Случај Давид Драгичевић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ми нећемо да схватимо да је покрет ПзД само точкић у причи.
Протест? Ма да...зомбирање траје одавно...
од филмова 80-их гдје је "нормално" разношење људи по екрану...
Преко каубојске филозофије Јенкија "растури сваког ко има нафту/минерале/руде и дај нама"...
Средства се не бирају - зато посвађај балканска племена или афричка или азијска...
Што тако не разиебу Швицу или Канаду?
 
Како бре ову београдску боодалу није срамота више да качи ово?
Ајде да је неко из Бијељине или Бањалуке...
Па ова лица сам научио напамет још у априлу.
Педесет људи и то никад сви истовремено долазе и протестују.
И то је "масовни покет за рушење власти"? Чекај мало...ја мислио да они жале оног момка?
Ма јооок бре...него се фамилија Драгичевић посвађала са фамилијом Рађен.
И сад умјесто да чекају крај истраге они девет мјесеци малтретирају Бањалуку...
ДА НИЈЕ ОТАЦ ОНОГ НЕСРЕТНОГ МОМКА ИЗ НОВОГ САДА БЛОКИРАО НЕКИ ТРГ?
ИЛИ ОНАЈ ЧОВЈЕК ИЗ БЕОГРАДА ИЗ СЛУЧАЈА КАНТРИМЕН?
ДА ЛИ ЈЕ НЕКО ИЗ УЖИЦА ИЛИ НИША БИЛО ШТА ОВОГ ТИПА УРАДИО?
Не...јер људи тугују, а не баве се политиком...
 
Шта је смешно?

Ti :hahaha:

То што већ 245 (словима: две стотине четрдесет пет) дана гледаш ту слику

giphy.gif
 
Е па џаба су кречили.
Дохакаће им он свакако.
Али не треба рачунати да је готово.
Јер та поган ће користити сваку прилику да науди кјафиру.
За оне са јефтинијим улазницама, то смо ми " невјерници "...
 
Advokat podnosi nove prijave

- Republičkom javnom tužilaštvu danas ću podnijeti prijavu vezanu za neprovođenje istrage protiv načelnika Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP RS Darka Ilića i obustavljanja istrage protiv patologa Željka Karana.

765-430-a06d9b33333966e3807a23e22071e2e6.jpg


Četvrtak, 06.12.2018. | 15:42

Rekao je ovo za Srpskainfo Ifet Feraget, advokat porodice Dragičević, koji sada jedini zastupa Davora u njegovoj borbi da sazna istinu o ubistvu njegovog sina Davida.

– To neće biti nova istraga. Tražim da se provede istraga o istrazi i ona će da otvori sva vrata, odnosno to je ključ koji će da riješi cijeli problem. Nama je potreban tužilac, jer ga nemamo. Tražimo nekog ko će voditi istragu, jer ovo do sada nije istraga – ističe Feraget i dodaje da Tužilaštvo apsolutno ne radi kako treba.

Prema njegovim riječima, Tužilaštvo ima puno dokaza, ali ih selektivno primjenjuje.

– Radi se jedna nelogična i nestručna analiza dokaza i to svjesno i namjerno. Ako imate dokaze da neko u neko vrijeme nije bio na određenom mjestu, a vi i dalje potencirate to, očigleno je onda da istragu ne vodite u pravom smjeru. Dajte meni 24 časa i uz potencijal i dokaze koje ima tužilaštvo, sve će biti jasno. Ne treba tu previše pameti – poručio je Feraget.

Ovom istragom, smatra Feraget, trebalo bi da budu povezana i dva policajca koja su optužena da su izgubila donji veš ubijenog Davida.

– Postoji određena veza imeđu postupanja policajaca koji su izgubili donji veš i rješavanja slučaja Davidovog ubistva. Nakon smrti prestaje svjesna kontrola fizioloških potreba, odnosno dolazi do opuštanja mišića i može doći do male i velike nužde. Pronalaskom tih gaćica i sadržaja, ili tragova izmeta na njima, one bi trebalo da budu ključni dokaz o tome koliko je tijelo provelo u vodi, a ja mislim da nije bilo dugo – pojasnio je advokat Feraget.

Kaže da ima razloga za zabrinutost što je nestao donji veš, ali da i tu nema nikakvih pomaka.

– I ovaj problem bio trebalo da bude dio pomenute istrage, kako bi se razotkrili brojni propusti – istakao je Feraget.

