Велики презир: Западни амбасадори не показују никакву милост према НАТО жртвама

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.928
Велики презир: Западни амбасадори не показују никакву милост према НАТО жртвама

1115029007.jpg


Губљењем коректива у источном блоку и несврстаном свету, западна цивилизација је показала сурово, брутално лице које се посебно видело не само на југословенском простору него и на простору Блиског истока и северне Африке, где такође не показују никакво кајање због хаоса и катаклизме коју су изазвали.


Циљ НАТО агресије био је да се убијају војници, полицајци, цивили, да се убије Србија, поручио је председник Србије Александар Вучић у обраћању на обележавању годишњице НАТО бомбардовања у Алексинцу и истакао да је „ту само део дипломатског кора“.

Фасада пристојности

„Данас о томе нећу говорити“, одбио је у Београду новинарско питање да ли ће и када зарасти ране између САД и Србије амбасадор Сједињених Америчких Држава у Србији Кајл Скот.

С друге стране, руски амбасадор подсетио је у Алексинцу да засад нико није прихватио било какву одговорност за злочин из 1999. и напоменуо да нико од амбасадора тих земаља није дошао у Алексинац. „Надам да ће наредне године неко од њих, можда амбасадор Велике Британије или Америке, доћи овде, да схвате шта је урађено“.

Истовремено, на српске званичнике непрекидно се, из истих западних амбасада, врши притисак да поштују жртве злочина у Сребреници, што они годинама и чине.

Амбасадори су, према тумачењу историчара Александра Раковића, добили директиве од својих земаља да не смеју да буду на комеморацији јер њихови шефови не показују кајање за оно што су њихове земље урадиле и СФР Југославији кад су је разбијале и СР Југославији, такође кад су је разбијале и извршиле агресију.

„Реч је о свету који нема никакву ни религијску, ни културолошку духовност. Они су све то изгубили, и западна цивилизација се налази на дну моралних вредности. Готово да нема ништа што је раније пленило пажњу остатка света и привлачило други свет западној цивилизацији“, категоричан је Раковић.

Дакле, губљењем коректива у источном блоку и несврстаном свету, западна цивилизација је, према мишљењу тог историчара, заправо показала сурово, брутално лице које се посебно видело не само на југословенском простору него још и више на простору Блиског истока и северне Африке, где такође не показују никакво кајање због хаоса и катаклизме коју су изазвали кад су рушили секуларне арапске и социјалистичке власти.

„Видимо да имају смао фасаду пристојности. Да имају скупо одело, испеглају панталоне на црту, ставе неку марамицу јарких боја у сако… Али то је само фасада. Немају ништа од моралних вредности које достојанствен човек треба да има. С обзиром на све што су направили у последњих тридесетак година и на читав хаос који су изазвали у свету, остатак Земљине кугле стиди се таквих људи“, тврди Раковић за Спутњик.

Историја бележи часне примере

Према томе, наводи пример Раковић, од њих не треба да очекујемо ништа слично као што је фелдмаршал Аугуст фон Макензен (током Првог светског рата командовао немачким армијама на источном и српском фронту) 1905. урадио кад је подигао споменик српским јунацима који су бранили Београд.

„Ту се показује част војника, чак и окупационог и агресора, коју ови уопште данас немају. То је велика разлика између људи који су раније имали духовност и религијску и културолошку и ових који данас не поседују баш ништа“, понавља Раковић.

Постоје бројни случајеви у свету кад две супротстављене стране показују поштовање једна према другој и уважавају све страдале у великим биткама са обе стране, констатује тај историчар и само као пример наводи Галипоље, где сваке године Британци и Турци одају заједно почаст жртвама, где се интонирају обе химне, где долази британска краљевска породица и турски државни врх.

„Међутим, овде то није случај због тога што Запад на Србе и слободарске народе у свету гледа са ниподаштавањем и презиром. И због тога се то неће догодити. Докле год је један народ слободарски, нажалост, Запад му неће указивати никакву пажњу осим да га до краја понизи“, прецизира Раковић за Спутњик.

Кад би западни амбасадори дошли на овакве комеморације и сличне скупове, Раковић тврди да им се ништа лоше не би догодило, с обзиром на то да је српски народ пристојан и васпитан, за разлику од њих, који то нису.

„Није битно које су школе завршили, да ли су их завршили, једноставно, они немају духовно васпитање, и то је огромна разлика. Цитирао бих грчког теолога који каже да је ’фундаментална разлика између западне и православне цивилизације та што западни човек жртвује друге за себе, а православни човек жртвује себе за друге‘“, наводи Раковић.

