Zabrana otudjenja imovine

MatejaPeric

Obećava
Poruka
82
Pozdrav!

Imam nekretninu koja ima zabranu otudjenja imovine na 5 godina, jos oko 3 godine (ne mogu da prodam, ne mogu da izdam)

Medjutim, imam veliki broj ljudi zainteresovanih da kupe tu nekretninu

Mene zanima sta se desava ako bih prodao kucu sa izjavom kod Notara gde bih naveo da garantujem prepis vlasnistva nekretnine na ime kupca tog i tog datuma (stavio bih datum kada mi se skida zabrana, ne bih naveo recimo da je u pitanju zabrana)?

Overena izjava kod notara tog nekog sadrzaja, naravno sa podacima kupca i mojim podacima.

Da li je to protivpravno ili se moze gledati kao neka vrsta ostavstine/testament cak?

Molim za strucne savete nekoga ko se bavi zaista ovim, ne zelim nikoga da uvredim, ali komentari tipa "moguce je da ide ovako.." ili "ja sam cuo.." ili "slicno se desilo..", nisu mi od pomoci. Kontaktirao sam i par advokata ali jos cekam odgovore, pa u medjuvremenu ako neko strucan ima da odgovori konkretno, bicu zaista zahvalan.

Hvala unapred za brze odgovore.
 
Pozdrav!

Imam nekretninu koja ima zabranu otudjenja imovine na 5 godina, jos oko 3 godine (ne mogu da prodam, ne mogu da izdam)

Medjutim, imam veliki broj ljudi zainteresovanih da kupe tu nekretninu

Mene zanima sta se desava ako bih prodao kucu sa izjavom kod Notara gde bih naveo da garantujem prepis vlasnistva nekretnine na ime kupca tog i tog datuma (stavio bih datum kada mi se skida zabrana, ne bih naveo recimo da je u pitanju zabrana)?

Overena izjava kod notara tog nekog sadrzaja, naravno sa podacima kupca i mojim podacima.

Da li je to protivpravno ili se moze gledati kao neka vrsta ostavstine/testament cak?

Molim za strucne savete nekoga ko se bavi zaista ovim, ne zelim nikoga da uvredim, ali komentari tipa "moguce je da ide ovako.." ili "ja sam cuo.." ili "slicno se desilo..", nisu mi od pomoci. Kontaktirao sam i par advokata ali jos cekam odgovore, pa u medjuvremenu ako neko strucan ima da odgovori konkretno, bicu zaista zahvalan.

Hvala unapred za brze odgovore.

Zavisi od prirode te zabrane.Moguće je da bi bilo kakav ugovor il predugovor o rasploganjau takvom imovininom,zaključen do isteka roka kad se pravo svojine vraća titularu u punom obimu tj.bez ograničenja ili tereta bio ništav tj,ne bi prozivodio nikakva pravna dejstva a moguće i da je pravna priroda zabrane takva da je moguće raspolagati tom nepokretnošću sa odložnim uslovom i uz odgovarajuću zabležbu u registru nepokretnosti tj. u zemljišnim knjigama.Mislim da se zove predbeležba.Na to pitanje,teško je dati odgovor bez uvida u predmet tj,papire ali verovatnoća je da je ograničenje raspolaganjem ustanovljeno sa razloga koji bi takav ugovor učinili ništavim.
 

Back
Top