Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

  • Hrvatske , siptarske , itd . .

  • Jugoslovenske

  • Srpske


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tito je bio gospodin

Nije. Jelisaveta Seka Sablić kaže ovako:

Bila sam još student, bilo je to početkom šezdesetih. Bili su u nekoj sobi i mi smo onda jedan po jedan dolazili sa svojim tačkama, valjda na metar ispred Tita i Jovanke. Ja sam recitovala, odnosno to je bilo trtljanje, neki su pevali... On me nikada nije impresionirao, nije me bilo strah, niti sam imala tremu jer nije ni moja porodica bila na njegovoj liniji. Ali nikad neću zaboraviti kako je pušio cigaru i dobacivao mi usred moje tačke, valjda je mislio da tako učestvuje. Bilo mi je to strašno, kasnije mi se to događalo po provincijskim pozorištima. Nije me to tako čudilo, ali da jedan Tito s onim svojim držanjem tako dobacuje.

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2017&mm=10&dd=30&nav_category=1864&nav_id=1319652
 
Pa morala je da se smeje,šta drugo da radi,ipak je on bio diktator i masovni ubica
Prva žena mu je bila dete a on mator konj,očigledno da ga je ta bolest držala do kraja diktatorskog života

I ti bi se smeajo ko ona da si osetio Dicktatora na sebi z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Sta bi bilo kad bi bilo pa ovako Vulin uhvati Zoranu..pukla bi bruka.

ahahaha , neces to videti ... feder je to.

- - - - - - - - - -

Nije. Jelisaveta Seka Sablić kaže ovako:

Bila sam još student, bilo je to početkom šezdesetih. Bili su u nekoj sobi i mi smo onda jedan po jedan dolazili sa svojim tačkama, valjda na metar ispred Tita i Jovanke. Ja sam recitovala, odnosno to je bilo trtljanje, neki su pevali... On me nikada nije impresionirao, nije me bilo strah, niti sam imala tremu jer nije ni moja porodica bila na njegovoj liniji. Ali nikad neću zaboraviti kako je pušio cigaru i dobacivao mi usred moje tačke, valjda je mislio da tako učestvuje. Bilo mi je to strašno, kasnije mi se to događalo po provincijskim pozorištima. Nije me to tako čudilo, ali da jedan Tito s onim svojim držanjem tako dobacuje.


Sacuvala nevinost ... z:D
 
Komunisti su tvrdili da je Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca bila tamnica naroda. Međutim, kada se pogleda papir sa savetima iseljenicima, koji se uz pasoš Kraljevine SHS dobijao 1924. godine, deluje kao da se ta država odnosila kao brižna majka prema svojim podanicima koji su kretali na put. Mnoge odredbe iz ovog dokumenta mirne duše bi se i danas mogle podeliti budućim iseljenicima i putnicima. U tom papiru, između ostalog, piše:
* Na putu se vladaj pristojno i obzirno prema svakome, a naročito prema željezničkom i brodskom osoblju, zatim prema ženama i deci.
* Budi posve spreman za iskrcanje, čim brod stigne u luku. Rublje na Tebi neka je čisto, a odelo uredno i lice vedro.
* U novoj zemlji budi ozbiljan i ispravan; pokoravaj se zakonima i vlastima; ne govori zlo o toj zemlji, a na svoju zemlju ne zaboravljaj.
* Ne primaj posao koji te suviše ponižava i ne radi za manju platu od ostalih radnika, ne konkuriraj drugim radnicima već budi solidaran s njima pa će Te poštovati i tražiti radnici i poslodavci.
* Ne opijaj se i ne kockaj.
* Novac štedi i šalji svojima u stari kraj i to preko Poštanske Štedionice, jer Ti je novac u Poštanskoj Štedionici posve siguran, pošto država jamči za to. Ne poveravaj novac raznim nepoznatim bankarima, posrednicima i agentima.
* Ako Ti je potreban kakav savet, zaštita, ili što drugo, obrati se na našeg Konzula ili Iseljeničkog Izaslanika.
* Uči jezik zemlje u kojoj si, jer ćeš lakše tako proći, ali ne zaboravljaj svoj maternji jezik i sa svojom decom razgovaraj samo na maternjem jeziku bez obzira da li su deca rođena u starom kraju ili u novoj zemlji.
* A sada bilo Ti sretno i do viđenja! Znaj, da će se Tvoja otadžbina veseliti Tvome povratku. Iseljenički Odsek Kraljevine SHS.
 
VELIKE studentske demonstracije koje su izbile u bivšoj Jugoslaviji 2. lipnja 1968. godine trajale su sedam dana i završene su nakon obraćanja Josipa Broza Tita studentima na televiziji.

U govoru, Tito je rekao kako su studenti u pravu i kako su domaći problemi, a ne događaji van Jugoslavije, isključivi krivac za prosvjede.
 
VELIKE studentske demonstracije koje su izbile u bivšoj Jugoslaviji 2. lipnja 1968. godine trajale su sedam dana i završene su nakon obraćanja Josipa Broza Tita studentima na televiziji.