Једноставно, имамо потпуно другачије погледе на свет, додаје он, а посебно се то види у овим ситуацијама кад они не могу толико да покажу чак ни милост према жртвама које су изазвали и да дођу да им укажу пажњу, уколико већ не могу да укажу покајање.

https://rs.sputniknews.com/komentar...dori-ne-dolaze-na-komemoracije-nato-zrtvama-/

Zapdni ambasadori ni ove godine nisu dosli na komemorativni skup povodom obelezavanja godisnje napada NATO fasisticke alijanse na nasu zemlju - da se poklone zrtvama sopstvenog zla...
 
Зашто би они показивали кад смо ми пљунули на своје жртве?
Не једи г'вна. Има пуно истинских Срба који никад не бих омаловажавали геноцид који су запад и њихови пулени спровели и још увек спроводе на Балкану.
 
Шта рече човек, побили четврт дела Срба то јест истребљивање и онда им подигао споменик немац и то је као океј, после у другом светском рату помогли усрашама и осталим антисрпским зверима, запад поджао усрашкокомуњарску звер Тита. То је лудост праштати неопростиво, исто што је запад спроводио и још увек спроводи сваки истински Србин и Српкиња желе да им се врати натраг, и гле чуда, у већини западним земљама харају неинтегрисане мује и праве им ненакнадиву штету.

- - - - - - - - - -

За разлику од наших државника који показују изузетну милост према нашим жртвама.
"Дивни" су твоји западњаци и њихови пулени:
Spanish Pilots Admit NATO Attacked Civilian Targets
by Jose Luis Morales
Translated from Articulo 20 (Spanish Weekly)
June 14, 1999

They are destroying the country, bombing it with novel weapons, toxic nervous gases, surface mines dropped with parachute, bombs containing uranium, black napalm, sterilization chemicals, sprayings to poison the crops and weapons of which even we still do not know anything. The North Americans are committing there one of the biggest barbarities that can be committed against the humanity. Much and very bad things will be told in the future about what was happening there
Булатовићева изјава је још једна потврда да:

- Кумановски војно-технички споразум није био акт капитулације;
- Резолуција УН 1244 није документ који потврђује капитулацију, већ подржава територијални интегритет СРЈ и Србије.

Капитулација једне државе може да се постигне тек пошто политички и војни врх те државе буде замењен другим, окупатору подобном политичким и војним врхом.

Незванична, или неозваничена капитулација и неозваничена окупација СРЈ је наступила тек после 5-то октобарског преврата. После тог дана су потписани многи документи који су захтевани у амандманима (А) и (В) у Рамбујеу, којима се, практично, од СРЈ ултимативно тражило да капитулира.
 
Poslednja izmena:
Издајник смрдљиви!!!
Лицемеру, па ви цело време пишете лажи како Милошевић им није нудио базе и сад кад је очигледна ваша лаж, онда настављате да једете г'вна.
 
Лицемеру, па ви цело време пишете лажи како Милошевић им није нудио базе и сад кад је очигледна ваша лаж, онда настављате да једете г'вна.

Ко то пише?

Нико.

Лицемери сте ви. Сва ваша расправа се своди на то да саговорнику припишете непостојеће ставове а онда одговарате на те непостојеће ставове.

Оно што Вучић ради на конференцијама за штампу кад се свађа са измишљеним саговорницима.
 
Jedini koji iskreno žale za žrtvama pripadnicima drugih naroda jesu Srbi tačnije jedan broj Srba a posebno oni koji su za to dobro plaćeni.Nema boljeg primera od nesrećne sudbine pripadnika 28 divizije muslimanske armije bosne i hercegovine u Srrebrenici.Za njima je nevladin sektor u Srbiji prolio jednu omanju reku suza.
 
Не једи г'вна. Има пуно истинских Срба који никад не бих омаловажавали геноцид који су запад и њихови пулени спровели и још увек спроводе на Балкану.

Глупане, наша држава и народ иду ка EU, а по скривеној агенди и ка НАТО, овде је Хавијеру Солани простиран црвенни тепих, у скупштини нема странке која се противи евроинтеграцијама, тужба против земаља чланица NАТО-а које су нас бомбардовале је повучена, одштета није тражена, споменик малој Милици је измештен са Ташмајдана, наши остаци војске се вуку по Либанима зарад интереса оних истих који су нас бомбардовали треба ли да ти се црта?
 
