Vaš pojam uspeha

Richard III

Domaćin
Poruka
3.795
Znamo da postoje neka opšta shvatanja uspeha, ali i da je uspeh sam po sebi uglavnom stvar individualnog shvatanja. Kako vi shvatate uspeh? Šta bi za vas predstavljalo najveći životni uspeh? Dajte mašti na volju i opišite sve osobine i odlike vašeg izmaštanog, vrhunskog životnog uspeha.
 
Truditi se da budeš najbolji u svojoj struci.
PS: Mlogo davno, računali me medju 5 najboljih programera u SFRJ
Normalno, dobio sam adekvatan posao.
I stan pride da promenim firmu, tj. da predjem kod njih.
 
Društveno poimanje uspeha je biti bolji ili najbolji u nečemu(nametnutom). Moje poimanje "uspeha" je zadovoljavati potražnje mozga i unapređivanje svoje ličnosti, misli, razmišljanja i tokova kretanja istih. I unapređivanje ponašanja.

- - - - - - - - - -

Životni uspeh? Pobediti strahove i odvojiti se od svega i sveta.
 
Имати довољно новца и довољно слободног времена.

Остварити трајну везу са особом супротног пола и имати здраву и праву децу.
 
Znamo da postoje neka opšta shvatanja uspeha, ali i da je uspeh sam po sebi uglavnom stvar individualnog shvatanja. Kako vi shvatate uspeh? Šta bi za vas predstavljalo najveći životni uspeh? Dajte mašti na volju i opišite sve osobine i odlike vašeg izmaštanog, vrhunskog životnog uspeha.

da me boli patka za sve i 40 propadanja u seriji
 
Uspešan čovek s lakoćom rešava probleme i ostvaruje ciljeve!Pojedinačan uspeh je ostvarenje cilja.
Moja dva najveća uspeha smatram kad sam naučio da plivam i kad sam naučio da vozim bicikl! Nikad posle nisam
bio tako zadovoljan ostvarenim ciljem!
Još da sam naučio da letim-niko srećniji ne bi bio od mene!:lol:
 
Znamo da postoje neka opšta shvatanja uspeha, ali i da je uspeh sam po sebi uglavnom stvar individualnog shvatanja. Kako vi shvatate uspeh? Šta bi za vas predstavljalo najveći životni uspeh? Dajte mašti na volju i opišite sve osobine i odlike vašeg izmaštanog, vrhunskog životnog uspeha.

Život pun ljubavi i prijateljstva. Da voliš ljude, da voliš svoj posao, da imaš dovoljno para za osnovne stvari, i dovoljno slobodnog vremena i zdravlja da u svemu tome uživaš.

 
Poslednja izmena:
Truditi se da budeš najbolji u svojoj struci.
PS: Mlogo davno, računali me medju 5 najboljih programera u SFRJ
Normalno, dobio sam adekvatan posao.
I stan pride da promenim firmu, tj. da predjem kod njih.

U prvi mah pomislih da delimo isto mišljenje.
Ali, vidi - kako ja da budem najbolja u svojoj struci, a struka mi je umetnička? To je prosto nemoguće. Ne vredi mi ni da maštam. Da li bih se onda mogla nazvati neuspešnom? :think: Možda sam neuspešna kad je reč o krajnjim dometima koji su nedostižni (život je kratak), ali sam ostvarena ... i to smatram uspehom.

Recimo da se osećam uspešnom kad nekog usrećim.
A ima i ono: dobri ljudi u koje su izrasla moja deca.
 
Znamo da postoje neka opšta shvatanja uspeha, ali i da je uspeh sam po sebi uglavnom stvar individualnog shvatanja. Kako vi shvatate uspeh? Šta bi za vas predstavljalo najveći životni uspeh? Dajte mašti na volju i opišite sve osobine i odlike vašeg izmaštanog, vrhunskog životnog uspeha.

Da budem u prvih 50 na svetu u svojoj oblasti rada.
 
U prvi mah pomislih da delimo isto mišljenje.
Ali, vidi - kako ja da budem najbolja u svojoj struci, a struka mi je umetnička? To je prosto nemoguće. Ne vredi mi ni da maštam. Da li bih se onda mogla nazvati neuspešnom? :think: Možda sam neuspešna kad je reč o krajnjim dometima koji su nedostižni (život je kratak), ali sam ostvarena ... i to smatram uspehom.

Recimo da se osećam uspešnom kad nekog usrećim.
A ima i ono: dobri ljudi u koje su izrasla moja deca.
Umetnost se ne vezuje za društvene konvencije i norme. Umetnik, da, ako nije dovoljno umetnički "izrastao".
 
Uspijeh matematički znači da si preduzetim akcijama ostvario neki cilj ili želju. Kineska mudrolija kaže pazi šta želiš možda ti se i ostvari, ili naša, dala baba dinar da uđe u kolo a tri daje da izađe. Tako da uspijeh mor bit poz i neg. Svi misle da je uspijeh automatski pozitivna stvar, tu dolazi do zabune i pitanja. Zato kažu ljudi kada se nešto "loše" desi, ko zna zašto je to dobro, a ja kažem ko zna zašto je to dobro ili loše, ništa ne mora da znači nešto. Dučić kae čoek je kovač svoje sreće pa se može dodati i nesreće.
 
Uspeh je umeće življenja ili snalaženje u više oblasti, mislim da nije dovoljno da si, recimo, neki ekspert na poslovnom planu ako nemaš nikakav lični život ili ako si nesposoban za bilo šta drugo, mislim, život se odvija na više nivoa...
Recimo, ostvarenost u poslu, porodica i prijatelji, i zadovoljstvo sobom, onim što si izgradio od sebe, to je uspeh :)
 
Evo sta je uspeh, kaze Topal pasa u pesmi J.J. Zmaja "Guslareva smrt":

Kud god pođem, zemlja strepi,
a raja skapava,
ni moj doro vode neće
kad nije krvava...

Eno blaga sedam kula,
još je nebrojano,
u haremu mnogo cura,
al sam ih se mano...

Ne godi mi, ne prija mi,
prazne su mi grudi,
slavno ime, dično ime,
za tim Topal žudi...
.
 
Kada je Napoleon video spomenik Aleksandra Velikog rekao je da je za svoje godine osvojio duplo manje sveta od Aleksandra i u tom trenutku ga je uhvatila tuga.

Uspeh nije univezalna kategorija, postoje razliciti sistemi vrednosti kojima se ljudi upravljaju. Svaka osoba ima potencijala za neke stvari, prvo mora upoznati sebe, talente i mane. Sto vise prve razvije a druge neutralise i transformise, to je uspesniji.
 

Back
Top