U vezi "cudnog" zuba

njiokmm

Zainteresovan član
Poruka
221
U pitanju je gornja osmica. Ako prstom pritisnem ka korenu, boli. Koliko ja znam, ovo je znak da je za vadjenje. ali me uopste ne boli ni na toplo, ni na hladno, ni nista. Ni bol na pritisak nije jak. Dok jedem, nikad se i ne desi bol od pritiska, valjda jer slabo grizem tim zubom.
Blag bol osetim i pri pritiskanju druge gornje osmice...

koja je vasa "dijagnoza"? u kakvom stanju je ustvari taj zub ?
 
hanibaI77:
idite kod zubara sto hitnije :lol:

bas tako, hanibale :).

niokmm,
zub koji ne za vadjenje ne mora uopste da vas boli ni na podrazaje ni sam od sebe, pa sam onda juce videla jednog mladog coveka koji se rukovodio tom "mo's misliti logikom", pa dosao sa 24 (citase dvadeset i cetiri) trula korena za vadjenje, stalnom temperaturom 37.6 i nefritisom za koji lekari traze zariste...

nikad nisam dobro razumela to "mislim da je za vadjenje, ALI ne boli me"...

 
indigo:
bas tako, hanibale :).

niokmm,
zub koji ne za vadjenje ne mora uopste da vas boli ni na podrazaje ni sam od sebe, pa sam onda juce videla jednog mladog coveka koji se rukovodio tom "mo's misliti logikom", pa dosao sa 24 (citase dvadeset i cetiri) trula korena za vadjenje, stalnom temperaturom 37.6 i nefritisom za koji lekari traze zariste...

nikad nisam dobro razumela to "mislim da je za vadjenje, ALI ne boli me"...

Iz ovog se da zakljuciti da trebam da idem redovno kod zubara.
E necu, em ne volim, em se plasim.:evil:
I kad cete da pocnete da radite u punoj anesteziji, i ja onda dodjem na generalku i kad se probudim sve u redu.8)
Nema bola, nema mirisa, isperi, pljucni, jos samo malo.
Kad razmislim od svih lekara vi jedini morate da imate odnos kao sa decom u vrticu. Bar sam ja na tom nivou.
Pozdrav svim zubarima :)
 
indigo:
bas tako, hanibale :).

niokmm,
zub koji ne za vadjenje ne mora uopste da vas boli ni na podrazaje ni sam od sebe, pa sam onda juce videla jednog mladog coveka koji se rukovodio tom "mo's misliti logikom", pa dosao sa 24 (citase dvadeset i cetiri) trula korena za vadjenje, stalnom temperaturom 37.6 i nefritisom za koji lekari traze zariste...

nikad nisam dobro razumela to "mislim da je za vadjenje, ALI ne boli me"...


Da li procesi na zubima mogu da se vide kada se uradi ortopan(tako se nekako zove, snimak svih zuba)

hvala unapred!
 
VictorySun:
Da li procesi na zubima mogu da se vide kada se uradi ortopan(tako se nekako zove, snimak svih zuba)

hvala unapred!

ako je dovoljno veliki, moze; ali mi vise volimo malene snimke, mnogo je veca ostrina.

pikax,
sta lepo da ti kazem... ja vidjam strasne stvari - pocev od pacijenata koji su se "sami" zapustili, pa do svih mogucih varijanti strucnih gresaka, da ostanes otvorenih usta. juce smo imali jedan konzilijum na tu temu - momak od 25 godina, zdrav-prav i normalan, redovno isao kod zubara, poceli da propadaju zubi, ispadaju plombe, pa potrazio drugo misljenje....
problem je primarno ortodontski, i sve sto jeste je 'samo" posledica ovoga, ali suma svega je: prvo hirurg (bar 3 zuba odmah za vadjenje, jedan u sinusu - plastika sinusa, i jos 3 impaktirana umnjaka), pa specijalista bolesti zuba (poneki zub za reviziju lecenja), pa onda ortodont (ima otvoren zagrizaj - od petice do petice nema kontakt izmedju zuba), pa onda ja (da se naprave mostovi), sve u svemu: jedno 2 godine i bar 2.000 eur....

a dosadasnji zubar mu je bio ORTODONT..... :(:(

EDIT: a i to je melem; prosle nedelje sam videla jedan PRAVI Ca poda usta, koji je godinama tretiran cajem od kamilice, po savetu lekara specijaliste NEUROHIRURGA, komsija je, a sigurno da zna covek....
 
Meni je specijalista , stomatolog ( starija zena ) plombirala zub ( kutnjak ) bez podloge ( valjda se tako zove )...umirala sam od bolova celog dana i sutradan otisla kod drugog stomatologa ( u maminoj firmi, u ambulanti ).
Covek se zabezeknuo ( stariji gospodin ) i drao se : " Ovo je 0 x 0 ! " dok je radio zub i spasavao sta se spasti moze , dok me je s.sestra drzala za ruku i 'ladila ventilatorom..

...ovo ispade ko' komedija :razz: ali nije mi bilo zgodno, naprotiv :(
ma ima svega..a tek dr medicine...

pozdrav :razz:
 

Back
Top