Jedini koji iskreno žale za žrtvama pripadnicima drugih naroda jesu Srbi tačnije jedan broj Srba a posebno oni koji su za to dobro plaćeni.Nema boljeg primera od nesrećne sudbine pripadnika 28 divizije muslimanske armije bosne i hercegovine u Srrebrenici.Za njima je nevladin sektor u Srbiji prolio jednu omanju reku suza.

само они који су плаћени жале за туђим жртвама?

па зашто онда Тихи очекује да западни амбасадори жале туђе жртве ако их није платио?

- - - - - - - - - -

Глупане, наша држава и народ иду ка EU, а по скривеној агенди и ка НАТО, овде је Хавијеру Солани простиран црвенни тепих, у скупштини нема странке која се противи евроинтеграцијама, тужба против земаља чланица NАТО-а које су нас бомбардовале је повучена, одштета није тражена, споменик малој Милици је измештен са Ташмајдана, наши остаци војске се вуку по Либанима зарад интереса оних истих који су нас бомбардовали треба ли да ти се црта?

:ok:

Комша би рек'о - РЕПКА К'О ВРАТА!

- - - - - - - - - -

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku ccaterpillar.
 
Ко то пише?

Нико.

Лицемери сте ви. Сва ваша расправа се своди на то да саговорнику припишете непостојеће ставове а онда одговарате на те непостојеће ставове.

Оно што Вучић ради на конференцијама за штампу кад се свађа са измишљеним саговорницима.

ne jedi gomna bez leba nije lepo...


Zapad nas mrzi ne nudi nam nista i zeli nam zlo
 
само они који су плаћени жале за туђим жртвама?

па зашто онда Тихи очекује да западни амбасадори жале туђе жртве ако их није платио?

- - - - - - - - - -



:ok:

Комша би рек'о - РЕПКА К'О ВРАТА!

- - - - - - - - - -

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku ccaterpillar.

Odgovor na prvo pitanje glasi- načelno da a na drugo - treba da pitaš gdina Tikomira.
 
ne jedi gomna bez leba nije lepo...


Zapad nas mrzi ne nudi nam nista i zeli nam zlo

Па и ми мрзимо запад. Не нудимо им ништа и желимо им зло, као и они нама.

Осећања су обострана.
 
Čepurin nas podseća da peti put prisustvuje komemorativnom skupu povodom NATO agresije:

„To je varvarski zločin u kome je ubijeno na hiljade civila. Bili smo svedoci varvarskog zločina na kraju 20. veka. Čudno da nas oni sada nečemu uče. Uče nas poštovanju ljudskih prava, a vidimo šta zapravo rade. Videli smo kako su ubijali Srbe. Kako možemo to da objasnimo? Jednostavno, oni ne smatraju da su Srbi ljudi. Po njihovom tretmanu, vidimo da ovde ljudi ne žive. Ubijali su nedužne civile kao da su banditi“.

Ruski ambasador podseća da zasad niko nije prihvatio bilo kakvu odgovornost za zločin iz 1999. godine.

„Niko od ambasadora tih zemalja nije došao u Aleksinac. Ja se nadam da će naredne godine neko od njih, možda ambasador Velike Britanije ili Amerike, doći ovde, da shvati šta je urađeno. Jer ovde je ubijeno hiljadu i po civila, ranjeno je 10 hiljada ljudi. Trebalo bi da dođu da se pokaju, da priznaju šta su uradili, jer NATO bombardovanje je stravična pouka za sve nas. Zagadili su vodu i zemlju, dvanaest puta su se povećala oboljenja od karcinoma. Mi, zapravo, ne znamo kako će se ovo završiti“.

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/cepurin-zasto-su-englezi-napali-rusiju-u-srbiji-bas-sada/
 
Глупане, наша држава и народ иду ка EU, а по скривеној агенди и ка НАТО, овде је Хавијеру Солани простиран црвенни тепих, у скупштини нема странке која се противи евроинтеграцијама, тужба против земаља чланица NАТО-а које су нас бомбардовале је повучена, одштета није тражена, споменик малој Милици је измештен са Ташмајдана, наши остаци војске се вуку по Либанима зарад интереса оних истих који су нас бомбардовали треба ли да ти се црта?
Управо си ти глупан. Окупирана смо земља. Свако ко буде радио ишта против окупације бива хапшен и над њим се врши терор. На демонстрацијама за Радована се иживљавао МУП исто тако за Косово, зато није ни изашао за Ратка, а Ратко је највећи Српски херој 90их.
 
Па и ми мрзимо запад. Не нудимо им ништа и желимо им зло, као и они нама.

Осећања су обострана.

Tačno ali nismo mi išli da ubijamo u Štutgart ili Filadelfiju da ubijamo njih nego su oni...
 
