Biblijski stav prema ratu...

Naravno da cu pomoci ako mogu da pomognem.
Kao individua.
Ali necu ici u rat kao bolnicar kao sto ne bi bila vozac u mafiji.
Shvatas razliku?

Shvatam.

Znas da ne mozemo uvek da cinimo moralne stvari, bar ne onoliko lako kako bi zeleli vec da ponekad imamo jako tezak izbor.
Rat je takva situacija, nije bez izlaza ali izbor moze da bude jako tezak i cena za nesto previsoka.
 
A ono "Caru carevo , Bogu Bozije ..."...?

Nije , zar , da se to odnosilo ili odnosi, "samo " na novac kojim se placa putarina , porez ...?

Nije li "poslusnost Bogu" , ako je "svaka vlst od Boga " i ako se ona , kao takva , slusa i izvrsava sto ona naredi ili zahteva ...?

Nije li neposlusanje "vlasti koja je od Boga " , ujedno neposlusanje i nepostovanje Boga ili smatras da je dato coveku da on sam odredjuje "hocu - necu ; svidja mi se - ne svidja mi se" ...?
 
Shvatam.

Znas da ne mozemo uvek da cinimo moralne stvari, bar ne onoliko lako kako bi zeleli vec da ponekad imamo jako tezak izbor.
Rat je takva situacija, nije bez izlaza ali izbor moze da bude jako tezak i cena za nesto previsoka.

Jeste ali za pravog vernika Bog je uvek izbor.
Ono sto je na Bozjoj strani.
U svakom momentu mozemo znati sta je moralno, moralnije...
naravno ne mozemo biti savrseni...
Ali mozemo bar ne ciniti te teske grehe protiv Boga
kao sto je i ubijanje.

- - - - - - - - - -

A ono "Caru carevo , Bogu Bozije ..."...?

Nije , zar , da se to odnosilo ili odnosi, "samo " na novac kojim se placa putarina , porez ...?

Nije li "poslusnost Bogu" , ako je "svaka vlst od Boga " i ako se ona , kao takva , slusa i izvrsava sto ona naredi ili zahteva ...?

Nije li neposlusanje "vlasti koja je od Boga " , ujedno neposlusanje i nepostovanje Boga ili smatras da je dato coveku da on sam odredjuje "hocu - necu ; svidja mi se - ne svidja mi se" ...?

To caru carevo odnosi se na poreze itd...

Kako mzoe biti duznost coveka da cini najtezi moguci greh kao sto je ubijanje???

- - - - - - - - - -

Poslusnost Bogu ide iznad poslusnosti coveku, vlastima.


Dela apostolska 5:29

29 Petar i apostoli odgovoriše: Više treba Boga slušati nego ljude.

Takodje je i abrotus ubistvo pa se ne ide u zatvor zbog toga.

Pravi Vernici postuju Bozji zakon pa ne ubijaju.

Isus je rekao:
Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo,
jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

Takodje je Isus rekao svojim ucenicima da nisu deo sveta.

(Jakov 4:4) Preljubnici, ne znate li da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom?
Tko god, dakle, želi biti prijatelj svetu postaje neprijatelj Bogu.

da se ne ponavljam
 
Jeste ali za pravog vernika Bog je uvek izbor.
Ono sto je na Bozjoj strani.
U svakom momentu mozemo znati sta je moralno, moralnije...
naravno ne mozemo biti savrseni...
Ali mozemo bar ne ciniti te teske grehe protiv Boga
kao sto je i ubijanje.

U Starom Zavetu je Bog nekoliko puta pozvao svoje sinove da istrebe druge.
Jasno je meni da se predomislio u vezi toga ali neki u tome vide izgovor, neki nacin da opravdaju rat i ubistvo.

Slazem se da treba izbegavati grehe kada je to moguce ali u ratu je jako tesko.
Tada je situacija slicna kao u prici "Tamni vilajet" tj. mozes se kajati sta god da uradis.
 
Rat nije "samo" ubijanje , vec ima i drugih delatnosti koje su na korist odbrani svog roda , naroda , drzave , zajednice ...

