Ne daj bože da zarate Britanija i Kina

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Nešto pratim politička dešavanja u svetu i pitam se šta bi bilo kad bi bilo.

Ameri, a naročito Britanci (Ameri nigde ne idu bez njih), ne zarezuju nikoga ni 2%. Kad im neka država smeta oni je jednostavno preoru. Kad su tukli nas 1999. godine, Rusi su sve vreme vikali - “Ovo je krupna greška!... Pa nemojte da ih bombardujete!... A što ih gađate?!... Pa to nije lepo!... Pa to nije u redu!...” - i sve tako, kao neke babe što prodaju sir i jaja na pijaci. A ovi deru li deru.

Setih se i Foklandskog rata, od marta do juna 1982. godine, kad su Britanci pored britanske zastave na brodove stavili i gusarsku zastavu, i odvalili Argentinu zbog nekih ostrva usred Atlantskog okeana, na kojima živi oko 1000 ovaca.

I nešto mi se čini, ne daj bože, ako bi se dogodilo da danas Kina na bilo koji način zasmeta britanskim interesima, da bi Britanci dovukli neke brodove iz Australije i sa Novog Zelanda, do kineske obale, i izbombardovali recimo Šangaj. Uostalom tako su radili sa Hong Kongom od 1839. do 1842. u Prvom opijumskom ratu: https://en.wikipedia.org/wiki/First_Opium_War . Malo istorije...

Casualties and losses

British:
69 killed in battle
451 wounded

Chinese:
284 executed or died in captivity in Formosa
18,000–20,000 killed and wounded

Pa šta su im uradili? Ne shvatam.

Sve mi se čini da bi i u našem XXI veku Kinezi izvukli deblji kraj.
 
Da te obavestim od tog rata za koji si postavio broj zrtava proslo je jednno vek i po. Za to vreme Kina je pretrpela velike gubitke i u ratovima sa Japanom i sa zapadom. Ipak, uspela je da se odbrani. U decenijama nakon Drugog svetskog rata imala je razne promasaje u unutrasnjoj politici, ali ipak je negde od 50ih krenula sa jakon industrijalizacijom. Od pocetka 70ih godina krece u snazne ekonomske reforme i belezi ekonomski rast koji je do tada nezapamcen u svetu. Naravno svo to vreme osnazuje vojsku, pa uspeva tamo 50ih godina da pomogne Severnoj Koreji da izbegne potpuni poraz u ratu, dok 60ih i 70ih pomaze Vijetnamu da se odbrani od napada SAD. Kako je jacala tako je uklanjala posledice kolonijalne vladavine, pa je pod svoju vlast vracala nekadasnje teritorije poput Makaa.

Kako je jacala tako je uspela krajem proslog (ili pocetkom ovog veka) pod svoju vlast da vrati i Hong Kong i to im je u ruke predala upravo Velika Britanija.

Kako je danas prva ili druga (kako ko gleda) ekonomija svetea i jedna od pet najvecih vojnih sila, danas Kina gleda da prosiri svoj uticaj na Pacifik. Jedini ozbiljni konkurenti su im Amerikanci. To znaci da kada bi Velika Britanija pokusala neku avanturu sama protiv Kine i poslala neke vojne brodove, popriilicno bi naj.ebali. Jer ponovicu, ako si zaboravio, vek i po nakon tog bokserskog ustanka Britnija vise nije najveca sila (to je SAD), kao sto ni Kina nije vise kolonija nad kojom su se izivljavale zapadne sile.
 
Evo statistike iz nekog drugog "rata", ako me razumeš.

Casualties and losses
NATO 3 fighter jets, 2 helicopters and 25 UAVs destroyed; 3 fighter jets damaged
NATO 2 soldiers killed in non-combat helicopter crash, 3 soldiers captured
Federal Republic of Yugoslavia 956–1,200 killed, 5,173 wounded and 52 missing
Federal Republic of Yugoslavia disputed numbers of tanks, APCs, and artillery pieces; as well as 121 aircraft destroyed
Federal Republic of Yugoslavia Economic loss of $29.6 billion[15]

Zaključit ćemo posle.
 
