The lord of the rings

Eveanna:
film ubije magiju i poentu
one fore sa Legolasovim surfanjem su mi pomalo imbecilne
a sto se knjiga tice stvrno su fenomenalne
i ne samo "Gospodar"

Definitivno su likove Legolasa i Aruenu prenaglasili u filmovima verovatno zbog glumaca. Aruena se jedva pominje u knjizi. Knjiga je zaista super. :D Divim se Tolkinu na stvaranju celog jednog sveta i njegove istorije. Zalosno je sto je prvo trebalo snimiti film da bi ljudi otkrili da tako nesto postoji. Znate kad imate osecaj da neka knjiga nije nikog tako odusevila kao vas? Tako sam se ja osecala. A onda sam upoznala Milicu. E, to vam je zaludjenik...
 
Pazi,najludje je shto su ladno izostavili da na samome kraju prikazu pojavu doticnog lika po imenu "Usta Sauronova" koji je inache Crni Numenorejac. Covek koji pred odsudnu bitku treba da iz dzaka istrese Frodovu odechu pred Gandalfa i time napravi poslednju frku u redovima dobrica ni malo nije zanemarljiv.Kako moze da se izostavi Sauronov majordom koji otvara kapiju Mordora? O samom palantiru iz Ortanaka nechu ni da pricham. Ima u pravoj Expanziji deo kada se njime drustvo gadja!
 
pozdrav..
o plavim koliko ja znam a to je otprilike ono sto se uopste zna, jeste da je njih bilo dvojica koji su stigli na zapad srednje zemlje. bili su obuceni u plavo itd.. oni su sa Sarumanom otisli na istok i kao sto je poznato nikad se nisu vratili, ali se saruman vratio. oni su najvjerovatnije ostali kao sto pise u "nedovrsenim pricama" jer ima takav bio zadatak. ali se vise nista nije saznalo o njima. kasnije u 4. razdoblju kaze se da su na istoku postajala neka vrsta "magijskih kultova" koja su najvjerovatnije potekla od njih. a njihovoj konacnoj sudbini se nagadja ili da su poginuli ili su se pridruzili Sauronu i njegovim slugama. jer kaze se da od svih 5 istara samo je Mitrandir ostao privrzen zadatku do kraja
 
koliko ja znam, onaj tom bombadil je majar, isto ko i gandalf...
u "nezavrsenim pricama" su stvarno super stvari koje razjasnjavaju mnoooogo toga!
btw. cak se smatra da je Manve licno dosao u Srednju zemlju, obucen u Gandalfov lik...doduse, mozda je i to glupost... :)
 
"marco3dx:
koliko ja znam, onaj tom bombadil je majar, isto ko i gandalf...
u "nezavrsenim pricama" su stvarno super stvari koje razjasnjavaju mnoooogo toga!
btw. cak se smatra da je Manve licno dosao u Srednju zemlju, obucen u Gandalfov lik...doduse, mozda je i to glupost..."

bombadil je jedan od rijetkih na koje nedjeluju moci prstena (to je vec opste poznato)
a svi istari su bili majari i sami valari su ih odabrali. a postoji i teorija da je Manve dosao na srednju zemlju ali u liku Gandalfa bijelog
 
meni je ipak earendil omiljeni

Beneath the Moon and under star
he wandered far from northern strands,
bewildered on enchanted ways
beyond the days of mortal lands.
From gnashing of the Narrow Ice
where shadow lies on frozen hills,
from nether heats and burning waste
he turned in haste, and roving still
on starless waters far astray
at last he came to Night of Naught,
and passed, and never sight he saw
of shining shore nor light he sought.
 

Back
Top