Postoji u ratnim desavanjima i zarobljavanje i cuvanje ili lecenje i hranjenje zarobljenika , pa i sopstvenih saboraca ; popravka oruzja ili opreme , nabavka potrepstina , organizovanje , prenosenje poruka , ecc ...
 
U Starom Zavetu je Bog nekoliko puta pozvao svoje sinove da istrebe druge.
Jasno je meni da se predomislio u vezi toga ali neki u tome vide izgovor, neki nacin da opravdaju rat i ubistvo.

Slazem se da treba izbegavati grehe kada je to moguce ali u ratu je jako tesko.
Tada je situacija slicna kao u prici "Tamni vilajet" tj. mozes se kajati sta god da uradis.

Pravi Bog je nepogresiv.Nikada se ne predomislja.
On tacno zna sta hoce i sta treba.


Bog je onakav kakav jeste a ne predstava pokoje ljudske faze u traganju za Bozjom voljom.

Svaki narod zamislja Boga u duhu svoje civilizacije....ali Bog je onakav kakav jeste,nezavisno od toga.
Kao sto su logika ili matematika onakve kakve jesu, nezavisno od toga sta mi "mudrujemo" o tome.

Bog je ljubav.
Ako budemo ucili od ljubavi, shvatacemo kakav je Bog.
Bog je Istina i pravda.Ako od njih budemo ucili, shvatacemo kakav je Bog.
Bog je milost. Ako budemo ucili od milosti, shvatacemo kakav je Bog.
 
Poslednja izmena:
U Starom Zavetu je Bog nekoliko puta pozvao svoje sinove da istrebe druge.
Jasno je meni da se predomislio u vezi toga ali neki u tome vide izgovor, neki nacin da opravdaju rat i ubistvo.

Slazem se da treba izbegavati grehe kada je to moguce ali u ratu je jako tesko.
Tada je situacija slicna kao u prici "Tamni vilajet" tj. mozes se kajati sta god da uradis.

jedno je kada Bog vodi rat a drugoi kada ljudi vode rat.

Bog je u starozavetno doba vodio ratove, Bog ne manja nista...
On ima pravo da unistava one koji ne postuju Bozju volju.
Tako je u starozavetno doba unistavao narode cele koji su
ignorisali Boga i u potopu je unistio zao svet.
Takodje je Sodom i Gomor unistio ognjem
Na razlicite nacine Bog ima pravo da unisti zlo.
a zakon za coveka je uvek ne promenjiv i glasi "ne ubij"
I u ratu je moguce izbeci grehe...
 
Pravi Bog je nepogresiv.Nikada se ne predomislja.
On tacno zna sta hoce i sta treba.


Bog je onakav kakav jeste a ne predstava pokoje ljudske faze u traganju za Bozjom voljom.

Svaki narod zamislja Boga u duhu svoje civilizacije....ali Bog je onakav kakav jeste,nezavisno od toga.
Kao sto su logika ili matematika onakve kakve jesu, nezavisno od toga sta mi "mudrujemo" o tome.

Bog je ljubav.
Ako budemo ucili od ljubavi, shvatacemo kakav je Bog.
Bog je Istina i pravda.Ako od njih budemo ucili, shvatacemo kakav je Bog.
Bog je milost. Ako budemo ucili od milosti, shvatacemo kakav je Bog.

Takav bog bi bio idealan ali bojim se da takav bog jednostavno ne postoji,svakako ne u ovim avramskim religijama to je više nego jasno
 
Takav bog bi bio idealan ali bojim se da takav bog jednostavno ne postoji,svakako ne u ovim avramskim religijama to je više nego jasno

Bog i jeste idealan.Inace ne bi bio Bog.

Svaka civilizacija je tragala za Bogom i njegovom voljom.

Neki su gresili manje , neki vise. Sve je to proces razvoja nauke.Veronauke.

Stigli smo do Hriscanstva ,koje kako verujemo, pokazuje Boga u svom pravom svetlu.
 