Da te obavestim od tog rata za koji si postavio broj zrtava proslo je jednno vek i po. Za to vreme Kina je pretrpela velike gubitke i u ratovima sa Japanom i sa zapadom. Ipak, uspela je da se odbrani. U decenijama nakon Drugog svetskog rata imala je razne promasaje u unutrasnjoj politici, ali ipak je negde od 50ih krenula sa jakon industrijalizacijom. Od pocetka 70ih godina krece u snazne ekonomske reforme i belezi ekonomski rast koji je do tada nezapamcen u svetu. Naravno svo to vreme osnazuje vojsku, pa uspeva tamo 50ih godina da pomogne Severnoj Koreji da izbegne potpuni poraz u ratu, dok 60ih i 70ih pomaze Vijetnamu da se odbrani od napada SAD. Kako je jacala tako je uklanjala posledice kolonijalne vladavine, pa je pod svoju vlast vracala nekadasnje teritorije poput Makaa.

Kako je jacala tako je uspela krajem proslog (ili pocetkom ovog veka) pod svoju vlast da vrati i Hong Kong i to im je u ruke predala upravo Velika Britanija.

Kako je danas prva ili druga (kako ko gleda) ekonomija svetea i jedna od pet najvecih vojnih sila, danas Kina gleda da prosiri svoj uticaj na Pacifik. Jedini ozbiljni konkurenti su im Amerikanci. To znaci da kada bi Velika Britanija pokusala neku avanturu sama protiv Kine i poslala neke vojne brodove, popriilicno bi naj.ebali. Jer ponovicu, ako si zaboravio, vek i po nakon tog bokserskog ustanka Britnija vise nije najveca sila (to je SAD), kao sto ni Kina nije vise kolonija nad kojom su se izivljavale zapadne sile.

Da te obavestim, sa Velikom Britanijom nema šale. Pogledaj kako je prošla carska Rusija u Krimskom ratu 1853. do 1856. godine, pored ostalog.

Hong Kong je vraćen Kini po ugovoru, sklopljenom 1842. godine, na korišćenje te teritorije 145 godina, dakle do 1997. Čisto međunarodno pravo.

Ameri nigde ne idu bez Britanaca. Buđavu Severnu Koreju neću da komentarišem. Ona je dno dna.

Kako je lepo svaki dan naučiti nešto novo, naročito iz istorije (ja znam za ovo odavno, ali pišem onima koji sigurno ne znaju). Niko ne zna sve, mada ima onih koji su se naučeni rodili (kad se radi o duhovnom znanju, jer duhovno znanje preživljava smrt i prenosi se iz inkarnacije u inkarnaciju, preko reinkarnacije). A istorija nije duhovno znanje...




Je6eš film i američku glorifikaciju US Marines corps.

Aha ha ha ha ha ha ha ha... Ovo je najžešće...

Eight-Nation Alliance - 18,000 soldiers, 54 killed, 205 wounded.

China - 80.000 soldiers, Unknown killed and wounded, but heavy; possibly hundreds.

Ovako će Zapad razbiti Kineze i u nekom budućem ratu. Ja naravno navijam za svoje, Zapadnjake, neću navijati za obrezane talibane, Mongoloe i ostale azijatske konjobere (čast izuzecima, mislim Japancima). Čoldina svima koji se uzdaju u uspon Kine, u uspon Severne Koreje i ostalih gownarskih država sa gownarskim režimima. Ojha.

- - - - - - - - - -

Zorane zamaras me

Ne razumem šta hoćeš da kažeš. Ako ti smetam stavi me na ignore. Lako je. Ja ne slušam turbo-folk, pa ne gledam emisije na TV-u koje ga emituju. Jednostavno je.

- - - - - - - - - -

Evo statistike iz nekog drugog "rata", ako me razumeš.

Casualties and losses
NATO 3 fighter jets, 2 helicopters and 25 UAVs destroyed; 3 fighter jets damaged
NATO 2 soldiers killed in non-combat helicopter crash, 3 soldiers captured
Federal Republic of Yugoslavia 956–1,200 killed, 5,173 wounded and 52 missing
Federal Republic of Yugoslavia disputed numbers of tanks, APCs, and artillery pieces; as well as 121 aircraft destroyed
Federal Republic of Yugoslavia Economic loss of $29.6 billion[15]

Zaključit ćemo posle.

