Tesla, VOX, FOX, Adler...

do_ob

Početnik
Poruka
28
Planiram da kupim novi TV 40-43 inča F.HD (može a ne mora Smart).


Gledam da kupim neki preko preprodavaca iz Mađarske, LG (ima garanciju u Srbiji) ili možda Samsung (više nema univerzalnu garanciju u Srbiji :( )
cene su onako... ne baš povoljne (možda nisu ažurirane), pa je u modelima koje sam ja gledao oko 20-30€ manja nego u Srbiji ! Što nije nešto...
Sam UE 40J51
Sam UE 40J6202
LG 43LJ500V i slicne...



onda juče zaletih u Tehnomaniju i vidim da se Fox, Vox, Tesla kreću od 25,000 rsd !!! WTF?!
A LG ili Samsung, da ne govorim Sony ... od 39,900 rsd?!
Pustili mi neki F.HD kanal na LG-Sam-Fox ... i ja nisam vidio razliku (Sam. malo jače boje jače osvjetljenje, što bi naš narod rekao "kao da ubija malo u oči")
3g garancije na sve modele...


Trenutno imam Sam.32 + LG 32 oba F.HD, nisu smart. Oba se pokvarila nakon 3,5g, popravka kod Sam 80€, kod LG 40€, nakon isteka garancije.


ako kupim Sam. ili LG od 40-45 hiljada, a odu nakon 3,5 godine....ili ako kupim Fox za 25-30 hiljada i ode nakon 3,5g... pih... dođe mi na isto. svaki će da se pokvari nakon 3,5g. ako je samo u tome razlika , jer kao što rekoh, ja u TV kanalima po kvaliteti nisam vidio razlike (imam kablovsku TV).



Ono šta me zanima su iskustva ljudi koji imaju ove jeftinije marke televizora , Fox, Vox, Grunding.... itd,
- kako su se pokazali u trajanju bez popravki (moj Sam i LG kao da imaju tempirano vreme, nakon 3,5g oba i kod oba osvjetljenje, samo je razlika u popravci)
- kako prikazuje filmove (moj LG bolje daje F.HD filmove nego Sam i titlove možeš da riktaš kako hoćeš po veličinama i boji, Sam ne može...)
- povezivanje sa PC
i td.
 
Planiram da kupim novi TV 40-43 inča F.HD (može a ne mora Smart).


Gledam da kupim neki preko preprodavaca iz Mađarske, LG (ima garanciju u Srbiji) ili možda Samsung (više nema univerzalnu garanciju u Srbiji :( )
cene su onako... ne baš povoljne (možda nisu ažurirane), pa je u modelima koje sam ja gledao oko 20-30€ manja nego u Srbiji ! Što nije nešto...
Sam UE 40J51
Sam UE 40J6202
LG 43LJ500V i slicne...



onda juče zaletih u Tehnomaniju i vidim da se Fox, Vox, Tesla kreću od 25,000 rsd !!! WTF?!
A LG ili Samsung, da ne govorim Sony ... od 39,900 rsd?!
Pustili mi neki F.HD kanal na LG-Sam-Fox ... i ja nisam vidio razliku (Sam. malo jače boje jače osvjetljenje, što bi naš narod rekao "kao da ubija malo u oči")
3g garancije na sve modele...


Trenutno imam Sam.32 + LG 32 oba F.HD, nisu smart. Oba se pokvarila nakon 3,5g, popravka kod Sam 80€, kod LG 40€, nakon isteka garancije.


ako kupim Sam. ili LG od 40-45 hiljada, a odu nakon 3,5 godine....ili ako kupim Fox za 25-30 hiljada i ode nakon 3,5g... pih... dođe mi na isto. svaki će da se pokvari nakon 3,5g. ako je samo u tome razlika , jer kao što rekoh, ja u TV kanalima po kvaliteti nisam vidio razlike (imam kablovsku TV).



Ono šta me zanima su iskustva ljudi koji imaju ove jeftinije marke televizora , Fox, Vox, Grunding.... itd,
- kako su se pokazali u trajanju bez popravki (moj Sam i LG kao da imaju tempirano vreme, nakon 3,5g oba i kod oba osvjetljenje, samo je razlika u popravci)
- kako prikazuje filmove (moj LG bolje daje F.HD filmove nego Sam i titlove možeš da riktaš kako hoćeš po veličinama i boji, Sam ne može...)
- povezivanje sa PC
i td.