Poslednja izmena:
Ne kolega ta vera ne pokazuje tog super pravednog,moralnog idealnog boga,to jednostavno ne postoji.Novozavetni bog(hrišćani vole da se distanciraju tako od onog namćora starozavetnog) ne vidi nikakav problem u porobljavanju ljudi recimo,to je ogroman alarm da ni taj bog kao ni hiljade drugih bogova koje su ljudi smislili nije taj super pravedan,moralan čistunac kakvog ga ljudi projektuju i priželjkuju.O užarenom paklu gde će ljudi da gore večno čak i ako mrava za života nisu zgazili samo eto nisu verovali u njega da i ne govorim,nema tu ni mrve morala,pravde,milosti ni logike sve je to isključeno ovde
 
Ne kolega ta vera ne pokazuje tog super pravednog,moralnog idealnog boga,to jednostavno ne postoji.Novozavetni bog(hrišćani vole da se distanciraju tako od onog namćora starozavetnog) ne vidi nikakav problem u porobljavanju ljudi recimo,to je ogroman alarm da ni taj bog kao ni hiljade drugih bogova koje su ljudi smislili nije taj super pravedan,moralan čistunac kakvog ga ljudi projektuju i priželjkuju.O užarenom paklu gde će ljudi da gore večno čak i ako mrava za života nisu zgazili samo eto nisu verovali u njega da i ne govorim,nema tu ni mrve morala,pravde,milosti ni logike sve je to isključeno ovde

Pakao ne postoji.
 
Ne kolega ta vera ne pokazuje tog super pravednog,moralnog idealnog boga,to jednostavno ne postoji.Novozavetni bog(hrišćani vole da se distanciraju tako od onog namćora starozavetnog) ne vidi nikakav problem u porobljavanju ljudi recimo,to je ogroman alarm da ni taj bog kao ni hiljade drugih bogova koje su ljudi smislili nije taj super pravedan,moralan čistunac kakvog ga ljudi projektuju i priželjkuju.O užarenom paklu gde će ljudi da gore večno čak i ako mrava za života nisu zgazili samo eto nisu verovali u njega da i ne govorim,nema tu ni mrve morala,pravde,milosti ni logike sve je to isključeno ovde

Pokusaj to da razumes ovako:religije su traganje za Bogom, za idealnom etikom.Prvo u teoriji a onda i u praksi.

To traganje je imalo svoje faze razvoja, kao i svaka nauka.
Stigli smo do Hriscanstva koje je kruna ljudskog traganja za Bogom.

Naravno to nije samo ljudska predstava. U tom otkrivanju Boga i Bog sam je sudeonik.To nije samo obicna masta vernika, vec uverenje o njegovom postojanju i aktivnom ucescu usavrsavanja coveka .



Pakao je mesto u kojem svako ispasta prema tezini svoga greha. Tu nema oprostaja.
Ko koliko duguje , toliko ce da vrati.
Problem je sto bez pokajanja, covek nanovo gresi i nanovo biva osudjivan.

Jedini izlaz su pokajanje i milost.Ociscenje od greha.
 
Poslednja izmena:
u starom zavetu se pominje ta gehena a u novom sin božiji non stop trabunja o večitom ognju užarenom

- - - - - - - - - -

Pokusaj to da razumes ovako:religije su traganje za Bogom, za idealnom etikom.Prvo u teoriji a onda i u praksi.

To traganje je imalo svoje faze razvoja, kao i svaka nauka.
Stigli smo do Hriscanstva koje je kruna ljudskog traganja za Bogom.

Naravno to nije samo ljudska predstava. U tom otkrivanju Boga i Bog sam je sudeonik.To nije samo obicna masta vernika, vec uverenje o njegovom postojanju i aktivnom ucescu usavrsavanja coveka .

Više je nego jasno da su ljudi stvorili/izmislili tog boga,a ne obrnuto
 
Poslednja izmena:
Pakao ne postoji.

32 Tada ga je njegov gospodar pozvao i rekao mu: ’Zli robe, poništio sam ti sav onaj dug, jer si me molio. 33 Zar nije trebalo da se i ti smiluješa drugom robu, kao što sam se i ja smilovaob tebi?‘ 34 I njegov gospodar se razgnevi i preda ga tamničarima, dok ne vrati sve što duguje. 35 Tako će i moj nebeski Otac postupiti s vama ako od srca ne oprostite svako svom bratu.“

Matej 18:32-35
 
Poslednja izmena:
Ocito je da pakao postoji.

