Majkl Džekson
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Majkl Džekson

Iskusan Steinadler (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Majkl Džekson

Slušam neke pjesme po jutubu, zatim autoplej pusti "vi ar d v'rld''.

Zapažam prvo izvođače, koji glasovi, koja imena, čist kvalitet zvuka, suština muzike i pjesme, nema ******, seksa, provokativnosti efekat šoka itd. Gledam i mislim se jbt. pa i oni su tamo u ameriki teško duhovno propali kada su sahranili takav mejnstrim od mjuze kojeg su diktirali izvođači u pomenutoj pjesmi. Pustili da mašući maramicom sa američkom (USA) zastavom kolo vodi biber, zatim za ruke se vataju arijana grande punto, niki minaj, lejdi gaga, ke$a, pitbuli i ostale štetočine... Pubertetska muzika.
    Kakva država takva i muzika, tačno je u određenom procentu.
    Šta vi mislite šta dovodi do toga da se jedna dostojanstvena i kvalitetna muzika kvari, minimizira, gura u ćošak, u tako moćnoj državi kao što je" ju es ej" i smjenjuje se lošom muzikom jeftinom i kičastom, koja prkosi logici razvoja, a razvoj je unapređenje, usavršavanje, nešto bolje i kvalitetnije? Koja je po vašem mišljenju tu uloga kapitalizma i koji su to faktori koji dovode do toga?

To je predtema.

Tema Džekson.
    Dok sam slušao i gledao pomenutu pjesmu, u jednom trenutku pojavljuje se Majkl Džekson u čokoladnom izdanju i izgovara "vi ar d v'rld, vi ar d čildrn".
    Bio sam mali kada sam slušao i gledao Džeksona po teveu, bez sumnje bio je talentovan u muzičkom pravcu ali uvijek mi je bio šokantan i neshvatljiv zbog te promjene boje kože. Posle su mu pripisivali pedofiliju i sl. u svakom slučaju štrčao je od ostatka tadašnje ekipe. Pre sam pomišljao da je napravio veliku uvredu za crnačku populaciju tim bizarnim aktom, i šta mu je to trebalo. Sada se pitam, da nije možda napravio bizaran i nesvakidašnji preformans u stilu Marine Abramović koji bi čitavom svijetu preko svoje ličnosti ironično predstavio rasizam koji je opstao i danas djeluje pasivno u toj istoj americi?
    Opet iz kog god razloga da je to uradio, uradio je to, to što je uradio, taj čin, da li po vama može da predstavlja tako nešto što sam naveo za rasizam, ili kao na primjer kritiku estetske hirurgije, skrnavljenje prirode, i sl.?
    "Naoružajmo se i bež’mo."

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Podrazumevano Re: Majkl Džekson

Majkl Dzekson je imao oboljenje vitiligo koje dovodi do izbeljivanja povrsine koze, nebitno da li si belac, crnac, ili azijat. U ekstremnim slucajevima (gde obolela povrsina koze zauzima mnogo veci deo tela) kao sto je bio njegov, pribegava se "depigmentaciji", namernom izbeljivanju delova tela koji nisu zahvaceni vitiligom, da bi ten na celoj povrsini koze bio iste ili slicne boje. Inace je bio ponosan na svoju boju koze, i ponosan predstavnik afro-americke rase. Takodje, najvece uspehe je napravio pre nego sto su pocele ikakve price o izbeljivanju, i pre dijagnoze bolesti, tako da price da je oduvek zeleo da bude belac jer je njima otvoreno vise vrata u industriji, jednostavno ne piju vodu.

Sto se tice degradacije muzicke scene u SAD, pazi, uvek imas dobre i lose muzike, a hvala bogu danas imas youtube pa mozes pronaci sve sto te interesuje. Ako pricamo o komercijalnoj muzici, kapitalizam definitivno igra veliku ulogu i svi izvodjaci danas koji su u vrhu top lista su tamo jer oni ili neko drugi zeli da zaradi na toj muzici i tim pesmama koje su specificno napisane i komponovane da se svide odredjenoj publici.
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Iskusan petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    323

