Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

  • Hrvatske , siptarske , itd . .

  • Jugoslovenske

  • Srpske


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
21.521
Srbiji nikada nece biti bolje sve dok se u potpunosti ne razmontira kult licnosti Josipa Broza .. najveceg grobara srpskog naroda

Od crnogoraca , muslimana i makedonaca napravio nove - vestacke kvazi nacije samo da bi Srbe sto vise osakatio .. Sabio nas maksimalno ko najgore luzere vise od 2 miliona izjasnjenih Srba ostavio van granica Srbije u BiH i Hrvatskoj .. Izmislio autonomije za Kosovo i Vojvodinu . Satro nas je bre !

I sve smo to popusili samo da bi se 30 - 40 godina ,, lepo zivelo ,,

A da li se lepo zivelo ? Najveci procenat promasenih investicija u svetu ( tako je to kad se cobani sa planine igraju drzave ) , fabrike izmestene u Sloveniju i Hrvatsku , narod 20 godina posle rata u Srbiji idalje gladuje a vagoni zita se poklanjaju Rumuniji i Cehoslovackoj , inflacija , redovi , nestasice , bonovi , besparica , potpuno neodrziva privreda 10 ljudi na jedno radno mesto... to je moro neko da plati .. i platili smo svi mi

E moj Srbine na sta si spao da te zagorac kupi za jedan pisljivi stan sto si dobio od drzave kao uostalom i tvoje ,, vodje ,, sto su za vilu na dedinju prodale citavo srpstvo !
 
Meni je žao što se u jednom stavu moram složiti sa Milanom Protićem a to je da su ukupni problemi srpskog naroda dobrim delom posledica toga što je većina Srbalja prihvatila Tita kao Boga Oca a sa tim i potpuno napuštanje nacionalne ideje , urušavanje odbrane nacionalnih interesa , a kao posledicu imamo eroziju etničkog prostora. Kazna koja je usledila jeste surova a ona i dalje traje. Iako zadocnela svaka Detitoizacija je dobro došla .
 
Poslednja izmena:
Meni je žao što se u jednom stavu moram složiti sa Milanom Protićem a to je da su ukupni problemi srpskog naroda dobrim delom posledica toga što je većina Srbalja prihvatila Tita kao Boga Oca a sa tim i potpuno urušavanje odbrane nacionalne ideje, srpskih nacionalnih interesa i kao posledicu eroziju etničkog prostora. Kazna koja je usledila jeste surova a ona i dalje traje. Iako zadocnela svaka Detitoizacija je dobro došla .

Milan Protic je licno delio palice da bi se tukli opozicionari sa pozicionarima na miting kontramiting u BG....
A neki su radili suprotno od toga pa su i uspeli , da se pozicionari SPS malo zapitaju a da ne dobijaju metak ili povrede opasne po zivot, a ni da onaj ko krvozedno zeli da iskali bes nije opozicionar vec baraba...

Druga stvar sto barabe ubrzano ulaze u skupstinu, to je vec do glasaca i glasanja...
 
Дуго је све то трајало, требаће бар толико да се прочисти.
До 90-тих су били комунисти, а после постали православци комунисти са титом у Срцу.
Већина га и данас чува по подрумима, таванима, орманима....надајући да ће да се врати
То је зло кога се ова земља и народ неће тако лако ратосиљати.
У срцима данашњих срспких ''политичара'' је и даље тито
Сваки политикант на овим просторима жели да буде нови тито и
тражи рат у коме би био ''врховни командант'' да би после могао да обуче ''маршалску'' униформу
Девијантна реалност у којој живимо
 
Milan Protic je licno delio palice da bi se tukli opozicionari sa pozicionarima na miting kontramiting u BG....
A neki su radili suprotno od toga pa su i uspeli , da se pozicionari SPS malo zapitaju a da ne dobijaju metak ili povrede opasne po zivot, a ni da onaj ko krvozedno zeli da iskali bes nije opozicionar vec baraba...

Druga stvar sto barabe ubrzano ulaze u skupstinu, to je vec do glasaca i glasanja...

Zato sam i napisao da mi je žao što imamo identične stavove i po tom jednom pitanju.
 
