Tesla, VOX, FOX, Adler...

Šta fali Hisense televizorima? Jesi li ih imao u radnji da uporediš?

imao...doduse samo one osnovne low end modele...korektna je to slika za te pare...ali(uvek ima ono ali)
kao sto rekoh ranije, kupi sebi ali samo SEBI televizor...znaci lepo pogledaj sliku na tv, dodatke(smart, UHD,WIFI,HZ), pa na kraju sta fali i
izgled tj. masku i nogice i tek onda resi koji tv da uzmes...lepo razmisli o odnosu cena i kvalitet i o stvarima koje bi voleo da koristis na tom
tv-a pa tek onda donesi odluku. Hisense je generalno velika firma koja bi trebalo da donese odredjene kvalitete uz realno neku nizu cenu tako
da deluje kao dobra kupovina ali prvo probaj vidi trazi da probas pa tek tad donesi odluku...ne mogu vise da pomognem i da hocu....
 
Posle duzeg gledanja i uporedjivanja uzeo sam Hisense televizor.
Za svaka preporuku. ;)
Dobar odnos para i kvaliteta, dosta brze radi, bolja slika, ton u odnosu na gore pomenute marke, jeste malo skuplje.
:) :ok:

https://www.technomarket.rs/hisense-televizori/hisense-43-h43a6100-smart-led-4k-ultra-hd-televizor
I ja cu koliko vidim isto da uzmem Hisense.
Nego kazi mi molim te da li ima mozda miracast, i da li znas mozda moze li se instalurati kodi, psto bih tv prvenstveno koristio na kodiju..
Pozzz

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
I ja cu najverovatnije uzeti Hisense.
E sad interesuje me ima li tv mozda miracast i o kakvom se Os radi. Posto bi hteo da imam i kodi na tv-u
Pozz
Posle duzeg gledanja i uporedjivanja uzeo sam Hisense televizor.
Za svaka preporuku. ;)
Dobar odnos para i kvaliteta, dosta brze radi, bolja slika, ton u odnosu na gore pomenute marke, jeste malo skuplje.
:) :ok:

https://www.technomarket.rs/hisense-televizori/hisense-43-h43a6100-smart-led-4k-ultra-hd-televizor

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Kada pricamo o kvalitetu brendova treba razlikovati robu kupljenu kod nas i u napr. Nemackoj. Nemacki trgovac kupuje robu za trziste od oko 50 miliona kupaca a Balkanski trgovac za par miliona. Samim tim Nemac kupuje 10 puta vise televizora i dobija istu cenu za prvu klasu kao balkanac za trecu. Nebitno je koji je brend u pitanju. Svi se oni manje vise prave u Kini i u proizvodnji u kontroli kvaliteta sortiraju po klasama.Dalje, Nemac sa vecom kolicinom robe moze ici sa nizom cenom za isti proizvod u "A" klasi nego Balkanski trgovac u "C" klasi. To vazi za svu robu, ne samo za televizore. Licno bih radije kupio dobar polovni " Grundig " iz Nemacke ili Svajcarske nego nov iz ove teme. Ipak zbog finansijskih uslova i garancije uzecu neki jeftiniji 32" smart i tu prednost dajem Hisense. Iako je Kinez to je originalna marka i za sada mislim da je dobra klasa.
 
Poslednja izmena:
mnogo vise televizori crkavaju. verovatno zbog velicine,samim tim vise delova imaju,vise struje protice kroz njih itd...jasna stvar
Velicina=kolicina delova-veze nema jedno s drugim! Crkavaju , a zbog vece struje ali je uzrok toj vecoj struji-tacnije, naponu-je nesto drugo...A drug razlog-lw level class roba ima loshu kontrolu kvaliteta i veca je sansa da dovijes losh primerak..
 
Evo da doprinesem temi, iako je malo zastarela.
Posedujem philipsov tv full hd 32". Kupljen je 2009. godina i dan danas radi bez problema.
Preko usb-a brzo ucitava filmove, slike i muziku bez problema.
Osvetljenje je dobro, ugao gledanja takodje.
Jedina mana mu je sto je malo stariji model pa nije tako tanak kao noviji modeli. Inace koristi se 5h u proseku svaki dan i kanali se menjaju na 15m(ako vam nesto znaci :D ).
Samo da doprinesem da sam zadovoljan ovom markom, iako sam u pocektu bio skeptican pri kupovini.
 
Evo da doprinesem temi, iako je malo zastarela.
Posedujem philipsov tv full hd 32". Kupljen je 2009. godina i dan danas radi bez problema.
Preko usb-a brzo ucitava filmove, slike i muziku bez problema.
Osvetljenje je dobro, ugao gledanja takodje.
Jedina mana mu je sto je malo stariji model pa nije tako tanak kao noviji modeli. Inace koristi se 5h u proseku svaki dan i kanali se menjaju na 15m(ako vam nesto znaci :D ).
Samo da doprinesem da sam zadovoljan ovom markom, iako sam u pocektu bio skeptican pri kupovini.

