Kada neko u vama izaziva negativna osecanja...

Ja se u tom slučaju ne osvrćem na onoga ko je prouzrokovao moje negativna osećanja, nego pogledam u sebe kako bih otkrio šta je dovelo do toga da se osećam negativno. Obično je u pitanju identikovanje sa nečim na što sam slab i onaj koji ima nameru da me uvredi treba samo da otkrije tu moju slabost.
Pošto nema nikakve koristi da svoju negativnost uperim u onoga koji me vređa, jer s tim ništa neću postići, tada gledam da prestanem da se identifikujem sa onim što me može povrediti.
Naš ego, naše Ja voli da se identifikuje sa spoljnim ili unutrašnjim stvarima, a svaka identifikacija je potencijalno idealan objekat za napad na naš ego.

Kladim se da je u tvom slučaju, Arijana, identifikacija sa tvojom verskom organizacijom uzrok ove teme koju si otvorila, i svaki napad na nju doživljavaš lično, kao napad na tebe.
Reci mi ako grešim...

O, dobar pokušaj. Ali dobro znaš da to sotona i demoni napadaju dobrice
u ova poslednja vremena... :lol:

- - - - - - - - - -

Hoce li neko da pise na temu :)

Pisao Koko. Sad može ključ. Sve je kazao.

- - - - - - - - - -

Arianna, kratko i jasno, da ja ne bih mnogo filozofirao:

“Sve sto vidite u meni-to nije moje-vase je. Moje je to sto ja vidim u vama!” Rumi

lajk...
 
Negativna osećanja sva se granaju iz straha i to egzistencijalnog...Subjekt koji ugrožava nečiji ego na bilo koji način,
čak i svojom dominacijom intelekta ili volje ili drugim karakteristikama kod slabijih izaziva strah -zabrinutost za ja.
Neznanje,primitivizam,praznoverje i sl.su bogomdani za česte i intenzivne strahove,ali ima i ljudi kojima hipofiza
previše intenzivno luči hormone -neurotransmitere kao što su psihotičari i to se reguliše posebnim medikamentima-lekovima...
Nisu ni pozitivna osećanja baš uvek neka sreća ,recimo euforija,transfer i sl...Zaljubljenost i narod zove slepilom...:lol:
Najbolja su umerena osećanja koja imaju i racionalnu osnovu.
Inače se "normalnost" (psihijatrija) ocenjuje na osnovu stepena racionalnoswti i emotivne uravnoteženosti neke osobe.

Za malo i ti da dobiješ lajk, al me ubiše ova osećanja sa racionalnom osnovom...
šta bi to moglo biti....:think:

Ali u pravu si. Zavisnos od adrenalina treba lečiti.
 
Za malo i ti da dobiješ lajk, al me ubiše ova osećanja sa racionalnom osnovom...
šta bi to moglo biti....:think:

Ali u pravu si. Zavisnos od adrenalina treba lečiti.

Nemoj me lajovati...:lol:
Osecanja s racionalnom osnovom su nasa lako objasnjiva osecanja.Recimo ;volis mamu jer te dojila mlekom,jer te pazila,tepala Djole moj...ili dragog svog koji te mazi,vodi ljubav s tobom ,donosi ti svasta...:zaljubljena::lol:
A mrzis neprijatelja koji te bombarduje,koji te ugrozava...
 
Mislim da ti razlozi zbog kojih u necijem prisustvu osetis nelagodnost, nije svesna radnja...to radi podsvest...

Istina i mislim da je wirdz zato citirao Rumia,kao objasnjenje.

“Sve sto vidite u meni-to nije moje-vase je. Moje je to sto ja vidim u vama!” Rumi


Negativna osećanja sva se granaju iz straha i to egzistencijalnog...Subjekt koji ugrožava nečiji ego na bilo koji način,
čak i svojom dominacijom intelekta ili volje ili drugim karakteristikama kod slabijih izaziva strah -zabrinutost za ja.
Neznanje,primitivizam,praznoverje i sl.su bogomdani za česte i intenzivne strahove,ali ima i ljudi kojima hipofiza
previše intenzivno luči hormone -neurotransmitere kao što su psihotičari i to se reguliše posebnim medikamentima-lekovima...
Nisu ni pozitivna osećanja baš uvek neka sreća ,recimo euforija,transfer i sl...Zaljubljenost i narod zove slepilom...:lol:
Najbolja su umerena osećanja koja imaju i racionalnu osnovu.
Inače se "normalnost" (psihijatrija) ocenjuje na osnovu stepena racionalnoswti i emotivne uravnoteženosti neke osobe.