Rusija je 3. marta 1918. nečasno izašla iz Prvog svetskog rata, poražena od strane Nemačke, koja je više od pola svoje vojske držala na zapadu, gde je ratovala bukvalno protiv celog sveta, svih velikih imperija i njihovih kolonija, a potukla je rusku vojsku sa manje od pola vojske. Da su se u WWII Nemci i Rusi tukli 1:1 Nemci bi pobedili. Lako je ući u Berlin kad svi napadaju Nemačku sa svih strana. Kinezi 1999. nešto podviknuli, a USA i GB roknu ambasadu u Beogradu... i tišina. I ko je sad čkapi? Baš me zanima. Ne pada mi na pamet da podržavam jihad ratnike, talibane i jednopartijske države kakva je Kina, jer pripadam civilizovanom svetu.
 
Ja sam odavno otvorio temu gde sam rekao da su Kina i Indija samo tigrovi od papira , nista vise.

Indija-Romi nisu sposobni za ratovanje, to svi znamo. Osim ako je nesto tipa 10 na jednoga. Znaci fali muske stvari.

Kina moze samo da se brani. Ali ne onako kao protiv Japana, da ih urnisu kad god pozele.

Baš tako.

Kako reče Staljin za Britaniju: "Znate li kakav je vrat Britanskom lavu? Kao u bika!"

Pametnom dosta.

- - - - - - - - - -


Ovo bi Britanci sve poslali na dno mora, u slučaju bilo kakvog rata.
 
Ja sam odavno otvorio temu gde sam rekao da su Kina i Indija samo tigrovi od papira , nista vise.

Indija-Romi nisu sposobni za ratovanje, to svi znamo. Osim ako je nesto tipa 10 na jednoga. Znaci fali muske stvari.

Kina moze samo da se brani. Ali ne onako kao protiv Japana, da ih urnisu kad god pozele.

Pa ako tako gledas onda ni Italijani i Francuzi nisu neki ratnici .. ko ume da se bije ? Srbi , Bugari , Nemci , Rusi , Jevreji , Jermeni , Turci , Madjari i eventualno Englezi i ko jos ?
 
Evo statistike iz nekog drugog "rata", ako me razumeš.

Casualties and losses
NATO 3 fighter jets, 2 helicopters and 25 UAVs destroyed; 3 fighter jets damaged
NATO 2 soldiers killed in non-combat helicopter crash, 3 soldiers captured
Federal Republic of Yugoslavia 956–1,200 killed, 5,173 wounded and 52 missing
Federal Republic of Yugoslavia disputed numbers of tanks, APCs, and artillery pieces; as well as 121 aircraft destroyed
Federal Republic of Yugoslavia Economic loss of $29.6 billion[15]

Zaključit ćemo posle.

Yugoslaveni su nula.
Odnos gubitaka im je 1:1000
 
Setih se i Foklandskog rata, od marta do juna 1982. godine, kad su Britanci pored britanske zastave na brodove stavili i gusarsku zastavu, i odvalili Argentinu zbog nekih ostrva usred Atlantskog okeana, na kojima živi oko 1000 ovaca.

Sve i da se jedna ovca nalazi na tom ostrvu, suverenitet države je bio u pitanju. Kada bi svi dozvoljavali raznim diktatorima i vojnim huntama da rade šta im se prohte i napadaju koga hoće svet bi otišao u pakao. Foklandski rat je najsvetliji primer samoodbrane, a Britanci kada se brane to se kako nam istorija kaže uvek loše završi po onoga ko ih napada.

Kada je Rex Hunt okružen argentinskim vojnicima transmitovao vladi u Londonu ove reči "It is probably last message I'll be able to give you, and I wish you all the best of luck. Rest assured, the British will be back!" tada je bilo jasno da je sve gotovo.

Ima i ova smešna pesmica -



Postoji i jedna koja je zabranjena u današnjem PC društvu -

We're all going to the Malvinas,
We're all gonna shoot a spick or two,
We're all going on a pussers holiday,
Only for a week or two,
Or three or four.