^^sto samo poitvrdjuje moju teoriju...>Da BOLJI brendovi daju bolji kvalitet...sto slike, sto da duze traju...Nema sanse da vam deceniju izgura Fox, Vox i slicno djubre..
 
Pozdrav ljudi, nasao sam ovu temu o televizorima pa, posto sam u zadnje vreme bio zaokupljen oko kupovine istog da napisem moje iskustvo i da postavim jedno pitanje. Uzeo sam pre nekih godinu i po u austrijskom hoferu cini mi se da je led tv , samsung UE49K5570SUXZG, za nekih 400€. To je puno ime modela. 49 inca, full hd, smart tv, tanak, lep... bombona... sta bi covek vise pozeleo... lepo je to islo prvih par meseci, i odjednom mi se dogodi da mi se tv odjavi sa interneta, tj diskonektuje se sa wifi, sam od sebe... bila je neka poruka, neki error... milion brojki i slova... gde god sam pogledao na netu nigde resenja... probam da resetujem ceo tv, nekako uvatim net, reko da pokusam odma napraviti update os-a, kad mi izlazi poruka da nema novih update-a. Onda sam na forumima saznao da ne korisnicka podrska samsunga sto se tv tice blagi uzas, da skroz slabo pomazu i resavaju realne probleme kupaca (u celom svetu), i da su za neke modele update davno prekinuli... ovde padne moja euforija za samsungom (bar sto se tv-a tice) ali sam mu provalio resenje za te prekide sa netom je bilo jednostavno da izštekam kabal skroz iz zida, i da ponovo ukljucim. Uvek je uspevalo. Moja se upotreba tv-a ogranicavala na youtube i na iptv (zbog kanala iz srbije) na browser i gledanje filmova online sam mogao samo mastati... verovatno je bila neka stara verzija browsera koja nije nista zivo podrzavala. Doduse priznajem ds je komunikacija sa misem i tastaturom bila fenomenalna kao i dozivljaj igranja ps4. U zadnje vreme je sistem toliko poceo usporavati da mu je npr.za prebacivanje sa aplikacije na aplikaciju znalo proci i po par minuta i krenuo sam lagano da gubim zivce. Posto sam racun izgubio, nije bilo sanse za reklamaciju, jednostavno ga prodam i uzmem sebi model lg 50UK675050. Televizor od 50 inca, 4k, sa milion stvari koje mi verovatno nikada nece ni trebati... za nekih 560€. Ja nisam mogao da se nacudim kolika je razlika izmedju ova dva modela... pa ovo cega gid se dohvatis to leti... slika, zvuk, aplikacije, web os, jedne reci zamerke nemam, jednostavno uzivam u njemu. Samsung koji treba da bude top mi je godinu i po pravio sitnu decu dok nisam konacno priznao sam sebi da sam pojeo g...o kupujuci u hoferu i nadajuci se da cu dobiti nesto cestito za male pare... na tezi nacin sam shvatio da ime ne mora da znaci obavezno da je nesto dobro... znam da sada ne bi uzeo nikad vise samsung iako verujem da novi modeli nemaju ovakve probleme... ali.. neka hvala.
I imam jedno pitanje ako neko zna kako se na smart tv-ima koji podrzavaju tu opciju moze izvrsiti snimanje na usb?
 
Ovako imam skoro godinu i po dana Fox od 40 inča FHD naravno platio sam ga tada oko 32000 preko neta u radnjama je taj model bio oko 35000 , funkcioniše besprekorno ima DLED panel koji radi na 200HZ . Slika je za svako uživanje u njoj .
Kada kupuješ takav TV moraš da gledaš detalje da znaš šta kupuješ FOX i VOX se sklapa u srbiji Vivax u hrvatskoj , Vivax i Vox koriste Samsungove panele a FOX koliko ja znam LG-ove .

- - - - - - - - - -

A ovi jeftini imaju panele od 60HZ tako da ti to ne bih preporučivao ako ne želiš da kvariš oči.