Dali si Ti svestan sta poredis..?Jel mozes da poredis BMWa i...Fiata npr?ne naravno da ne mozes! Vidi se iz naslova i po onome sto pises da nemas pojma o osnovnim stvarima sta jeste kvalitetna sliak i kvalitetna tehnika...Kontrast uopste nije ono sto je najbitnije kod kvaliteta...Dalje FHD kanal NISU MOGLI da ti puste u prodavnici sanse nema-kod nas imas samo HD kanale...sto NIJE ISTO!NI blizu... Te Fox, Vox i dza bu varijanta ako kupis to su bacene pare...osim ako te nekim cudom ne ubode neki extra primerak..Dok kod Samsunga, LGja, Philipsa, Panasonica Tohibe SOnyja itd. je obrnuto-velika je sansa da ubodes dobar primerak a ako si baxuz-ubosces losh..
 
Dali si Ti svestan sta poredis..?Jel mozes da poredis BMWa i...Fiata npr?ne naravno da ne mozes! Vidi se iz naslova i po onome sto pises da nemas pojma o osnovnim stvarima sta jeste kvalitetna sliak i kvalitetna tehnika...Kontrast uopste nije ono sto je najbitnije kod kvaliteta...Dalje FHD kanal NISU MOGLI da ti puste u prodavnici sanse nema-kod nas imas samo HD kanale...sto NIJE ISTO!NI blizu... Te Fox, Vox i dza bu varijanta ako kupis to su bacene pare...osim ako te nekim cudom ne ubode neki extra primerak..Dok kod Samsunga, LGja, Philipsa, Panasonica Tohibe SOnyja itd. je obrnuto-velika je sansa da ubodes dobar primerak a ako si baxuz-ubosces losh..

Kupio sam peglu Bosch, otišla nakon isteka garancije, šporet Gorenje nakon 5-6g, veš mašina LG nakon 4 godine... nešto mi se ne čini da u svetu tehnologije postoje "BMW" i "Fiat"... već se mi čini da sve postaje "geely".. i da ne kupujemo proizvod već da nas pretvaraju u korisnike el.proizvoda.

i postoje full HD kanali na našoj TV, nisu 1080p, već 1080i
i ja ih imam 30ak. slika se ne razlikuje na mom LG i Sam, pretpostavljam zbog 32 inč. ekrana. Da je 50inč. ekran, možda bi se primetila razlika...

p.s. ako će mi "BMW" od TV da traje 3-4g, onda ću da kupim "Fiat" koji ima garanciju 3g.
 
Poslednja izmena:
ni bmw nije toliko kvalitetniji od ostalih vozila sada

a ako se gleda kroz odnos cena - kvalitet ima mnogo boljih kupovina


dijagonala - rezolucija je matematicki odnos

tv 40 inca ful hd ima piksel iste velicine nezavisno od proizvodjaca

ima tu jos nekoliko bitnih stvari

ali su sad svi savladali odziv , crnu , kontrast, osvetljenost , bar u jeftinijem segmentu

mozda su oni duplo skuplji i malo bolji

ali za nase kablovske ili ostale tv provajdere to trenutno nije toliko bitno
 
ni bmw nije toliko kvalitetniji od ostalih vozila sada

a ako se gleda kroz odnos cena - kvalitet ima mnogo boljih kupovina


dijagonala - rezolucija je matematicki odnos

tv 40 inca ful hd ima piksel iste velicine nezavisno od proizvodjaca

ima tu jos nekoliko bitnih stvari

ali su sad svi savladali odziv , crnu , kontrast, osvetljenost , bar u jeftinijem segmentu

mozda su oni duplo skuplji i malo bolji

ali za nase kablovske ili ostale tv provajdere to trenutno nije toliko bitno

Nemas p[ojma...Ti koji koristis HD TV kad je FULL HD vec MINIMUM...i kome je slika lepsa na HD nego na vecoj rezoluciji..Diskutovali smo na drugoj temi.."savladalai su kontrast"??!?!Daj objasni mi tu...recenicu..?!?!?Jer ne znam kao sta to treba da shvatim..?!?KOntrast postoji ili ne postoji i ili je veliki ili mali...ali veci kontrast ne cini neminovno sliku boljom!!M kome ja objasnjavam...U razgovoru s tobom trebalo mi je oko 30 sekundi da nemas pojma sa zivotom u vezi tehnike...
 
ne slusas ti drugog , nego kao svaba tra-la-la

dok su vecina kanala i onoga sto gledas u sd rezoluciji

solidnije ce izgledati i sd i full hd na hd redi televizorima

dok ce na full hd tv-u full hd slika biti odlicna dok ce kanali sa sd slikom biti ocajni

paneli su uravnotezenijeg kvaliteta nego pre 10 god , kad su veliki proizvodjaci bili mnogo bolji od malih firmi.
 
