Nezainteresovan bracni drug

missjeksi

Početnik
Poruka
41
Dragi moji citaoci, svaki savet mi je dobro dosao.Kao sto i sam naslov kaze, moj muz je jako teska osoba. Covek koji ne voli da se ljubi, dodiruje, na odnose ni ne pomislja. Uvek moram ja da pricam, da bi se ista desilo i tako godinama. Dosadilo mi je i ne pokusavam vise. Danas sam plakala jer ne vidim izlaz iz ove situacije.
Ne voli da putuje, ne voli nikud da ide. I ako krene onda zvoca non stop. Za njega je sve gubljenje vremena pa i izlazak sa detetom. Uvek me bombarduje pitanjima, ajde idemo kuci, dosta je bilo. Stalno zuri kuci jer mu je sve gubljenje vremena. Ako smo u prodavnici, pita me koliko ce to jos da traje, ajde pozuri, dosta kupovine...
Njemu je najlepse uz kompjuter i utukmice.
Nemam gde da odem. Nemam posla. Pri kraju sam doskolovavanja. Iskreno sa svojom zavrsenom strukom , ne znam da li bi uspela da prezivim, platim smestaj i sve ono sto je potrebno. Ne vidim izlaz iz ve situacije. Razgovor sa njim ne pomaze. Pakovala sam se i htela sam da odem.Onda se pomirimo , ali opet bude isto....Ne znam sta da radim....? Upomoc!
 
pa koji k si odlučila da se doškoluješ kad od toga ne možeš da preživiš
jesi videla kakav je? sumnjam da se preko noći promenio
zato te i zajebava jer misli da ga nećeš ostaviti iz razloga koje si navela

mi ovde ne možemo da ti pomognemo
da ga promeniš, od toga nema ništa
samo odlazak ti preostaje

definitivno, trebalo je pametnije da odigraš, da se uhvatiš onog od čega može da se živi a ne da zavisiš od njega
 
Dragi moji citaoci, svaki savet mi je dobro dosao.Kao sto i sam naslov kaze, moj muz je jako teska osoba. Covek koji ne voli da se ljubi, dodiruje, na odnose ni ne pomislja. Uvek moram ja da pricam, da bi se ista desilo i tako godinama. Dosadilo mi je i ne pokusavam vise. Danas sam plakala jer ne vidim izlaz iz ove situacije.
Ne voli da putuje, ne voli nikud da ide. I ako krene onda zvoca non stop. Za njega je sve gubljenje vremena pa i izlazak sa detetom. Uvek me bombarduje pitanjima, ajde idemo kuci, dosta je bilo. Stalno zuri kuci jer mu je sve gubljenje vremena. Ako smo u prodavnici, pita me koliko ce to jos da traje, ajde pozuri, dosta kupovine...
Njemu je najlepse uz kompjuter i utukmice.
Nemam gde da odem. Nemam posla. Pri kraju sam doskolovavanja. Iskreno sa svojom zavrsenom strukom , ne znam da li bi uspela da prezivim, platim smestaj i sve ono sto je potrebno. Ne vidim izlaz iz ve situacije. Razgovor sa njim ne pomaze. Pakovala sam se i htela sam da odem.Onda se pomirimo , ali opet bude isto....Ne znam sta da radim....? Upomoc!

Znaš i sama rešenje,završi školu,zaposli se i počni ispočetka.
Ne vredi da ljubav i sreću,bacaš u bunar,a očekuješ da ti se iz njega vrati.Nema ništa od toga.
Bacićeš godine uzaludno,postaćeš ljubomorna i zavidna na sve srećne ljude oko sebe.
Život brzo prođe,ne treba da ti prođe u žaljenju,usamljenosti i tuzi...
 
Dragi moji citaoci, svaki savet mi je dobro dosao.Kao sto i sam naslov kaze, moj muz je jako teska osoba. Covek koji ne voli da se ljubi, dodiruje, na odnose ni ne pomislja. Uvek moram ja da pricam, da bi se ista desilo i tako godinama. Dosadilo mi je i ne pokusavam vise. Danas sam plakala jer ne vidim izlaz iz ove situacije.
Ne voli da putuje, ne voli nikud da ide. I ako krene onda zvoca non stop. Za njega je sve gubljenje vremena pa i izlazak sa detetom. Uvek me bombarduje pitanjima, ajde idemo kuci, dosta je bilo. Stalno zuri kuci jer mu je sve gubljenje vremena. Ako smo u prodavnici, pita me koliko ce to jos da traje, ajde pozuri, dosta kupovine...
Njemu je najlepse uz kompjuter i utukmice.
Nemam gde da odem. Nemam posla. Pri kraju sam doskolovavanja. Iskreno sa svojom zavrsenom strukom , ne znam da li bi uspela da prezivim, platim smestaj i sve ono sto je potrebno. Ne vidim izlaz iz ve situacije. Razgovor sa njim ne pomaze. Pakovala sam se i htela sam da odem.Onda se pomirimo , ali opet bude isto....Ne znam sta da radim....? Upomoc!

ima da svenes ko cvet uz njega:cry:

- - - - - - - - - -

Trazi od moderacije da ti temu prebaci na ljis... mozda i na psihologiju.

