Kasni mi zvuk i brljavi mi komp

sikeyy

Početnik
Poruka
25
Desava mi se da prilikom starta Windowsa XP ona melodija(zvuk Windowsa) kasni 20-tak sekundi.Takođe mi se desava da mi se programi kasno \„odazivaju\” ,a n neki neće uopste da se odazovu samo se pojavi u prozoru \„Not responding\”.
Šta se to desava da nisam pokupio neki virus ili mi se zezno Windows? Da mi nije HARD pred Smrt?

Pomagajte !!!
Hvala unapred!!!
 
Imas li jos nekih problema???
Ako u trecem topicu napises da se programi ne otvaraju uopste ,veruj mi da ce te admini sa foruma lincovati (sa pravom)
Velika verovatnoca da je Win. ostecen (dali virus ili pogresno brisan program ili puko cackanje po kompu) i da sledi nova instalacija OS ( krace FORMAT C:)
 
zokky:
Imas li jos nekih problema???
Ako u trecem topicu napises da se programi ne otvaraju uopste ,veruj mi da ce te admini sa foruma lincovati (sa pravom)
Velika verovatnoca da je Win. ostecen (dali virus ili pogresno brisan program ili puko cackanje po kompu) i da sledi nova instalacija OS ( krace FORMAT C:)


Ovaj drugi topic je vezan za moj stari racunar, a bilo bi mnogo pitanja u okviru jednog topica da sam sve to povezao.
Inace zbog navedenih problema sam i uzeo drugi komp a ovaj stari sam mislio da sredim ako moze i poklonim bratu da se uci na njemu.
Zaista sam ocekivao pomoc a ne kritituku sto sam otvorio 2 teme odmah jednu za drugom.

Hvala jos jednom stvarno sam ocekivao pomoc a ne sprdnju!
Nisu se svi rodili za racunarom
 
sikeyy:
Ovaj drugi topic je vezan za moj stari racunar, a bilo bi mnogo pitanja u okviru jednog topica da sam sve to povezao.
Inace zbog navedenih problema sam i uzeo drugi komp a ovaj stari sam mislio da sredim ako moze i poklonim bratu da se uci na njemu.
Zaista sam ocekivao pomoc a ne kritituku sto sam otvorio 2 teme odmah jednu za drugom.

Hvala jos jednom stvarno sam ocekivao pomoc a ne sprdnju!
Nisu se svi rodili za racunarom


Pa vidi,,, nije bas sprdnja.... ako si vec uzeo nov racunar i stari zelis da poklonis u svakom slucaju bilo bi lijepo od tebe da taj stri racunar sredis iza sebe i das ga na poklon kao da je nov..

Dakle, formatiraj ako nista ono bar particiju, instalisi svjez sistem i nanesi programe za koje smatras da ce biti od koristi tvom brati i dao si mu dobar poklon.. Em je jos za ucenje em ne mora u startu da se srece sa problemima koje pominjes..

Dakle sve sredi lijepo na novo i bice zadovljan i onaj ko prima poklon a vjerujm i onaj koji poklanja...

Tako da ne bi trebalo da ti predstavlja neki problem a pored toga i rjesavas sadasnje probleme, zar ne..

Ako imas direktnik i konkretnih pitanja za stvari koje ti predstoje pitaj tu smo da pomognemo..

Poz.
 
iskreno receno format je tata za sve, pogotovu ako planiras da otudjis racunar...

Ali za druge da znaju sledece...
Evo moj slucaj potreban mi je format vec duze vreme ali kako zelim da naucim nesto o linuxu i predjem na njega tu je jos uvek stari dobri (fuj) XP

E sad neke igre ne rade i pojavljuje se plavi ekran sto znaci da je zreo za kapitulaciju (znam da je softver u pitanju)

Ali mali se baca i ima srce junacko u svemu ostalome sto radi :lol:

kako?

Odrzavanje sistema (bar onako kako ja to radim)
- Norton system works (tacnije) windoctor
- Reg.Mechanic 5
- spyware program
- defragmenter
- disk cleanup

*Windoctor mi popravlja activeX probleme koji se cesto dogadjaju i uzrocnik su vecine nestabilnosti na kompu.
*Reg.mech.5 mi pomaze da ubrzam sistem i sam boot
*spyware program mi cisti sistem od nepozeljnih (nazovi)"spamova"od programa koji dolaze uz software ili preko neta i DAKAKO usporavaju sistem, ili sto je nekome jos bitnije zovu razne brojeve sex govornice i otkud ja znam sta bla bla bla...
*defragmenter koristim da slozim malo programe u hard disku da ne budu razbacani od stalnog presnimavanja pisanja i brisanja,
*ali kada vec to radim onda prethodno pobrisem gluposti iz racunara putem disk cleanup-a

kad smo vec kod toga u temporary internet files se smesta sve sto je skinuto sa interneta tj sve sto je ikada prikazano na vasem racunaru a doslo je sa neta, tako da tu mozete izvuci neke pesme koje su predvidjene samo za slusanje nanetu (slabiji kvalitet) ili neke flash zezalice za koje nema opcija save naravno. pa tek onda cleanup ;)
 

Back
Top