Koji je bolji Monitor ?

Prvo odeš kod očnog da utvrdi dal imaš super oči
Da ne bacaš pare badava ko jedan moj drugar.
Naime MOR'O JE da kupi mobilni zbog 13 MEGA PIKSELA "da hvata detalje na maloprodajnom proizvodu"
iako je 4-5 Mega piksela dovoljno da se uradi ona bilborder za celu ulicu.

- - - - - - - - - -

A drugi drugar, posle reinstalacije sistema koju sam mu uradio, pričao svima kako je slika na monitoru "mnogo bolja" nego ovih godina.
Kad sam to čuo iz trećih usta otišao sam do tog drugara da mu pokažem gde je dugme za osvetljenost i kontrast.
 
Srbija je zemlja glupih trenutno , tako da price o utiscima o nekom proizvodu su totalno neadekvatne osim ako si i ti takav...

Ljudi su seljoberi u smislu iskustva, znaci njemu dobro i najgore jer se prvi put susrece sa nekim sljastecim monitorom...
Sa druge strane, na prste se mogu prebrojati korisnici 10+h dnevno koji rade svoj posao na kvalitetnom monitoru u smislu slike a ne u smislu trajnosti...
Kvalitet u smislu trajnosti ce vam obezbediti brand name firma...to znaci da ce samsung sigurno biti kvalitetniji od benq ili aoc ili acer ili asus (trade mark moze i da bude jako kvalitetan, asus je lepio svoje ime na NEC rezace, koji su kostali 3x skuplje)

Ovo kad kazem na prste bukvalno mislim na prste....
Programeri rade na takvom shit da je dobro sto nisu coravi, ali navikne se valjda,
U skladu sa tim je i to da se danas u opticarskim radnjama stakla centriraju od strane radnika koji nikad skolu o tome nisu videli pa mnogi gledaju kroz nepodesene naocare cije se zizna linija i oko ne poklapaju...

Profesionalna etiketa takodje ne znaci najbolji kvalitet monitorske slike, ali znaci itekako najbolji kvalitet izrade...
Cena 3,4,5x vise od obicnih modela...a to nije tvoj rang cene...

Nabrojani su svi u istom rangu....tako da ce ti prelaz biti neprimetan..

Za onog ko radi na grafickim stanicama monitorima, za njega je trziste Srbije neprihvativo po ponudi....ovde se cena dobija po tome koliki je novcanik onog ko bi da se duva a ne po kvalitetu artikla...
 
A kao DELL je dobar cim ima naziv DELL....ma mislim stvarno...

- - - - - - - - - -

Ustvari mozda jeste po duzini trajanja, mada stari viewsonic je ubedljivo rekorder po trajanju....pa je onda doslo doba kopija pa su onda pukli i sad kao se ponovo vracaju, ali prvi prelaz sa CRT na TFT je bio ubedljivo najbolji kod viewsonica...tu monitor moze da izdrzi po 12 godina i vise i da se ne pokvari niti da mu izbledi prikaz....sto je inace boljka novih monitora, bude on blestav i radi ali oprano oprano...
 
Posto ne znam za sta ce covek da koristi monitor,moram se voditi svojim ukusom i iskustvom.
Kao neko ko se bavi grafickim dizajnom moram raci da je Dell broj jedan sto se tice monitora.Ubedljivo najrealniji prikaz boja cak i bez kalibracije,odlicni IPS paneli itd.
Sad,dal ce da traje 14 godina meni i nije tako vazno (ne planiram da ostavljam monitor sinu u nasledstvo) tehnologija se brzo razvija pa cak iako isti moze da izgura 14 godina opet ces pozeleti da ga zamenis posle odredjenog vremena kao sto je vecina zamenila stare CRT monitore iako su isti radili (ne govorim za manjinu sto su zbog nedostatka finansija gurali CRT do iznemoglosti).
 