Ništa on nije uradio, muzika mu je sranje...
    Mogu da razumem crnce koji furaju svoj fazon..kakav god bio,ne meni obavezno mio, ali ne mogu da skapiram crnca koji je želeo po cenu života da postane belac.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio HYPE Pogledaj poruku
    Majkl Dzekson je imao oboljenje vitiligo koje dovodi do izbeljivanja povrsine koze, nebitno da li si belac, crnac, ili azijat. U ekstremnim slucajevima (gde obolela povrsina koze zauzima mnogo veci deo tela) kao sto je bio njegov, pribegava se "depigmentaciji", namernom izbeljivanju delova tela koji nisu zahvaceni vitiligom, da bi ten na celoj povrsini koze bio iste ili slicne boje. Inace je bio ponosan na svoju boju koze, i ponosan predstavnik afro-americke rase. Takodje, najvece uspehe je napravio pre nego sto su pocele ikakve price o izbeljivanju, i pre dijagnoze bolesti, tako da price da je oduvek zeleo da bude belac jer je njima otvoreno vise vrata u industriji, jednostavno ne piju vodu.

Sto se tice degradacije muzicke scene u SAD, pazi, uvek imas dobre i lose muzike, a hvala bogu danas imas youtube pa mozes pronaci sve sto te interesuje. Ako pricamo o komercijalnoj muzici, kapitalizam definitivno igra veliku ulogu i svi izvodjaci danas koji su u vrhu top lista su tamo jer oni ili neko drugi zeli da zaradi na toj muzici i tim pesmama koje su specificno napisane i komponovane da se svide odredjenoj publici.
    daj ne pričaj te isprane priče, evo ako je i imao vitiligo i da si u pravu, zašto je menjao oblik nosa? da ne bude onaj crnački široki? To nema veze sa vitiligom.
    Zašto je peglao kosu da mu bude ravna, a ne frćkava? I to ima veze sa vitiligom?
    e stvarno..nemam reči kako ljudi razmišljauj, bez da ukljče mozak.
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Nos je polomio, prva operacija je bila neuspesna pa je morao i na drugu, da li je zbog toga promenjen i oblik, ne znam. A zasto je peglao kosu... otkud ja znam, mnogi ljudi koji imaju kovrdzavu kosu peglaju je jer zele ravnu, a mnogi sa ravnom kosom je uvrcu da bi imali kovrdze... to ne znaci da zele da postanu crnci.
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    117

Dobra tema,simpaticna. Mislim da su u spotu deca revolucije,ali znamo da revolucija jede svoju decu......

Ali u cemu se onda uopste sastojala revolucija? Po meni, odgovor lezi u tzv.amerikanizaciji sveta nakon 2.sv.rata, kao kontrapukt ucaurenoj rusko-istocnoj gvozdenoj zavesi.
    Tako da je odgovor istovremeno u tome da su razlozi smene estetickih kriterijuma nazalost iskljucivo - politickog karaktera...

Pre toga, ruskom izolacionistickom taktikom, americi je bilo omoguceno da se putem globalnih medija, televizije, radio-stanica, umetnosti, knjiga, popularne kulture sa lakocom svuda
    sirom sveta rasiri mit o americkom 1.progresu, 2.blagostanju kao i - kljucno - 3.jednakim pravima za svakoga. Ekonomskom prirodom razvoja stvari, prve dve stavke su vremenom
    postale ono sto se podrazumeva. Treca stavka je, na bazi prve dve, evoluirala u nebrojeno pravaca, ali dva su postala istaknuta: prvi je tzv. mejnstrim, koji je naglasavao lakocu postojanja, a drugi alternativni tok koji je razvijao ideju slobodne misli....Obe ove stavke, pak, cinile su zapravo dve strane istog novcica. Novcic zapadnog zivota..emancipatorske sadrzine i vrednosti.Za razliku od komunistickih sistema,gde je jedinka podredjena drustvu, zapadni zivot je uz ideju slobodnog kolektivnog zivota i sadejstva potencirao i znacaj individue. To objasnjava sve u spotu!

