Slobodni građani "zatvorili" Dveri za ujedinjenje opozicije

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
76.213
Nižu se razlozi zbog kojih Pokret slobodnih građana ne želi u opozicioni savez koji je predložio bivši gradonačelnik Beograda Dragan Đilas. Osim što im se ne dopada što se taj predlog, kako kažu, bazira na raspodeli funkcija, umesto na jasnoj političkoj viziji, sada su kamen spoticanja pronašli u Dverima.

Za one koji se protive Evropskoj uniji, one koji misle da je Ratko Mladić heroj, a ne ratni zločinac, kao i za one koji veruju da žene nemaju pravo da odluče o abortusu - mesta u opozicionom savezu nema – izričit je predsednik PSG Saša Janković, ali i potpuno konkretan.

“Dakle, nema mesta za Dveri i za sve slične. U ovom momentu PSG je usamljen u stanovištu da udruživanje opozicije treba da bude na vrednosnim i političkim principima, a ne na principu da smo protiv Vučića. I zbog toga što smo usamljeni, nismo u situaciji da kažemo 'dogovorili smo se'”, objašnjava predsednik PSG.

Potvrđuje Janković da je o ovoj temi razgovarao s koalicionim partnerima i da su svi bili za to da Dveri budu deo saveza.

Jesu li? Komentar Dragana Đilasa na pitanje N1 glasi ovako: “Ne komentarišem izjave Saše Jankovića”.

Razgovarali smo, potvrđuje i Vuk Jeremić i dodaje da opoziciju mnogo više stvari spaja nego što razdvaja.

“Ne slažemo se baš svi oko svega. Istina je da je gospodin Janković protiv toga da se razmišlja o širenju tog fronta sa Dverima. Narodna stranka na primer nema ništa protiv toga da u taj savez stupe i Dveri, kao i svi oni drugi koji se jasno odrede da neće ni na koji način, ni u kakvoj formi i ni na kom nivou sarađivati sa režimom”, objasnio je Jeremić.

No, upravo je to, čini se, ono na šta Saša Janković neće pristati. Poručuje da su za savez, ali ne za bilo koji već za onaj koji se bazira na jasnim vrednosno - političkim stavovima.

“A to su moderna, demokratska, evropska Srbija, poštovanje ljudskih prava, vladavina prava, demokratske institucije i oko toga jednostavno nema kompromisa”, ističe Janković.

Boško Obradović oko kog se, kako sada izgleda, lome opoziciona koplja nalazi se na Krimu, pa informativna služba Dveri kratko saopštava: “Pokret Dveri Dveri se godinama unazad konstantno zalažu za saradnju u opoziciji oko borbe za slobodu medija i fer izbore. O svemu drugom po povratku predsednika Dveri sa Krima”.

Na kraju, sve mora da bude plod konsenzusa, poručuje Vuk Jeremić. “Tako je bilo i ranije, tako će biti i u budućnosti, ali ja sam optimista da ćemo uspeti da se dogovorimo”, kaže predsednik Narodne stranke.


http://rs.n1info.com/a381561/Vesti/Pokret-slobodnih-gradjana-nece-s-Dverima.html

Prangija neće sa Djidom tajkunom i Boškom Liderčinom koji zastupa uverenje ona da radja a on da brani Rusiju.

Ipak ima principe gospodin Sasa Jankovic i nije mu samo cilj da pobedi Vučića pa da dele funkcije u novom DOS-u.

Jankovic nece da napravi gresku Raduleta koje su Dveri dotukle haha.
 
Poslednja izmena:
Zamisli sad Jankovic i Bosko krenu u neki savez, previse je to frankestajnovski ko i kad su Radulovic gej lobista i Bosko gej parade nece biti usli u savez.

- - - - - - - - - -

A i realno sta znaci Jankovicu sto bi na svojih 16% dobio 2% od Dveri?

Veca je verovatnoca da bi prosao ko Radule i izgubio dodatne tviter ksenofilicare glasace.

- - - - - - - - - -

Meni Jankovic nije jasan. On sistematski unistava svaku politicku sansu.

Ako vec nece sa drugima, treba da im se zahvali na ponudi i promovise svoje stavove, a ne da se svadja sa svima.

