Nezainteresovan bracni drug

Nađi sebi hobi ili nešto što te ispunjava. Druži se sa drugaricama. Čitaj. Završi školu. Uživaj u detetu. Nađi razlog da se raduješ i da budeš srećna. Pokušaj da razgovaraš sa njim. Nađi posao ako dete nije malo ili ti neko može pomoći. Osamostali se. Nakon tog razgovora nemoj da mu prigovaraš, ali se za razgovor pripremi da mu kažeš sve što ti leži na duši, ne drami i ne svađaj se, budi smirena. Ne dozvoli sebi da se zapustiš, šminkaj se, lakiraj nokte, farbaj, depiliraj, budi sebi lepa i radi to zbog sebe, osećaćeš se bolje. A seks? Pa za početak nabavi vibrator i nemoj da ga kriješ od njega.

Za sve to si u pravu, tako i treba da postupi, ali to ne moze i ne sme da bude dugorocno resenje ako se on ne promeni.
Ne vidim zasto je ona duzna da ga trpi i da bude sa njim ako je on nezainteresovan. Gde je tu poenta zajednice?

Ako ga boli uvo, ne treba da bude sa njim, vec da se izvuce odatle prvom dobrom prilikom
 
Dragi moji citaoci, svaki savet mi je dobro dosao.Kao sto i sam naslov kaze, moj muz je jako teska osoba. Covek koji ne voli da se ljubi, dodiruje, na odnose ni ne pomislja. Uvek moram ja da pricam, da bi se ista desilo i tako godinama. Dosadilo mi je i ne pokusavam vise. Danas sam plakala jer ne vidim izlaz iz ove situacije.
Ne voli da putuje, ne voli nikud da ide. I ako krene onda zvoca non stop. Za njega je sve gubljenje vremena pa i izlazak sa detetom. Uvek me bombarduje pitanjima, ajde idemo kuci, dosta je bilo. Stalno zuri kuci jer mu je sve gubljenje vremena. Ako smo u prodavnici, pita me koliko ce to jos da traje, ajde pozuri, dosta kupovine...
Njemu je najlepse uz kompjuter i utukmice.
Nemam gde da odem. Nemam posla. Pri kraju sam doskolovavanja. Iskreno sa svojom zavrsenom strukom , ne znam da li bi uspela da prezivim, platim smestaj i sve ono sto je potrebno. Ne vidim izlaz iz ve situacije. Razgovor sa njim ne pomaze. Pakovala sam se i htela sam da odem.Onda se pomirimo , ali opet bude isto....Ne znam sta da radim....? Upomoc!

To je stvarno frustrirajuće. Sve je ok dok se neko trudi. Kad prestane i kad ne pokazuje ni najmanju želju da nešto promeni tad treba otići, ne treba gubiti vreme. Otići bilo gde, kod svojih ako treba. Pa odatle sastavljati svoj život ponovo.
 
Za sve to si u pravu, tako i treba da postupi, ali to ne moze i ne sme da bude dugorocno resenje ako se on ne promeni.
Ne vidim zasto je ona duzna da ga trpi i da bude sa njim ako je on nezainteresovan. Gde je tu poenta zajednice?

Ako ga boli uvo, ne treba da bude sa njim, vec da se izvuce odatle prvom dobrom prilikom

Najlakše je predati se i otići. Zato i ima toliko razvoda. Ali deci trebaju oba roditelja. Ne trpeti po svaku cenu, nisam to ni rekla, ali ako je nekad bilo dobro, a sad nije, možda je ovo jedan pad, možda se može rešiti ako oboje porade na tome. Ja bih prvo pokušala da rešim, jer sigurno sam i ja učestvovala svesno ili ne, u tome, pa kad iscrpim sve mogućnosti, onda tek otišla. Ali ne pre, jer bih mogla da se pokajem što nisam sve pokušala...
Sve to je samo moje mišljenje, a znam sigurno da joj nije ni malo lako.
 
Najlakše je predati se i otići. Zato i ima toliko razvoda. Ali deci trebaju oba roditelja. Ne trpeti po svaku cenu, nisam to ni rekla, ali ako je nekad bilo dobro, a sad nije, možda je ovo jedan pad, možda se može rešiti ako oboje porade na tome. Ja bih prvo pokušala da rešim, jer sigurno sam i ja učestvovala svesno ili ne, u tome, pa kad iscrpim sve mogućnosti, onda tek otišla. Ali ne pre, jer bih mogla da se pokajem što nisam sve pokušala...

Koliko sam razumela ovo traje već godinama.
 
Najlakše je predati se i otići. Zato i ima toliko razvoda. Ali deci trebaju oba roditelja. Ne trpeti po svaku cenu, nisam to ni rekla, ali ako je nekad bilo dobro, a sad nije, možda je ovo jedan pad, možda se može rešiti ako oboje porade na tome. Ja bih prvo pokušala da rešim, jer sigurno sam i ja učestvovala svesno ili ne, u tome, pa kad iscrpim sve mogućnosti, onda tek otišla. Ali ne pre, jer bih mogla da se pokajem što nisam sve pokušala...
Sve to je samo moje mišljenje, a znam sigurno da joj nije ni malo lako.

