Formiranje porodice (for dummies)

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Verujem da ovde ima puno ljudi koji su uspeli da formiraju porodicu.

Koji je vaš savet, kako da i mi koji smo samci a želimo isto, ostvarimo ovo?

Neko vaše uputstvo za početnike?

Ja sam samac, samotnjak, slabo se snalazim u društvu, već mi je 38 godina i formiranje porodice sam početkom ove godine postavio kao prioritetni zadatak do 40. godine.
Problem je što u prva 4 meseca ove godine nije bilo nikakvih pomaka na tom polju zato i otvaram ovu temu, ostalo mi je još 20 meseci za realizaciju plana.
 
neki predlog kako da boldovano ostvarim? hvala unapred.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, pratim te jako dugo ovde... ne bih da te obeshrabrim, ali - ako do sad nisi uspeo da nadješ devojku, tek sada ćeš je teško naći. A naročito neku koja je spremna da se uda. Ja bih ti preporučio da batališ standardne dejting procese i puteve, i da umesto toga potražiš neku alternativu, ako ti je već toliko stalo do ženidbe. Devojke po selima, Albanke spremne za udaju i sl. Možeš i da kontaktiraš Miroljuba Petrovića na njegovom forumu da se vidite i da on proba da te uvede u posao i poveže sa nekom kojoj je udaja na pameti i koja bi ti odgovarala.

Imaš opcija, ali opet ti kažem - ako do sad nisi na standardan način pronašao neku, traži alternativu. Srećno
 
već mi je 38 godina i formiranje porodice sam početkom ove godine postavio kao prioritetni zadatak do 40. godine.
Problem je što u prva 4 meseca ove godine nije bilo nikakvih pomaka na tom polju zato i otvaram ovu temu, ostalo mi je još 20 meseci za realizaciju plana.

Nisi čuo onu narodnu ... kaj se natenane.

Ja nisam formirala porodicu, tako da nemam pojma, ali možda jedan filmofilski savet: gledaj Hallmark filmove, one njihove romanse, tamo su svi žešće porodični, dobri, i pozitivni. Ti filmovi su glupi ko noć, ali ako pogledaš jedno pedeset komada, možda počeneš da se ponašaš kao oni džentlmeni iz Vajominga... a oni uvek na kraju smuvaju najbolju devojku spremnu za brak.... Ne zaboravi: moraš da je zaprosiš na javnom mestu! (ne može da odbije zbog blama)

Takođe, oni što muvaju singl mame se uvek omrse, prvo se skapiraju sa detetom, onda kevi pomažu sa kućnim poslovima, sve natenane, drugarski, i onda ona odjednom skapira da te voli i da ne može da živi bez tebe... A i inače su te žene iskusnije i pragmatične, a znaš da mogu da rode, pošto su već rodile... Moraš na sve da misliš...

Možeš da nabaviš i malog psa. Mora da bude presladak, neodoljiv, i naravno da uvek ostane tako mali i sladak. Onda će same da ti prilaze.

I naravno, nauči da praviš neki kolač. Jako malo muškaraca peče kolače, skočiće ti rejting.

Pozzz
 
Poslednja izmena:
Priča mi jedan poznanik , Sveštenik, kako mu se često žene, ali neretko i muškarci žale kako im partneri idu u kladionicu, kafiće... Kaže, kroz priču se uvek dođe na to da su se i upoznali na takvim mestima. Pa brate, da si upoznao partnera u biblioteci, ne bi išao na takva mesta.
Dakle, biraj mesto gde ćeš da upoznaš i kontakriraš eventualnog partnera, jer na tom mestu nije slučajno.
 
