Pozajmljivanje auta rodbini

Ne dam joj auto zato sto smatram da joj nije potreban po gradu,da se ujutru odveze i parkira ga ispred faxa i uvece da dodje kuci...auto ce dobiti kad bude mogla da placa benzin,kazne,registraciju...nema nista na tacni pa neka i zaboravi da vozi....hocu da nadje neki poslic i tako pokaze dobru volju...uzgred,ni meni ni nikome iz moje generacije nije padalo na pamet da trazimo od roditelja da nam kupuju automobile,nego smo radili i posle neki krs kupili ali je bio nas....a Skodu ne moze da vozi jer je po Beogradu nezgodna,velika...moze manji auto ali ponavljam neka radi pa nek zaradi...
 
Polagala je jer smo sada imali pare a ne znam kasnije kakva ce situacija biti a i zato sto nam se na glavu popela....smatram da sve treba da ide po redu a danasnja deca nece nista da cekaju.....nisam za to da se daje jaka masina pocetniku,imam rodjaka,koji zivi u Svajcarskoj,ciji je sin polozio vozacki i on mu odmah kupio neki noviji audi i kada su se parkirali u gradu,izasli iz auta,policajac dolazi i pise kaznu....sta ce pocetnik u takvom autu kao vozac... to ne oseti brzinu,leti,za njega je neki manji,sa manje konja itd.....pa kad su dosli u Bosnu,na zalost nije poslusao policajca,nego da pokaze selu kako zna da vozi,povezao drugare i u prvoj krivini sleteli,auto,taj audi,totalna steta a oni,sva sreca,samo izlomljeni bili...niko nije poginuo...tako da pametnom dosta...na kraju krajeva,i ja sam polagala pre hrista vozacki,pa kad sam posle par godina radila,zaradila,kupila neki jugic,pa posle golf i tako redom...nije mi palo na pamet da gnjavim roditelje....a auto mi je trebao itekako,nisam uzivala privilegije metropole...a ovo sve besno,sve kao pa sto sam polagala,a niko se ne hvata da radi i zaradi....vozi od decka autic neki,manji i vozdra...pa sta kad se uda,treba da joj odmah kupim stan,jer sto se udavala ako nema posle stan....moj savet postavljacu teme: Ne daj nikome auto i kazi tom rodjaku da mu ne das zato sto ga volis,a on ce,kad mu udje iz dupeta u glavu,da shvati jednog dana...
 
Ne dam joj auto zato sto smatram da joj nije potreban po gradu,da se ujutru odveze i parkira ga ispred faxa i uvece da dodje kuci...auto ce dobiti kad bude mogla da placa benzin,kazne,registraciju...nema nista na tacni pa neka i zaboravi da vozi....hocu da nadje neki poslic i tako pokaze dobru volju...uzgred,ni meni ni nikome iz moje generacije nije padalo na pamet da trazimo od roditelja da nam kupuju automobile,nego smo radili i posle neki krs kupili ali je bio nas....a Skodu ne moze da vozi jer je po Beogradu nezgodna,velika...moze manji auto ali ponavljam neka radi pa nek zaradi...

Мег, кад сам положила возачки, после два дана, сећам се да је била недеља, отац ме позвао да идемо у оближњу варошицу.

Било ми досадно и кренем, пођем да седнем на сувозачко, он каже не, не, сад имаш возачку, ти возиш.

Имао је Опела 2000 кубика, машина за то време...

Ја седнем, није ми било свеједно, он је био опак возач, шта ако се обрукам.

Возила сам по граду, па на магистрални, па на ауто-пут, па назад, неких 60 км.

Вратимо се кући, он каже мами: њој могу да дам ауто кад год пожели.

Истестирајте дете да видите да ли је у вожњи алава, плашљива, опрезна, па онда одлучите.

Возите са њом у прво време, не мора она одмах сама да вози, нека стекне искуство, па ако процените да је зелена - онда ок.
 