Upravo to sam joj i rekao iznad. Neka vidi ima li vajde od toga i da li je on svestan svog ponasanja uopste.
Ako on ne zeli da prihvati to da imaju problem, onda ja ne vidim da tu moze nesto da se uradi. A u medjuvremenu moze da primeni sve od onoga sto si joj predlozila.
 
Moje misljenje je da je on isuvise lenj da bi bilo sta promenio, jer mu je i ovako dobro.
Nalazi se u relativno sigurnoj situaciji, ima zenu, dete, krov nad glavom, i znajuci da se nalazi u toj sigurnoj zoni, posvetio se poslu i sebi.

To je i neodgovorno, a i sebicno. Pitaj ga sta je za njega poenta braka i porodice, i vidi sta ce ti reci na to. I takodje, za sve to sto ti kaze - pogledaj sta je od tih stvari primenio u svojoj bracnoj zajednici, jer smo svi mi dobri na jeziku, ali kad treba da se primeni, onda - :whistling:
 
Poslednja izmena:
Imam hobi i imam cime da se bavim preko dana, ali se osecam prazno.Ja volim svoje prijateljice i druzim se. Pri kraju sam skolovanja. Naravno, uzivam u detetu...Sa njim je nemoguce razgovarati. Kaze , opet ta tema.. Jao ne!....Nisam zapustena. Vrlo sam negovana i vodim racuna o sebi.
 
Imam hobi i imam cime da se bavim preko dana, ali se osecam prazno.Ja volim svoje prijateljice i druzim se. Pri kraju sam skolovanja. Naravno, uzivam u detetu...Sa njim je nemoguce razgovarati. Kaze , opet ta tema.. Jao ne!....Nisam zapustena. Vrlo sam negovana i vodim racuna o sebi.

Nisi ti zapustena, ali zato on jeste, i tu lezi problem. On nece da se menja, lakse mu je da izbegne to pitanje.
E pa kad kaze "jao ne", ti mu reci da se ne biste ni vracali na to da ste bar jednom diskutovali o tome ozbiljno kako prilici dvema ozbiljnim i zrelim osobama. To izbegavanje ozbiljnih razgovora ne prilici zreloj osobi. To je kao da si u braku sa nezrelim decakom, i on samo tera po svome i duri se kad mu prigovoris. To je sve, ali samo nije ozbiljno.

Koliko god se ti zaokupila hobijima, prijateljima i slicno, ta praznina i cudan osecaj samoce ce biti tu dok se situacija ne izgladi.
 
Poslednja izmena:
Imam hobi i imam cime da se bavim preko dana, ali se osecam prazno.Ja volim svoje prijateljice i druzim se. Pri kraju sam skolovanja. Naravno, uzivam u detetu...Sa njim je nemoguce razgovarati. Kaze , opet ta tema.. Jao ne!....Nisam zapustena. Vrlo sam negovana i vodim racuna o sebi.

a da probas da ga zavedes.seksi ves..i sve ono sto ide uz to, da ne opisujem sada sta i kako.nema muskarca koji bi odoleo svemu tome,
i za promenu neka nova poza..ti odozgo na primer...muskarci to vole..budi umiljata oko njega,aktiviraj se , izbori se za svog muskarca, ako ti je stalo
dalje ne znam sta da ti kazem osim ako ne foliras sa ovom pricom..ni jedan muskarac ne odbija zenu u krevetu..osim ako nema svalerku pa mu ti nisi potrebna.
 
a da probas da ga zavedes.seksi ves..i sve ono sto ide uz to, da ne opisujem sada sta i kako.nema muskarca koji bi odoleo svemu tome,
i za promenu neka nova poza..ti odozgo na primer...muskarci to vole..budi umiljata oko njega,aktiviraj se , izbori se za svog muskarca, ako ti je stalo
dalje ne znam sta da ti kazem osim ako ne foliras sa ovom pricom..ni jedan muskarac ne odbija zenu u krevetu..osim ako nema svalerku pa mu ti nisi potrebna.

Ili je homo :mrgreen:
 
Dragi moji citaoci, svaki savet mi je dobro dosao.Kao sto i sam naslov kaze, moj muz je jako teska osoba. Covek koji ne voli da se ljubi, dodiruje, na odnose ni ne pomislja. Uvek moram ja da pricam, da bi se ista desilo i tako godinama. Dosadilo mi je i ne pokusavam vise. Danas sam plakala jer ne vidim izlaz iz ove situacije.
Ne voli da putuje, ne voli nikud da ide. I ako krene onda zvoca non stop. Za njega je sve gubljenje vremena pa i izlazak sa detetom. Uvek me bombarduje pitanjima, ajde idemo kuci, dosta je bilo. Stalno zuri kuci jer mu je sve gubljenje vremena. Ako smo u prodavnici, pita me koliko ce to jos da traje, ajde pozuri, dosta kupovine...
Njemu je najlepse uz kompjuter i utukmice.
Nemam gde da odem. Nemam posla. Pri kraju sam doskolovavanja. Iskreno sa svojom zavrsenom strukom , ne znam da li bi uspela da prezivim, platim smestaj i sve ono sto je potrebno. Ne vidim izlaz iz ve situacije. Razgovor sa njim ne pomaze. Pakovala sam se i htela sam da odem.Onda se pomirimo , ali opet bude isto....Ne znam sta da radim....? Upomoc!

a koliko imas godina, ako nije tajna?....i on...
 

Back
Top