Da li ste prerasli rep muziku

muzika jednostavno ima svoju putanju po razdobljima, nešto slično i kao moda za odeću, obuću, izgled uopšte
nešto pto je bilo HIT sada deluje smešno, ali sve to ide u krug, vrati se ponešto

rep muzika je obeležila jedno doba kao i druge vrste, pravci, smerovi, ebemga šta je sve bilo
ali generalno i danas ponešto od te muzike rado slušam

Slažem se.
Lično nikad nisam ni voleo ni slušao čisti rep, ali je on utkan u mnoge kasnije pravce, kao npr. u Trip Hop koji volim.
Danas imaš rep deonice i u pesmama na Evroviziji.

Što se tiče prerastanja, mislim da svačiji muzički ukus tokom života evoluira, neko će da preraste rep i da predje na rok ili džez, neko drugi će da preraste rok i da predje na rep. Sve u svoje vreme...
 
Koja je to muzika zrelosti? Ne razumem... Od osme godine slušam rep. Jako je uticao na mene, kroz stavove i ličnost. Od naših BS, VIP, Ajzea, Krang(zapostavljen), Škabo, Šef Sale i Sivilo(glas izgubljenih generacija na Balkanu). Od stranih Nas, Immortal Technique, Vinnie Pazz, Necro, cela ta andergraund klika uz Tri Six mafiju, Esham-a i još par hororkor rep izvođača, Capital Steez, Joey Badass isto jako bitni tj. cela Pro Era. I sada novi talas andergraunda Bones, Xavier Wulf, Chris Travis, uz Ramirez-a, Ghostemane-a, Suicideboys-e, Pouya-u itd.
Rep muzika je muzika ulice, muzika siromašnih i potlačenih i odbačenih.
Dajte primer muzike zrelosti? Ovaj naš šund i kič? Opšteprihvaćeno pa može da se pametuje iako bih ja te ljude nazvao nezrelim. Od Imortal-a možeš više da naučiš nego u školi, što sam i naučio...

- - - - - - - - - -

Ali svakako, kako sam rastao i sazrevao, zanimali su me i drugi žanrovi. Pa sam prešao malo i na rok, metal, pank, pagansku muziku. Sve u zavisnosti od interesovanja i gledanja na život.
Ne zaboravimo novi talas u muzici Wave, mešaju se hip-hop, džez, rok, haus zvukovi.
 
Slusao sam ovog repera u srednjoj. Dosta njih je zavolelo cd koji sam imao tada


Znam da su bile sledece pesme na cd u :

Fils A Pap"
"T'Es Pas Comme Moi" (Produced by Don Silver)
"Bling Bling" (Produced by JR Rotem)

Featuring Admiral T

"Apparences Trompeuses" (Produced by JR Rotem)
"Sincère" (Produced by Don Silver)
"Toujours Ton Enfant"
"Fiston"

Featuring J Mi Sissoko

"Pervertie"
"Bollywood Style" (Produced by Don Silver)
"Zone Internationale"

Featuring Roldán (Orishas)

"94" (Produced by Mr. Porter)
"Le Mot D'Ordre"
"Code 187" (Produced by Don Silver)

Featuring Kamelancien, Alibi Montana & Sefyu

"J'Rappe Mieux Que Toi (Outro)"

Vecina je bila top
 
Hip hop kultura = rap + grafiti + breakdance + dj-ing

Samo sto se rap bas osamostalio. Sad zavisi ko se na sta lozi. Bas pre par dana sam bio na nekom ulicnom okupljanju. Jedino grafita nije bilo


Zbog novca. Danas dj-ejevi puštaju seljanu. Brejkdenseri u spotovima seljane. Grafiteri rade reklame za lokalne prodavnice na zidovima. I danas su reperi seljaci.
 
Aко слушаш музику која је намењена искључиво за тинејџере, онда је нормално да прерастеш да слушаш такву музику. Бед копи, прти, бвану и сличне групе и репере, никада нисам слушао, али их поштујем јер раде прави реп и нису се продали, посељачили.

Реп има толико грана да је поприлично глупо генерализовати музику. Наравно можеш да мање слушаш реп него раније, јер једноставно твој поджанр је прегазило време и дошао је нови облик репа, као рецимо сада треп.

Можда ја то не сматрам више репом, али треба прихватити реалност, као што су ликови из 80их прихватили реалност репа 90их који називамо златним добом.

И наравно огромна је разлика слушати искључиво домаћи реп и страни који не долази само из С.А.Д. већи и из Немачке, Француске итд.
 
Ja sam se ranije lozio na Bad Copy i Prti bee gee .. kasnije na Beogradski sindikat i Djusa a danas mi je sve to nekako bez veze , suplja prica .

Da li je rep zapravo muzika za klince ?
To sam se i ja pitala i mislim da jednostavno ako ti se nekad svidjalo nesto ne moze bas svaki deo toga da prestane da ti se svidja, ma koliko godina da je proslo.
A sad, druga je stvar sto rep postaje degutantan vise zbog losih izvodjaca koji se trude da se dopadnu mladjoj publici, sve teme su otprilike iste, po istom sablonu. Da ne nabrajam sad. Ali ima od skoro svakog izvodjaca ako nista drugo bar jedna dobra pesma, tako da, sigurno ako ti se sad ne svidja taj rep koji si slusao pre par godina onda sigurno postoji bar jedna pesma za koju mislis da je i dalje dobra ili koju rado odslusas ponekad, s vremena na vreme.
 
Dobro mozda jos nije imao priliku da cuje ozbiljan rap sto se tice muzike a i tekstova

Није све ни у озбиљности текстова. Понекад не желим да ме неки реп смара са неким социјалним, политичким или револуционарним темама.
Како смо ми почели да слушамо реп 90их? Па сви су прво почели да слушају страни реп (домаћи је био тек у зачетку), дакле нико није разумемо о чему они причају, дакле привукла нас је музика. Реп као посебна музичка форма, не постоји, зато што је то у суштини најчешће фанк. Дакле привукао нас је фанк који никада не може да досади и да се прерасте.
1994. година.
 
Kod mene bilo obrnuto, tamo negde 96, 97 kad sam krenuo u srednju sam bio u prodigy fazonu. Donese drug iz osnovne audio kasetu bad copy. To je bio prvi kontakt. Tad bio akutealan i sunshine, robin hood, WITB itd. Tek onda dosla na red strana, Ice-T, method man, AOTP itd.

I tacno, nekad je sama muzika bolja nego tekstovi, samo kao instrumental, tekst mu dodje visak. Ali ima ozbiljnijih tekstova a ima i onih koji su bzv.
Evo jedan primer.


Ali na svu srecu ima instrumental :D Bas je mastan beat

 

Back
Top