(Srpskainfo)
 
Poslednja izmena:
Зашто Комшо не пише о лажима Слободана ВАсковића?
Опет конструисао причу о убистви и ставио слику "момка с ножем".
на његову несрећу на ФБ се јавила мајка тог клинца од 15 година.
Иначе је ПОДРЖАВАЛА овај скуп...
а шта су све на рачун њеног дјетета написале доконе бабе...
ЗАШТО НИКО НЕ ПОКРЕНЕ КРИВИЧНИ ПОСТУПАК ПРОТИВ МАСНОКОСОГ МАИМУНА?
 
П.С: ваљда је стандард да ови секташи могу именом и презименом да оптуже свакога за све.
Ево сада стављају насумичне снимке камера из улице која води на Трг...
BUT KARMA IS A BITCH, AS ENGLISH PEOPLE SAY...
не може се лагати довијека...
 
ЈЕ ЛИ, ЗОМБИСЛАВЕ?
КАЧИШ ЛИ ТИ СВЕ СА БЛОГА ВАСКОВИЋА И ФБ ПРОФИЛА ТУРАДИЈЕ?
ИЛИ САМО ШТО ТЕБИ ОДГОВАРА, СРБОМРШЧЕ(палатализација, неписмени)?
ЗАШТО НЕ КАЖЕШ ШТА ТИ МИСЛИШ О ВАСКОВИЋЕВОЈ МЕНТАЛНОЈ БОЛЕСТИ?

Ах, да, до мене - ти НЕ МИСЛИШ, ти РАДИШ ПО ЗАДАТКУ...
 
Комшо по обичају ћути као "карактерна особина" кад нема аргументе...
А кад их УОПШТЕ нема онда качи пропаганду БН телевизије.
Чији се газда по.ПИЧ.као са Додиком па је "контра Сплита града"...
А сутра да се договоре иза кулиса, хвалио би га више него РТРС...
Они који живе у Српској - само једна порука поводом овог случаја и сличних:
УПОРЕДИТЕ АТВ БЛ ПРИЈЕ ГОДИНУ ИЛИ ДВИЈЕ И ДАНАС.
Шта? Кеш од Додислава? Па о томе и причам...сви су исти...као и газда "БНН" телевизије.
 
Podsećamo da je Srbija zemlja potpisnica Konvencije o pravima deteta Ujedinjenih nacija čiji član 16 glasi:

1. Nijedno dete neće biti izloženo proizvoljnom ili nezakonitom mešanju u njegovu privatnost, porodicu, dom ili prepisku, niti nezakonitim napadima na njegovu čast i ugled.

2. Dete ima pravo na zakonsku zaštitu protiv takvog mešanja ili napada.
 
Да направимо кратки резиме!
Правда за Давида: хорско цмиздрење
Horsko-cmizdrenje.jpg

Да ли су тако ридали и иза затворених врата, нпр. на премијери редитељског првенца Анђелине Џоли у Савету за иностране односе (међу званицама је био и сарадник на филму, командант бомбардовања Србије, Весли Кларк)? Јесу ли нежна генералска и милијардерска срдашца препукла од туге кад су Анђелинини зли Срби избацили бебу силоване муслиманке кроз прозор?
Тешко. Спектакл није толико дирљив када се гледа из режије. Њена брига је да изазове снажно цмиздрење код других, који ће тако послужити њеним интересима. Зато цмиздрење мора бити селективно, дакле не сме бити доследно. Зато ниједна суза никада није канула за српске жртве. Јер како би то потпомогло бомбардовање Српске и Србије, етничко чишћење Крајине, окупацију Косова!?
Немојте мешати цмиздрење и жалост. Жали се у осами и тишини а цмиздри да други чују и виде. Ако се користи за покретање маса на остваривање политичких циљева, цмиздрење је једно од најразорнијих средстава у арсеналу модерне пропаганде (друго најразорније је спрдња).
Трезвени, озбиљни и строги гласови данас су забрањени. Недавно сам имао једну такву забрану поводом заиста срцепарајуће трагедије у породици глумца Жике Тодоровића. Она међутим из мог сећања није избрисала злодело, једнако потресно, које је глумац починио када је снимио сцену силовања детета за „Српски филм“ (зашто српски?!). Напротив, између два ужаса – смрти његовог детета на филму и у стварности – указала се тајанствена али очигледна веза. Ту очигледност је лавина хорског цмиздрења покушала да затрпа, тако да очигледно постане невидљиво, и да се под хитно онемогући свако неподобно размишљање које би одвело до субверзивне идеје да поред окупатора, који подстиче сваку декаденцију, постоји и нека виша власт, виша правда. Најгласнији нарикач био је глумац Сергеј Трифуновић, који у тој истој сцени, док отац силује шестогодишњег сина а стриц снају, изговара следећу опаску: „Права срећна српска породица“. Ја им то нећу заборавити док сам жив. А у нашој јавности он је морална громада која дели лекције.
Исјећ’ ћемо све српске кнезове…
Само луду ђецу оставити…
Пак ће она права бити раја.