ne slusas ti drugog , nego kao svaba tra-la-la

dok su vecina kanala i onoga sto gledas u sd rezoluciji

solidnije ce izgledati i sd i full hd na hd redi televizorima

dok ce na full hd tv-u full hd slika biti odlicna dok ce kanali sa sd slikom biti ocajni

paneli su uravnotezenijeg kvaliteta nego pre 10 god , kad su veliki proizvodjaci bili mnogo bolji od malih firmi.
Druzeeee...covek kaze ima 30 FHD kanala... i ti ces da radis sta-da pustis da tvoj HD ready TV obara rezoluciju na HD sa FHD...?Da bi ti imao privid bolje slike..? P.C. Panele ne prozivode svi koji prozivode i TV-e.I zato ti jaci koji prozivode oboje-i diktiraju cenu i kvalitet-LG, Samsung, itd..Podvlacim danas kad postoje 4 K pa vec i 8K TV-i-tebi je HD|dovoljno"LOL
 
Druzeeee...covek kaze ima 30 FHD kanala... i ti ces da radis sta-da pustis da tvoj HD ready TV obara rezoluciju na HD sa FHD...?Da bi ti imao privid bolje slike..? P.C. Panele ne prozivode svi koji prozivode i TV-e.I zato ti jaci koji prozivode oboje-i diktiraju cenu i kvalitet-LG, Samsung, itd..Podvlacim danas kad postoje 4 K pa vec i 8K TV-i-tebi je HD|dovoljno"LOL

slazem se da postoje 8k, ali gde ces da gledas cak i 1080p?
samo u bioskopu i eventualno Blue Ray 4k sa 60fps.

TV kanali cak ni u svetu ne daju 1080p, 99% njih daju 1080i i kazu to je HD. na 1080i je vrlo vrlo mala razlika kod HD ready TV i F.HD TV. Kad se priblizis na 20cm vidis da slika ni na jednom nije 100% kao na Blue Ray 1080p 60fps.

TV kanali od 4k su isto 2160i, nije p.


Dok ne stignu svi kanali kod nas na 1080p (ili bar 50%njih ), mislim da je bolje da kupim TV jeftiniji pa ga promenim za 4godine u 4k...

Pronasao sam da FOX, VOX, koriste panele od LG, ima ih mnogo TV koji koriste njihove panele. Oko 40% svih panela u svetu proizvodi LG.
Oni imaju patentiran IPS panel, koji je mnogo prijatniji za ljudsko oko od Sam. PLS panela,
zato kad upalite Sam. preko PC i pustite blank belu boju, ne treba vam svetlo u sobi, dok kod IPS samo ce ekran biti osvetljen, a emitovanje belog svetla kroz prostoriju ce biti minimalno.
 
slazem se da postoje 8k, ali gde ces da gledas cak i 1080p?
samo u bioskopu i eventualno Blue Ray 4k sa 60fps.

TV kanali cak ni u svetu ne daju 1080p, 99% njih daju 1080i i kazu to je HD. na 1080i je vrlo vrlo mala razlika kod HD ready TV i F.HD TV. Kad se priblizis na 20cm vidis da slika ni na jednom nije 100% kao na Blue Ray 1080p 60fps.

TV kanali od 4k su isto 2160i, nije p.


Dok ne stignu svi kanali kod nas na 1080p (ili bar 50%njih ), mislim da je bolje da kupim TV jeftiniji pa ga promenim za 4godine u 4k...

Pronasao sam da FOX, VOX, koriste panele od LG, ima ih mnogo TV koji koriste njihove panele. Oko 40% svih panela u svetu proizvodi LG.
Oni imaju patentiran IPS panel, koji je mnogo prijatniji za ljudsko oko od Sam. PLS panela,
zato kad upalite Sam. preko PC i pustite blank belu boju, ne treba vam svetlo u sobi, dok kod IPS samo ce ekran biti osvetljen, a emitovanje belog svetla kroz prostoriju ce biti minimalno.

