Ono sto ja ne razumem kod vrhunskih igraca

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Gledam vecinu vrhunskih igraca i ne mogu da se nacudim...

Ne znaju da uvale prvi servis!

Mnogo vise grese, udaraju lopticu u mrezu, prebacuju teren, prave dvostruke greske.....

Pa kako to majkovicu, zar oni NE TRENIRAJU SERVU ?



Nekada, u mom prvom zivotu, sam se bavio karateom.....

I uvezbavao sam udarce, rucne i nozne....

Recimo, rucni kontra udarac djako zuki sam vezbao do padanja u nesvest, 1, 300.000 puta i vise....

Sve dok se nije otvorilo, dok nije postao DEO MENE....

Tako mislim da sam trenirao tenis: NIKADA ne bih promasio prvi servis! Trenirao bih ga do iznemoglosti, padanja u nesvest, do tacke kada bih mogao da pogodima jaje da ga stave bilo gde na teren!

Sve je samo i jedino stvar VEZBE o TRENINGA!
 
Gledam vecinu vrhunskih igraca i ne mogu da se nacudim...

Ne znaju da uvale prvi servis!

Mnogo vise grese, udaraju lopticu u mrezu, prebacuju teren, prave dvostruke greske.....

Pa kako to majkovicu, zar oni NE TRENIRAJU SERVU ?



Nekada, u mom prvom zivotu, sam se bavio karateom.....

I uvezbavao sam udarce, rucne i nozne....

Recimo, rucni kontra udarac djako zuki sam vezbao do padanja u nesvest, 1, 300.000 puta i vise....

Sve dok se nije otvorilo, dok nije postao DEO MENE....

Tako mislim da sam trenirao tenis: NIKADA ne bih promasio prvi servis! Trenirao bih ga do iznemoglosti, padanja u nesvest, do tacke kada bih mogao da pogodima jaje da ga stave bilo gde na teren!

Sve je samo i jedino stvar VEZBE o TRENINGA!


Onda vezbaj da ne budes glup.Mozda ti i uspe.
Za jedno 28 godina...:think:
 
Блајби, да си играо тенис, знао би да први сервис није исто што и други.

Код првог сервиса се иде на ас, лопта је јако брза, удара се ниже, и пре меча се проучава који сервис најмање одговара супарнику.

Тек ако не успе први сервис (који треба да буде сигуран поен), иде се на други, који је обично пласирање лоптице.

Тенис је спорт у коме се размишља брзо и захтева интелигенцију.

Није то фудбал.
 
Блајби, да си играо тенис, знао би да први сервис није исто што и други.

Код првог сервиса се иде на ас, лопта је јако брза, удара се ниже, и пре меча се проучава који сервис најмање одговара супарнику.

Тек ако не успе први сервис (који треба да буде сигуран поен), иде се на други, који је обично пласирање лоптице.

Тенис је спорт у коме се размишља брзо и захтева интелигенцију.

Није то фудбал.

Pa to je bas i moje pitanje: KAKO NE USPEJU DA USAVRSE PRVI SERVIS, DA BUDE BEZ GRESKE!?

Ja bih to trenirao danima, mesecima, godinama ... dotle dok ne bi bio SAVRSEN!
 
Блајби, да си играо тенис, знао би да први сервис није исто што и други.

Код првог сервиса се иде на ас, лопта је јако брза, удара се ниже, и пре меча се проучава који сервис најмање одговара супарнику.

Тек ако не успе први сервис (који треба да буде сигуран поен), иде се на други, који је обично пласирање лоптице.

Тенис је спорт у коме се размишља брзо и захтева интелигенцију.

Није то фудбал.

Blajonzo ni fudbal ne zna igrati :mrgreen:
 
Pa to je bas i moje pitanje: KAKO NE USPEJU DA USAVRSE PRVI SERVIS, DA BUDE BEZ GRESKE!?

Па, не може да буде без грешке, сем на тренинзима, кад преко пута немаш противника, него спаринг играча.

Меч је нешто друго, већа одговорност, публика, очекивања, и они су људи од крви и меса.

Има дана кад први сервис иде као од шале, Вавринка је тако освајао финала, просто га служи ко будалу она ствар.

Има дана кад неће, па неће.

- - - - - - - - - -

Blajonzo ni fudbal ne zna igrati :mrgreen:

Е, па, не умем ни ја крикет.

Зато не отварам теме о њему.
 
Па, не може да буде без грешке, сем на тренинзима, кад преко пута немаш противника, него спаринг играча.

Меч је нешто друго, већа одговорност, публика, очекивања, и они су људи од крви и меса.

Има дана кад први сервис иде као од шале, Вавринка је тако освајао финала, просто га служи ко будалу она ствар.

Има дана кад неће, па неће.

.

Kada nesto Uvezbas jako dobro (prvi servis na primer), onda ti NE MISLIS na to, ne smeta ti ni publika ni nista...Jednostavno, to postane REFLEKS koji je izvan svesnog dela misljenja.

Ne mogu da shvatim kako jedan vrhunski igrac od recimo 50 prvih servi samo 4-5 uspe da plasira na teren, a ostalo ide u merzu ili van terena!?

To meni jednostavno ne ide u glavu!
 
Kada nesto Uvezbas jako dobro (prvi servis na primer), onda ti NE MISLIS na to, ne smeta ti ni publika ni nista...Jednostavno, to postane REFLEKS koji je izvan svesnog dela misljenja.

Ne mogu da shvatim kako jedan vrhunski igrac od recimo 50 prvih servi samo 4-5 uspe da plasira na teren, a ostalo ide u merzu ili van terena!?

To meni jednostavno ne ide u glavu!

Ovo o čemu pričaš upravo postoji, samo u ženskom tenisu i to jedino kod sestara Vilijams. One su prve i poslednje koje su mogle da igraju tako da ne zavise od igara protivnica. To je upravo bio rezultat mukotrpnih treninga. U muškom tenisu, to je delimično uspelo Samprasu i Nadalu.
 

Back
Top