Birokratija i istoka i zapada bila je uljuljkana u sopstvenu klasicnu, da ne kazem staracku zvanicnost. I jedni i drugi motrili su na svoje, kriomice i jedni na druge,
    nadzirana su pomno i mlada pokoljenja, mada im je dozvoljen luft za malo bubica. (otud i Bitlsijak simbol znacaja tog vazdusnog dzepa u postojanju za mlad svet)...
    Vremenom, pod tim dogovorom neba i zemlje, mlad svet odrasta u duhu jednakosti i zajednistva kao naslednici koji polazu sva prava na nasledje zajednicke ostvarene zapadne kapitalisticke Utopije...To su kasniji mirovni, hipi pokreti, cak i sektaske degeneracije....To je, jednostavno, produkt duha toga vremena. Medjutim....

Mir je trajao do pada berlinskog zida. (kakva paradoksalna recenica!) Sa razvijenom egalitarnoscu sada zrele i odrasle omladine, verovalo se da je kruta i rigorozna birokratija pomislila da joj je moguce da u stvari i savlada ono sto je najvise muci, a to je nedostatak mlade krvi u sopstvenim redovima, te se i istok i zapad spustio na zajednicki nivo otvaranja jednog ka drugom, u zelji da dodje do uzajamne koristi pa i ovako zeljenog osvezenja, u duhu vremena... Zapad je mislio da ce se konacno pruziti i do tada zabranjenog istoka; istok da ce se osveziti svezim apdejtom zapadne dekadencije,ali i nauke i kulture,te u tom miksu izaci jos jaci i spremniji za nova osvajanja sveta...U pocetku je mozda tako i delovalo pod Jeljcinom, zapadu se cinilo da amerikanizacija nema otpora, da je idealna (I jap.autor Fukujama je pisao u tom stilu), ali ruski medved nije zaba koja se kuva u jakuziju, prepoznaje sustinsku krizu zapadne misli koja zapravo i ne trazi lek za svoje stanje, vec samo dalje resurse, te se sa Putinom vraca natrag mutiranom izolacionizmu!

Za ovu temu sustina: ukoliko se birokratija i jedne i druge strane do sad ponadala osvezenju, pa cak i unutrasnjim i spoljasnjim resenjima za sebe i svet, amerikanizam za dogovor o resursima, ruska hegemonija slicno, gde bi dogovor olaksao svojevrsni novomilenijumski nikad vidjen egalizam, desilo se da su veoma brzo ove lepe utopisticke ideje pale u vodu, a sve rdjave slutnje koje je cak marksizam opisivao postase otelotvorene na jedan mutiraniji, ne samo neskriven, vec propagandan nacin, nalik vizijama Hakslija i Orvela... Te aporije cine danasnji svet, koji je dotadasnju horizontalnu zabranu (zapad-istok i vice versa) do pada gvozdene zavese, zamenio vertikalnom, gde se naglasava sve veci ekonomski jaz izmedju novostvorenih elita i ostalog covecanstva, sada tretiranog kao zavisna, potrosacka masa. Po mom misljenju, sta se desava: kao u onom filmu matrix, birokratiji i jedne i druge strane sveta, posle kolapsa sveta nakon berlinskog zida, preostalo je samo jos to da savremeni ljudski rod posmatra kao trajni resurs, nakon sto je ideja o deljenju zajednickih prirodnih bogatstava pala u vodu...Namernim stvaranjem disbalansa u imovinskom smislu, rusenjem egalizma i ravnopravnosti, kreiranjem vestackih i laznih elita naspram pravima relativiziranog stanovnistva, oni kamufliraju cinjenicu da im je kao jedina opcija ostalo da prihvate sebe takvi kakvi su, a to je verovanje da su oni danas - jedina prava elita!.....(naspram novokomponovane,s razlogom stvorene za kreiranje neravnopravnosti....)