U tom slucaju monitor bi treba da bude IPS.Nikako ne preporucujem Led jer Led tehnoogija belo prikazuje kao krem,crno kao sivo a sve boje su "isprane".Ja sam navikao na Dell i mnogo dizajnera hvali Dell,cak neki tvrde da ne mogu da rade na drugim modelima osim Apple-ovih proizvoda.

140e i nije neka kinta za monitor za grafickog dizajnera.Onaj prvi model sa tvog linka ima IPS panel ali je marka nepoznata pa nisam siguran za kvalitet monitora sto za trajanje sto za kvalitet prikaza.
 
I ja sam to cuo ali se nisam u to uverio.Odigram po koju partiju lol-a i starcrafta2 kad navatam vremena.Uglavnom sebe smatram casual gamerom.Nisam imao nikakav problem sa gejmingom na IPS-panelom.No ako si hard core gejmer i ako hoces da u domenu igara sve bude tip top onda proguglaj o ips panelima za gejming.
Ipak ako i postoji neki ghosting koji se jedva okom primecuje,mislim da ga je vredno istrpeti za kvalitet prikaza slike i boja.No upoznao sam dosta ljudi kojima je rezolucija 1920x2014 i 1376 x 768 jedno te isto.Te ljudi koji ne primecuju isprane boje ili "probijanje" led osvetljenja kroz panel napred kod crne boje.Ako si jedan od njih onda idi na led.
 
Prvo odeš kod očnog da utvrdi dal imaš super oči
Da ne bacaš pare badava ko jedan moj drugar.
Naime MOR'O JE da kupi mobilni zbog 13 MEGA PIKSELA "da hvata detalje na maloprodajnom proizvodu"
iako je 4-5 Mega piksela dovoljno da se uradi ona bilborder za celu ulicu.

- - - - - - - - - -

A drugi drugar, posle reinstalacije sistema koju sam mu uradio, pričao svima kako je slika na monitoru "mnogo bolja" nego ovih godina.
Kad sam to čuo iz trećih usta otišao sam do tog drugara da mu pokažem gde je dugme za osvetljenost i kontrast.

pa ovo je urnebesno
 
Ljudi kupio sam sebi AOC monitor kao što sam naveo u svoj post-u IPS Panel,boje super ugao gledanja ekstra ghosting-a ima ali šta je tu je nije upadljivo (ako se zagledaš dobro)
Provjerio sam da li ima "backlight bleed" i nema probijanja boja nigdje...Uglavnom dobro sam prošao i to za 125evra za ostatak vodim društvo na pivo :super:
 
hello,If it were solely for a pc for gaming just maybe the benq.

The AOC is ips though,for general desktop stuff its far nicer to use,has a plethora of inputs,speakers, & a 3.5mm jack that also passes audio from either of the hdmi or displayport inputs.

For me personally thats a real boon,if you have a speaker set or headphones & plug them in the monitor you'll get switchable audio passthrough depending on whats connected.

I have a pc,xbox one & an android box connected to mine & it just makes everything so convenient.
 
Ne znam, ja sam koristio i uvek bih rado koristio graficke radne stanice, a kupovao sam od postojecih firmi viewsonic tn panele..
I jos uvek rade i tacno se vidi da su dobro odradjeni...
To jedno slovo g jeste skupo ali slika je ni blizu kod drugih monitora, npr sad imam pored mene tri monitora, 2 su dell hg serija, i to je uzas kad stoji pored viewsonica, ispranost boja je neobjasnjiva za nekog ko gleda samo jedan monitor..
Na zalost u Srbiji malo ljudi je ostalo koji su radili na grafickim radnim stanicama, vecinom su navikli na svakakve monitore pa im nista novo niti im ista smeta..
Nekad su graficke stanice iste po ceni sa profesionalnim monitorima, ali ja uvek vise volim graficke jer se kod profesionalnih naplacuju pivot, i to p i jos neke stvari koje su meni nebitne.

Ali znam da je to mnogima pih....

- - - - - - - - - -

Sta ja rekoh u prvom postu da je ovo zemlja glupaka, i da malo ljudi moze da ti da pouzdanu informaciju a jos manje da ti se ta info i svidi..
 

Back
Top