U govoru, Tito je rekao kako su studenti u pravu i kako su domaći problemi, a ne događaji van Jugoslavije, isključivi krivac za prosvjede.
I šta kaže Bg5 protesti su bili zabranjeni a trajali nedelju dana ahaha e jeste biser lik, od antikomunizma poludeo načisto.
 
O političarima ne treba suditi na osnovu onoga što govore, već na osnovu onoga što rade.

тако је, то је она српска: не слушам те нег те у руке гледам, шта радиш а не шта причаш..

они једно раде друго причају треће мисле четврто намеравају... и мисле да су зато паметни а у ствари су поцепане личности и лако им је ући у траг
 
Ja sam Vučićev protivnik. U Srbiji je došlo do srozavanja demokratije od 2012. godine.
Све зависи од поимања појма "демократија".
Мислим да твој потпис јасно говори о томе: „Biti demokrata a ne biti antikomunista isto je što i biti gurman a ne voleti jesti“.
Питам те шта демократија јесте, а не шта није.
 
Poslednja izmena:
VELIKE studentske demonstracije koje su izbile u bivšoj Jugoslaviji 2. lipnja 1968. godine trajale su sedam dana i završene su nakon obraćanja Josipa Broza Tita studentima na televiziji.

U govoru, Tito je rekao kako su studenti u pravu i kako su domaći problemi, a ne događaji van Jugoslavije, isključivi krivac za prosvjede.
U toku demonstracija fakulteti su bili blokirani od strane policije, ulaz i izlaz je bio samo sa indeksom. Uskoro su fakultetima presečene telefonske linije, a povremeno je nestajalo i struje.Za tih sedam dana demonstracija policija je više puta upadala na fakultete i premlaćivala studente. Studenti su hapšeni i premlaćivani bez povoda.
Najpopularnija parola je bila „Dole crvena buržoazija“, „Izvozimo ljude kao smrznutu govedinu!“
Ništa od studenskih zahteva nije bilo ispoštovano,crvena buržoazija je i dalje ostala na vlasti,ljudi su i dalje begali iz jugoslavije
Kolovođe demonstracija su izbačeni sa fakulteta, oduzeti su im pasoši, a neki su bili i uhapšeni u sledećim godinama. Nekima je učešće u demonstracijama ostalo kao beleg za ceo život pa im je i kasnija stručna karijera bila ugrožena.
 
Све зависи од поимања појма "демократија".
Мислим да твој потпис јасно говори о томе: „Biti demokrata a ne biti antikomunista isto je što i biti gurman a ne voleti jesti“.
Питам те шта демократија јесте, а не шта није.

Generalna skupština Ujedinjenih nacija je 1948. usvojila Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima
http://www.sostelefon.org.rs/zakoni/12. Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima.pdf
 
U toku demonstracija fakulteti su bili blokirani od strane policije, ulaz i izlaz je bio samo sa indeksom. Uskoro su fakultetima presečene telefonske linije, a povremeno je nestajalo i struje.Za tih sedam dana demonstracija policija je više puta upadala na fakultete i premlaćivala studente. Studenti su hapšeni i premlaćivani bez povoda.
Najpopularnija parola je bila „Dole crvena buržoazija“, „Izvozimo ljude kao smrznutu govedinu!“
Ništa od studenskih zahteva nije bilo ispoštovano,crvena buržoazija je i dalje ostala na vlasti,ljudi su i dalje begali iz jugoslavije
Kolovođe demonstracija su izbačeni sa fakulteta, oduzeti su im pasoši, a neki su bili i uhapšeni u sledećim godinama. Nekima je učešće u demonstracijama ostalo kao beleg za ceo život pa im je i kasnija stručna karijera bila ugrožena.

Odluči se jednom Gospodine Jariću. Kako su bežali iz Jugoslavije a pasoši im bili odozeti?
 
Generalna skupština Ujedinjenih nacija je 1948. usvojila Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima
Ниси ми одговорио на питање шта је демократија.
БТЊ, кад си већ навео Декларацију погледај поново макар члан 30 и упореди са оним што се дешавало од доношења Декларације до данас:
Član 30.
Nijedna odredba ove Deklaracije ne može se tumačiti kao pravo za ma koju državu,
grupu ili lice da obavlja bilo koju delatnost ili da vrši bilo kakvu radnju usmerenu na
rušenje prava i sloboda koji su u njoj sadržani.
 
Ниси ми одговорио на питање шта је демократија.

Odgovorio sam. Demokratija je ono što piše u Univerzalnoj deklaraciji o ljudskim pravima.

БТЊ, кад си већ навео Декларацију погледај поново макар члан 30 и упореди са оним што се дешавало од доношења Декларације до данас:
Član 30.
Nijedna odredba ove Deklaracije ne može se tumačiti kao pravo za ma koju državu,
grupu ili lice da obavlja bilo koju delatnost ili da vrši bilo kakvu radnju usmerenu na
rušenje prava i sloboda koji su u njoj sadržani.

Šta se dešavalo?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top