Početak treniranja

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Pozdrav svima,

Imao sam ranije iskustva sa bodibildingom, međutim prestao sam jer znam da je potrebno imati specifičan režim ishrane, možda i kupovina proteina (laik sam , pa govorim šta drugi govore).

Suština pitanja je sledeća: U poslednje vreme sam sa 65kg prešao na 86kg zbog loše ishrane. Imam pivski stomak što bi rekli i to mi je veliki problem. Zanima me ozbiljno da krenem sa bodibildingom da izvajam svoje telo, ali me buni taj pivski stomak. Da li prvo da radim na traci vežbe da smršam i smanjim stomak pa tek onda da počenm sa vežbama za razvoj tela, ili to može uporedo?
 
За мршављење теретана не помаже, теретана може да изгради мишиће, а за мршављење је потребно хранити се мање и здравије, и бити физички активан већи део дана сваког дана.
 
Ne mogu veci deo dana da budem aktivan zato sto mi posao to ne dozvoljava. Kao programer sedim po 8 sati. Ne mogu zbog neobicnog radnog vremena od 9am do 1pm, pa pauza do 2pm, i onda rad do 6pm. Nemam mnogo vremena za privatni zivot. Verovatno bi pomogao onaj steper ili trcanje, voznja bicikla.
 
Ne mogu veci deo dana da budem aktivan zato sto mi posao to ne dozvoljava. Kao programer sedim po 8 sati. Ne mogu zbog neobicnog radnog vremena od 9am do 1pm, pa pauza do 2pm, i onda rad do 6pm. Nemam mnogo vremena za privatni zivot. Verovatno bi pomogao onaj steper ili trcanje, voznja bicikla.
Pa koji je onda problem da ne mozes da treniras svaki drugi dan 1h? Osim ako radis na Aljasci (a i to nije problem) ili imas cetvoro dece o kojima ti brines.
Moze da se odvezba i na terasi solitera ili u parku samo ako imas volju. Sve ostalo su izgovori.
 
Ne mogu veci deo dana da budem aktivan zato sto mi posao to ne dozvoljava. Kao programer sedim po 8 sati. Ne mogu zbog neobicnog radnog vremena od 9am do 1pm, pa pauza do 2pm, i onda rad do 6pm. Nemam mnogo vremena za privatni zivot. Verovatno bi pomogao onaj steper ili trcanje, voznja bicikla.
valjda ces prvo izbaciti sve sto te dovelo na tu kilazu
 
To bi za njegov trenutni nivo (0) bilo sasvim dovoljno za pocetak. I ishranu da sredi koliko god moze.
Да, свакако, добро је вежбати. Чињеница да је добио двадесет килограма више и пивски стомак је аларм за опомену да треба нешто да промени на боље. Ако не буде уопште вежбао, може тако седећи сваки дан за компјутером да добије проширене вене, тромб, или дијабетес. Него, човек каже да хоће да смрша, па би можда одређена строжија дијета, на пример на свежем воћу и поврћу, као и шетња, то јест ходање сваког дана до посла и назад од посла, била најбољи почетак. Па онда, када изгуби десетак килограма, да почне са неким интензивнијим вежбама, јер је много лакше вежбати са малом килажом, него са пивским стомаком.

Ја рецимо вежбам сам сваки други дан по пола сата један сет вежби за загревање, снагу, и истезање, пред купање урадим вежбе, да се одмах оперем од зноја. Те вежбе ми помажу да останем разгибан, малкице и за снагу, али за мршављење не помажу ни мало. Почнем да мршавим једино ако држим строги пост на води, односно на свежем воћу и поврћу, бар недељу дана.
 

Back
Top