Znaci, ideja o podmladjivanju i novoj krvi je dozivela debakl, birokratija je osudjena na samoizolaciju i taktike rodjene samo iz toga stanja...U skladu sa tim, mediji vise ne spajaju ljude, ne prenose zbivanja; transformisu se u sredstva za propagandu realnosti koja odgovara ovoj eliti. Sustinski, egalizam kao ideja je urusen, i to je kolaps narastaja kapitalistickih 80ih pa na ovamo...Danasnji izvodjaci su profajleri ovakvog stanja: namecu znacaj vertikalnog jaza medju ljudima, karikaturalni hedonizam koji je na vecitom izdisaju zbog duhovne-dusevne malokrvnosti dobija znacaj zlatnog teleta medju virtuelnom klasom tzv. (lazne) elite, dok prava elita, birokratija sustinskih vladara, uz lament nad sobom i sudbinom covecanstva u sadasnjim uslovima, mozda uz viski i ponekog starog dobrog mocarta ili baha, razmatra taktike u svetu bez jedinstvenog dogovora o zajednickom progresu, osudjenog na (digitalno) drobljenje kroz nedefinisane partikularne interese........Kultura je takodje skrajnuta,gurnuta da glumi svoju senku i parazitira na minuloj ideji zajednistva, sto stvara sliku cedjenja vode iz suve drenovine....otmenost, s pistoljem u potiljak.

Vezano za Majkl Dzeksona, znajuci mu pojavu i ucinak, intuicija mi je rekla sledece: on je bio tipicno dete revolucije, s pocetka ovog teksta. Njegovo menjanje boje koze nije nikakva predstava za druge, jer to u biti performans biva....To je duh vremena. Ovaj covek, sam inace performer, bio je na statusnoj lestvici drustva panamerickog sna. Kao takav, logicno je bilo da je bio sanjar, u tom trenutku najveci mozda u svom domenu... Mislim da je u njegovim snovima bela, boja zastave vojske pred kapitulacijom, zapravo narasla u belu kao simbol otvorenog, ciste namere, iskrenosti i cistote...On je zrtvovao,odn.samo presvukao svoju prirodnu boju koze s kojom je rodjen u boju koja izrazava humanisticku sirinu spektra sveta u kom je ziveo i delao. Ako je i delao iz stida prema svom poreklu i kompleksa, mislim da mu je unutrasnje opravdanje za ovaj cin zaista bio ovaj tip iskoraka prema zapravo istinskom humanistickom idealizmu.... Jednostavno,sebe je video kao `takvu` zvezdu..........tih 80ih,kad se znalo ko je ko,a idealizam i egalizam pruzao ruke po svetu da bi otkrivao i na mestu saznavao sta je sta.
    Poslednji put ažurirao/la Black_star : 27.03.2018. u 07:47
    http://www.youtube.com/watch?v=bLPbKOj5UIU

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    632

Vrlo filozodska tema...Majkl Đekson-poznati filozof...Mejbi i Majkl Đordan?
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Pored toga što je bio crnja koji je bacao loptu rukama i od toga živio, ima i kod Džorda vizdoma,

https://quotefancy.com/michael-jordan-quotes

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio HYPE Pogledaj poruku
    Nos je polomio, prva operacija je bila neuspesna pa je morao i na drugu, da li je zbog toga promenjen i oblik, ne znam. A zasto je peglao kosu... otkud ja znam, mnogi ljudi koji imaju kovrdzavu kosu peglaju je jer zele ravnu, a mnogi sa ravnom kosom je uvrcu da bi imali kovrdze... to ne znaci da zele da postanu crnci.
    ajde ne zezaj, ok operacije ako su neizbežne ako je polomio nos kako ti tvrdiš, ali širina nozdrva i totalno drugačiji oblik nosa-govore malo više o nekoj drugoj potrebi, nije valjda on jedini crnac koji je polomio nos i išao na operaciju? ali je jedini čiji se nos utanjio, kao i nozdrve, promenio formu i boju..

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6099

to je radio protiv satanista koji su ga optuzili za pedofiliju i ubili
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    to je radio protiv satanista koji su ga optuzili za pedofiliju i ubili

koje?

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    632

Da li neko od učesnika ili moderatora zna da li je farbao jaja?
    Ako je farbao,molim da selite temu u pdf zanimljivosti...da moja tema tamo ne samuje...
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Ako je farbao,molim da selite temu u pdf zanimljivosti...da moja tema tamo ne samuje...
    pa nije farbao, bila su mu crna dok ih nije izblajhao
    a, sad druga stvar što ti potenciraš crna yaya za vaskrs

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6099

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku

koje?
    sve,teo je da pobeli da ga ne prepoznaju
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    323

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    sve,teo je da pobeli da ga ne prepoznaju

jeste, zato je otišao u anonimuse

Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Učiteljice, učiteljice... drago ne ljubomoriši i ne miniraj ovako dubokoumnu temu, po stare dane, nije bogougodno s tvoje strane... pusti džeksona nek pjeva još malo.