U Srbiji,vecina ljudi oformi porodicu (bar prvo dete) onako neplanirano....:)

Nego,a zasto bi ti bas posto-poto imao porodicu?.....da li imas neki hobi,aktivnost koja te ispunjava i cini srecnim?.....ako nemas nadji,a ako imas uzivaj sa time,jer veruj mi mnogi ljudi i tako mogu provesti srecan zivot...
 
dosta mi je i hobija i svega, hteo bih formirati porodicu.

da, alternativni tip devojke i alternativna mesta su ono na šta bih se valjao fokusirati

kad je reč o singl mamama,
upoznao sam jednu Romkinju koja je već rodila buljuk dece ali je sama sada. živi od socijalne pomoći i dečjeg dodatka, voleo bih joj pomoći.
razmišljam da joj ponudim da mi povremeno briše prašinu.
pazite koji sam ja robinson, bila bi prvo žensko koje je došlo kod mene u istoriji.
značilo bi mi da sa nekim razgovaram jer sam se van posla skroz udaljio od ljudi. video bih kako izgleda kad ženska ruka malo pospremi, kako je to kad je neko žensko tu...
sedeo bih u svom tamnobraon sakou pored ovog kompa, pratio forum, rat u Siriji, slušao muziku i gledao je kako briše prašinu sa boca vina, skida paučinu sa apstrakcija okačenih po zidovima i slično...
mogli bi i da pripremimo neku hranu zajedno... čisto kao neka simulacija porodice.
tako da posle 4 meseca, konačno imam neki plan u najavi, samo mi deluje da je malo opičena pa ne znam koliko je sve to pametno...
ali... it's always a fuse to live at full blast, ta rečenica se nameće kao neki moj moto od pre možda godinu ipo dana
 
Ниси ни уписао факултет а хоћеш диплому.

Другим речима - нађи девојку, за почетак.

svidelo mi se tvoje poređenje
da pokušam i ja sa jednim -
nemam gaće a hteo bih da obučem pantalone, ne može to tako.

drugim rečima, nema preskakanja koraka. moram ići postepeno, fazu po fazu, samo brzinski kroz taj redosled
 
Ja ne mogu i dalje da povežem da ovako normalno i crnohumorno zvučiš, a ovamo da toliko imaš strah od veza. Mada nisi jedini sa identičnim problemom.
Što ne odeš kod psihologa da razradite neku konkretnu taktiku? Da imaš konkretnu podršku i nekog ko će da ti pomogne da preguraš blokadu. Gubiš samo vreme ovako. Probaš i to, što da ne.
 
dosta mi je i hobija i svega, hteo bih formirati porodicu.

da, alternativni tip devojke i alternativna mesta su ono na šta bih se valjao fokusirati

kad je reč o singl mamama,
upoznao sam jednu Romkinju koja je već rodila buljuk dece ali je sama sada. živi od socijalne pomoći i dečjeg dodatka, voleo bih joj pomoći.
razmišljam da joj ponudim da mi povremeno briše prašinu.
pazite koji sam ja robinson, bila bi prvo žensko koje je došlo kod mene u istoriji.
...

A sto ne zoves i ljude s posla na gajbu, i inace, otvori vata da prolazi sto vise ljudi, tako se povecava sansa za upoznavanje sa nekom novom osobom... mislim, tesko da ce neko da se pojavi iz vakuuma,da padne s neba itd. treba i inace da se socijalizujes...
 
Verujem da ovde ima puno ljudi koji su uspeli da formiraju porodicu.

Koji je vaš savet, kako da i mi koji smo samci a želimo isto, ostvarimo ovo?

Neko vaše uputstvo za početnike?

Ja sam samac, samotnjak, slabo se snalazim u društvu, već mi je 38 godina i formiranje porodice sam početkom ove godine postavio kao prioritetni zadatak do 40. godine.
Problem je što u prva 4 meseca ove godine nije bilo nikakvih pomaka na tom polju zato i otvaram ovu temu, ostalo mi je još 20 meseci za realizaciju plana.

под број један, опусти се и уживај
опусти се у односу са лјудима...
 
Prvi deo si uradio...resio si, drugi deo je da smislis po svom izgledu i mentalnom statusu
kakvu zenu trazis...za pristojnu moras ti da se upristojis, za nehajnu mozes kako hoces.

treci korak je da se kreces tamo gde ces takvu upoznati i prema svojim manirima, kojih ne zelis da se odreknes,
izaberes zenu.
Odes kod tate i pitas ga da li mozes da je ozenis, sta god ti odgovorio sledeci puta kada je sretnes pitas nju to isto.
....... ovo je prost sablon koji ne mora da upali iz prve, ali do jeseni sigurno nalazis zenu...
 

Back
Top