- - - - - - - - - -

Pokusaj to da razumes ovako:religije su traganje za Bogom, za idealnom etikom.Prvo u teoriji a onda i u praksi.

To traganje je imalo svoje faze razvoja, kao i svaka nauka.
Stigli smo do Hriscanstva koje je kruna ljudskog traganja za Bogom.

Naravno to nije samo ljudska predstava. U tom otkrivanju Boga i Bog sam je sudeonik.To nije samo obicna masta vernika, vec uverenje o njegovom postojanju i aktivnom ucescu usavrsavanja coveka .



Pakao je mesto u kojem svako ispasta prema tezini svoga greha. Tu nema oprostaja.
Ko koliko duguje , toliko ce da vrati.
Problem je sto bez pokajanja, covek nanovo gresi i nanovo biva osudjivan.

Jedini izlaz su pokajanje i milost.Ociscenje od greha.

I molitve vernika za upokojene.

- - - - - - - - - -

A ono "Caru carevo , Bogu Bozije ..."...?

Nije , zar , da se to odnosilo ili odnosi, "samo " na novac kojim se placa putarina , porez ...?

Nije li "poslusnost Bogu" , ako je "svaka vlst od Boga " i ako se ona , kao takva , slusa i izvrsava sto ona naredi ili zahteva ...?

Nije li neposlusanje "vlasti koja je od Boga " , ujedno neposlusanje i nepostovanje Boga ili smatras da je dato coveku da on sam odredjuje "hocu - necu ; svidja mi se - ne svidja mi se" ...?

I *******i je od Boga ...ali kad bi se lagali .Kakav narod ,takva vlast.
 
Pokusaj to da razumes ovako:religije su traganje za Bogom, za idealnom etikom.Prvo u teoriji a onda i u praksi.

To traganje je imalo svoje faze razvoja, kao i svaka nauka.
Stigli smo do Hriscanstva koje je kruna ljudskog traganja za Bogom.

Naravno to nije samo ljudska predstava. U tom otkrivanju Boga i Bog sam je sudeonik.To nije samo obicna masta vernika, vec uverenje o njegovom postojanju i aktivnom ucescu usavrsavanja coveka ...
Nisi od Guze s ovim delom posta-antropološki prihvatljivog...
 
Stari zavet i Jevanđelja Isusa Hrista su u dubokoj etićkoj koliziji!
Popovi se izgovaraju da su putevi Gospodnji nedokučivi,da Bog može i tako i onako...A, naravno,samo ljudi ne...
Tandara bruć!
Šio mi ga Đura...
Ignorisanje te debele kolizije starog i novog zaveta je licemernost klera za koju neumna sirotinja nije smela ni da pita u strahu od pogroma,jeresi,raznih inkvizicija...
More to su laži i prevare!
Ili si Bog ili nisi!
A nisi Baja kad vrdaš i lažuskaš,sad vako,sad nako,te ovo ,te ono...:evil:
Istinu na sredu!
Naravno da je u prirodi istina jedna!
Ne mogu na jednom mestu ,u jednoj tački istovremeno postojati dve stvari.Da,tačka.
(A pro po militantnog Starog zaveta i pacifistićkog Novog zaveta)
 
Pokusaj to da razumes ovako:religije su traganje za Bogom, za idealnom etikom.Prvo u teoriji a onda i u praksi.

To traganje je imalo svoje faze razvoja, kao i svaka nauka.
Stigli smo do Hriscanstva koje je kruna ljudskog traganja za Bogom.

Naravno to nije samo ljudska predstava. U tom otkrivanju Boga i Bog sam je sudeonik.To nije samo obicna masta vernika, vec uverenje o njegovom postojanju i aktivnom ucescu usavrsavanja coveka .



Pakao je mesto u kojem svako ispasta prema tezini svoga greha. Tu nema oprostaja.
Ko koliko duguje , toliko ce da vrati.
Problem je sto bez pokajanja, covek nanovo gresi i nanovo biva osudjivan.