Nama treba titoizacija a ne detitoizacija.Vidimo šta nam je detitoizacija donela.Banana državu,konstantno nestabilnu situaciju,kriminalizaciju društva,urušavanje sistema pravih vrednosti,urušavanje obrazovnog,zdravstvenog i bezbedonosnog sistema,veliki uticaj stranih država pre svega Amerike,Rusije,EU i Turske na unutrašnja pitanja u društvu,tretiranje radnika kao robova,opštoj pljački,korupciji itd.U titovom sistemu država je bila država,a ne banana,radnik je bio gospodin a ne rob,svaki pošten čovek je bio poštovan od društva,kriminalci su bili u zatvorima a ne u skupštini i na direktorskim pozicijama u državnim i javnim ustanovama,lopov se zvao lopovom a ne biznismenom,vojnik je bio vojnik a ne socijalni slučaj,vojska je bila vojska a ne dobrovoljno društvo....glas naše države se poštovao,svet je lice šminkao zbog nas kako reče jedan pametan čovek,diploma se zasluživala znanjem a ne novcem,svako ko je hteo i trudio se mogao je da se ostvari u životu bez obzira na njegovo socijalno i svako drugo poreklo,država je bila primer u svetu za slobodarstvo i pravičnost,država se gradila,Tito je bio svetski simbol borca za slobodu,pravičnost i napredne ideje,bio je zvezda vodilja svim obespravljenim,poniženim porobljenim ljudima sveta i davao im nadu u bolje sutra itd.Ja sam dao zakletvu Titu i Jugoslaviji i neću da dozvolim da me neke snage koje su gubitnice u drugom svetskom ratu i oni koji su potpali pod njihovu propagandu truju raznoraznim lažima.I zbog svega toga.

 
Poslednja izmena:
Nama treba titoizacija a ne detitoizacija.Vidimo šta nam je detitoizacija donela.Banana državu,konstantno nestabilnu situaciju,kriminalizaciju društva,urušavanje sistema pravih vrednosti,urušavanje obrazovnog,zdravstvenog i bezbedonosnog sistema,veliki uticaj stranih država pre svega Amerike,Rusije,EU i Turske na unutrašnja pitanja u društvu,tretiranje radnika kao robova,opštoj pljački,korupciji itd.U titovom sistemu država je bila država,a ne banana,radnik je bio gospodin a ne rob,svaki pošten čovek je bio poštovan od društva,kriminalci su bili u zatvorima a ne u skupštini i na direktorskim pozicijama u državnim i javnim ustanovama,lopov se zvao lopovom a ne biznismenom,vojnik je bio vojnik a ne socijalni slučaj,vojska je bila vojska a ne dobrovoljno društvo....glas naše države se poštovao,svet je lice šminkao zbog nas kako reče jedan pametan čovek,diploma se zasluživala znanjem a ne novcem,svako ko je hteo i trudio se mogao je da se ostvari u životu bez obzira na njegovo socijalno i svako drugo poreklo,država je bila primer u svetu za slobodarstvo i pravičnost,država se gradila,Tito je bio svetski simbol borca za slobodu,pravičnost i napredne ideje,bio je zvezda vodilja svim obespravljenim,poniženim porobljenim ljudima sveta i davao im nadu u bolje sutra itd.Ja sam dao zakletvu Titu i Jugoslaviji i neću da dozvolim da me neke snage koje su gubitnice u drugom svetskom ratu i oni koji su potpali pod njihovu propagandu truju raznoraznim lažima.I zbog svega toga.


Cenu tog lepog života plaćamo sad a plaćaće i naši unuci. Kad u jednoj fabrici radi 15 000 srećnih radnika a za posao je potrebno 2 000 to vodi do neminovne propasti.
 
Nama treba titoizacija a ne detitoizacija.Vidimo šta nam je detitoizacija donela.Banana državu,konstantno nestabilnu situaciju,kriminalizaciju društva,urušavanje sistema pravih vrednosti,urušavanje obrazovnog,zdravstvenog i bezbedonosnog sistema,veliki uticaj stranih država pre svega Amerike,Rusije,EU i Turske na unutrašnja pitanja u društvu,tretiranje radnika kao robova,opštoj pljački,korupciji itd.U titovom sistemu država je bila država,a ne banana,radnik je bio gospodin a ne rob,svaki pošten čovek je bio poštovan od društva,kriminalci su bili u zatvorima a ne u skupštini i na direktorskim pozicijama u državnim i javnim ustanovama,lopov se zvao lopovom a ne biznismenom,vojnik je bio vojnik a ne socijalni slučaj,vojska je bila vojska a ne dobrovoljno društvo....glas naše države se poštovao,svet je lice šminkao zbog nas kako reče jedan pametan čovek,diploma se zasluživala znanjem a ne novcem,svako ko je hteo i trudio se mogao je da se ostvari u životu bez obzira na njegovo socijalno i svako drugo poreklo,država je bila primer u svetu za slobodarstvo i pravičnost,država se gradila,Tito je bio svetski simbol borca za slobodu,pravičnost i napredne ideje,bio je zvezda vodilja svim obespravljenim,poniženim porobljenim ljudima sveta i davao im nadu u bolje sutra itd.Ja sam dao zakletvu Titu i Jugoslaviji i neću da dozvolim da me neke snage koje su gubitnice u drugom svetskom ratu i oni koji su potpali pod njihovu propagandu truju raznoraznim lažima.I zbog svega toga.