Ja sam gledao Blu Ray i 1080 p filomove jos pre 7-8 godina...nadjes na Internetu...PLS i IPS paneli imaju neke svoje dobre i lose strane...Narvno da ims LG jev panel pa rekao sam ti ko prozivodi SVE panele-i naravno preprodaje ih i ostalim prozivodjacima! I to sto priocas za jeftiniji/skuplji TV tu rezolucija igra najmanju ulogu tj rtazliku sta je kvalitet sta nije...Znam ljude kpoji su menjali TEslu 2 kom zaredom cim je uzet, VOx riknuo cim je istekla garancija a drugima-Samsung radi 4-5 godina uzeti iz Madjararske, Philips isto sljaka 4+godine... No ako si vec resio da ces da prodjes jeftinije uzmi tvoj izbor...samo nemoj posle da kazes"nije mi niko rekao:

- - - - - - - - - -

8k , posle ce biti i16k

i 32k

konzumerstvo i potrosacko drustvo se zasniva na tome

ubede te da ti nesto treba , da bi ti to prodali

a nekad je bio dosta i 21 inch katodni[/QUOViTE] vidi to sto TI ne vidis razliku izmedju 720 p i 1080 p to je TVOJ poblem, isto kao sto neces videti razliku-ili neces ZELETI da je vidis jer ces biti stipsa da das kesh za nov 4k TV-opet je TVOJ Problem! Koristim FUll HD monitor medju prvima i prvo su me ubedjvali"ma daj koja je to razlika isti je to djavo"ma da malo sutra...razlika je NEBO I ZEMLJA!u desktopu kompa, filmovima, igrama SVEMU! A ti brate mili kupi katodni od 54 cm(tad nisu postojali inchi vec se izrazavcalo u cm) koji bdw ima BOLJI kontarst i prirodnije boje od dobrog dela danasnjih TVa...
 
Planiram da kupim novi TV 40-43 inča F.HD (može a ne mora Smart).


Gledam da kupim neki preko preprodavaca iz Mađarske, LG (ima garanciju u Srbiji) ili možda Samsung (više nema univerzalnu garanciju u Srbiji :( )
cene su onako... ne baš povoljne (možda nisu ažurirane), pa je u modelima koje sam ja gledao oko 20-30€ manja nego u Srbiji ! Što nije nešto...
Sam UE 40J51
Sam UE 40J6202
LG 43LJ500V i slicne...



onda juče zaletih u Tehnomaniju i vidim da se Fox, Vox, Tesla kreću od 25,000 rsd !!! WTF?!
A LG ili Samsung, da ne govorim Sony ... od 39,900 rsd?!
Pustili mi neki F.HD kanal na LG-Sam-Fox ... i ja nisam vidio razliku (Sam. malo jače boje jače osvjetljenje, što bi naš narod rekao "kao da ubija malo u oči")
3g garancije na sve modele...


Trenutno imam Sam.32 + LG 32 oba F.HD, nisu smart. Oba se pokvarila nakon 3,5g, popravka kod Sam 80€, kod LG 40€, nakon isteka garancije.


ako kupim Sam. ili LG od 40-45 hiljada, a odu nakon 3,5 godine....ili ako kupim Fox za 25-30 hiljada i ode nakon 3,5g... pih... dođe mi na isto. svaki će da se pokvari nakon 3,5g. ako je samo u tome razlika , jer kao što rekoh, ja u TV kanalima po kvaliteti nisam vidio razlike (imam kablovsku TV).



Ono šta me zanima su iskustva ljudi koji imaju ove jeftinije marke televizora , Fox, Vox, Grunding.... itd,
- kako su se pokazali u trajanju bez popravki (moj Sam i LG kao da imaju tempirano vreme, nakon 3,5g oba i kod oba osvjetljenje, samo je razlika u popravci)
- kako prikazuje filmove (moj LG bolje daje F.HD filmove nego Sam i titlove možeš da riktaš kako hoćeš po veličinama i boji, Sam ne može...)
- povezivanje sa PC
i td.
Ovako imam skoro godinu i po dana Fox od 40 inča FHD naravno platio sam ga tada oko 32000 preko neta u radnjama je taj model bio oko 35000 , funkcioniše besprekorno ima DLED panel koji radi na 200HZ . Slika je za svako uživanje u njoj .
Kada kupuješ takav TV moraš da gledaš detalje da znaš šta kupuješ FOX i VOX se sklapa u srbiji Vivax u hrvatskoj , Vivax i Vox koriste Samsungove panele a FOX koliko ja znam LG-ove .

- - - - - - - - - -

A ovi jeftini imaju panele od 60HZ tako da ti to ne bih preporučivao ako ne želiš da kvariš oči.