Istina iz rukava...


tu treba ostati miran, ako umeš.
ako ne umeš, možda zbrišeš i to ti je to.

- - - - - - - - - -

samo treba imati jajca pa ne pobeći.

"Šta će biti s čovekom koji od straha pobegne?”
“Ništa mu neće biti osim što nikada neće naučiti to što treba. Nikad neće postati čovek od znanja. Biće, možda, siledžija ili bezopasan, uplašen čovek; u svakom slučaju, biće poražen. Njegov prvi neprijatelj dokrajčiće njegove želje.”
“A šta on može učiniti da savlada strah?”
“Odgovor je sasvim prost. Ne sme da pobegne. Mora da odoli strahu i mora uprkos njemu da načini sledeći korak u učenju, pa posle još jedan. Mora biti pun straha, ali ne sme da stane. To je pravilo.
A doći će čas kad će njegov prvi neprijatelj uzmaći. Čovek počne da stiče samopouzdanje. Namera mu postaje čvršća. Učenje više nije zadatak koji mu zadaje strah. Kad kucne taj radosni čas, čovek može bez oklevanja reći da je savladao svog prvog prirodnog neprijatelja."

Castaneda

I tek tada pocinje da oseca stvarnu slobodu...
 
Poslednja izmena:
Nemoj me lajovati...:lol:
Osecanja s racionalnom osnovom su nasa lako objasnjiva osecanja.Recimo ;volis mamu jer te dojila mlekom,jer te pazila,tepala Djole moj...ili dragog svog koji te mazi,vodi ljubav s tobom ,donosi ti svasta...:zaljubljena::lol:
A mrzis neprijatelja koji te bombarduje,koji te ugrozava...

Aha... to je opravdana emocija...
Tako su nam govorili kada smo bili mali. Nemaš pravo da to osećaš
ili trebao bi malo više da voliš roditelje, vidiš kako se trude... bla, bla..
 
Svidja mi se kako je Umri muski napisao da je to „sukob vrednosti“. S ljubaznim, pristojnim ljudima nemam problema. Lampice upozorenja mi se upale na agresivne ljude, prepotentnost, bezobrazluk (pogotovo kada pokusaju da mi ga poture pod samopouzdanje), na ljude koji imaju potrebu da omalovazavaju, provociraju, ponizavaju, uopste sve te egotripase koji bi preko tudjih ledja glumatali velicinu.
 
Treba reci, mozda ce nekome koristiti...SVA intuitivna i ta nesvesna osecanja i reakcije su jasno razlozno i logicno jasna i povezana...
Ne onome ko ih ima, jer ne zeli da mu budu jasna iz mnogo razloga, a nepodnosenje sebe je najvazniji, kad bi saznali kakvi su po pitanju toga sto ne zele da znaju....
Ali je red da se kaze da su sve SVE unutrasnje reakcije i intuicije logicna zakljucivanja ili navike...rutine...

Ovo poslednje malo menjam , naglasavam zato sto nema niceg opasnog u npr preseljenju , nego je to nezgodacija, ali osecaj ce biti vezan za nezgodacije koje mogu da nastanu...tako da se osim na logiku , deo odnosi i na podsvesno svesno uocenu nelagodnost....

To naravno ne treba reci 99,9999% ljudi....jer im je sladje kad nisu svesni o cemu razmisljaju i kako razmisljaju....
Samo mali deo toga je neko bezanje od toga da nekad covek jeste glup....kao da zele da uvek misle da su prosecno svog kvaliteta po tom pitanju...
Uglavnom je licemerje i epsko uzdizanje, mitomanija o sebi veci razlog....svi smo tako pametni, dobri, dobronamerni, ljubavno izdasni i slicno...