Da li je bio takav i pre braka?

na ljis e svasta
 
Da li shvatas da se jednom zivi, i da ces protraciti to sto imas trpeci takvu osobu pored sebe? A ne moras... sve je stvar izbora.
Razumem da je najveci problem to dete, i da te to sprecava da uradis nesto.

Ali ako njega mrzi da izadje sa detetom, cekaj malo, kakav je to otac? Ima li on neki problem u glavi, da li je asocijalan, anksiozan, pati od otvorenog prostora, ne razumem?
Koliko si se zabavljala sa njim pre braka? Nemoguce da to nisi mogla da primetis na vreme, osim ako niste uleteli na brzinu u to.

Postavi sebi pitanje: da li je to osoba sa kakvom zelis da prozivis ostatak zivota? Pritom zaboravi na to kakav je bio ranije, ona osoba koju si zavolela. Sagledaj sadasnju situaciju.
Mislim da sve ono sto si opisala govori samo za sebe... Boli ga uvce za tebe, osigurao se da nece ostati sam jer te je uvukao u brak, i pritom ti je napravio dete, i sad je u svojoj "zoni komfora", ne mora vise da se trudi jer veruje u to da nista neces uraditi. Pokazi mu suprotno.

Ako te koci to sto ce dete patiti jer ste rastavljeni, kako ce tek biti kad pocne da shvata neke stvari i vidi kakav mu je tatica (nisam siguran koliko je dete zrelo, s obzirom da se iz price to ne vidi nigde). Da li ima sanse da privremeno budes kod tvojih roditelja/prijatelja/slicno? Za pocetak mozes da poradis na tome da imas bilo kakvu platu, da koliko-toliko budes samostalnija, i sa nekim minimalcem ces izgurati sa detetom. To moze da bude privremeno resenje dok ne pronadjes nesto bolje, ili ne steknes odgovarajuce znanje za nesto bolje.

Eventualno mozes da mu postavis neki ultimatum, da se menja, ili da je definitivno gotovo. Ali da stvarno bude gotovo posle toga, da vidi da si ozbiljna u toj nameri.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi u stanju da ga ostavis i pocnes samostalan zivot, uzmi auto i zapali sama u grad.reci da ides sa prijateljicom da se vidis .ostavi mu dete kuci..obavi svoje poslove, sedi u kafic popi kafu,odsustvuj par sati ,kada dodjes kuci, budi raspolozena, ako te pita gde si bila pricaj kako si se lepo provela itd..iskuliraj ga , ne trazi mu nista.ni sex ni paznju ni razgovor,daj veceru detetu i njemu, istusiraj se i sedi da gledas neki film,uz casu pica...a ako sretnes kod sledeceg izlaska nekog zgodnog koji ti se svidi,ocekujem da nisi operisana od sexa kao tvoj muz ( to nemoj da mu pricas :mrgreen: ) ... uzivaj zeno u zivotu kao sto on uziva u utakmicama i kompjuteru
 
Znaci da se maksimalno posvetio poslu, a zanemario sve ostalo. Nemoguce da ne moze u bar nekoj meri da nadje balans u svemu tome. Samo ako hoce. Dok ima vremena za utakmice ima i za sve ostalo. Pokusaj da sklopis neki kompromis sa njim, razgovarajte kao dve odrasle osobe.

Ako bih to radio nesvesno, i shvatio gde je problem kad mi neko ukaze na njega, ukoliko prihvatim da postoji, bez razmisljanja bih forsirao sebe da se menjam, obavezno. A svesno nikad ne bih mogao da uradim tako nesto. Dakle, proveri da li je on uopste svestan svog ponasanja/neodgovornosti, da li prihvata tu cinjenicu koju mu iznosis.
 
Poslednja izmena:
Nađi sebi hobi ili nešto što te ispunjava. Druži se sa drugaricama. Čitaj. Završi školu. Uživaj u detetu. Nađi razlog da se raduješ i da budeš srećna. Pokušaj da razgovaraš sa njim. Nađi posao ako dete nije malo ili ti neko može pomoći. Osamostali se. Nakon tog razgovora nemoj da mu prigovaraš, ali se za razgovor pripremi da mu kažeš sve što ti leži na duši, ne drami i ne svađaj se, budi smirena. Ne dozvoli sebi da se zapustiš, šminkaj se, lakiraj nokte, farbaj, depiliraj, budi sebi lepa i radi to zbog sebe, osećaćeš se bolje. A seks? Pa za početak nabavi vibrator i nemoj da ga kriješ od njega.
 

Slične teme


Back
Top