо што смо Вас утепали и 1912 и 1913...
ем што одајете положај противнику,
ем што ми много волемо лов на ћурке и гуске :D
 
А ова пера на капи..јел то од ћурке или гуске?
То нешто традиционално,шта?

Па није ни чудо што смо Вас утепали и 1912 и 1913...
ем што одајете положај противнику,
ем што ми много волемо лов на ћурке и гуске :D

Bugarska nacionalna garda koristi orlovi pera,jos od 1885 kada smo vas utepali;)
 
hrabrost koja se iskazivala da se stave na stranu jaceg tiranina, fasista, izbegavajuci prave okrsaje sa neprijateljem vec poput monstruma divljajući nad nejači, kao što su žaračem probadali utrobe srpskim trudnicama...

ovi makedonski odrodi su pobugarizovani , u dogovoru sa ustasom pavelicem ubili karadjordjevica ... sa bagrom ne treba imati nikakve odnose i ne bitno je sta oni proslavljaju... pod hitno povuci priznaje imena makedonija i nazvatije bjrm...

govn.a obicna
 
Bugarska nacionalna garda koristi orlovi pera,jos od 1885 kada smo vas utepali;)

Јесте ,заједно са турцима...:D
Кад смо МИ САМИ најурили турчина-показало се да Ви сами ничега нисте вредни.

Па Ви немате ни Части ни Поноса ни Достојанства--Ви сте Ругло ове планете!

Па ви сте се и у 1, и у 2 светском рату ставили на страну окупатора,Злих сила.
Па Ви стоко сте ушли у ту ЕУ само због политике јер је Запад хтео да вас отргне од руског утицаја.
Па вама је тај исти запад измислио краља и поставио га на челу ваше одурне Државе .

А ово ,што сте нам минирали -Јужни Ток- по налогу истог тог запада са којим Ви никакве друштвене и културолошке везе немате-
крваво ћете нам платити.

Ви сте бре канцер Православља---лопине,смрадови ,гоувна једна најобичнија.
 
Симпатично...:lol:
Ацо, ми смо ситнеж; али, ви Бугари и за нас сте јад и беда...
Мада, слажем се да треба да узмете део "Македоније", да се трајно разграничимо са вама и прекинемо било какву свађу у будућности. И за тај народ тамо то би било најбоље.
Мало Грцима, мало Албанцима, Србија Скопје и север- и завршена прича...:roll:
 
albancima kita u usta...

previse se to osililo da otima ono sto nikada njihovo bilo nije...

a ostalo je neminovana sudbina prodanih dusa u toj bjrm..

sto se nas tice koji ce nam kura.c odrodi... nek se nose u pm...
Реалност је да је њих у западној "Македонији" највише; ако могу да контролишу- нека им...
Шта ће нама још пар стотина хиљада Албанаца у држави?
Да их издржавамо?:think:
 
Реалност је да је њих у западној "Македонији" највише; ако могу да контролишу- нека им...
Шта ће нама још пар стотина хиљада Албанаца у држави?
Да их издржавамо?:think:

Kakvoj drzavi? ne zavaravj se... odrodi su govn.a... ne treba ti to... pusti pricu oko te prodane bjrm... dusmani probugarski i saradnici pavelicevih ustasa...

ko ih ebe , treba ih satrati i rasparcati a grci nek se ovajde, pa nek dobiju jeftinu radnu snagu kojoj ce davati tek tolko da prezivi, drugo i ne zasluzuju...
 
Симпатично...:lol:
Ацо, ми смо ситнеж; али, ви Бугари и за нас сте јад и беда...
Мада, слажем се да треба да узмете део "Македоније", да се трајно разграничимо са вама и прекинемо било какву свађу у будућности. И за тај народ тамо то би било најбоље.
Мало Грцима, мало Албанцима, Србија Скопје и север- и завршена прича...:roll:

Citava Vardarska Makedonija pripada nama,Albanci su tamo samo privremeno;)
Sta se tice da Makedonija "Мало Грцима, Србија Скопје и север"-to je apsurdno i nikad nece se desiti;)
 
Citava Vardarska Makedonija pripada nama,Albanci su tamo samo privremeno;)
Sta se tice da Makedonija "Мало Грцима, Србија Скопје и север"-to je apsurdno i nikad nece se desiti;)


pa nosi ih ebali te oni

a o vasoj hrabrosti nemoj da prdis...

tukli smo vas levom rukom a desnom mazali govnim.a
 
Citava Vardarska Makedonija pripada nama,Albanci su tamo samo privremeno;)
Sta se tice da Makedonija "Мало Грцима, Србија Скопје и север"-to je apsurdno i nikad nece se desiti;)
Ке видиме, батко... Ке видиме...:mrgreen:
 
А ова пера на капи..јел то од ћурке или гуске?
То нешто традиционално,шта?

Па није ни чудо што смо Вас утепали и 1912 и 1913...
ем што одајете положај противнику,
ем што ми много волемо лов на ћурке и гуске :D

Пера на капи нису само традиционална у бугарској војсци.Многи гардисти и у другим државама имају пера на капама.
Црногорски гардисти.
ffgh.jpg

Хрватска гарда
https://www.slobodnadalmacija.hr/no...ovic-braniteljima-nitko-nista-nije-htio-uzeti
bljesak7-010515.jpg


Уосталом и сам краљ Србије Александар Обреновић је носио капу са пером.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Obrenović
250px-AlejandroIDeSerbiaEn1900.jpg

А и Драгутин Димитријевић Апис.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Dragutin_Dimitrijević
220px-Dragutin_Dimitrijevi%C4%87-Apis%2C_ca._1900.jpg

Изгледа слабо познајеш историју свога народа.
http://www.telegraf.rs/zanimljivost...-marsa-po-zagrebackom-trgu-bana-jelacica-foto
Старе српске униформе.
servia1873-1900nyplb14896507-416174-830x0.jpg
 

Prilozi

  • ffgh.jpg
    ffgh.jpg
    100,6 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Vi Bugari ste lud narod majke mi.

Imate jednu od najgorih demografskih situacija na svetu, država vam puna cigana i Turaka, a vi gajite teritorijalne pretenzije i provocirate tamo gde vas nema uopšte.
Какве провокације?Да ли су и ово провокације и територијалне претензије?
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/2454641/nikolic-na-kajmakcalanu.html
Почаст херојима са Кајмакчалана
Kajmakcalan-delegacija.jpg

По мом мишљењу нису.Ако ћемо искрено на овом бугарском војничком гробљу добар део сахрањених су преци данашњих Македонаца за разлику од српског војничког гробља на Кајмакчалану.
 

Back
Top