Led, xenon i obične sijalice

Ako misliš na LED sijalice za farove (zamena za obične H5, H7, itd), moj kolega je naručio sa aliekspresa par za citroen C4 ali nisu bile baš zadovoljavajuće. Kao prvo, jedva su stale u kućište fara tako da ih je bilo baš teško montirati, a nakon montaže se pokazalo da jačina svetla i fokus tj. usmerenost snopa je mnogo lošija od obične sijalice.

Možda bi sa nekim kvalitetnijim LED sijalicama bilo drugačije, ne kažem da ne treba probati ali od nekoliko ljudi sam čuo da su se razočarali nakon što su ih montirali.
Izgleda da samo fabrička varijanta vrši posao...
 
I dobija zuto svetlo kao i najobicnija sijalica a mislim da danas kad neko hoce da promeni sijalicu onda hoce da dobije belo svetlo a ksenoni i led svetla su specificna po tome.
Na kraj krajeva Nightbraker nije ni za prineti CoolBlue Hyper sijalici koja je pravljena za terene a svetli belo.
 
U kom smislu ocaj?
Meni rade perfektno, nema nikakvih problema.

Da lose osvetljava.

Evo nesto novo:

Novi momenti: braca Kinezi su pustili na trziste LED H4 sijalice po dimenzijama identicne obicnim halogenim sijalicama.

NAO-h4-led-Headlight-hs1-led-motorbike-bulbs-h4-led-motorcycle-Moto-light-High-Low-20W.jpg


https://www.aliexpress.com/item/H4-...205.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.30072e0eVmLfva

- - - - - - - - - -

Ovo za halogenu da traje 500 sati je budalastina :D

Npr. 2005. sam kupio novi Yamaha Aerox, nikad nisam promenio niti jednu sijalicu. Imao sam ga 13 godina. 2007. sam kupio Kawasaki , za 11 godina nikad nisam promenio niti jednu sijalicu. Na Aeroxu su se svetla automatski palila znaci radila su non stop. Na ovom motoru sam palio redovno svetla i pre donosenja zakona o obavezi upaljenih svetala po danu. Plus, far mi je malo sjeban pa seta gore-dole, sto moze da umanji vek sijalice, narocito onih tipa Nightbreaker i sl. Ali eto za sada nikad nisam sijalicu promenio.

Ovaj led mi deluje primamljivo/.
 
Samo sam zaboo novu sijalicu nishta nisam podesavao.
Osvetljenje je bar 50% bolje i mnogo "cistije" za moje oko posto je belo.
Ne vozim Nissana svaki dan tako da nista detaljnije ne mogu da kazem.
Od kad sam stavio led pa do danas (otprilike 2 god.) nisam primetio da je losije osvetljenje.
Na autu koji vozim svaki dan je fabricki led tako da bi primetio da je svetlo slabije na Nissanu.
 
Ja sam nedavno prodao jedan Leon 2014 sa led farovima i to cak nisam ni primetio kad sam ga kupio i kad sam dosao da vidim koje sijalice nosi a ono nema ih io onda skontam sta sam kupio. :-)
Kad ukljucim dugo svetlo a ono vidis tacno kako se snop svetla dize i spusta kad iskljucis tako da nesto se mislim sta ce biti kad to rikne jer nista nije vecito.
Ove after market je lako zameniti ali kako to ide kod fabrickih je pravo pitanje.
 

Back
Top