Већи, гласнији део српског јавног мнења успешно је претворен у „праву рају“. Цмиздраву.
Правда за Давида свесно обмањује
И, на крају, да ли су Давиду зуби поломљени или нису? Овде смо дуго покушавали да дођемо до одговора. На фотографијама, које су требале послужити као крунски доказ, то се не види. Обдукциони налаз каже: „Зуби природни, присутни, одговарајуће његовани. Нема расклиманих, нити свеже избијених зуба“. То је онај исти други обдукциони налаз на који се Покрет углавном позива. Исти налаз не помиње ни сломљену вилицу, ни силовање, ни посекотину која се види на једној од слика и која је, према томе, морала настати током обдукције.
Давор Драгичевић манипулише синовљевом смрћу
Након два месеца убеђивања како протести нису политички, занимљиво је било чути политички ултиматум Давора Драгичевића „Милораду Додику, Жељки Цвијановић, министру правде Антону Касиповићу и полиције Драгану Лукачу и свим осталим политичарима на власти и у опозицији, да ако не ријешите до октобра ‘случај Давида Драгичевића’, избора неће бити. Ја вам нећу дати, неће ни народ. Свим институцијама поручујем, нећете дочекати октобарске изборе…“ Драгичевић је изјавио и да су „његово дијете припадници МУП-а РС убили, масакрирали“. Ако смо и имали неку недоумицу, сада смо са сигурношћу сазнали да Давор Драгичевић лично манипулише смрћу свог сина за политичке циљеве.
Који дан касније, Драгичевић је још широј групи лица припретио: „Не будете ли до октобарских избора привели, санкционисали све, ја лично долазим по вас„.
 
Сада већ данима најављује на перформансима од 45 минута нове захтјеве.
Каже да се на "Давидовом тргу" неће славити Нова година ни пјевати.
Каже да "имају на стотине шатора и да ће блокирати град"...
Синоћ једна персона узе микрофон и испали "да се пјева и слави само ДавиД".
Секта према дефиницији, да класичнија не може бити.
Ћаћа најављује НОВИ МИТИНГ и то за АПРИЛ НАРЕДНЕ ГОДИНЕ!?
Уз то и да више "неће бити на Тргу послије тога, јер ће бити нешто невиђено"...
Да се разумијемо, имао је он таквих "прђења у вјетар" и раније...
Али треба пратити понашање ових ликова и то веома пажљиво...
 
Сада већ данима најављује на перформансима од 45 минута нове захтјеве.
Каже да се на "Давидовом тргу" неће славити Нова година ни пјевати.
Каже да "имају на стотине шатора и да ће блокирати град"...
Синоћ једна персона узе микрофон и испали "да се пјева и слави само ДавиД".
Секта према дефиницији, да класичнија не може бити.
Ћаћа најављује НОВИ МИТИНГ и то за АПРИЛ НАРЕДНЕ ГОДИНЕ!?
Уз то и да више "неће бити на Тргу послије тога, јер ће бити нешто невиђено"...
Да се разумијемо, имао је он таквих "прђења у вјетар" и раније...
Али треба пратити понашање ових ликова и то веома пажљиво...

Ја бих њих потровао и рекао да су се сами потровали јер су ето тако хтјели у знак протеста.
Толико имам лијепо мишљење о њима и толико ми се гаде.
Још када сам видио оне прслуке као неко копирање Париза...дошло ми да их ударам ето из чистог мира а иначе сам мирна и мирољубива особа...
 
Човјече Божји, па никоме нормалном није до насиља...
АЛИ ОВЕ СПОДОБЕ НА ТРГУ НИСУ НОРМАЛНИ ЉУДИ.
Покојни патријарх Павле је давно рекао о "окретању другог образа":
"ако неко иде на тебе са исуканим ножем, нећеш ширити руке и рећи где си, брате"...
А био је најмирољубивији човјек можда чак у цијелој историји Балкана...
ЗАР ОВИ ТРЕБА ДА ИСУЧУ НОЖЕВЕ ДА ИХ НЕКО ОЗБИЉНО СХВАТИ?
И градоначелник је неки дан јасно рекао овим поводом: "не можемо закључати град".
Паметном јасно, али будалама очигледно није.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top