Testirali smo je,kad god idemo za Bosnu,vozi po onim nasim selima ili autoputem...dobar je vozac,to ne sporim ali govorimo ovde o davanju automobila...ja sam rekla da ja necu da dam auto,jer smatram da treba da se sama izbori za ono sto hoce,da doprinese nekako a ne samo DAJ...kao da neko stampa pare...nije samo voznja u pitanju,nego odgovornost za taj auto...treba ga napuniti gorivom,treba ga oprati,treba ulje zameniti,gume zimske-letnje,registracija....a auto joj nije preko potreban jer nikakvu u zivotu obavezu nema nego sto ode na taj fax i tamo bleji ceo dan....gde ona zuri,pa njoj treba auto po Beogradu da bi stigla na vreme?Da je nasla neki usputni poslic pa da kazem,evo dete auto,kupicemo neki manji ...ovako,da se svrcka ne dolazi u obzir...pobornik sqam toga da snosite odgovornost za tog nekoga kome pozajmite svoj auto a oni nisu svesni te odgovornsti...kad ima svoj neka radi sta hoce,a iz iskustva znam,da najvise cenis onoo sto si sam svojom mukom zaradio...znaci,sve vreme hocu da kazem da ne treba davati SVOJ auto mladom ,neiskusnom vozacu...:)
 
Аха, нисам сконтала да је у томе проблем, мислила сам да се ви плашите да јој дајете јер је неискусна...

Што се осталог тиче, могли бисте с времена на време да јој дате, чисто да не изађе из форме, онолико колико ви процените да можете и да треба.
 
Meg Rajan, ono sto je bitno je da ne izadje iz rutine. Sto se ostalog tice... Vidite mozda nekog malog punta (da ne kazem yuga) pa ako se negde i cukne i sl. nije strasnio a i troskovi su manji

Slazem se....samo ja hocu da je nateram da zaradjuje za svoje troskove a nas auto necemo da joj damo...da bi vise cenila ono sto ima,jer danasnja deca misle da pare rastu na grani i samo daj,daj...mozda sam promasila temu,ali sustinu ste valjda razumeli...:)
 
Moj sestric je nedavno dobio vozacku dozvolu...cesto trazi da mu pozajmimo auto...izgovaramo se jos na milion nacina jer ne bi davali auto nikome bez neke velike potrebe, a direktno je tesko reci...mlad osetljiv...naljutice se...sta mislite o davanju auta tu I tamo...ne secam se da je bila slicna tema...


Не знам снајка, роде мој, могу само да кажем како је прошао неки лик, неки Бранче ту из мог краја. Злопатио се као већина нас, ил' са повременом мизерном платом ил' без прихода, па је дуго возио стару "флориду", у ужасном стању, тај ауто је био такав крш да није морао да отвара врата да би у њега ушао, толике су биле рупчаге у лимарији, чим падне кишица као да је пешке ишао, бивао је скроз мокар од воде што је продирала к'о у Титаник, причали му људи да се курталише тог "трулекса" или му одоше бубрези и простата. И кад је напокон добио преко везе одличан посао на покретној траци једне стране фабрике, што је инвеститори отворише зарад нашег добра, а не због експлоатисања јефтиног робља, купи он половну "бембару коцкицу", а то је за њега био напредак као да му је "ферари" дат. Среди он тог олдтајмера са неописивом умешношћу, с љубављу, и уз знатна додатна улагања. И тек што је почео да се курчи том "коцкицом" позајми га рођеном буразеру због путовања у БГ, а овај доживи удес и уништи ауто, једва извуче живу главу. Не даде се сиротињи раји у светлу будућност новим половним колима.
 
Aaaaa
od danas vishe NE.I bash ako bude moralo - samo uz moje prisustvo.
Imam prilichno dobar auto,pozajmljivao sam ga burazeru kada treba na duzi put,pa pre dve godine kada mu je njegov malac polozio,ajd i njemu,da se malo qrci ...
Juche im doshlo poprilichno drushtvo i izmedju ostalih i jedni prijatelji sa njihovom cerkom ...I ajd da se provozaju...
Ovo je omanji gradic i prilichno pristojan,gde se vecina poznaju medjusobno.I u takvom mestu proci na semaforu kroz crveno,s podignutim krovom i prilichno razgolicen ...zaista je nedopustivo.:roll:
Ko zna ko je sve to snimio ... posledice cemo tek videti.:dash:
 

Back
Top