STROGOST RODITELJA

Pa mislim da je umerena strogost OK.....
Moji su prilichno strogi ali oni me istovremeno i gushe....a to vec nije u redu.....:( Nekad uopshte ne mogu da imam svoju privatnost jer moraju da sve znaju ("za moje dobro").....ali mislim da je to cena koju placam jer sam jedinica...
 
meni je to smecarski..cemu strogoca,kad sve sve moze rijesiti razgovorom? neko denjanje,zabranjivanje stocega i sto je najgore- udaranja- je glupo i uprazno i utjerivanje nekog straha u kosti.. bas glupo. ja sam za ravnopravnost...naravno-malo autoriteta ne skodi...
 
Slazem se...
Treba da se zna ko je ko,ali opet mnogi u tome preteruju.
I deca onda iz detinjstva umesto da nose lepa secanja,nose strah..
Takve primere imam u svojoj okolini,i muka mi je kada cujem kako je pre mama moje drugarice imala fazone da je ne pusti na rodjendan drugarice dok je ne ispita svo gradivo koje joj padne po ruku,a kad zavrsi,i ova nesto ne zna, ne pusti je :roll:
Pa ne znam sta neko moze da postigne takvim ponasanjem,sem da za par godina cuje prebacivanje sa strane dece na njeno/njegovo ponasnje...
 
kakwo ce dete postati chowek/zena zawisi iskljuchiwo od roditelja...
strogost narawno igra weliku ulogu u celoj toj pruchi, ali to nije jedina determinanta na kojoj treba da se zasniwa odgajanje deteta..ljubaw, obichni swakodnewni razgowori i razumewanje i podrshka su ono shto je detetu najpotrebnije...ako se dete od malena nauchi da ceni i poshtuje neke stwari i ako mu se razwije swest o tome shta je dobro a shta ne onda neka posebna strogost i nije potrebna...
Moji roditelji nikada nisu bili prewishe strogi, uglawnom swe mi dopushtaju(osim ako ne trazim bash neshto apsurdno shto znam da ne mogu da dobijem) ali to je zato shto od samog starta izmedju mene i njih postoji powerenje..ja ih nikada nisam iznewerila...nikada nisam uradila neshto zbog chega bi ih bilo sramota...
batina nije uwek reshenje...
 
IvAnA:):
Pa mislim da je umerena strogost OK.....
Moji su prilichno strogi ali oni me istovremeno i gushe....a to vec nije u redu.....:( Nekad uopshte ne mogu da imam svoju privatnost jer moraju da sve znaju ("za moje dobro").....ali mislim da je to cena koju placam jer sam jedinica...
Slazem se sa tobom...A kod mene je skoro isti slucaj...jedinica ovo-ono... :)
 
Pajper:
Slazem se sa tobom...A kod mene je skoro isti slucaj...jedinica ovo-ono... :)

i ja sam jedinica ali nemam takwih problema...
U mojoj kuci je jedini problem shto moji izlaze wishe od mene...
Ali zato mi je swakog petka i subote prazna gajba...
A onda se organizuje private party...owo-ono :wink::lol:
 
Najbolji su roditelji oni koji precizno postave granicu strogoce, da se tacno zna sta se sme, a sta ne sme!Ali ne onako izricito i striktno, nego kroz medjusobnu komunikaciju i poverenje...Cim se to poverenje narusi, jedna strana nece biti zadovoljna i dobijamo...disfunkcionalnu porodicu!
 
Sizzlym:
i ja sam jedinica ali nemam takwih problema...
U mojoj kuci je jedini problem shto moji izlaze wishe od mene...
Ali zato mi je swakog petka i subote prazna gajba...
A onda se organizuje private party...owo-ono :wink::lol:
Lol,blago tebi...ma nije meni ni tolko lose,al ono moglo bi bolje...Pa zovni me nekad na party...:) :)
 
Sizzlym:
i ja sam jedinica ali nemam takwih problema...
U mojoj kuci je jedini problem shto moji izlaze wishe od mene...
Ali zato mi je swakog petka i subote prazna gajba...
A onda se organizuje private party...owo-ono :wink::lol:


Blago tebi,moji su uvek kod kuce....Jedino nece biti tu za Novu,a gde bas tad nasli....
 
Shinoda:
Najbolji su roditelji oni koji precizno postave granicu strogoce, da se tacno zna sta se sme, a sta ne sme!Ali ne onako izricito i striktno, nego kroz medjusobnu komunikaciju i poverenje...Cim se to poverenje narusi, jedna strana nece biti zadovoljna i dobijamo...disfunkcionalnu porodicu!

upravo tako, ja volim da znam zasto nesto ne smem, a ne samo da mi akzu : ne moze!
:)
 
pa zavisi za sta,za neke stvari jesu,a za neke ne,mada mi je mama strozija,pa s'njom imam nekad probleme,(npr.oko skole),ali i ona popusti,a sa caletom mi je opusteno...tako da u sustini i nisu nesto mnogo strogi..
 
Ljudi, ja sam se malo pre bash razocharala u rodjenu kevu....
Neshto smo prichale i stigle smo na temu narkomana i pitala bih je shta bi radila da se ja npr drogiram i razgovor je ishao otprilike ovako:
ja-shta bi ti radila da se ja drogiram?
keva-ubila bih te.
ja-molim? ti to ozbiljno?!
keva-najozbiljnije...pa ionako sama sebe ubijash time shto se drogirash....bolje da te ja ubijem nego da ti u nekom trenutku krize ubijesh nas dvoje (pritom misleci na nju i caleta)
ja-i shta onda....odesh u zatvor...?
keva-pa verovatno bih posle toga izvrshila samoubistvo...
ja-jesi li ti ozbiljna? x50
keva-potpuno...x50
ja-znachi ne bi mi pomogla da se izlechim?
keva-nisam sigurna.....znash li ti da se samo 8% narkomana izlechi....? pa Igor Pervic(za neupucene-glumac) se izvukao samo kad su mu zamenili krv.....a i pitanje je da li se izvukao....
ja(vec u suzama)-pa shta da sam ja medju tih 8%....?
keva-Ivana, navodish me da sumnjam da se drogirash!!!
ja-sumnjaj, bash me briga.....ja valjda znam shta radim i da li se drogiram ili ne.....
keva-ajde ne potezi teshke teme vecheras...
ja-pa ti si potegla samim tim shto si rekla da bi me ubila!!!pa ja svoje dete nikad ne bih ostavila....nikad!!!!pa i da mi je brat, sestra, drugarica u pitanju.....borila bih se koliko mogu...
keva-e ti nisi normalna, shto plachesh.....? poslednji put te pitam-da li se drogirash???
ja-ne!!!!!
keva....izlazi iz sobe.....
ja....u shoku.....
Sorry ako sam vas ugushila ali morala sam da nekome kazem....Sad mi lakshe.....:)
 

Back
Top