Jeremic ga smara da napravi novi DOS a on posto nece da izgubi Jeremu a zeli da izbaci Djilasa i sve ostale iz igre nastaju ova komesanja. Vrlo je verovatno da ce ga i Jerema napustiti al ionako je i on ispod cenzusa.
 
Poslednja izmena:
Jeremic ga smara da napravi novi DOS a on posto nece da izgubi Jeremu a zeli da izbaci Djilasa i sve ostale iz igre nastaju ova komesanja. Vrlo je verovatno da ce ga i Jerema napustiti al ionako je i on ispod cenzusa.

Oni treba da nastupaju odvojeno, ali uz dogovor da ne napadaju jedan drugog. To je najvisi oblik saradnje koji mogu da ostvare.

Ako ne gresim Jankovic se izjasnio da treba potpisati dogovor sa Kosovom, a Jeremic se hvali svojim poznavanjem rada UN i kako ce on sacuvati Kosovo.
Kako oni mogu da saradjuju?
 
Oni treba da nastupaju odvojeno, ali uz dogovor da ne napadaju jedan drugog. To je najvisi oblik saradnje koji mogu da ostvare.

Ako ne gresim Jankovic se izjasnio da treba potpisati dogovor sa Kosovom, a Jeremic se hvali svojim poznavanjem rada UN i kako ce on sacuvati Kosovo.
Kako oni mogu da saradjuju?

Pa ocigledno ne mogu, cak i to je bilo na silu samo za Beograd, na nivou republike se razilaze a sa Dverima ne bi mogli cak ni lokalno a kamoli na nivou republike. Greska je medjutim sto Jankovic i Radulovic nisu pronasli saradnju a sve ostalo je ionako nemoguce spojiti bez osipanja glasova zbog protivprirodnih koalicija.
 
Poslednja izmena:
Pa ocigledno ne mogu, cak i to je bilo na silu samo za Beograd, na nivou republike se razilaze a sa Dverima ne bi mogli cak ni lokalno a kamoli na nivou republike. Greska je medjutim sto Jankovic i Radulovic nisu pronasli saradnju a sve ostalo je ionako nemoguce spojiti.

Glavna greska je sto nemaju stav. Potreban je jasno artikulisan stav i barem 5-10 godina promovisanja.
Ili drugacije:
Cilj moze biti obaranje Vucica, ali to ne moze biti sredstvo, osim kad je jedini cilj vlast. z:hm:
 
.


Двери су једина права опозиција у Србији.

Ово што се сада покушава је клонирање СНС и тог клона би предводио Ђилас.Јанковић, Тадић, Живковић, Јеремић итд.

Са последњим нападом на Сирију и довођењем света пред катастрофу нуклеарног рата показала се сва бесмисленост Европске Уније.

И људи нам јасно кажу да од тога нема ништа, али еврофанатицима не вреди.

Хоће кола и парфеме и то ти је ...


.
 
Sasa Jankovic ce biti jedini iznad cenzusa na izborima ove ili sledece godine od opozicije. Mislim da mu je cilj da sam nagura pa makar i 7% al da to bude samo njegovo.

tih 16% sto je jankovic imao je bila puka sreca okolnosti
podrzao ga DS
tada je bio jos "nov" na sceni, neistrazen, znam puno ljudi koji su za njega glasali samo iz interesovanja kakav ce dalje biti a inace ne bi
tad su ga podrzavali mnogi poznati a sada i ne bas
sada kada ima istomisljenike u svojoj bransi, djilasa, kada DS ne stoji iza njega, pitanje je jel ce uopste imati 5% da predje cenzus
 
tih 16% sto je jankovic imao je bila puka sreca okolnosti
podrzao ga DS
tada je bio jos "nov" na sceni, neistrazen, znam puno ljudi koji su za njega glasali samo iz interesovanja kakav ce dalje biti a inace ne bi
tad su ga podrzavali mnogi poznati a sada i ne bas
sada kada ima istomisljenike u svojoj bransi, djilasa, kada DS ne stoji iza njega, pitanje je jel ce uopste imati 5% da predje cenzus

Pa mozda je i njemu kritican cenzus al svima ostalima je jos dalji cenzus kad gledas opoziciju. Mislim da on ipak ima sanse da tih 5% nagura i sam dok ostali su oko 2%.
 