Ma samo nek je meni lepo dok sam mlad a posle potop bas me briga za decu i unuke
 
Врло је неозбиљно, амбициозно и претенциозно говорити о детитоизацији, пре него што се има елементарних сазнања како је дошло до титоизације.
Постајеш врло заморан, Сотире; подледај ко ти је се скупио на тему- прво жутаре...:lol:
 
Врло је неозбиљно, амбициозно и претенциозно говорити о детитоизацији, пре него што се има елементарних сазнања како је дошло до титоизације.
Постајеш врло заморан, Сотире; подледај ко ти је се скупио на тему- прво жутаре...:lol:

Ko je žutara?

Znaš dobro da su upravo žutare prefarbane titostambolijske komunjare.

To je taj rak o kome tema govori, tojes ako sam ja dobro percipiro.
 
Srbiji nikada nece biti bolje sve dok se u potpunosti ne razmontira kult licnosti Josipa Broza .. najveceg grobara srpskog naroda

Od crnogoraca , muslimana i makedonaca napravio nove - vestacke kvazi nacije samo da bi Srbe sto vise osakatio .. Sabio nas maksimalno ko najgore luzere vise od 2 miliona izjasnjenih Srba ostavio van granica Srbije u BiH i Hrvatskoj .. Izmislio autonomije za Kosovo i Vojvodinu . Satro nas je bre !

I sve smo to popusili samo da bi se 30 - 40 godina ,, lepo zivelo ,,

A da li se lepo zivelo ? Najveci procenat promasenih investicija u svetu ( tako je to kad se cobani sa planine igraju drzave ) , fabrike izmestene u Sloveniju i Hrvatsku , narod 20 godina posle rata u Srbiji idalje gladuje a vagoni zita se poklanjaju Rumuniji i Cehoslovackoj , inflacija , redovi , nestasice , bonovi , besparica , potpuno neodrziva privreda 10 ljudi na jedno radno mesto... to je moro neko da plati .. i platili smo svi mi

E moj Srbine na sta si spao da te zagorac kupi za jedan pisljivi stan sto si dobio od drzave kao uostalom i tvoje ,, vodje ,, sto su za vilu na dedinju prodale citavo srpstvo !

Ma nas je unistio Jugoslovenizam i naravno da je isto dodao komunizam.
 
Srbiji nikada nece biti bolje sve dok se u potpunosti ne razmontira kult licnosti Josipa Broza .. najveceg grobara srpskog naroda

Od crnogoraca , muslimana i makedonaca napravio nove - vestacke kvazi nacije samo da bi Srbe sto vise osakatio .. Sabio nas maksimalno ko najgore luzere vise od 2 miliona izjasnjenih Srba ostavio van granica Srbije u BiH i Hrvatskoj .. Izmislio autonomije za Kosovo i Vojvodinu . Satro nas je bre !

I sve smo to popusili samo da bi se 30 - 40 godina ,, lepo zivelo ,,

A da li se lepo zivelo ? Najveci procenat promasenih investicija u svetu ( tako je to kad se cobani sa planine igraju drzave ) , fabrike izmestene u Sloveniju i Hrvatsku , narod 20 godina posle rata u Srbiji idalje gladuje a vagoni zita se poklanjaju Rumuniji i Cehoslovackoj , inflacija , redovi , nestasice , bonovi , besparica , potpuno neodrziva privreda 10 ljudi na jedno radno mesto... to je moro neko da plati .. i platili smo svi mi

E moj Srbine na sta si spao da te zagorac kupi za jedan pisljivi stan sto si dobio od drzave kao uostalom i tvoje ,, vodje ,, sto su za vilu na dedinju prodale citavo srpstvo !

Najveci grobari srpskog naroda su ti Pasic i njegovi radikali.
 