Jedini izlaz su pokajanje i milost.Ociscenje od greha.

Pakao nije mesto, to je stanje uma. Stanje u kojem čovek nesvesno deluje i iz takvog nesvesnog delovanja dovodi sebe u poziciju unutrašnje patnje i bola kada mu se čini da mu duša gori u najvećim mukama.

Raj ili Carstvo nebesko je suprotno stanje, stanje u kojem čovek svesno deluje i iz takvog svesnog delovanja sve što se događa unutar i van njega mu postaje kristalno jasno i razumljivo.
 
Pakao nije mesto, to je stanje uma. Stanje u kojem čovek nesvesno deluje i iz takvog nesvesnog delovanja dovodi sebe u poziciju unutrašnje patnje i bola kada mu se čini da mu duša gori u najvećim mukama.

Raj ili Carstvo nebesko je suprotno stanje, stanje u kojem čovek svesno deluje i iz takvog svesnog delovanja sve što se događa unutar i van njega mu postaje kristalno jasno i razumljivo.

Svet kao predstava i Bog u tom svetu kao predstava višeg bića...
Mnogi bi voleli neku lepšu predstavu...s 3D recimo...:per:
 
Neverovatna je ta ljudska glupost oko religija...Jedni imaju boga jednog imena,drugi drugog ,treći trećeg...A svaki od njih je i
svemoćan i večan i sveznajuć...I onda u ime svog boga-udri poklonike onog drugog boga koji je smrtni neprijatelj ovog njihovog.
A onda onom trećem smešno što se kače oko nekih nepostojećih i izmišljenih bogova kad je postojeći i istinski samo on njihov treći bog!
I u ime tog trećeg -udri onu dvojicu! Da im pokažu boga njihovog...Neverovatno!
Kako je moguće da tolika glupost vlada u svetu?!

cak se u vecini binih stvari religije usaglasavaju

razlike oko kojih se toliko krve su smesne

dal je onaj sin ili poslanik

dal ima 72 devica u raju ili sve bozje lepote

- - - - - - - - - -

Stari zavet i Jevanđelja Isusa Hrista su u dubokoj etićkoj koliziji!
Popovi se izgovaraju da su putevi Gospodnji nedokučivi,da Bog može i tako i onako...A, naravno,samo ljudi ne...
Tandara bruć!
Šio mi ga Đura...
Ignorisanje te debele kolizije starog i novog zaveta je licemernost klera za koju neumna sirotinja nije smela ni da pita u strahu od pogroma,jeresi,raznih inkvizicija...
More to su laži i prevare!
Ili si Bog ili nisi!
A nisi Baja kad vrdaš i lažuskaš,sad vako,sad nako,te ovo ,te ono...:evil:
Istinu na sredu!
Naravno da je u prirodi istina jedna!
Ne mogu na jednom mestu ,u jednoj tački istovremeno postojati dve stvari.Da,tačka.
(A pro po militantnog Starog zaveta i pacifistićkog Novog zaveta)

pokriva sve varijante , upotrebljava odgovarajucu prema potrebi.

- - - - - - - - - -

zemlja je planeta sukoba i borbi

jedan mravinjak napada drugi, ose napadaju pcele itd

ratovi su na svakom koraku


tako da verujuci moraju smatrati rat bozjim planom
 
cak se u vecini binih stvari religije usaglasavaju

razlike oko kojih se toliko krve su smesne

dal je onaj sin ili poslanik

dal ima 72 devica u raju ili sve bozje lepote

- - - - - - - - - -



pokriva sve varijante , upotrebljava odgovarajucu prema potrebi.

- - - - - - - - - -

zemlja je planeta sukoba i borbi

jedan mravinjak napada drugi, ose napadaju pcele itd

ratovi su na svakom koraku


tako da verujuci moraju smatrati rat bozjim planom

Lanac ishrane je pitanje života i smrti na planeti Zemlji,ako je od Boga-svaka mu čas...
Baš je sve uredio đavolski dobro...;)
 

Back
Top