Kada neko u vama izaziva negativna osecanja...

ja nekako lako zavrsim sa onima sto u meni izazivaju negativna osecanja

meni su problem oni sto kod mene izazivaju prijatna osecanja:( sa njima ne znam sta cu :(

misliš ne znaš šta da im kažeš?

- - - - - - - - - -

Ponekad niste tako odvratno proste za citanje....Kao da citam srednjoskolke, ali je unapredjenje u odnosu na okorele forumashice..
Mozda je do proleca, ta iskrica vere da moze biti i lepih i sretnih iznenadjenja.
Pa analiza sebe kroz taj mali optimizam.

: )))
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..


Neprijatne emocije su korisne i s razlogom su bitan deo naseg psiholoskog ustroja i bez njih bi bili ozbiljno ugrozeni...tu su da nas (za) stite, motivisu na akciju, promenu,..
Problem je u tome sto su nam neg.emocije predstavljene kao nesto lose, kao nesto cega treba da se stidimo..pa smo nauceni da ih potiskujemo...
Uz to zivimo u drustvu u kojem postoji opsednutost pozitivizmom, gde se pozitvne emocije promovisu kao nesto velicanstveno i jedino ispravno..a to je opasan nacin razmisljanja.
Bez njih ne mozemo da procenimo svoja zivotna iskustva, ne mozemo postati bolji..
..a cilj ovozemaljskog zivota jeste da budemo bolji i zivimo ovaj zivot, tu i sada, a ne da se ubijamo trudeci se doziveti nebesko savrsenstvo...
Stoga oslusni neprijatne emocije, pokusaj da razumes njihovu poruku, da razresis moguci konflikt...ako isti ne postoji tj.nije do tebe, sasvim je moguce da si primetila nekoherentnost izmedju tudjih misli, reci i dela...i treba da ih poslusas (jer da bi iz prve provalio manipulatora, moras i sam biti odlican manipulator), ne zauzimas nikakva stanovista i radis kako osecas da je ispravno...vremenom ces doci do zakljucka...

Ali u pravu si. Zavisnos od adrenalina treba lečiti.

Prvi u red neka stanu vatrogasci, spasioci, radnici s intenzivne nege,.:lol:
 
Danas sam video najruznijeg muskarca na svetu...

Imate ono takmicenje za gnusobe, ali to je sve nista prema ovom...
Pri tome da napomenem da nije fizicki defektan nego je kolekcionar.
Jednom sam se vec ujeo za jezik kad sam rekao da ne postoji toliko ruzna zena da moze da me ohladi po pitanju MZ odnosa...ali zivot ti pruzi priliku pa upoznas takvu...gde imas lepo misljenje o njoj kao o osobi , ali nema sanse ni u ludilu da proradi ista prema zeni...

A prema muskarcima sam osim onih izrazito lepuskastih koje zovem lepim i simetricnim i apolonskim, sve ostale trpao u grupu srednjih ili ruznih.
Ali ruzni, ono kad vidite 2 zuba u glavi, alkos, ne zna ni koliko je 2 i 2, ni 20 puta da ga opaucite ruznom krpom po glavi ne bi postao ruzniji, opet mi je samo ruzan bez ikakvih osecaja ruznoce prema njemu..cisto mrtva hladna konstatacija..

Ali ovaj danas...Klempav posteno , znaci u stavu egipta nema usi uopste a ovako verujem da cuje kako ljudima kuca srce...
Nos kao da nema kao da je neko postenog nosonju u nekoj saobracajki noseva spakovao do zadnjeg sedista...
Celo , kod ociju unazad a gore kod vrha cela kao frankenstajn sve unapred....ne verujem da kisa moze da mu padne na lice...ni na nos
Usnice su mu kao zenske, i to one minijatura, kod malih a prometnih, znaci iskrivljene talasasto a na jednu stranu vise...
Nemojte pogresno da me razumete , ne insinuiram, ali kod zena se takve usne zovu ....khm...khm...

Ali sve mu je normalno, mislim mozda je hiperalergican ili tako nesto, ali ovo oko telesnog izgleda , sve je u granicama da ne kazes da je mongoloid ili nesto sto te odmah secne da je genska mutacija...
Ovaj samo kao da je birao sve sto moze sa nasih sela i zabrdja da se izabere a da kaze covek da je ruzno...