- - - - - - - - - -

Svidja mi se kako je Umri muski napisao da je to „sukob vrednosti“. S ljubaznim, pristojnim ljudima nemam problema. Lampice upozorenja mi se upale na agresivne ljude, prepotentnost, bezobrazluk (pogotovo kada pokusaju da mi ga poture pod samopouzdanje), na ljude koji imaju potrebu da omalovazavaju, provociraju, ponizavaju, uopste sve te egotripase koji bi preko tudjih ledja glumatali velicinu.

Rec prepotentnost je pipava......sigurnost nekoga u neku vrednost koja odstupa od tvoje vecina vidi kao prepotentnost...
A o reci bezobrazluk ne usudjujem se da ista kazem na forumu posle sagledavanja kako ljudi tumace rec pristojnost....a bezobrazluk je opozit rec...
 
A recimo sta jos ima tu oko tih logicnosti nelogicnosti....a suprotno od onog sto inace pricate...

Cesto se desi da osoba zeli da neko zrtvuje cak i zivot za nesto u vezi nje....njega...a da ne zeli da kaze sta je u pitanju....
Mozemo to nazvati sram, ali onda se postavlja pitanje ocekujes da neko rizikuje zivot zarad tebe a sram je iznad toga....zar to nije bezobrazno prema vrednosti zivota tog ko hoce da rizikuje zivot...
I onda ce osoba i dalje ostati bezobrazna samo da sacuva sebe od javnog iznosenja npr neke gluposti kao sto je stid da prizna da joj mnogo znaci figurica koju je dobila od bake i da zbog toga ocekuje da neko rizikuje zivot...

A sa druge strane, stavlja na tacnu svoje emocije jer ako bi stavila pravi razlog, bila bi odbijena....jer ljudi bi onda po navici vrednovali ono sto znaju a ne njene emocije...koje su njoj znacajnije...
Slicno ali razlicito se desava kad prostitutke kazu nekoj koja je pijancila i neko je silovao posle subote uvece da se ne sekira puno proci ce...
Niti su one prostitutke stvarno tj nisu uzele pare, mozda za taksi, tako se to kaze u BG klupskom zargonu, a cene po svojim iskustvima a ne iz zlobe sta je najbolje za tu sto je pijana dobila redaljku do nedelje popodne...

Tu reakcija nekog muskarca koji je pao sa marsa , pa zivi od 6 do 21h, redovno trci i jede sportsku hranu i naleti na nju u trenutku oslobadjanja moze biti primer suprotnog....njegovo vrednovanje ce biti mnogo agresivnije i razlicito od reagovanja same nasilno obljubljene osobe...
Napisao bih ja jednostavnije, npr uvodjenje placanja karte za crkvu u Sremskim Karlovcima, sto ne bi smetalo vernicima ali smeta onima koji shvataju sta znaci princip i kako se polako otima sloboda izrazavanja....Svesna osoba vidi znacaj a nesvesna ne...
Po narodnom svako je iskljuciv vrhunski sudija za znacaj...
Tako da nesvest naroda uvek pobedjuje svest istaknuto svesnog pojedinca.

Zakljucak, koristi sheme trenutno postojecih modela ponasanja i nece biti problema...nece biti upaljenih alarma...kako ja zovem to kad muvam neku zensku...
Dzabe i da si supermen ako upalis alarme da nisi uobicajeno normalan.
Jer nisi lud, nisi agresivan, nisi nista od opasnog, ali nisi ni kontrolabilan, nemas iste sitne zelje a krupni planovi zahtevaju drugaciji nesablonski pristup od partnera tj partnerke...i tu se javlja ako nista drugo onda strah da nece moci....
 
Lakše je mrzeti nego sagledati objektivnu sliku, a to je da najvećim delom detinjstvo formira čoveka?

Those who are hardest to love, need it the most?

Brkas neke pojmove, nije mrzeti nazvati zlo zlim...

- - - - - - - - - -

Svidja mi se kako je Umri muski napisao da je to „sukob vrednosti“. S ljubaznim, pristojnim ljudima nemam problema. Lampice upozorenja mi se upale na agresivne ljude, prepotentnost, bezobrazluk (pogotovo kada pokusaju da mi ga poture pod samopouzdanje), na ljude koji imaju potrebu da omalovazavaju, provociraju, ponizavaju, uopste sve te egotripase koji bi preko tudjih ledja glumatali velicinu.

da......