Pa mozda je i njemu kritican cenzus al svima ostalima je jos dalji cenzus kad gledas opoziciju. Mislim da on ipak ima sanse da tih 5% nagura i sam dok ostali su oko 2%.

idioti su sto sami sebi to rade, moze da se cela opozicija podeli u dva tabora, patriotska koalicija - dveri, dss, zavetnici, ovi manji pokreti, demokratska alijansa - jeremic, jankovic, djilas, tadic, mozda cak i ceda i canak

- - - - - - - - - -

da patriote imaju oko 5-6% i demokrate bi imale zajedno oko 20%
 
Nižu se razlozi zbog kojih Pokret slobodnih građana ne želi u opozicioni savez koji je predložio bivši gradonačelnik Beograda Dragan Đilas. Osim što im se ne dopada što se taj predlog, kako kažu, bazira na raspodeli funkcija, umesto na jasnoj političkoj viziji, sada su kamen spoticanja pronašli u Dverima.

Za one koji se protive Evropskoj uniji, one koji misle da je Ratko Mladić heroj, a ne ratni zločinac, kao i za one koji veruju da žene nemaju pravo da odluče o abortusu - mesta u opozicionom savezu nema – izričit je predsednik PSG Saša Janković, ali i potpuno konkretan.

“Dakle, nema mesta za Dveri i za sve slične. U ovom momentu PSG je usamljen u stanovištu da udruživanje opozicije treba da bude na vrednosnim i političkim principima, a ne na principu da smo protiv Vučića. I zbog toga što smo usamljeni, nismo u situaciji da kažemo 'dogovorili smo se'”, objašnjava predsednik PSG.

Potvrđuje Janković da je o ovoj temi razgovarao s koalicionim partnerima i da su svi bili za to da Dveri budu deo saveza.

Jesu li? Komentar Dragana Đilasa na pitanje N1 glasi ovako: “Ne komentarišem izjave Saše Jankovića”.

Razgovarali smo, potvrđuje i Vuk Jeremić i dodaje da opoziciju mnogo više stvari spaja nego što razdvaja.

“Ne slažemo se baš svi oko svega. Istina je da je gospodin Janković protiv toga da se razmišlja o širenju tog fronta sa Dverima. Narodna stranka na primer nema ništa protiv toga da u taj savez stupe i Dveri, kao i svi oni drugi koji se jasno odrede da neće ni na koji način, ni u kakvoj formi i ni na kom nivou sarađivati sa režimom”, objasnio je Jeremić.

No, upravo je to, čini se, ono na šta Saša Janković neće pristati. Poručuje da su za savez, ali ne za bilo koji već za onaj koji se bazira na jasnim vrednosno - političkim stavovima.

“A to su moderna, demokratska, evropska Srbija, poštovanje ljudskih prava, vladavina prava, demokratske institucije i oko toga jednostavno nema kompromisa”, ističe Janković.

Boško Obradović oko kog se, kako sada izgleda, lome opoziciona koplja nalazi se na Krimu, pa informativna služba Dveri kratko saopštava: “Pokret Dveri Dveri se godinama unazad konstantno zalažu za saradnju u opoziciji oko borbe za slobodu medija i fer izbore. O svemu drugom po povratku predsednika Dveri sa Krima”.

Na kraju, sve mora da bude plod konsenzusa, poručuje Vuk Jeremić. “Tako je bilo i ranije, tako će biti i u budućnosti, ali ja sam optimista da ćemo uspeti da se dogovorimo”, kaže predsednik Narodne stranke.


http://rs.n1info.com/a381561/Vesti/Pokret-slobodnih-gradjana-nece-s-Dverima.html

Prangija neće sa Djidom tajkunom i Boškom Liderčinom koji zastupa uverenje ona da radja a on da brani Rusiju.

Ipak ima principe gospodin Sasa Jankovic i nije mu samo cilj da pobedi Vučića pa da dele funkcije u novom DOS-u.

Jankovic nece da napravi gresku Raduleta koje su Dveri dotukle haha.
У праву је Јанковић што се тиче двераца.
 
tih 16% sto je jankovic imao je bila puka sreca okolnosti
podrzao ga DS
tada je bio jos "nov" na sceni, neistrazen, znam puno ljudi koji su za njega glasali samo iz interesovanja kakav ce dalje biti a inace ne bi
(...)

