priznati grešku?

nije mi problem da priznam i izvinim se ako uvidim da sam nešto pogrešio.
ali gledam da ne grešim.
npr. u komunikaciji - često gledam da ne iznosim tvrdnje, nego mišljenja.
kažem lepo - mislim da je to tako.
možda, valjda - često koristim te reči.

Dostojevski: "Biram biti čovjek. Oprostiti, zaboraviti loše, a zapamtiti lijepu gestu. Priznati kad pogriješim i kažem onu najtežu riječ: OPROSTI. Osjećam se bolje kao čovjek. Zbog ponekog dobrog djela i lijepe riječi, čak i ako mi suprotna strana ne uzvrati. Nema veze, ljepše je ovako. Divan je osjećaj kada legneš noću u krevet i lako zaspiš, jer nema tamnih utvara da te progone zbog zlih djela. Čista savjest je od neprocjenjive vrijednosti."
 
Dostojevski: "Biram biti čovjek. Oprostiti, zaboraviti loše, a zapamtiti lijepu gestu. Priznati kad pogriješim i kažem onu najtežu riječ: OPROSTI. Osjećam se bolje kao čovjek. Zbog ponekog dobrog djela i lijepe riječi, čak i ako mi suprotna strana ne uzvrati. Nema veze, ljepše je ovako. Divan je osjećaj kada legneš noću u krevet i lako zaspiš, jer nema tamnih utvara da te progone zbog zlih djela. Čista savjest je od neprocjenjive vrijednosti."

“ gruba reč nas proganja i kasnije pogađa onog ko je izgovorio kao osvetnički grom.

Ne bludniči se samo polnim činom ; postoji i druga vrsta bludničenja : rečju.

Rđava upotreba reči takođe je bludničenje : bludničenje rečju stvara larve i nesreće. Tužno je videti kako ljudi zloupotrebljavaju reč i svet ispunjavaju bolom. Klevetanje i proklinjanje je najgore moguće huljenje.

Potrebno je da čovek ostvari u sebi savršenstvo reči i jezika. Čovek treba da shvati odgovornost reči ; treba da nauči kako da rukuje seksualnim organom reči.



Savršeni čovek je onaj koji ume da ćuti kada njegov Intimus ne govori. “

Samael Aun Weor
 
Pametan čovek ne greši...Može samo bolje ili dobro.
Ako već pogreši,važno je da sebi prizna tj.da shvati da je pogrešio,da bi mogao pravilno popraviti ,ako je moguće.
Prema ljudima ne grešim jer se unosim u njihovo stanje i razumem ih potpuno.
Drugo je izbor!
Tu smo determinisani trenutnim pozicijama i važno je biti mislima u SADA! Ne brkati prošle situacije sa sadašnjim ili čak
s imaginacijom!
Uzmeš-pogrešiš,ne uzmeš-pogrešiš!:lol:
Ybg,treba znati indukovati na budućnost i "videti" kako to funkcioniše tada...
 
evo baš pre dva dana izletim glupost na jednom mestu pred mojim dragim...i on mudro oćuti
i kad smo ostali sami, on me pogleda...pre nego što je išta rekao, ja na brzinu: IZVINI. IZVINI

čak dva puta:eek:
odmah sam mu slomila koplje:zcepanje:

ta TEŠKA reč izvini...
 

Back
Top