We're going to kill the wops with phospherous,
We'll get them with our GPMGs,
They'd better not try to take cover,
Cos there ain't no fuckin' trees.
 
Pa ako tako gledas onda ni Italijani i Francuzi nisu neki ratnici .. ko ume da se bije ? Srbi , Bugari , Nemci , Rusi , Jevreji , Jermeni , Turci , Madjari i eventualno Englezi i ko jos ?

Crnogorci, Austrijanci, Švajcarci, Škoti, Maori...

- - - - - - - - - -

Што не дај Боже?

Ја кажем дај Боже! Кинези би згазили енглеску багру.

Tako.

Bilo bi obrnuto. Bila bi zgažena kineska komunjarska bagra.

- - - - - - - - - -

Nisam bas siguran .. mislim da je Biker upravu ... kinezi su losi ratnici

Da, baš tako, naravno.

- - - - - - - - - -

Како би их олупали Кинези
LIttle Britain је нула

Videli smo i iz istorije ko je koga polupao.

Bože dragi, šta sve pametan čovek neće pročitati na Internetu... i pocepati se od smeha (videti sliku)...

kinesk10.jpg


A evo ga i link do vesti... stara je nekoliko godina...

http://web-tribune.com/spektar/ovo-...ih-je-svaki-rat-protiv-njih-osuden-na-propast

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.

Pa je6o te život, da te ne je6o, da li neko stvarno može da poveruje u sve ove nebuloze?

Kao prvo, ne postoji država i vlada u svetu koja može da obuče i naoruža 750 miliona vojnika. Pa toliko nema uniformi i vojničkih čizama (a o puškama da i ne govorimo) na celom svetu. Niti iko može hraniti toliku vojsku. Niti je tolika vojska postojala, bilo kada u poznatoj ljudskoj istoriji, a kako stvari stoje nikada i nigde neće ni postojati. Niti ta i tolika vojska može da se održava, snabdeva na terenu, da se komanduje njom... itd. itd. Niti ta vojska može da se prebaci na drugi kontinent, recimo u USA, kako to ovde zamišljaju kojekakvi polupismeni i nepismeni debili.

Kao drugo, gde bi se to Kinezi i Amerikanci sukobili? Nema države u kojoj bi mogli da ratuju. A ratovali su u Korejskom ratu 1950-53. i Kinezi i Severnokorejanci su dobili po nosu. Tada je Kina digla preko milion vojnika i poslala ih u Severnu Koreju, od kojih je oko pola poginulo. A Amerikanci su poslali oko 320 hiljada vojnika i održali su se u Južnoj Koreji. Poginulih je bilo oko pet puta više na komunističkoj (samim tim i kineskoj) strani. Evo dokaza...

https://en.wikipedia.org/wiki/Korean_War

Kao treće, Kinezi uopšte nisu vojnici. U istoriji je vođeno oko 25.000 ratova i ostalih sukoba između Japana i Kine, i svi sukobi odigravali su se na kineskoj teritoriji, uz ogromne kineske žrtve. U proseku, u svakom ratu, imali su oko 20 puta veće gubitke od Japanaca. Strašno.

Kao četvrto, u kineskoj istoriji bilo je užasno mnogo građanskih ratova, gde su Kinezi poubijali sami sebe, i to sa milionskim žrtvama; evo dokaza...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_smrtnosti_po_ratovima_i_katastrofama

Koga zanima neka pogleda tabelu... i neka se zgrozi... Prema ovome, Kina je epicentar zla na našoj planeti.

Kao peto, nijedna vojska na svetu neće zarobiti tolike vojnike, niti je cilj druge zaraćene strane da se preda. Ko nije učestvovao u ratu ne zna da kad jedna vojska zarobi veću formaciju druge vojske, obično pošalje zarobljenike na dug i iscrpljujuć marš smrti, dug nekoliko stotina kilometara, bez hrane i sa malo vode, pa samo najjači imaju šanse da prežive. Ovo su na svojoj koži osetili Nemci u Rusiji, posle Staljingrada, ali i Britanci u Indokini, nakon poraza od Japanaca u Singapuru, kada su marširali do Burme i tamo gradili most na reci Kwai. Nikada ne bih savetovao nikome da se preda ako je u ratu.