- - - - - - - - - -

To ti je: koliko para toliko muzike!
 
https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-LED-and-DLED-TV
Dled i LED su skoro jedno te isto...a drugo LED je tip osvetljenja a ne vrsta panela ...Paneli mogu biti-TN, PLS, IPS, i razne varijacije IPSa i sl..(AH-IPS, i sl.)Takodje to koliko HZ je refresh rate opet veze nema sa kvalitetom slike...Takodje i Ms-milisekunde su zabluda...Mnogi profi monitori pogotovo pre su bas naprotiv imali sporiji odziv tipa 8, 9 i pa i 14, 15 MS ali kvalitetniju staticnu sliku...bas zbog svoje namene...Dalje kazes imas Fox?i on se sklapa u Srbiji?I taj prizvod sklopljen ovde ja kao kvalitetniji nego onaj od preko..?Ma koga bre ti zajebavash!??Jesi ti svestan sta pises...Dalje 1, 5 godina dana je PREMALO da bi imao bilo kakvu predstavu o kvalitetu...
 
Poslednja izmena od moderatora:
https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-LED-and-DLED-TV
Dled i LED su skoro jedno te isto...a drugo LED je tip osvetljenja a ne vrsta panela ...Paneli mogu biti-TN, PLS, IPS, i razne varijacije IPSa i sl..(AH-IPS, i sl.)Takodje to koliko HZ je refresh rate opet veze nema sa kvalitetom slike...Takodje i Ms-milisekunde su zabluda...Mnogi profi monitori pogotovo pre su bas naprotiv imali sporiji odziv tipa 8, 9 i pa i 14, 15 MS ali kvalitetniju staticnu sliku...bas zbog svoje namene...Dalje kazes imas Fox?i on se sklapa u Srbiji?I taj prizvod sklopljen ovde ja kao kvalitetniji nego onaj od preko..?Ma koga bre ti zajebavash!??Jesi ti svestan sta pises...Dalje 1, 5 godina dana je PREMALO da bi imao bilo kakvu predstavu o kvalitetu...
to što je to napisao neki student tamo ti to uzimaš zdravo za gotovo
razlika između led i dled tehnologije je u pozadinskom osvetljenju , običan led ima osvetljenje po ivicama ekrana pa je slika na sredini ekrana tamnija nego na ivicama ekrana a DLED je direktno osvetljavanje svakoga pixela sa istom količinom svetlosti tako da je slika ravnomerna na celom ekranu - u prevodu nemaš ti blage veze sa onim šta lupetaš ovde na forumu , a refresh rate je za tebe egzatna nauka p kojoj takođe nemaš pojma
inače http://www.bestofserbia.rs/kompanije/tehnika/tv/vimport-fox-electronic-video

- - - - - - - - - -

Inače moj model je Fox 40D102
 
Poslednja izmena od moderatora:
uzmi neki od tih jeftinijih , da ti se ne desi

- - - - - - - - - -

to na ovima sa 4k postaje redovna pojava

slika suvise ostra , mozes se iseces

- - - - - - - - - -

pa pustis neki SD KANAL

- - - - - - - - - -

puste u prodavnici snimke koji su specijalno poboljsani

da naglase kvalitete nekog tv-a

i onda kad dodjes kuci , stavis normalne boje i svetlost pocnes da se pitas gde je ona slika iz prodavnice

- - - - - - - - - -

kao kad gledas na tv

reklamu za neki tv

i odusevljavas se slikom

a zaboravis da je to slika tvog tv-a

a ne onog koji se reklamira
 
^^ Ja stvarno pokusavam ali mi ne ide-da te erazumem!1Jbt ajd razmisli malo/jel ti kao prodavac treba da istaknes dobre strane prozivoda..?ili sta?"znate nemojte kupovati Porschea on ide suvise brzo HAHAHA EPIC"!!!!"trosi suvise goriva znate""skupa mu je registracija":rotf::dontunderstand:Ali na stranu to-apsurrdno je to sve jer-niko nije navodio da treba da kupi 4K...ali Full HD mislim da je danas u najmanju ruku standard ako ne i neki minimum...Uopste kad sam pricao o kvalitetu nisam mislio prvo i jedino na rezoluciju...Ali tebi kao i Snejksu treba da se objasni-sta je panel a sta vrsta pozadinskog osvetljneja(jer NE LED nije vrsta panela!!kao sto strucnjak Snejks tvrdi!)itd. itd...
 
Da ja ne palamudim puno-na ovom linkuu prvih dva paussa imate objasnjenu sustinu!(inace Svet kompjutera je u pitanju jeddan od najprestiznijih kako IT sajtova tako i IT casopisa)
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=102015

ODLIČNO!

Hvala na postu.

trebao bi svako ovo da procita (pogleda), secam se tih FUEGO TV kad su mi prodavci govorili kako se radi o nepoznatoj marki sa vrlo dobrim kvalitetom. Nisu me previse ubedjivali da kupim Fuego, jer sam se tad namerio na Samsung koji je bio oko 50% skuplji...
 

Back
Top