Srpski lesnici nece moci u nutelu !

Kompanija Ferero planira da od 2025. godine za proizvodnju svog čuvenog proizvoda Nutela koristi samo lešnike proizvedene u Italiji.

Kako prenosi B92, Ferero se osim iz matične zemlje, trenutno lešnikom snabdeva iz Turske, Čilea i Južne Afrike.

Proizvođač čuvenog krema objavio je plan da na 20.000 hektara podigne nove zasade lešnika, što će biti povećanje od 30 odsto više.

Postavlja se pitanje da li bi ova najava mogla da utiče na proizvođače u Srbiji, koji su u kooperacijisa fFererom podigli zasade lešnika, ali i na one koji su to učinili sami nadajući se i tom plasmanu.

https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

_____________________________________________________________________

Spopadnu me tuga i bes kada citam ovakve vesti....Zato cu potamniti slova....



Zar Srbi ne umeju da naprave nutelu i razne djakonije od lesnika?

Zar treba da strepe ako neki tamo Ferero nece da im otkupi proizvod?

Zar je to spansko selo napraviti euro krem kada imas dobru sirovinu? Pa to je nesto najprostije sto moze biti!

Zar Srbija NEMA LJUDI koji smeju da se upuste u tu prizvodnju?

Zar neme vise dobrih jaja, kakva je imao Fikret Abdic kada je stvarao na hercegovackom krsu evropskog giganta "Agrokomerc"?

Zar takvih ljudi i preduzetnika danas nema u Srbiji?

NE MOGU DA VERUJEM.....

1. Србија 90% својих потреба за лешницима подмирује из Турске.

2. Агрокомерц је из Велике Кладуше, а то је у Цазинској Крајини е не у Херцеговини.

3. Свака држава се довија да сачува своју производњу и да је заокружи.
 
Pokojni Agrokomerc je gajio na hiljade CURAKA kojima je hranio pola Evrope, sveze i osusene...SVE JE IZVOZIO....Zasto to ne moze i Takovo, recimo...?

Nema prostora?

Nema ljudi?

Nema znanja?

Nema volje?

NEMA SNOVA?

STA JE U PITANJU???

- - - - - - - - - -



Ime traba da bude evropsko, lako da se pamti.

Ako se misli na izvoz.

Србија није способна да гаји кукуруз шећерац и да га ставља у конзерве... Видим увозимо из Хрватске и других земаља а толико плодних ораница у Србији. Жалосно.

- - - - - - - - - -


Већину парадајза Србија из Албаније увози.
 
Србија није способна да гаји кукуруз шећерац и да га ставља у конзерве... Видим увозимо из Хрватске и других земаља а толико плодних ораница у Србији. Жалосно.

- - - - - - - - - -



Већину парадајза Србија из Албаније увози.

Za to nisu samo krivi politicari....

Kriv je i narod. :rtfm:


Da sam ja vlast stavio bih takve poreze da se nikome ne bi isplatilo da tako nesto uvozi, sto se lako moze proizvesti u Srbiji.
 
Hebeš Nutelu. Lepši je Takovo Eurokrem.
Bio nekad...
Sad je takav da usred leta neće da se malo rastopi da može ljudski da se maže, nego ti treba ašov da ga izriljaš iz posude u kojoj se nalazi (plastična činijica, staklena čaša).
Sad je Cipiripi keva za eurokrem.

Zasto bi menjao ime"Takovo Eurokrem",pa Euro blok.mada vise nije Takovo vec Swislion,ali nema veze proizvodi se u Gornjem Milanovcu i njihovi proizvodi se prodaju dobro u okruzenju,pa i sire.
Mislim da se više ne proizvodi u GM već negde uBosni...
 
Nutela od pre 18 godina i ova danas nisu iste.Razlika je primjetna u ukusu. Domaci Takovo eurocrem iz 80-ih i ovaj danas je razlika kao nebo i zemlja. Za sada najbolji cokoladni krem na Balkanu je merenda.Takovu bi bolje bilo od nijh da uzme licencu. Kod mene je na prvom mjestu dzem zadnjih 5-6 godina,a cokoladni kremovi zbog manjka ljesnika i kakoa su stavljeni na stand by do daljnjeg.
 

Back
Top