Potraga za zanimljivim kratkim pričama i piscima kratkih priča

Momcilo Kartalovic

Početnik
Poruka
1
Pozdrav..planiram da upišem režiju ove godine i za prijemni treba da razvijem sposobnost pripovedanja u kratkim formama..Odlučio sam da jedan od načina bude i čitanje kratkih priči..zanima me da li neko od vas može da mi preporuči neke kratke priče ili pisce kratkih priči(po mogućstvu " svakodnevnog" karaktera odnosno bez elemenata bilo okakve fantastike)od kojih bi mogli da se snime filmovi od po 3 minuta..na primer drug koji studira književnost mi je preporučio Čehova,pa planiram da krenem sa njim,ali bi mi zaista značile i sugestije drugih.Hvala.
 
Узми Арабеске и гротеске Е. А. Поа а постоји и књига његовог целокупног дела, затим, приповетке Франца Кафке, па Буњинове приповетке Тавни дрвореди у Нолитовом издању што је избор (ја бих ти то препоручио), а можеш и Тамни дрвореди у Бернаровом издању, такође имаш у истом издању и Антологију руских модерних [условно] прича у четири књиге – ту има да се начиташ, а све приче су одличне. Ако хоћеш нешто модерније, онда узми било коју Борхесову књигу.
 
Pozdrav..planiram da upišem režiju ove godine i za prijemni treba da razvijem sposobnost pripovedanja u kratkim formama..Odlučio sam da jedan od načina bude i čitanje kratkih priči..zanima me da li neko od vas može da mi preporuči neke kratke priče ili pisce kratkih priči(po mogućstvu " svakodnevnog" karaktera odnosno bez elemenata bilo okakve fantastike)od kojih bi mogli da se snime filmovi od po 3 minuta..na primer drug koji studira književnost mi je preporučio Čehova,pa planiram da krenem sa njim,ali bi mi zaista značile i sugestije drugih.Hvala.

u jbt 3 minuta
 

Back
Top