Cenu tog lepog života plaćamo sad a plaćaće i naši unuci. Kad u jednoj fabrici radi 15 000 srećnih radnika a za posao je potrebno 2 000 to vodi do neminovne propasti.
Mi sada plaćamo cenu glupavog,nevizionarskog,nerealnog sagledavanja stvari od devedesetih pa na ovamo.Mi smo nesposobni da obezbedimo sebi dobru i udobnu stolicu a krivci su tome nesposobnost,bahatost,partokratija,korupcija,demagogija svih vodećih partija i stranaka na čelu sa njihovim vođama od devedesetih pa na ovamo a samim tim deo odgovornosti leži i na onima koji su birali takve vođe i političare tj.na svima nama.Nema Tito nikakve veze sa tim.Tito će nekima biti kriv još hiljadu godina samo da ne bi priznali svoje slabosti,sklonost ka korupciji,partokratiji,populizmu,nerealnom sagledavanju stvari,mitovima,legendama,sklonost ka zavisti,nesolidarnost,nemanje realne vizije strategije,lenjost,lopovluk itd.
 
http://katalaksija.com/2014/02/24/ekonomija-titove-jugoslavije-odlaganje-neminovnog-kraha/

Ovaj tekst namenjen je svima nama, a posebno onima koji misle da je jugoslovenska ekonomija za vreme Tita bila izgrađena na stabilnim temeljima. Ako pogledamo i analiziramo ekonomske pokazatelje, moramo priznati da je ideja o robusnosti jugoslovenske ekonomije bila iluzija i da je “blagostanje” o kojem mnogi jugonostalgičari danas govore1 bilo pozajmljeno na račun budućih generacija. Te generacije sada, uz plaćanje računa za destruktivne ratove devedestih i intervencionističke ekonomske politike2 država naslednica bivše Jugoslavije, plaćaju i račun kraha neodrživog ekonomskog sistema socijalističke Jugoslavije.
Prvi znak da je robusnost jugoslovenske ekonomje bila iluzija pojavio se odmah posle Titove smrti. Osamdesete godine bile su obeležene odlaganjem početka vraćanja spoljnog duga Jugoslavije zbog finansijske nemoći privrede. Jugoslavija je 1991. godinu dočekala sa oko 20 milijardi dolara duga. Prethodno joj je Međunarodni monetarni fond umanjio ukupna potraživanja za 1.8 milijardi3 jer zemlja jednostavno nije imala sredstava za vraćanje ni kamata, a kamoli glavnice. Šta je ovom stanju prethodilo? Prethodilo mu je nekoliko decenija izgradnje ekonomije čija je struktura bila takva da joj je opstanak zavisio baš od stalnog povećanja spoljnog duga – ekonomije zavisnika.
Grafikon ispod prikazuje ukupni dug Jugoslavije od 1961. do 1980.4 i liniju kojom se može aproksimirati trend kretanja ukupnog duga. Linija je eksponencijalnog oblika i prilično verno aproksimira stvarni dug u periodu 1961-1980. Po ovom trendu, ukupni dug se uvećavao za oko 17.6% svake godine u tom dvadesetgodišnjem periodu. Da se se taj tempo rasta nastavio i posle 1980., ukupni dug bi danas iznosio oko 6 hiljada milijardi dolara. Kada imamo u vidu da je danas ukupni godišnji bruto domaći proizvod (BDP) svih bivših jugoslovenskih republika zajedno oko 200 milijardi dolara, jasno nam je o kakvoj se astronomskoj sumi duga radi. Ovo nam isto tako jasno govori da je rast duga koji se beležio između 1961. i 1980. bio jednostavno neodrživ.

- - - - - - - - - -

1-medium


- - - - - - - - - -

1-Medium.png


- - - - - - - - - -

2-Medium.png
 
Mi sada plaćamo cenu glupavog,nevizionarskog,nerealnog sagledavanja stvari od devedesetih pa na ovamo.Mi smo nesposobni da obezbedimo sebi dobru i udobnu stolicu a krivci su tome nesposobnost,bahatost,partokratija,korupcija,demagogija svih vodećih partija i stranaka na čelu sa njihovim vođama od devedesetih pa na ovamo a samim tim deo odgovornosti leži i na onima koji su birali takve vođe i političare tj.na svima nama.Nema Tito nikakve veze sa tim.Tito će nekima biti kriv još hiljadu godina samo da ne bi priznali svoje slabosti,sklonost ka korupciji,partokratiji,populizmu,nerealnom sagledavanju stvari,mitovima,legendama,sklonost ka zavisti,nesolidarnost,nemanje realne vizije strategije,lenjost,lopovluk itd.

Svi ti gore navedeni su potekli iz redova Saveza Komunista na čijem čelu je za života bio Tito. Počevši od Slobe. Svima se svidelo kako je i koliko Tito vladao, tako da bi svi želeli da budu novi Tito. On sam je pripemio cepanje države, podelivši i oslabivši srpski narod kao najbrojniji, pogledaj industriju, svaka republika je imala po: fabriku lekova; železaru; rafineriju nafte itd što ukazuje na to da je ovaj scenario bio unapred predviđen. Samo je trebalo da se završi sa manje nasilja i žrtava.
 