- - - - - - - - - -

To ti je: koliko para toliko muzike!
Pozdrav ljudi, nasao sam ovu temu o televizorima pa, posto sam u zadnje vreme bio zaokupljen oko kupovine istog da napisem moje iskustvo i da postavim jedno pitanje. Uzeo sam pre nekih godinu i po u austrijskom hoferu cini mi se da je led tv , samsung UE49K5570SUXZG, za nekih 400€. To je puno ime modela. 49 inca, full hd, smart tv, tanak, lep... bombona... sta bi covek vise pozeleo... lepo je to islo prvih par meseci, i odjednom mi se dogodi da mi se tv odjavi sa interneta, tj diskonektuje se sa wifi, sam od sebe... bila je neka poruka, neki error... milion brojki i slova... gde god sam pogledao na netu nigde resenja... probam da resetujem ceo tv, nekako uvatim net, reko da pokusam odma napraviti update os-a, kad mi izlazi poruka da nema novih update-a. Onda sam na forumima saznao da ne korisnicka podrska samsunga sto se tv tice blagi uzas, da skroz slabo pomazu i resavaju realne probleme kupaca (u celom svetu), i da su za neke modele update davno prekinuli... ovde padne moja euforija za samsungom (bar sto se tv-a tice) ali sam mu provalio resenje za te prekide sa netom je bilo jednostavno da izštekam kabal skroz iz zida, i da ponovo ukljucim. Uvek je uspevalo. Moja se upotreba tv-a ogranicavala na youtube i na iptv (zbog kanala iz srbije) na browser i gledanje filmova online sam mogao samo mastati... verovatno je bila neka stara verzija browsera koja nije nista zivo podrzavala. Doduse priznajem ds je komunikacija sa misem i tastaturom bila fenomenalna kao i dozivljaj igranja ps4. U zadnje vreme je sistem toliko poceo usporavati da mu je npr.za prebacivanje sa aplikacije na aplikaciju znalo proci i po par minuta i krenuo sam lagano da gubim zivce. Posto sam racun izgubio, nije bilo sanse za reklamaciju, jednostavno ga prodam i uzmem sebi model lg 50UK675050. Televizor od 50 inca, 4k, sa milion stvari koje mi verovatno nikada nece ni trebati... za nekih 560€. Ja nisam mogao da se nacudim kolika je razlika izmedju ova dva modela... pa ovo cega gid se dohvatis to leti... slika, zvuk, aplikacije, web os, jedne reci zamerke nemam, jednostavno uzivam u njemu. Samsung koji treba da bude top mi je godinu i po pravio sitnu decu dok nisam konacno priznao sam sebi da sam pojeo g...o kupujuci u hoferu i nadajuci se da cu dobiti nesto cestito za male pare... na tezi nacin sam shvatio da ime ne mora da znaci obavezno da je nesto dobro... znam da sada ne bi uzeo nikad vise samsung iako verujem da novi modeli nemaju ovakve probleme... ali.. neka hvala.
I imam jedno pitanje ako neko zna kako se na smart tv-ima koji podrzavaju tu opciju moze izvrsiti snimanje na usb?
Pozdrav svima! Moze li pitanje i savet u vezi sa prelaskom sa analognog na digitalni sistem i neophodnom promenom TV prijemnika - receno mi je da moram kupiti novi jer je moj jos onaj sa debelim zadnjim delom...juce sam bila u prodavnici i zapisala tri TV - a cija mi cena odgovara...ni otprilike ne znam koji da uzmem, meni nije bitno sve to tako detaljno kako sam na forumu procitala i o cemu raspravljate, znaci, treba mi veci ekran da vidim procitati sa 3-4 m prevod kad gledam film i da su mu osnovne karakteristike (zvuk, boje,..) pristojne, da je slika jasna. Procitala sam sve sto pisete o karakteristikana VOX TV -a, ponesto o VIVAX TV - u, ali nisam videla ni rec za onaj koji je kod nas trenutno na akciji i cena mu je 13.000,00 din...rec je o TELEVIZOR 32 STELLA LED TV S 32D50..on nema onu rupu za karticu, ali su mi iz kablovske rekli da ga slobidno mogu kupiti, a oni mi na revers daju STB uredjaj i karticu i to koriastim kao svoje sve dok sam korisnik njihovog paketa. Koliko cujem od ljudi koji su u istoj situaciji kao ja, vecina kupuje upravo ovaj TV...Molim savet za izbor...Ona druga dva TV - a su VIVAX IMAGO LED TV-32S60T2 po ceni id 15.990,00 din na akciji i VOX 32 SMART LED TV 32DLE268 po ceni od 18.999,00 din na akciji, oba imaju rupu za karticu. Ja bih najradije onaj prvi, najjeftiniji je, a ako ce raditi pristojno i moze da se popravi bez prevelikih troskova, a delovi se mogu nabaviti, ne bih placala vise nwgo sto moram jer mi i nije potrebno nista posebno. Pretpostavljam da bi odgovir na ovo pitanje mogao pomoci jos mnogim bakama i dekama, ujacima i svima nama iz ove starosne jategorije. Pozdrav i puno hvala unapred na pomici u vidu dobrog saveta!
 
(moj Sam i LG kao da imaju tempirano vreme, nakon 3,5g oba i kod oba osvjetljenje, samo je razlika u popravci)

moja sestra ima LG i imala je isti problem.
kako su joj objasnili u servisu u pitanju je osvetljenje koje ima svoj radni vek u casovima i kad se potrosi mora da se menja..to ne zavisi od brenda, u pitanju je tehnologija izrade i svaki brend ce imati isti kvar.
 
Imam smart fox TV , kupljen prije nekih pola godine, ima ruznu naviku da mu se iz cista ukljuci tajmer za gasenje na 4 minuta i poslije ta 4 minuta se naravno izgasi sam od sebe. Nije moguce ponistiti tajmer niti ga iskljuciti ??? Je li neko ima slican problem ?
 

Back
Top