NOVA ATRAKCIJA BEOGRADA/SPOMENIK STEFANU NEMANJI

diletant

Domaćin
Poruka
3.009
9Qik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkdFN01EQV8vOGQ3YTdhMGI0OWVkN2RjMGNjMmYxYzI5NTYyM.jpg


https://www.blic.rs/vesti/beograd/n...ti-spomenik-stefanu-nemanji-ali-i-ceo/y0g4fh6



Nakon završenog konkursa za spomenik Stefanu Nemanji, proglašeni su pobednici. Na specijalizovanom portalu ***********. koji se bavi gradnjom i arhitekturom, predstavljeno je prvonagrađeno rešenje, njegov idejni koncept i grafička vizuelizacija.

Prvu nagradu osvojio je tim na čelu sa profesorima iz Moskve i Beograda – skulptor Aleksandar Rukavišnjikov i arhitekta Petar Arsić, dok su kao konsultanti angažovani takođe moskovski stručnjaci – profesor Nikolaj Muhin, umetnik i akademik Nikolaj Šumakov.

Na sam pogled imena ovog eminentnog tima, kako piše portal ***********., "nismo ni sumnjali da će produkt njihovih zamisli biti ništa manje od slavne ruske monumentalnosti".
 
da to je ono sto nam pored pevajuce fontane bas treba, jos jedan kic
jjebes sto nam pola opstina nema vodovod i kanalizaciju, hebes sto nam domovi zdravlja nemaju uz aparate
fontane i kicasti spomenici, to je ono sto nam treba
hleba i igara....

ovako su i celo skoplje ukicastili da bi oprali pare od puta droge i albanske mafije...od cega pare ovi nasi peru bas me zanima, dal je isto ili nesto drugo
 
da se učlanimo konačno u taj nato da se samobombardujemo

- - - - - - - - - -

da to je ono sto nam pored pevajuce fontane bas treba, jos jedan kic
jjebes sto nam pola opstina nema vodovod i kanalizaciju, hebes sto nam domovi zdravlja nemaju uz aparate
fontane i kicasti spomenici, to je ono sto nam treba
hleba i igara....

ovako su i celo skoplje ukicastili da bi oprali pare od puta droge i albanske mafije...od cega pare ovi nasi peru bas me zanima, dal je isto ili nesto drugo

ti su bar prali pare, ovi možda uzimaju neke dodatne kredite za te spomenike

- - - - - - - - - -

mi bismo isto da smo neka vlast... neki mi :confused:

al tamo kod mostara će nići isto neko čudo od 200m ili tako nekako, nevezano za bgd na vodi

cecu i arkana : ))
 
Poslednja izmena:
stefan-nemanja-(1).jpg


U ovom slučaju on je zamišljen kao napukli vizantijski šlem, koji se putem svojevrsnih krakova oslanja na tlo, a iz kojeg se, kao iz izlomljene ljuske jajeta pomalja vladarsko žezlo, koje takođe počiva na tlu. Ovim se naglašava kontinuitet naše kulture, koja se kao feniks rađa iz vizantijske, na koju se najpre Stefan Nemanja, a zatim i njegovi potomci u najvećoj meri oslanjaju tokom trajanja srednjovekovne srpske drzave.
 

Back
Top