- - - - - - - - - -

O, dobar pokušaj. Ali dobro znaš da to sotona i demoni napadaju dobrice
u ova poslednja vremena... :lol:

- - - - - - - - - -



Pisao Koko. Sad može ključ. Sve je kazao.

- - - - - - - - - -



lajk...

tema je tek pocela da se razvija a ti svoju pod kljuc stavi

sto si tako negativna
 
tema je tek pocela da se razvija a ti svoju pod kljuc stavi

sto si tako negativna

Odakle ti znaš da sam ja negativna? Gde tu negativnost osećaš?
U sebi, jel tako?
Gde to što nazivaš zlim osećaš?

Zašto se poistovetiš sa emocijom koja se javlja?
I bilo da ćeš reći ''jao, ja sam ta koja je negativna.. ne bih trebala da budem
negativna.. to je pogrešno..'' ili ćeš reći ''a ne, ja sam divna, a kojica je
negativna i jedva čekam da jehova potamani negativce da bih mogla u
miru da živim..'' sve to dolazi iz istog mesta... Iz poistovećivanja sa emocijom.
U jednom slučaju prijanjaš na emociju toliko da ti postaješ ta emocija,
u drugom odbijaš toliko da bi je najradije nekom drugom prikačila, ali
potpuno je svejedno zapravo jer je u oba slučaja sve to u tebi.
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

ne znam šta je u pitanju ne bavim se tuđim motivima a još manje manipulacijom koju sprovode
iz mog ugla ja sam uvek zadužena za netrpeljivost. to jest do mene je, šta god neko drugi radio.

jer ako malo prevrneš sećanja shvatićeš da te jedan isti postupak kod nekoga izluđivao a kod nekoga nije bio ni primećen. negativna osećanja se kuvaju u nama. uvek
 
ne znam šta je u pitanju ne bavim se tuđim motivima a još manje manipulacijom koju sprovode
iz mog ugla ja sam uvek zadužena za netrpeljivost. to jest do mene je, šta god neko drugi radio.

jer ako malo prevrneš sećanja shvatićeš da te jedan isti postupak kod nekoga izluđivao a kod nekoga nije bio ni primećen. negativna osećanja se kuvaju u nama. uvek

Meni mnoge stvari nisu bile logicne dok sam razmisljao da je isto receno i misljeno i ono sve...
Pa zamisli samo devojka ti kaze, ubices me sa tim....
A recenicu kasnije kaze, I treba da umrem, zasluzila sam...
 
Zelja da se nesto zavrsi nosi konotaciju negativnog....dakle ako kazes zakljucaj temu, nosis bar jednu konotaciju da je negativna ili tema ili ti....

Za Arianu armagedon ne nosi konotaciju negativnog, već u kraju svega
trenutno postojećeg vidi početak Raja. Za ateistu armagedon je nešto
najstrašnije što može zamisliti. Dok neko ko tu reč prvi put u životu
čuje i pojma nema šta ona znači, može ostati potpuno ravnodušan.

Dakle, naši sistemi uverenja su ti koji nešto oboje kao negativno ili
pozitivno.
 
Za Arianu armagedon ne nosi konotaciju negativnog, već u kraju svega
trenutno postojećeg vidi početak Raja. Za ateistu armagedon je nešto
najstrašnije što može zamisliti. Dok neko ko tu reč prvi put u životu
čuje i pojma nema šta ona znači, može ostati potpuno ravnodušan.

Dakle, naši sistemi uverenja su ti koji nešto oboje kao negativno ili
pozitivno.

U poverenju-Monče nosi strah podsvesni od stvarnosti i često zna sanjati svašta...Baš takve prizore s brda Megido i sl .
religijske ili košmarno religijske snove...Jer potiskivanje u podsvest racionalnih sadržaja i doživljaja ima baš taj efekat...
Za razliku od nje,Hogar,budući Ateista i racionalista ima emotivne snove u kojima se religijski sadržaji prepliću s njegovom maštom...:lol:
Konkluzija:bolje je biti fol vernik,a zaista ateista nego li jedno ili drugo...Lepo sanjaš,lepo živiš...:per:
 

Back
Top