Bacanje hrane

Prema istrazivanjima u Srbiji se godišnje baci 250 hiljada tona hrane.Prosečan građanin Srbije godišnje izgubi gotovo 20.000 dinara bacajući viškove hrane.Domaćinstva u Srbiji najviše bacaju hleb, poljoprivredne proizvode i ostatke ručka, pokazalo je istraživanje Instituta za prehrambene tehnologije u Novom Sadu.

Kako je kod vas?
Da li bacate hranu ili kupujete i spremate tacno onoliko koliko vam je potrebno ?
i vecito pitanje:
Da li bacate hleb od drugog ili treceg dana, jer nije svez?

Свиње и коке поједу вишкове, што није за њих иде у компост и прави се ђубриво.
 
Ja sam prosao dosta sveta, ali hleb u Srbiji je - NAJBOLJI!

Nigde nisam jeo tako kvalitetan i ukusan hleb! Zaista, sad ne preterujem!

Nije cudo da su Srbi narod koji jednu najvise hleba PGS....
 
Meni nekako hleb u srbiji previše kolačast a i traje predugo, mogli bi malo da smanje sa aditivima - doduše moguće da je to do pekara u mom mestu. Sad u slk mi zanimljivo da svaki dan uzimam drugu vrstu hleba i nekako mi više prijaju.
 
Код нас се од старог хлеба прави топеница, не знам како се код вас зове.

На кашику масти, која се добро загреје, баци се измрвљен хлеб и упржи се да буде хрскав.

На то се дода тврђи сир, измрвљен... он се мало отопи, а хлеб остане хрскав, дивота једна.

Наравно, прави се од бајатог хлеба.
 
Poslednja izmena:
Могу и топли сендвичи да се направе. Побацаш све што имаш на шните хлеба и у рерну.

Има хиљаду идеја, само сам ово навела пошто се већ и код нас заборавља.
 
Kada si spomenuo stari hleb, meni je baba od njega pravila poparu....

Aui, kako je to fino bilo!

Kada sam odrastao, ni u hotelima sa 5 zvezdica nista bolje nikad nisam jeo!

Ja namerno kupim hleba za przenice :lol:
nije da nema nista bolje, ali volimo przenice
...hleb ne ostaje, sve se pojede...al nekome ni to ne valja, sto jedemo

- - - - - - - - - -

"Макси" што има хлебове то нико нема. Признајем да га једем чак и уз пиринач.

i ja sam to primetila da maxi ima lep hleb

- - - - - - - - - -

Ja sam prosao dosta sveta, ali hleb u Srbiji je - NAJBOLJI!

Nigde nisam jeo tako kvalitetan i ukusan hleb! Zaista, sad ne preterujem!

Nije cudo da su Srbi narod koji jednu najvise hleba PGS....

al domaci lebac, samo ko zna da ga umesi...neprevazidjen
 
Dokle god postoji ovaj post ja ću odgovarati na njega, jer ako mene neko može d aizaziva mogu i ja njemu da uzvratim. Ovako ispada da mene neko može da provocira, a vi meni ne date da mu odgovorim. A to nije po Pravilniku, a i nije u redu... Dakle...


A za Uskrs farbas jabuke :D

Ne farbam ništa. Ne pripadam nijednoj crkvi. Ne slavim ničije povampirenje, jer znam da postoji reinkarnacija. Namaste.
 
Slabo bacamo hranu, baš retko. Uglavnom jedemo kuvano, planiram dva tri dana unapred nabavku.

Voće i povrće ako kupujem na pijaci, ne uzmem mnogo. Brzo propadne.

Hleb može i posle pet dana ako se baš ne ubuđa, koliko ga jedemo uglavnom traje po tri dana. Ne volim hleb iz pekare, domaći napravim 2-3 x nedeljno.
 
Prema istrazivanjima u Srbiji se godišnje baci 250 hiljada tona hrane.Prosečan građanin Srbije godišnje izgubi gotovo 20.000 dinara bacajući viškove hrane.Domaćinstva u Srbiji najviše bacaju hleb, poljoprivredne proizvode i ostatke ručka, pokazalo je istraživanje Instituta za prehrambene tehnologije u Novom Sadu.

Kako je kod vas?
Da li bacate hranu ili kupujete i spremate tacno onoliko koliko vam je potrebno ?
i vecito pitanje:
Da li bacate hleb od drugog ili treceg dana, jer nije svez?

bacam i to dosta.
muz je u fazonu da "jede da se ne baci", ali ne postize :lol:
a hleb - kupovni beli hleb kupujemo samo kad imamo goste i nikada se ne pojede ni pola od kupljenog (i gosti cesce jedu crni koji sami pravimo). ako ga ne dam nekome za koke ostavim u kesi pored kante kada je dan za iznosenje smeca.
 
Nista ne bacam. Jer nista i nemam.
Gladujem. Umirem.
Nije mi do zivota.
Zaradjujem malo, ne mogu nista da kupim.
Najgora kletva se ostvarila kod mene.
Imala sam jedno vreme apsolutno sve, a sada nemam nista.
 

Back
Top