Усeр стољећа

U moje vreme, ovo nije bilo dozvoljeno.
Slobodno bacanje ne sme da se izvodi na način na koji je očigledno da želi namerno da proimaši.
Sudija lepo prekine i da loptu protivniku.

Sećanje na to mi je sveže, jer se slična situacija dogodila pre neki dan na polufinalu ženskog kadetskog kupa Srbije, gde je devojčica i C.Zvezde isto ovako šutnula bacanje(da namerno promaši da zadrže prednost od +1) a sudije su ostale neme, čime su mojoj ćerki uskratili pravo da pobedi(da ne pričam kako su celu utkamicu navlačili za Zvezdu).
 
U moje vreme, ovo nije bilo dozvoljeno.
Slobodno bacanje ne sme da se izvodi na način na koji je očigledno da želi namerno da proimaši.
Sudija lepo prekine i da loptu protivniku.

Sećanje na to mi je sveže, jer se slična situacija dogodila pre neki dan na polufinalu ženskog kadetskog kupa Srbije, gde je devojčica i C.Zvezde isto ovako šutnula bacanje(da namerno promaši da zadrže prednost od +1) a sudije su ostale neme, čime su mojoj ćerki uskratili pravo da pobedi(da ne pričam kako su celu utkamicu navlačili za Zvezdu).

Времена се мијењају, правила такође. У Фибиним правилима која су ступила на снагу 1. октобра 2017, у члану 43.2.3. стоји:

Izvodac slobodnog bacanja:
• Zauzima mesto iza linije slobodnog bacanja i unutar polukruga.
• Upotrebljava bilo koji metod da šutira slobodno bacanje tako da lopta ude u koš odozgo ili dodirne obruc.
• Izbacuje loptu u roku od 5 sekundi nakon što mu je sudija stavi na raspolaganje.
• Ne dodiruje liniju slobodnog bacanja niti ulazi u polje ogranicenja, sve dok lopta ne ude u koš ili dodirne obruc.
• Ne fintira slobodno bacanje.​
 

Back
Top