IQ test pitanje za vas

Aktivirao sam u sebi duboku logiku, te sam sve to stavio na papir, i dobio rezultat da flaša u ovom slučaju košta 25 rsd, a piće 125 rsd. ukupno koštaju 150 rsd.

U prvom trenutku ne znamo ni cijenu flaše ni pića posebno.
Razlika u korist pića je 100 i to se sabere sa ukupnim 150 te se dobije 250 i podijeli sa 2 pa izađe 125 i dobije se prvo rezultat za piće. Onda ide 150 - 125 = 25 (flaša).
 
Aktivirao sam u sebi duboku logiku, te sam sve to stavio na papir, i dobio rezultat da flaša u ovom slučaju košta 25 rsd, a piće 125 rsd. ukupno koštaju 150 rsd.

U prvom trenutku ne znamo ni cijenu flaše ni pića posebno.
Razlika u korist pića je 100 i to se sabere sa ukupnim 150 te se dobije 250 i podijeli sa 2 pa izađe 125 i dobije se prvo rezultat za piće. Onda ide 150 - 125 = 25 (flaša).

yxa.jpg
 
Pitanje glasi:

Flaša i piće u njoj koštaju zajedno 150din
Piće košta 100din više od flaše
Koliko košta flaša?

Da vas čujem Teslini sunarodnici!

Postavite slobodno i vi neku mozgalicu.
Pokušavam da preostala neuronska kola koja nisam spržio alkoholom držim u kondiciji, mada, iskreno, nikada nisam ni bio the brightest bulb...

ja kako god izracunam flasa dodje dzaba:sad2:

- - - - - - - - - -

na kraju je bacim ko da je nisam ni platila :roll:
 
Pa ti kupuj ove u plastici pa im vrati plastićnu dvolitru i kaži "Na mamuvamyebem kad je đabe!":lol:

ma kakvi vratiti, te plasticne dusu dale za potpaliti vatru :ceka:

- - - - - - - - - -

Aktivirao sam u sebi duboku logiku, te sam sve to stavio na papir, i dobio rezultat da flaša u ovom slučaju košta 25 rsd, a piće 125 rsd. ukupno koštaju 150 rsd.

U prvom trenutku ne znamo ni cijenu flaše ni pića posebno.
Razlika u korist pića je 100 i to se sabere sa ukupnim 150 te se dobije 250 i podijeli sa 2 pa izađe 125 i dobije se prvo rezultat za piće. Onda ide 150 - 125 = 25 (flaša).

e, nemoj zaboraviti PDV :neutral:
 

Back
Top