Monitor i tastatura ne daju signal

DeepKeyboardLover

Obećava
Banovan
Poruka
52
Kompjuter ne prepoznaje tastaturu i ne daje sliku na monitor. Grafičku sam testirao na drugom računaru i ispravna je. Isprobao sam dve tastature ali isti slučaj, ne daju nikakve znake.
Vadio sam bateriju sa ploče ali nije pomoglo. Ovo me muči već nekoliko dana i ne mogu pronaći rešenje. Vadio sam memorije, premeštao slot grafike, čupao napajanje, bezbroj puta resetovao.
Da li neko može pomoći?
 
BLRJ0xDCEAA83CL.jpg:large
 
Kompjuter ne prepoznaje tastaturu i ne daje sliku na monitor. Grafičku sam testirao na drugom računaru i ispravna je. Isprobao sam dve tastature ali isti slučaj, ne daju nikakve znake.
Vadio sam bateriju sa ploče ali nije pomoglo. Ovo me muči već nekoliko dana i ne mogu pronaći rešenje. Vadio sam memorije, premeštao slot grafike, čupao napajanje, bezbroj puta resetovao.
Da li neko može pomoći?

Како можеш да знаш да ти комп не види тастатуру када немаш слику на монитору...:huh:

Када ..ресетујеш комп ...јел ти се врти хард диск и да ли се чује " кратки 1 пијук " када се подиже оперативни систем?

Јеси ли проверио монитор и његове каблове?
Само монитор може да рикне " тек тако " ако му због нечег ..прегори осигурач на напајању или на видео адаптеру...:aha2:

Да ли ти ради вентилатор на процесору, графичкој и напајању?

- - - - - - - - - -

Матична плоча не може " тек тако " да рикне. Обично таквом квару предходи неки " ЖЕШЋИ ДОГАЂАЈ "...:think: ...и ..ОШТЕЋЕЊА ...су :eek: видљива...:aha2:
 
Како можеш да знаш да ти комп не види тастатуру када немаш слику на монитору...:huh:

Када ..ресетујеш комп ...јел ти се врти хард диск и да ли се чује " кратки 1 пијук " када се подиже оперативни систем?

Јеси ли проверио монитор и његове каблове?
Само монитор може да рикне " тек тако " ако му због нечег ..прегори осигурач на напајању или на видео адаптеру...:aha2:

Да ли ти ради вентилатор на процесору, графичкој и напајању?

- - - - - - - - - -

Матична плоча не може " тек тако " да рикне. Обично таквом квару предходи неки " ЖЕШЋИ ДОГАЂАЈ "...:think: ...и ..ОШТЕЋЕЊА ...су :eek: видљива...:aha2:
quote_icon.png
Original postavio DeepKeyboardLover Kompjuter ne prepoznaje tastaturu i ne daje sliku na monitor. Grafičku sam testirao na drugom računaru i ispravna je. Isprobao sam dve tastature ali isti slučaj, ne daju nikakve znake.
Vadio sam bateriju sa ploče ali nije pomoglo. Ovo me muči već nekoliko dana i ne mogu pronaći rešenje. Vadio sam memorije, premeštao slot grafike, čupao napajanje, bezbroj puta resetovao.

Da li neko može pomoći?
ceo post je pun nelogičnosti
iz svega zaključujem da ima ploču sa minimum dva pci-e16x slota i integrisanom grafikom - jer kako bi dugačije znao da mu ne radI taSTATURA ili više njih i kako bi menjao slotove za grafičku a ista grafička radi drugde?
tu može biti više problema:
1-matična polako ide u večna lovišta
2-napajanje crkava ili ne daje dovoljan napon za pci-e slotove i za usb portove pošto pretpostavljam da ima usb a ne ps2 tastature
crknuli su usb portovi kao i slotovi za grafiku
 
Pozdrav ljudi, hvala vam, ne vidim što vam je nejasno kako mogu da vidim da tastatura ne radi kad nema monitora, svaka tastatura ima CAPS LOCK sijalicu i NUM LOCK sijalicu koje ako tastatura dobije signal zasijaju.

BTW Rešio sam problem, Hvala ljudima koji su izmislili lampu :D Procesor nije bio dobro ulegao zbog kulera, tj kuler je jako bio zavrnut sa jedne strane tako da se procesor ladno izdigao sa druge iz ležišta. Čudi me da je uopšte palio.
 
Pozdrav ljudi, hvala vam, ne vidim što vam je nejasno kako mogu da vidim da tastatura ne radi kad nema monitora, svaka tastatura ima CAPS LOCK sijalicu i NUM LOCK sijalicu koje ako tastatura dobije signal zasijaju.

BTW Rešio sam problem, Hvala ljudima koji su izmislili lampu :D Procesor nije bio dobro ulegao zbog kulera, tj kuler je jako bio zavrnut sa jedne strane tako da se procesor ladno izdigao sa druge iz ležišta. Čudi me da je uopšte palio.

Код моје тастатуре се пале те лампице када притиснем тастере ...CAPS LOCK, NUM LOCK или SCROLL LOCK ...по дифолту - НЕ. Само по мишу знам да ради јер му се упали оптика. Иначе на компу имам индикације за различите процесе рачунара...тако да лампице на тастатури нису знак да ти ради комп...јер горе и када се " заглави " и поготово ако је усб.

Како год ...СВЕ ЈЕ ДОБРО КАД СЕ ДОБРО СВРШИ...:hehe:...:hahaha: :zcepanje:
 

Back
Top