Kao šesto, danas rat dobija onaj ko u oružanom sukobu ostane sa više aviona. Dominacija u vazduhu pretvara se u opštu dominaciju i u dobijanje rata. Dokaz? Rat između Izraela i nekoliko okolnih arapskih zemalja u regionu iz 1967. godine. Genijalni plan Izraela za napad na sve vojne aerodrome arapskih zemalja, po principu da sa svakog izraelskog aerodroma poleti određeni broj bombardera, pod zaštitom lovaca, u različito vreme, a da prema proračunu stignu na sve njihove aerodrome u isto vreme, i unište im svu avijaciju za minut do dva, ostvario se te 1967. godine. Sve arapske države ostale su bez avijacije za minut do dva. Rat se sveo na sukob tenkovima i pešadijom, između Izraela, sa jedne strane, i Egipta, Sirije, Libana, Jordana i Iraka, sa druge strane. Izrael je sa daleko manje vojnika, za pet dana, zauzeo celo Sinajsko poluostrvo od Egipta, Zapadnu Obalu od Jordana i Golansku visoravan od Sirije. Kako? Pa imao je avijaciju, a danas ko ima avijaciju taj dobija rat. Tenk ne može uništiti avion, ali avion može uništiti tenk. Više o takozvanom Šestodnevnom ratu između Izraela i okolnih arapskih zemalja iz 1967. godine imate ovde...

https://en.wikipedia.org/wiki/Six-Day_War

I kao sedmo, za kraj, da malo osvestimo debile koji misle da je Kina gazda na svetu. One godine kada je NATO pakt bombardovao buđavu Jugoslaviju, odnosno Miloševićevu SRJ, što je naručila njegova usrana žena Mira Marković, i njena partija (lopovska banda), sa ciljem da od Srbije napravi evropsku Severnu Koreju, a i da pomogne US Army da negde istrese svoju zastarelu municiju, kao i da se otarasi osiromašenog uranijuma, na našu štetu, Amerikanci su bombardovali Kinesku ambasadu u Beogradu. Kina nije reagovala i samim tim je dokazala ko je gazda u svetu. Kraj priče.

Što se tiče današnjih vojski u svetu, Amerikanci su i dalje najjači u vazduhu, odnosno imaju najbolju avijaciju, kojoj niko ne može da prismrdi; Rusi imaju najbolje tenkove i kopnenu vojsku (u toku Hladnog rata, da su krenuli ka zapadu, mogli su da umarširaju u Pariz za 48 sati, i ne bi imao ko da ih zaustavi, jer je 1945. godine, od strane mnogo država i mnogo vojski, zajedničkom akcijom, uništena jedina vojska koja je mogla da ih zaustavi, naime Hitlerov Wehrmacht, a nisu to uradili jer bi izazvali Treći svetski rat, a samim tim i nuklearni holokaust); dok Britanci i dalje imaju najbolju mornaricu na svetu. Veći sukob je nemoguć, jer bi doveo do upotrebe nukelarnog oružja, a samim tim i do uništenja civilizacije. Tako, da, nepismeni debili se uzalud raduju.

- - - - - - - - - -

Yugoslaveni su nula.
Odnos gubitaka im je 1:1000

Totalna nula.

- - - - - - - - - -

Сами Енглези без Амера не би имали никакве шансе против Кинеза.
Кад би се умешала браћа Амери то је друго, али Америци се баш и не ратује против Кине.

Već sam objasnio gore. A i videli smo iz par primera u istoriji koliko su Kinezi slabi vojnici. A istorija je učiteljica života. Nije bunar želja.
 
Rođen 3 meseca nakon završetka rata, preselili se iz Bristola u Belfast ranih devedesetih kada nije umiralo 90 ljudi dnevno u eksplozijama (I kada je renta bila jeftinija nego da iznajmljuješ stan danas u Pirotu) , ali je tu i tamo nešto letelo u vazduh. Dve velike pizdarije sam izbegao.

Zato i kažem, začuđujući mi je taj ultra - nacionalizam za relativno mladog čoveka.
Presudno je što si odrastao u Belfastu, mislim se, da si iz Engleske bio bi pitom ko jagnje.
Otidi kod tazbine u London, da malo doživiš kulturni šok.
 