Шта с*реш бре? Гласали смо за Јанковића зато што је био одличан као заштитник грађана.

- - - - - - - - - -

Vuk Jeremic ce da udje u savez sa Radulom i Boskom a onda ce dobiti 4% a Jankovic sam ce preci cenzus.

Јанковић ће прећи цензус само ако друг Ђидо дигне руке и не направи "српску Сиризу" од коалиције искључиво левичарских организација и покрета попут Левице Србије, Синдиката "Слога", Не Да(ви)мо Београд, итд.

- - - - - - - - - -

.


Двери су једина права опозиција у Србији.
Дверци су лажна опозиција.
 
Poslednja izmena:
Djilas moze ucestvovati na izborima samo u Beogradu dok Jankovic je i po manjim mestima bio uglavnom na drugom mestu a ljudi po provinciji bi pre glasali za Jankovica nego za beogradskog tajkuna i pripadnika elite. Jankovic isto deluje kao klasican krugodvojkas i neko ko van Beograda nema sta da trazi al to je bilo samo u pocetku, sada PSG gradi uticaje po svim mestima a Djilas to nije ni poceo raditi. I ne moze levicu praviti tajkun i elitista, covek koga nisu levicarske ideje dovele do toga da bude bogat nego upravo desnicarske. Djilas moze biti dobar kandidat samo ako pravi desnicu a ne levicu jer to je iskrenije.
 
Meni Jankovic nije jasan. On sistematski unistava svaku politicku sansu.

Ako vec nece sa drugima, treba da im se zahvali na ponudi i promovise svoje stavove, a ne da se svadja sa svima.

Pazi šta je bilo sa DS-om dok je bio tu, kao i kada je otišao.

Možda mu je cilj da se tako prešaltava sa opcije na opciju i ostavlja pustoš iza sebe.
 
(...) I ne moze levicu praviti tajkun i elitista, (...)

Није тачно. Не може је правити неко без пара, то под један, а под два, левичар не мора бити клошар да би био левичар. Има пуно примера за то. А један пример је и Ђилас за време чијег вакта је ДС усвојила левичарски програм где се помиње оснивање државних фирми; Ђилас је више пута иступао са левичарских позиција у јавности итд.
 
Pazi šta je bilo sa DS-om dok je bio tu, kao i kada je otišao.

Možda mu je cilj da se tako prešaltava sa opcije na opciju i ostavlja pustoš iza sebe.

Cilj Jankovica je da unisti svaku opciju u opoziciji i da on bude jedina opozicija cemu je sve blizi i blizi. Mislim i da mu je pre bitnije da sam i jedini osvoji oko 10% nego da bude deo DOS 2 koji bi osvojio 30%. Svestan je da bi ispario u konglomeratu i da bi bio neprimetan.
 
Pazi šta je bilo sa DS-om dok je bio tu, kao i kada je otišao.

Možda mu je cilj da se tako prešaltava sa opcije na opciju i ostavlja pustoš iza sebe.
Циљ му је да се наметне као лидер опозиције, јер се ни остали - осим Ђиласа - не могу похвалити неком харизмом.
 
.


Ја не знм како неко ко у Србији верује да је Ратко Младић злочинац може да добије и пет гласова.

Хаг му објаснио?

Свашта.


.

Uhm, jesi li čuo za partiju zvanu LDP? :D

Циљ му је да се наметне као лидер опозиције, јер се ни остали - осим Ђиласа - не могу похвалити неком харизмом.

Đilas nema harizmu. Ne mešaj ugled sa harizmom.

Ja ne mogu Đilasa da slušam jedan minut a da mi ne pozli tj. treba baš da se naprem da se pređe preko te monotonije i nedostatka humane gestikulacije.
 
Pazi šta je bilo sa DS-om dok je bio tu, kao i kada je otišao.

Možda mu je cilj da se tako prešaltava sa opcije na opciju i ostavlja pustoš iza sebe.

Najverovatnije je konfliktna licnost i ne moze bez otvorenog sukoba.
To je lose za politicara koji moze doci na vlast samo kroz koaliciju.

Ujedno ce usporiti i svaku mogucnost smene Vucice.
 

Back
Top