Stanovnici bivše Juge izuzev Slovenaca nisu bili spremni na socijalizam kao društveno uređenje. Srbija koja je bila pod Turskom 500g koja je u to vreme bila feudalna, posle oslobođenja od Turaka vrlo brzo dolaze Balkanski ratovi pa Veliki rat. Veći deo bivše države je kapitalizam kao uređenje imao samo između dva svecka rata. Tako da je faktički jedno društveno uređenje preskočeno. Odjednom su svi postali jednaki u preduzećima se nije znalo ko je gazda odluke su donosili portiri spremačice i kafe kuvarice na zborovima radnih ljudi, zapošljavalo se i šakom i kapom bez ikakvog plana i ekonomske opravdanosti To se na kraju moralo tako završiti.
 
Sotire napisao si toliko gluposti da ja ne mogu da verujem šta čitam.

Kao prvo i prvo šta znači ''veštačka kvazi nacija''? Ako postoji ''veštačka kvazi nacija'' onda nekom logikom bi trebala da postoji i prirodna nacija, a ja koliko znam sve nacije i nacionalnosti su veštačke, odnosno čovek ih je u jednom trenutku izmislio i stvorio.
Nisu Srbi kao Srbi pali sa neba sa već formiranom nacionalnom svešću.

Kako je Tito stvorio sve te nacije? Išao je od vrata do vrata i ubeđivao ih da nisu Srbi i da zna bolje njihovo poreklo od njih samih?
Ne znam da su se ikada Makedonci, a naročito Bošnjaci u većem broju osećali kao Srbi. Znam da je bilo pojedinaca i manjih grupa, ali većina nikada.
Pa ti Bošnjaci, muslimani iz Bosne ili kako već su kao deo turske vojske upadali u Srbiju za vreme Prvog srpskog ustanka, sa namerom da nas ubijaju i pokoravaju u ime sultana. Bolelo ih je uvo i za srpstvo i za Srbiju, a sada ispada da su oni svi bili Srbi dok Tito nije došao i rasrbio ih?

Crnogorci zaista jesu imali jak srpski nacionalni osećaj sve do kraja Prvog svetskog rata. Ali su se neki sukobili sa Karađorđevićima i sa Srbijom oko toga koja od dve država mora biti predvodnica srpstva/slovenstva. Vremenom su tenzije i podeljenosti sve više rasle i Crnogorci su počeli sve češće da izražavaju tu svoju posebnost. Nema to veze sa Titom.
Nije Tito stvorio fašističku Crnu Goru za vreme Drugog Svetskog rata, Sekulu Drljevića i slične separatiste koji nisu želeli više nikakve veze sa Srbijom da imaju.
Pa crnogorski federalisti i njihove pristalice su dočekivali italijansku vojsku kao oslobodilačku sa ništa manje strasti od Hrvata kada su dočekivali Nemce.
Kakvu je tada Tito moć i uticaj imao na bilo šta?

A što se Kosova tiče, pa ja zaista ne znam koje bi bilo drugo logično i prihvatljivo rešenje osim te autonomije. Da se izvrši etničko čišćenje i genocid nad milion i kusur Albanaca, dok u isto vreme očekujemo da se svet ne meša? Teško da bi se to desilo s obzirom na iskustvo iz 1999.
Druga opcija je jednostavno pustiti da Kosovo ode i pripoji se Albaniji. Jel to zvuči bolje?
Najbolje rešenje za Srbiju u tom trenutku jeste bilo autonomija KiM-a u njenom sastavu.
Moglo je Kosovo završiti tada i kao posebna republika što bi bilo i logično s obzirom koliko su po vama Tito i nova komunistička vlast bili anti srpski nastrojeni. Ali eto nije.

Pa pogledajte samo na šta je Srbija ličila i kolika je bila pre Tita, odnosno za vreme Nedića, a koliko je bila za vreme Tita.

Na kraju krajeva na tom zloglasnom četvrtom kongresu KPJ u Drezdenu gde je i doneta odluka o rasturanju Jugoslavije i otcepljenja Vojvodine i Kosova od Srbije nisu glavnu reč vodili ni Tto, ni Hrvati, ni Albanci, pa čak ni vojvođanski Srbi. Već su to bili pre svega Srbi iz uže Srbije, Bosne i Hrvatske.
Ceo taj haos i pokret je stvorio rođeni Čačanin Filip Filipović.

Tražimo prvo uzroke za probleme u svom dvorištu, pa možda kasnije i možemo da optužimo svet za sve zavere protiv nas, jer smo najlepši i najbolji, a oni svi ljubomorni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top