Gde mogu da putujem bez vize?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 84

Tema: Gde mogu da putujem bez vize?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Gde mogu da putujem bez vize?

Treba da isplaniram neko putovanje ali ne znam gde moze da se otputuje bez dobijanja vize.Cula sam samo za Egipat i Tunis.Da li neko mozda zna listu zemalja ili je barem bio u Tunisu?

Početnik sini.vlaisavljevic (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Gde mogu da putujem bez vize?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Ok,hvala tiPogledacu sajt.

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Bila sam u Tunisu.Nije lose,lepo je videti mada za moj ukus previse sporo...Sve zavisi sta tebi odgovara...

Aktivan član Cayca (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Za Tursku se viza uzima na granici, tako da nema povlachenja po ambasadama i konzulatima.

Veoma poznat Shinoda (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Pancevo, centar juznog Banata, prestonica piva i brojnih zanata :lol:
    Reputaciona moć
    175

Mozes u Hrvatsku, i dalje je bezvizni rezim!
    expand your minds NOT your egos!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ma ne brini, strpi se jos samo oko 120 godina pa ces moci gde god budes hteo, kad nas prime u ono sto preostane od Evrope ili planete. Strpi se brate malo, sta si zapeo

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Mozes u Malu Krsnu............

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Da, na aerodoromu platiš taksu (10- 30 €) i to je to - za Tursku, Tunis, Egipat i ja mislim Bugarsku takođe....U Hrvatsku ideš sa lk, ne znam za Makedoniju...
    ali kakve veze ima, ako ideš preko agencije na put, ti samo njima predaš sve, oni ti to
    završe, i to je to. Za šengen je optimum 3 nedelje pre puta.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Betty
    Da, na aerodoromu platiš taksu (10- 30 €) i to je to - za Tursku, Tunis, Egipat i ja mislim Bugarsku takođe....U Hrvatsku ideš sa lk, ne znam za Makedoniju...
    ali kakve veze ima, ako ideš preko agencije na put, ti samo njima predaš sve, oni ti to
    završe, i to je to. Za šengen je optimum 3 nedelje pre puta.
    Mislim da za Tunis uopste ne treba viza (dakle, bez ovoga na aerodromu), dok je potrebna za Tursku i Egipat, ali se dobija na gore opisani nacin. Za Bugarsku viza jos uvek nije potrebna, ali ce biti od onog momenta kada Bugarskoj ostane 6 meseci do ulaska u EU - kako sada stvari stoje, od 1. jula 2006. godine. Nezvanicno, viza ce biti prilicno skupa (90 evra za multi entry) i procedura ce biti teza od one za madjarsku vizu, koja je inace i najlaksa EU viza za nase gradjane.

U Hrvatsku nikako ne moze sa licnom kartom, to moze u Bosnu - i to samo na granicnim prelazima izmedju Srbije i Bosne (a ne Hrvatske i Bosne). Za Makedoniju je isto samo sa pasosem. Od susednih zemalja, ove tri pomenute su jedine za koje nije potrebna viza, uz Bugarsku u koju ce jos nekoliko meseci moci da se ide bez vize. Od evropskih zemalja, jos je samo u Belorusiju moguce otici bez vize.

Nevezano, Sengen i dalje vazi samo za 'stare' clanice sengenskog sporazuma - Francusku, Spaniju, Portugal, Nemacku, Beneluks, Italiju, Grcku, Svedsku, Finsku, Norvesku, Dansku, Austriju i Island. Nove clanice EU bi trebalo da udju u sengenski sistem od 1. januara 2007. godine, a Svajcarska 1. januara 2008. Britanija i Irska za sada nece u Sengen.

Najvise zemalja sa kojima imamo bezvizni rezim su u podsaharskoj Africi (Bocvana, Zambija...) i Juznoj Americi (Argentina, Cile...). U Aziji mislim da samo moze da se ide u Sri Lanku i to je uglavnom to. Neko je poslao link na sajt MIP, tu su relativno azurne informacije, ali od tog impresivnog spiska zemalja u koje se moze bez viza ostaje jako malo njih kada izuzmemo one u koje se ide samo sa diplomatskim pasosem.

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

bugarska?
    :)

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[FONT=Verdana]Andora! Baš sam nešto mislio da skoknem. Nadam se samo da imaju neki zgodan aerodrmičić da može da se sleti. [/FONT]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Idi u Tunis! I pogledaj temu letovanje u Tunisu na ovim stranicama! Ne treba nikakva viza i prelepo je.

Početnik
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Makedonija

Veoma poznat Corto Malteze (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    175

Egipt

Primećen član Charlotte (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

[font=Arial]Argentina[/font]

Veoma poznat Corto Malteze (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    175

Ukoliko ste vlasnik plavog pasoša sa dvoglavim orlom, vize su cesto izuzetno veliki problem. No, to se pre svega odnosi na putovanja u ipak malobrojne zemlje koje sebe smatraju razvijenim i civilizovanim. Za mnoge zemlje vize nisu potrebne ili se lako dobijaju. U istim ima dosta da se vidi, a u poslednje vreme je i sve više poslovnih mogucnosti.