Zapad mrzi Srbe

Zato kod njih nema nikakve empatije za nas

Mrze nas jer smo pravoslavni i narod slican Rusima....

Dobrica Erić: Prkosna pesma
Strana 1 od 3


Ja,
Rab Božji,
Srbin,
sa prosedom bradom
izjavljujem radovoljno
kroz lance i žicu
pred svedocima
Silom, Mukom i Nepravdom
da sam kriv i da priznajem krivicu!

Kriv sam što sam neko,
a ne niko i netko.
Kriv sam što u doba opšteg srbobrsta
idem u pravoslavnu crkvu
doduše, poretko
i što se krstim ovako
s' tri prsta!
Kriv sam što jesam,
a treba da nisam.
Kriv sam odavno
što stojim uspravno
i gledam u nebo, umesto u travu.
Kriv sam što se drznuh protiv krivde,
kriv sam
što opet slavim svoju krsnu slavu!

Kriv sam što pišem i čitam ćirilicom,
kriv sam što pevam
smejem se i psujem
(a ponekad i lajem)
kriv sam, i priznajem
da ne znam što znam, da znam što ne znam.

Kriv sam, i da završim
sa najvećom krivicom
(pre nego što se zacenim od smeha).
Kriv sam, tvrdoglavac
što sam Pravoslavac
i Svetosavac, i što ne verujem
u sveti zločin i oproštaj greha!

Ako to priznam
da sačuvam glavu
izgubiću časni krst i krsnu slavu
Ako ne priznam
crno mi se piše
ceo svet će na moju zemlju da kidiše.
Rulje bivših ljudi
lopova i golja
čopori robota i drugih monstruma
kidisaće na moje voćnjake i polja
i na moju belu kuću pored druma
oko koje, kao najlepše dive
cvetaju trešnje, jabuke i šljive.


Наставак на http://www.nemanja.de/trenutak-za-dusu/188-dobrica-eric-prkosna-pesma
 
Управо си ти глупан. Окупирана смо земља. Свако ко буде радио ишта против окупације бива хапшен и над њим се врши терор. На демонстрацијама за Радована се иживљавао МУП исто тако за Косово, зато није ни изашао за Ратка, а Ратко је највећи Српски херој 90их.

Па што би ико ценио окупиран народ који ћути и легао је на руду? И моли за парче хлеба.
 
Čepurin nas podseća da peti put prisustvuje komemorativnom skupu povodom NATO agresije:

„To je varvarski zločin u kome je ubijeno na hiljade civila. Bili smo svedoci varvarskog zločina na kraju 20. veka. Čudno da nas oni sada nečemu uče. Uče nas poštovanju ljudskih prava, a vidimo šta zapravo rade. Videli smo kako su ubijali Srbe. Kako možemo to da objasnimo? Jednostavno, oni ne smatraju da su Srbi ljudi. Po njihovom tretmanu, vidimo da ovde ljudi ne žive. Ubijali su nedužne civile kao da su banditi“.

Ruski ambasador podseća da zasad niko nije prihvatio bilo kakvu odgovornost za zločin iz 1999. godine.

„Niko od ambasadora tih zemalja nije došao u Aleksinac. Ja se nadam da će naredne godine neko od njih, možda ambasador Velike Britanije ili Amerike, doći ovde, da shvati šta je urađeno. Jer ovde je ubijeno hiljadu i po civila, ranjeno je 10 hiljada ljudi. Trebalo bi da dođu da se pokaju, da priznaju šta su uradili, jer NATO bombardovanje je stravična pouka za sve nas. Zagadili su vodu i zemlju, dvanaest puta su se povećala oboljenja od karcinoma. Mi, zapravo, ne znamo kako će se ovo završiti“.

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/cepurin-zasto-su-englezi-napali-rusiju-u-srbiji-bas-sada/
Досманлије сматрају да требамо бити захвални. Јбо их силиконац, запад најгоре антисрпске сподобе подржава.
 
Досманлије сматрају да требамо бити захвални. Јбо их силиконац, запад најгоре антисрпске сподобе подржава.

Силиконац је ваш.

Био и остао.

Сви ваши гласају за силиконца.
 
Zapad mrzi Srbe

Zato kod njih nema nikakve empatije za nas

Mrze nas jer smo pravoslavni i narod slican Rusima....

Bugari pravoslavni, Rumuni isto, Grci, Ukrajinci... a samo nas mrze? Ne treba nama zapad dok imamo naše Srbe koji rade ovako kako rade, razne SPS, SRS, DS, SNS...
 

Back
Top