Sve i da se jedna ovca nalazi na tom ostrvu, suverenitet države je bio u pitanju. Kada bi svi dozvoljavali raznim diktatorima i vojnim huntama da rade šta im se prohte i napadaju koga hoće svet bi otišao u pakao. Foklandski rat je najsvetliji primer samoodbrane, a Britanci kada se brane to se kako nam istorija kaže uvek loše završi po onoga ko ih napada.

Kada je Rex Hunt okružen argentinskim vojnicima transmitovao vladi u Londonu ove reči "It is probably last message I'll be able to give you, and I wish you all the best of luck. Rest assured, the British will be back!" tada je bilo jasno da je sve gotovo.

Ima i ova smešna pesmica -



Postoji i jedna koja je zabranjena u današnjem PC društvu -

We're all going to the Malvinas,
We're all gonna shoot a spick or two,
We're all going on a pussers holiday,
Only for a week or two,
Or three or four.

We're going to kill the wops with phospherous,
We'll get them with our GPMGs,
They'd better not try to take cover,
Cos there ain't no fuckin' trees.

Dodao bih još i to, ukoliko se dogodi, ne daj bože, da Kina postane prva zemlja na svetu, u svakom smislu, Srbija će istog trenutka da joj postane najveći i glavni neprijatelj, jer Srbija mora da bude protiv onoga ko je najjači na planeti. Nekada je to Bila Vizantija, u srednjem veku, zatim Turska, kada je došla do Beča i bila svetska sila, zatim Austrija, Austro-Ugarska i Nemačka, zatim Hitler i Staljin (Dritte Reich i SSSR), a najzad i NATO pakt. Ovim sam sve rekao.

Amerika je moderni Rim. Kad neki Amerikanac putuje u inostranstvo, i vrati se u svoju zemlju, on prolazi kroz rigorozne kontrole, uglavnom zdravstvene preglede, jer USA sve druge države na svetu (osim Kanade, koju doživljavaju kao svoju koloniju, a i na Internetu se za sve prijave koristi floskula “USA and Canada”, nasuprot “other countries”) smatraju za divljačke države, bez obzira što u nekim od tih država ima kokošinjaca starijih od njihove nezavisnosti, kao što je nekada Rim smatrao sve ostale države i narode za varvare. Dobro je što je Amerika svetska sila broj jedan. Zamislite na šta bi svet ličio kada bi se ujedinili Arapi (sada žive u 26 međusobno sukobljenih država). Imali bi preko 400 miliona stanovnika i bili bi svetska sila broj jedan. A onda bi uveli šerijat na celoj planeti i vratili svet u srednji vek. Pametnom dosta.

Stari Rimljani imali su jednu izreku: “Kad nestane Rim nestaće svet.” Padom Rima svet je zaista nestao. Barem onaj civilizovani deo sveta. Nastupila su mračna vremena. Hrišćanski varvari rušili su sve pred sobom hiljadu godina, sve dok se nije pojavila renesansa. Amerika je moderni Rim. I ako se dogodi da ona padne, tada će muslimanski varvari rušiti sve pred sobom hiljadu godina i više... Ja sam plavooki belac, Evropljanin, najpametnija i najagresivnija životinja na svetu. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

Zato i kažem, začuđujući mi je taj ultra - nacionalizam za relativno mladog čoveka.
Presudno je što si odrastao u Belfastu, mislim se, da si iz Engleske bio bi pitom ko jagnje.
Otidi kod tazbine u London, da malo doživiš kulturni šok.

Vidim znate se od ranije...
 
Британија одавно више није оно што је била. То наравно не начи да је треба подцењивати, али једноставно, ту се ствари мењају. Они су још увек прваци света у управљању на даљину, доношењу правила, режирању сукоба, завођењу за Голеш Планину. Уједно и највећи мајстори на свету за све дипломатске игре. При том су и упорни и сложни. А све то су њихове традиционалне вештине, а британци и те како држе до својих традиција. Њима вишак историје не смета. Као што не смета ником нормалном. Е сад, друга је ствар, што тамо људи више не желе да иду у војску.
 

Back
Top