Jedine evropske zemlje u koje s plavim pasošem može da se u?e bez vize su Belorusija, San Marino, Andora i Albanija. Naravno, tu su Hrvatska, Bosna i Makedonija. Viza za Sloveniju nije potrebna ukoliko vec imate šengen vizu ili boravak u EU/EEA. Za nove clanice EU se vize dobijaju bez vecih problema. Slovacka je pre izvesnog vremena maksimalno olakšala dobijanje viza. Rumunska viza na mesec dana se dobija lako. Ukoliko ispunjavate sve uslove i imate sve potrebne papire, viza za Veliku Britaniju se dobija bez vecih problema. Za razliku od šengen viza, odbijanja takoreci nema.

Za Rusiju i Ukrajinu viza jeste potrebna, no može se putovati i bez nje. Dovoljan je fiktivni vaucer o uplacenom aranžmanu. Isti se može kupiti u više beogradskih turistickih agencija. U slucaju putovanja u Rusiju, obavezno se prijavite policiji po dolasku. Ukoliko se niste prijavili, velike su šanse da cete morati platiti poprilicnu kaznu na izlasku iz zemlje i da cete propustiti let. Ukoliko niste u hotelu, prijavljuje vas domacin. Za nešto rubalja, svaki hotel ce pristati da vas prijavi, iako niste njegov gost. Slican sistem važi i za sve ostale bivše sovjetske republike.

Tradicionalno gostoljubiv je Bliski istok. Za Tursku, Jordan i Egipat viza se kupuje na granici/aerodromu. Za Siriju se dobija u ambasadi i besplatna je! Ukoliko imate izraelsku vizu, necete moci uci u Siriju. Isto važi za vecinu drugih muslimanskih zemalja, kao i obratno. Libanska viza se dobija u ambasadi i treba vam samo rezervacija hotela u kojem cete odsesti. Takodje se može dobiti na granici. Za iransku vizu vam treba samo pozivno pismo ili rezervacija hotela. Ukoliko rešite da putujete u Emirate, vizu vam sredjuje domacin ili hotel gde odsedate.

Za Indiju je viza potrebna svima (ukljucujuci Engleze). No, uz povratnu kartu se dobija bez problema i važi šest meseci. Za Maldive, Šri Lanku, Južnu Koreju i Singapur nije potrebna viza. Viza Tajlanda se dobija uz povratnu kartu i eventualno rezervaciju hotela (poželjno). Japanska viza se dobija jednostavno. Bocvana je jedna od bratskih nesvrstanih zemalja u koje se ide bez problema. Vlasnici plavog pasoša sa dvoglavim orlom se u toj africkoj zemlji bez viza mogu zadržati do tri meseca. Takodje, viza nije potrebna ni za Tunis i Sejšele. Za Keniju i Tanzaniju se viza dobija na granici. Za Zimbabve je viza potrebna, kao i za Južnu Afriku. Naši državljani su medju malobrojnima koji mogu putovati na Kubu bez vize. Za Dominikansku Republiku vize su neophodne takoreci svima. Isto važi i za Jamajku ali se dobijaju na granici ili aerodromu. Vize takodje nisu potrebne za Argentinu, Cile, Ekvador i Peru. Brazilska viza se dobija jednostavno i može se u zemlji produžavati do šest meseci. Za Meksiko viza zvanicno nije potrebna. No, dobiti turisticki karton (FMT) je teže nego dobiti vizu za mnoge zemlje.

*Podaci su preuzeti iz casopisa E-Magazin
    spremam djaci iz srpski

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Botswana
    Zambia

Vredi ih posetiti
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Pa sta tamo ima ?
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

lavovi!!!!

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

E ako su lavovi odoh ja.....
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.

Nov član
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sa plavim pazsosem ne mozes u Tunis naplacuju vizu na ulazu u zemlju 10-15 evra da se znaa sa novim nemas problema

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Zar nije bilo da za Tunis ne trebaju vize ?

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Ne treba klasična vize za Tunis, nego platiš na ulasku u zemlju, udare ti pečat i to je to.
    Ista je priča sa Egiptom i Turskom i npr. Kenijom.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Kabinet Božidara Đelića, potpredsednika Vlade, pokrenuo je juče projekat „Evropa za sve“, u okviru kojeg će 50 građana koji nikada nisu putovali u EU, a u životu su učinili nešto izuzetno, prvog dana vizne liberalizacije otići na putovanje koje će ih odvesti u Rim, Berlin, Brisel i Pariz.

A sta sad ovo od Djelica znaci.....ne razumem ?

Slične teme

1. kako mogu da dodjem do vize i da se preselim u ameriku.....
    Autor vladimir85 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.09.2006., 00:40
  2. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 06.05.2006., 01:53
  3. Mogu da primim,a ne mogu da posaljem mail
    Autor sch u forumu Softver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.02.2006., 07:21
  4. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.12.2003., 12:52

Pravila za slanje poruka