Срамота!!!

Novosadski Mič

Iskusan
Banovan
Poruka
6.684
Zbog stare, neregistrovane prikolice kojom je iz brda dovlačio seno za stoku, Bojan Radovanović (27) iz Novog Sela, kod Kuršumlije, do kraja marta mora da ode u zatvor na 40 dana.

- Saobraćajna policija me je tri puta zaustavljala dok sam iz planine prevozio seno da bih nahranio stoku. Kupio sam staru prikolicu bez papira koju nisam mogao da registrujem, a koja mi je bila preko potrebna kako bih izdržavao majku i sebe - počinje Radovanović za “Blic” svoju priču.



Kada su ga 2016. godine prvi put zaustavili, oduzeli su mu dozvolu i napisali kaznu od pola miliona dinara zbog neregistrovane prikolice i traktora koji, kako tvrdi Bojan, uredno je registrovan.

- Prvi put me je po seoskom putu pojurio policajac u civilu. Kada me je zaustavio, pozvao je patrolu koja je došla po mene i tada sam četiri dana proveo u pritvoru. Prodao sam neku stoku i platio prvu kaznu - priseća se Bojan.

Nakon toga, priča Radovanović, usledile su još dve kazne zbog neregistrovane prikolice. U decembru 2017. godine stiže mu presuda da zbog njih mora u zatvor.

Odložio je odsluženje kazne na tri meseca zbog bolesne majke, ali ga je na realnost podsetila nova koverta.

- Rečeno mi je da te kazne ne mogu da platim i da moram da idem u zatvor. Živim sam sa nepokretnom majkom. Prodao sam sve svinje, još da prodam krave i nek me vode... Majku moram da smestim u dom, prve komšije su u sledećem selu, a ona ne može da se stara sama o sebi - drhtavim glasom priča Bojan.


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/4...privrednik-bojan-radovanovic-preostro/yr2b73h
 

Back
Top