Za razliku od pijanaca i onih opaucenih ruznom krpom po glavi, ovaj je uredno obucen i urednog izgleda...
Ali iako nema grimasu , ubedljivo najruznije musko stvorenje koje sam video...tj iznenadjenje za mene je sto uopste reagujem na toliku musku ruznocu...
Znam , posto je stvarno sakupio sve , jeste ima i rased prednjih zuba, gore, eto to sam zaboravio, a opet nije za zaljenje jer je sve to funkcionalno normalno...to kod mene ne proradi kategorisanje da je genetski invalid, a gestovi su mu bili flertovanje sa dve mladalacki napunjene ribice...i onda sam spojio jednu od njih sa njim i zakolutao sam ocima...

Eto da bude jedan primer izazivanja negativnih osecanja a da nije sistem vrednosti ili mozda i jeste to u pitanju...
Ustvari ja sam opsciniran kolekcijom svih mana u estetskom smislu koje je pokupio...
A ovamo mi dvizice koje su skoro pa san snova padaju u depresivne epizode...
 
Neprijatne emocije su korisne i s razlogom su bitan deo naseg psiholoskog ustroja i bez njih bi bili ozbiljno ugrozeni...tu su da nas (za) stite, motivisu na akciju, promenu,..
Problem je u tome sto su nam neg.emocije predstavljene kao nesto lose, kao nesto cega treba da se stidimo..pa smo nauceni da ih potiskujemo...
Uz to zivimo u drustvu u kojem postoji opsednutost pozitivizmom, gde se pozitvne emocije promovisu kao nesto velicanstveno i jedino ispravno..a to je opasan nacin razmisljanja.
Bez njih ne mozemo da procenimo svoja zivotna iskustva, ne mozemo postati bolji..
..a cilj ovozemaljskog zivota jeste da budemo bolji i zivimo ovaj zivot, tu i sada, a ne da se ubijamo trudeci se doziveti nebesko savrsenstvo...
Stoga oslusni neprijatne emocije, pokusaj da razumes njihovu poruku, da razresis moguci konflikt...ako isti ne postoji tj.nije do tebe, sasvim je moguce da si primetila nekoherentnost izmedju tudjih misli, reci i dela...i treba da ih poslusas (jer da bi iz prve provalio manipulatora, moras i sam biti odlican manipulator), ne zauzimas nikakva stanovista i radis kako osecas da je ispravno...vremenom ces doci do zakljucka...



Prvi u red neka stanu vatrogasci, spasioci, radnici s intenzivne nege,.:lol:

Da, hvala ti na komentaru, odlicna analiza...

Negativne emocije nas stite, govore da nesto nije u redu, daju nam sansu da analiziramo i sebe i druge...
Da se ispravljamo i napredujemo, da pravimo prave izbore,
stite nas od losih ljudi, od ugrozavanja nase licnosti...

Opsednutost poitivizmom je glupost, treba biti realan...
I zlo nazvati zlim. jako je opasno zlo nazivati dobrim...
To je nacin da upadnemo u zlo, naudimo sebi...

Da nekad postoji taj konflikt van nas...
i intuitivno mogu prepoznati manipulatora...
oni izazivaju lose emocije kod mene...
 
Nije ti jasno jer se tako i ne detektuju manipulatori,
Normalno je analizirati ljude oko nas, mislis da je psihologija samo privilegija nekih?
Bas takav pogresan nacin razmisljanja je i doveo nas do toga da ljudi vise i ne znaju ko su....
ne bave se sobom, svojom licnoscu niti duhovnoscu, vec materijalnim stvarima...
baviti se sobom i drugima je ono sto zivot cini sadrzajnim.
A ja volim da se bavim psihologijom...
 
Mnogo ljudi u meni izaziva negativna osecanja, ima tu poduzi spisak. Sa nekima sam do nedavno i prostorne okvire delila.
Da pocnem od te jedne osobe, jako je impulsivna, uvredjiva, ima neku groznu znaci groznu energiju, neku destruktivnu energiju, cak i kada je ,,normalna" siri neku negativu. Prepuna je negative jednostavno, unosi nemir gde god da se nadje.
Druga je energetski vampir, manipulator, pa ume biti i nasilna, doduse vise psihicki
A oni glavni su mi jajaja ja jaaa. Zaboli me glava slusajuci o njima i samo njima.
Onda su tu i oni koji su uvek najpametniji i samo oni sve dobro znaju. Nikada ne grese, ako je neko kriv to ste uvek vi. Bilo sta uradite ili kazete moraju da te isprave jer nemate pojma.
 

Back
Top