Aktivan član jagodinko (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Steinadler Pogledaj poruku
    Slušam neke pjesme po jutubu, zatim autoplej pusti "vi ar d v'rld''.

Zapažam prvo izvođače, koji glasovi, koja imena, čist kvalitet zvuka, suština muzike i pjesme, nema ******, seksa, provokativnosti efekat šoka itd. Gledam i mislim se jbt. pa i oni su tamo u ameriki teško duhovno propali kada su sahranili takav mejnstrim od mjuze kojeg su diktirali izvođači u pomenutoj pjesmi. Pustili da mašući maramicom sa američkom (USA) zastavom kolo vodi biber, zatim za ruke se vataju arijana grande punto, niki minaj, lejdi gaga, ke$a, pitbuli i ostale štetočine... Pubertetska muzika.
    Kakva država takva i muzika, tačno je u određenom procentu.
    Šta vi mislite šta dovodi do toga da se jedna dostojanstvena i kvalitetna muzika kvari, minimizira, gura u ćošak, u tako moćnoj državi kao što je" ju es ej" i smjenjuje se lošom muzikom jeftinom i kičastom, koja prkosi logici razvoja, a razvoj je unapređenje, usavršavanje, nešto bolje i kvalitetnije? Koja je po vašem mišljenju tu uloga kapitalizma i koji su to faktori koji dovode do toga?

To je predtema.

Tema Džekson.
    Dok sam slušao i gledao pomenutu pjesmu, u jednom trenutku pojavljuje se Majkl Džekson u čokoladnom izdanju i izgovara "vi ar d v'rld, vi ar d čildrn".
    Bio sam mali kada sam slušao i gledao Džeksona po teveu, bez sumnje bio je talentovan u muzičkom pravcu ali uvijek mi je bio šokantan i neshvatljiv zbog te promjene boje kože. Posle su mu pripisivali pedofiliju i sl. u svakom slučaju štrčao je od ostatka tadašnje ekipe. Pre sam pomišljao da je napravio veliku uvredu za crnačku populaciju tim bizarnim aktom, i šta mu je to trebalo. Sada se pitam, da nije možda napravio bizaran i nesvakidašnji preformans u stilu Marine Abramović koji bi čitavom svijetu preko svoje ličnosti ironično predstavio rasizam koji je opstao i danas djeluje pasivno u toj istoj americi?
    Opet iz kog god razloga da je to uradio, uradio je to, to što je uradio, taj čin, da li po vama može da predstavlja tako nešto što sam naveo za rasizam, ili kao na primjer kritiku estetske hirurgije, skrnavljenje prirode, i sl.?
    Nije on nista uradio.
    Sto se kvaliteta muzike tice, svaka era je imala svoj fazon, a generalno je svuda zastupljen opasan okultizam i kontrola mase kroz tekstove pesama i simboliku u video spotovima. Dzekson mi je ipak ostao veliki covek u ocima i dusi.

Aktivan član jagodinko (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Aktivan član
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Steinadler Pogledaj poruku
    ...
    Šta vi mislite šta dovodi do toga
    da se jedna dostojanstvena i kvalitetna muzika kvari, minimizira, gura u ćošak,
    ...
    Пре доста година на тевеу сам гледао неког загребачког пијанисту
    ( пре подне, образовни програм )
    како свира неко савремено дело
    писано за препарирани клавир.

То није личило ни на шта,
    неки шумови и лупа по клавиру ...
    Дабогсачува !

Е, али га пита водитељ
    шта представља то лупање по инструменту чекићем
    и остале радње које је изводио
    и он човек тада објасни,
    па сада и ја знам :

" Како би ми знали вредност Моцарта и компаније, да није оваквих дела !?"

Slične teme

1. Majkl Džekson o Jevrejima - malo poznato...
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.07.2009., 07:24
  2. Odgovora: 314
    Poslednja poruka: 28.06.2009., 18:22
  3. Džon Majkl Kuci
    Autor Milena_9 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.03.2004., 23:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor