Nova obećana zemlja: Otvaraju vrata i daju 4x veću platu

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.045
Nova obećana zemlja: Otvaraju vrata i daju 4x veću platu

Zagreb -- Velika Britanija će od 1. jula otvoriti vrata hrvatskim radnicima i izjednačiti njihova prava sa ostalim građanima Evropske unije.

Britanska premijerka Tereza Mej pismom je obavestila predsednika hrvatske Vlade Andreja Plenkovića da se 1. jula ove godine za hrvatske radnike ukida ograničenje za pristup britanskom tržištu rada, piše Slobodna Dalmacija.

To u praksi znači da će hrvatski državljani u Ujedinjenom Kraljevstvu biti izjednačeni u pravima s ostalim građanima EU i da im za zaposlenje više neće biti potrebna radna dozvola.

Hrvatska je postala antiradnička zemlja, pa je masovni odlazak ljudi u potrazi za boljim radnim uslovima u Evropi, i boljom budućnošću za svoju decu, postao gotovo pa biološki refleks.

Hrvatska je jedina država u Evropskoj uniji u kojoj su, prema nedavno objavljenim podacima, plate još uvek niže nego što su bile 2010. godine

Otvaranje vrata Britanije od jula izazvaće novi talas iseljavanja. Osim boljih plata, sigurnijeg radnog mesta i svetlijih perspektiva, Hrvate će dodatno privući i motiv da status zaposlenog sa pripadajućim pravima steknu pre konačnog Bregzita, odnosno definitivnog izlaska Britanaca iz EU 2019. godine.

Prema procenama, Britanija bi u idućem periodu mogla ubrzano da privuče na desetine hiljada hrvatskih radnika.

Hrvatski mediji postavljaju pitanje i zašto bi jedan konobar ili pomoćni kuvar u Hrvatskoj spavao u garaži i na vrućini radio 15 sati dnevno za 5 do 6 hiljada kuna (do 800 evra), kad može u Britaniji da zaraditi četiri puta više?

Kako otvaranje britanskog tržišta dolazi u momentu kada u hrvatskoj počinje turistička sezona, nije teško zaključiti da će situacija na hrvatskom tržištu sa deficitom kuvara, sobarica i konobara biti alarmantna.

U Ujedinjenom Kraljevstvu trenutna prosečna plata je nešto manje od 2.000 evra neto, a stopa nezaposlenosti im je 4,2 odsto, što svedoči o tome da posla ima za svakoga ko želi da radi. Osim toga, za ovu zemlju je karakteristična i dobra socijalna politika, stabilan penzioni sistem i ekonomska perspektiva koju u Hrvatskoj, kako pišu, ne vide ni najveći optimisti.

https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2018&mm=03&dd=23&nav_id=1372621

Bravo komsije.
 
Nova obećana zemlja: Otvaraju vrata i daju 4x veću platu

Zagreb -- Velika Britanija će od 1. jula otvoriti vrata hrvatskim radnicima i izjednačiti njihova prava sa ostalim građanima Evropske unije.

Britanska premijerka Tereza Mej pismom je obavestila predsednika hrvatske Vlade Andreja Plenkovića da se 1. jula ove godine za hrvatske radnike ukida ograničenje za pristup britanskom tržištu rada, piše Slobodna Dalmacija.

To u praksi znači da će hrvatski državljani u Ujedinjenom Kraljevstvu biti izjednačeni u pravima s ostalim građanima EU i da im za zaposlenje više neće biti potrebna radna dozvola.

Hrvatska je postala antiradnička zemlja, pa je masovni odlazak ljudi u potrazi za boljim radnim uslovima u Evropi, i boljom budućnošću za svoju decu, postao gotovo pa biološki refleks.

Hrvatska je jedina država u Evropskoj uniji u kojoj su, prema nedavno objavljenim podacima, plate još uvek niže nego što su bile 2010. godine

Otvaranje vrata Britanije od jula izazvaće novi talas iseljavanja. Osim boljih plata, sigurnijeg radnog mesta i svetlijih perspektiva, Hrvate će dodatno privući i motiv da status zaposlenog sa pripadajućim pravima steknu pre konačnog Bregzita, odnosno definitivnog izlaska Britanaca iz EU 2019. godine.

Prema procenama, Britanija bi u idućem periodu mogla ubrzano da privuče na desetine hiljada hrvatskih radnika.

Hrvatski mediji postavljaju pitanje i zašto bi jedan konobar ili pomoćni kuvar u Hrvatskoj spavao u garaži i na vrućini radio 15 sati dnevno za 5 do 6 hiljada kuna (do 800 evra), kad može u Britaniji da zaraditi četiri puta više?

Kako otvaranje britanskog tržišta dolazi u momentu kada u hrvatskoj počinje turistička sezona, nije teško zaključiti da će situacija na hrvatskom tržištu sa deficitom kuvara, sobarica i konobara biti alarmantna.

U Ujedinjenom Kraljevstvu trenutna prosečna plata je nešto manje od 2.000 evra neto, a stopa nezaposlenosti im je 4,2 odsto, što svedoči o tome da posla ima za svakoga ko želi da radi. Osim toga, za ovu zemlju je karakteristična i dobra socijalna politika, stabilan penzioni sistem i ekonomska perspektiva koju u Hrvatskoj, kako pišu, ne vide ni najveći optimisti.

https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2018&mm=03&dd=23&nav_id=1372621

Bravo komsije.

Sad će i ono malo što nije pobeglo iz te zle države da ode. Ostaće babe, dede i nešto malo dalmatinaca galebova. :lol:
 
Čestitaj ti sebi ... i paljba !

I ja sam kao mlad pičio i zarađivao.

Idi robijaj, odrobijaj i vrati se ...kao slobodan čoek, a ne rob Krstarice i virtuelnosti

Otišo bi i on da nije ušuškan ko bubreg u loju ovde.

Treba mladi da odi i zarade kintu, a pre svega da vide kako radi sistem.

Posle ko je za povratak kao ja , nek se vrati, a kom je miliji onaj život tamo, nek ostane tamo, ko moj kum i masa drugara i rodbine.
 
Zvonimir iz Osijeka će videti od britanske socijalne politike možda samo imigraciono i nikoga više.
Nije ovo Nemačka, ovde ne može da se okači o državne resurse kao parazit.

ЕУ грађане у УК не занима да се закаче на државне ресурсе.

Занима их да зараде неке парице од којих би имали неку мирну старост у својој држави. Циљ му је да заради 30 000 фунти да направи кућу и отвори неку фирмицу у свом Огулину или шта већ. Оно што јадан не зна је да је то немогуће и код Ангеле и код Терезе. Могуће је само код Доналда. Тако да углавном раде пар месеци на црно, закрпи неке рупе, врати се кући, и онда следеће године рипит.

Школован кадар занима емиграција и интеграција. Толико им се смучила Хрватска да желе да им деца буду Енглези.

Идеја о Румуну на енглеској сиси је типична фашистичка измишљотина крезубих енглеских маса (УКИП, BNP, Britain First).
 
ЕУ грађане у УК не занима да се закаче на државне ресурсе.

Занима их да зараде неке парице од којих би имали неку мирну старост у својој држави. Циљ му је да заради 30 000 фунти да направи кућу и отвори неку фирмицу у свом Огулину или шта већ.

Друге занима емиграција и интеграција. Толико им се смучила Хрватска да желе да им деца буду Енглези.

Идеја о Румуну на енглеској сиси је типична фашистичка измишљотина крезубих енглеских маса (УКИП, BNP, Britain First).

Pa i jeste izmišljotina, jako malo imigranata je na državnoj sisi u UK. Tako da ova priča o "obećanoj" zemlji sa "dobrom socijalnom politikom" će možda nekome u glavi stvoriti sliku nekakvog raja. Toga nema ovde što verujem da ljudi poput Pobedonosceva mogu da potvrde. Ljudi sa visokim obrazovanjem teško da mogu da nađu bolju zemlju za život u smislu standarda i novca koji mogu da zarade, ali ima da se radi. I to krvavo.

Ja kao neko ko je imao love-hate odnos prema Dejvidu Kameronu (Koga smatram najboljim političarem koje je UK imala posle Magi) sam mislio da je on išao u Brisel da se zajebava, ali niko ne može da ospori da bi Rumuni zaista legli na grbaču poreskih obveznika da on te 2014. godine nije uspeo da od Brisela otme pravo da nikome ne bude isplaćen jedan peni u benefitima dok ne provedu ovde 3 godine i ne stave u državnu kasu određenu sumu novce posle koje bi mogli da traže nešto za uzvrat.

Samo imbecili mogu da tvrde da UK-u kada se izađe iz EU neće trebati ljudi svih profila, pogotovu visokoobrazovani. Ono što meni smeta ovde jeste ovo mišljenje da je UK bila neki zatvoreni sanatorijum gde niko nije mogao da dođe. Ljudi sa visokim obrazovanjem su mogli veoma jednostavno i pre ovoga da se ovde nastane i rade. Iskustvo firme za koju radim je slično. Mi smo za 5 godina doveli četvoro mladih Srba kojima se ni pečat na diplomi nije osušio , sve što je trebalo jeste podneti odgovarajuću dokumentaciju da su ti ljudi zaista potrebni i da poseduju veštine kojih ovde nema. Tražili su ugovore na uvid kojima bi im se garantovala standardna plata za posao koji će raditi i njihove aplikacije su odobravane u kratkom vremenskom roku.
 
Cestitam i nadam se necemu slicnom i za stanovnike Srbije za oko 5-10 godina. Nadam se...

Pa kad broj stanovnika u Srbiji padne na 1,5 milion, mislim da ce EU slobodno otvoriti vrata zaposljavanju tih ljudi...jer pustiti slobodno 1,5 mil ljudi na 20 zemalja EU , to je sica.......nece se ni pocesati...
A naravno , radno sposobnih i zeljnih da odu iz Srbije nece biti toliko , uvrh glave 150.000 , pa podeli na 20 to ti je 7,500 stanovnika po zemlji EU...
Vec sada oni to znaju...i uskoro ce poceti da teraju investitore da dolaze u Srbiju, iz parlamenta...

Zasto?
Pa nasi politicari jedva cekaju da isprazne budzet kroz stimulacije investitoru gde ce 60% strpati sebi u dzep kroz mito
A stranim vladama itekako treba da ostane nesto stanovnistva u Srbiji inace imaju problem, supljinu koju moze bilo ko zahtevati i onda imaju bezbednosni problem...
Isto kao sto je lako vladati budalama koje se svadjaju, opasno je i ostaviti necuvano pred budala jer ce onda svasta da ispadne..

Mora se obezbediti minimum topovskog mesa, cisto radi psiholoskog obezbedjenja nekog mira...

Zato nije za neverovati da ce zene u Srbiji poceti da se nagradjuju za steonu politiku , tj politiku kravljeg razmnozavanja..
Zasto ne neka humanija terminologija....?
Pa zato sto je to sustina, a ne odrzanje zdravog drustva, kroz jacanje zdravog potomstva....

Velika je razlika kad stvaras podmladak da bi ti obavio jednu funkciju a zabole te sve osim te funkcije, u ovom slucaju da je srpremno da se nacrta na liniji fronta...
A verujte svi ovi sto ce se roditi uz dotacije ce itekako biti spremni da ubiju komsiju koji nece sa njima u rov...
 
Toliko ljudi emigrira sa balkana da ce uskoro biti nova jugoslavija na zapadu :D :D :D

- - - - - - - - - -



A zivot u Srbiji nije robija? :D :D :D

Nije !

Rob dobrovoljno pristaje na odnos sa gospodarom !

Zatvorenik nije dobrovoljno utamničen, već pobunom i kaznom.

Međutim tu postoji jedna uzgajivačka dobro osmišljena kvaka, a to je da možeš biti pomilovan ako prihvatiš robovlasništvo, tada gubiš status zatvorenika i dobijaš status roba, skidaju ti onoliko lanaca i ideš iz podruma u obore koliko oni procene da tvoja kreativnost zaslužuje kroz deo garantovanih lj.prava i sloboda . Ideš, radiš, ako si borac, štediš, otkupiš svoju slobodu i vraćaš se na livadu Srbija kao slobodan i nezavisan čovek. To je metafizička kategorija koja ti stvara vremenom i fizičko stanje ukoliko opstaješ kroz naporan duhovni i materijalni rad kao suveren čovek. Ukoliko fah-idiot povratnik ne uspostavi održivi razvoj i ukoliko sopstvenom neodgovornošću potroši svoju slobodu i suverenitet svoje porodice, on i deca mu ponovo postaju zarobljenici, gde njemu nema spasa, dok deca moraju opet prolaziti kroz isto stanje !

Nikada vi to nećete shvatiti, zato i boravite na ovom forumu ...

Za Vas su to potpune kulturološko-dinamičke enigme morala, hrabrosti, snage, sposobnosti, časti, vrline, ....!

To su ciklusi koji vremenom stvaraju zajednički suverenitet iz samooslobođenog čoveka !
 
Poslednja izmena:
Pa i jeste izmišljotina, jako malo imigranata je na državnoj sisi u UK. Tako da ova priča o "obećanoj" zemlji sa "dobrom socijalnom politikom" će možda nekome u glavi stvoriti sliku nekakvog raja. Toga nema ovde što verujem da ljudi poput Pobedonosceva mogu da potvrde. Ljudi sa visokim obrazovanjem teško da mogu da nađu bolju zemlju za život u smislu standarda i novca koji mogu da zarade, ali ima da se radi. I to krvavo.

Ja kao neko ko je imao love-hate odnos prema Dejvidu Kameronu (Koga smatram najboljim političarem koje je UK imala posle Magi) sam mislio da je on išao u Brisel da se zajebava, ali niko ne može da ospori da bi Rumuni zaista legli na grbaču poreskih obveznika da on te 2014. godine nije uspeo da od Brisela otme pravo da nikome ne bude isplaćen jedan peni u benefitima dok ne provedu ovde 3 godine i ne stave u državnu kasu određenu sumu novce posle koje bi mogli da traže nešto za uzvrat.

Samo imbecili mogu da tvrde da UK-u kada se izađe iz EU neće trebati ljudi svih profila, pogotovu visokoobrazovani. Ono što meni smeta ovde jeste ovo mišljenje da je UK bila neki zatvoreni sanatorijum gde niko nije mogao da dođe. Ljudi sa visokim obrazovanjem su mogli veoma jednostavno i pre ovoga da se ovde nastane i rade. Iskustvo firme za koju radim je slično. Mi smo za 5 godina doveli četvoro mladih Srba kojima se ni pečat na diplomi nije osušio , sve što je trebalo jeste podneti odgovarajuću dokumentaciju da su ti ljudi zaista potrebni i da poseduju veštine kojih ovde nema. Tražili su ugovore na uvid kojima bi im se garantovala standardna plata za posao koji će raditi i njihove aplikacije su odobravane u kratkom vremenskom roku.

Ti nisi iz Srbije.....
Zasto nisi?
Pa zato sto upotrebljavas frazu mora krvavo da se radi....
To radi samo neko ko je u med i mleku....a radi...

Raditi puno je jedno , samo razmazeni to zovu krvavo...
Raditi puno uz sugestije i nadzor je isto to , samo je krvavo za tvrdoglave i glupe
Raditi srednje ili puno uz maltretiranje je sasvim prihvatljivo istim tim gluperdama
A raditi srednje ili puno uz maltretiranje je krvavo za sve ostale...

I sta mislis gde se radi krvavije , u Srbiji ili u Britaniji?
 
Ja kao neko ko je imao love-hate odnos prema Dejvidu Kameronu (Koga smatram najboljim političarem koje je UK imala posle Magi) sam mislio da je on išao u Brisel da se zajebava, ali niko ne može da ospori da bi Rumuni zaista legli na grbaču poreskih obveznika da on te 2014. godine nije uspeo da od Brisela otme pravo da nikome ne bude isplaćen jedan peni u benefitima dok ne provedu ovde 3 godine i ne stave u državnu kasu određenu sumu novce posle koje bi mogli da traže nešto za uzvrat.

Камерон је љигав створ, не много способан, представник свега што не ваља у вези са Торијевцима (недефинисани центриста, меки популиста, припадник елите отуђен од стварности који живи у паралелном универзуму), али опет бољи од било чега што помахнитали марксисти из оне друге партије коју нећу чак ни да именујем имају да понуде. То што је он лупао као неком шаком о сто по Бриселу да спречи да зли Румуни својом социјалом попију млијеко које енглеска дјеца напаћена треба да добију у паузи за ручак (deliberate Thatcher pun) је била за вас нека представа Вучић-Информер типа. Румуне не занима да се прикаче на ваше или било чије социјале, већ их занима да зараде паре. Немачка је пуна ЕУ имиграната, и нико од њих није на социјали. На социјали су првенствено домаћи Немци из проблематичних породица, доста Руса, лавовски проценат Арапа и Авгана (али ниједан Турчин). Сличан је профил корисника социјале у целој ЕУ, па не би ни код вас био различит.

Може се рећи да је најбољи политичар још од Меги, али то је као да бирамо најлешу у старачком дому. У поређењу са импотентним Мејџором, Блером манитим и оним дементним Шкотом, и није му нека конкуернција.

Samo imbecili mogu da tvrde da UK-u kada se izađe iz EU neće trebati ljudi svih profila, pogotovu visokoobrazovani. Ono što meni smeta ovde jeste ovo mišljenje da je UK bila neki zatvoreni sanatorijum gde niko nije mogao da dođe. Ljudi sa visokim obrazovanjem su mogli veoma jednostavno i pre ovoga da se ovde nastane i rade. Iskustvo firme za koju radim je slično. Mi smo za 5 godina doveli četvoro mladih Srba kojima se ni pečat na diplomi nije osušio , sve što je trebalo jeste podneti odgovarajuću dokumentaciju da su ti ljudi zaista potrebni i da poseduju veštine kojih ovde nema. Tražili su ugovore na uvid kojima bi im se garantovala standardna plata za posao koji će raditi i njihove aplikacije su odobravane u kratkom vremenskom roku.

Доктори не. Само доктори морају да прођу кроз неки комплексни процес полагања 198 испита. Једино БРД дозвољава несметану имиграцију страних доктора. Зато разумеш моју лојалност и захвалност БРД на уштрб тог вашег острвља.
 
Како ће наша драга браћа Хрвати сад да се муче овде :(

Тешко ми је кад помислим како ови империјалисти добро и лепо живе на грбачи наших Југоса - наших соколова Хрвата, наших добрих Бошњака, наших вредних Шипаца, и наравно наших Срба, тог корифеја међу народима.

Осијек ради, а Јоркшир се гради.
 
Румуне не занима да се прикаче на ваше или било чије социјале, већ их занима да зараде паре. Немачка је пуна ЕУ имиграната, и нико од њих није на социјали. На социјали су првенствено домаћи Немци из проблематичних породица, доста Руса, лавовски проценат Арапа и Авгана (али ниједан Турчин). Сличан је профил корисника социјале у целој ЕУ, па не би ни код вас био различит.

У британском дискурсу, кад се каже "Румуни" мисли се пре свега на румунске цигане, којих има буквално на милионе.

Постоји једна симпатична прича кад су пре неколико година стигли у Белфаст и одмах затражили смештај за њихову мусаву децу и остало, а фини момци са Шенкил роуда им показали како поступају и са сопственим суседима а не са румунским циганима.

И онда су отишли брже него што су дошли.

https://www.theguardian.com/uk/2009/jun/26/northern-ireland-romanians-racism-belfast
 
nisi iz Srbije.....
Zasto nisi?
Pa zato sto upotrebljavas frazu mora krvavo da se radi....
To radi samo neko ko je u med i mleku....a radi.

Za život koji želim da živim mora krvavo da se radi, gotovo u bukvalnom smislu. Ja sam tokom cele prošle godine radio oko 58 sati nedeljno u proseku, ima i do toga što sam ekstremno kompetetivna osoba, što posedujem zaista dosta energije i zato što sam i psihički i fizički jak kao bik. Neko možda nije, a i viđao sam nemali broj ljudi kako odustaje.

Ne znam kako se radi u Srbiji, znam kako je ovde, i znam da ako hoćeš da živiš ovde kao pristojno ljudsko biće (Pod time podrazumevam da voziš nov auto, da imaš pristojnu kuću, da imaš novca da odeš na odmor kad poželiš, da imaš novca za hobije kojima se baviš, da imaš novca za privatno školovanje deteta) moraćeš da se pomučiš. To vaše populatno "snalaženje" gde osoba od trideset i kusur godina ne radi nigde a ima novca za dnevne i druge potrebe, to ovde ne postoji. Mogao bi nedelju dana da se snalaziš, a onda bi morao da postaviš kutiju i ćebe blizu metro stanice i da se nadaš da će ti dobri ljudi Belfasta pomoći.

UK nije mesto koje je pogodno za one koji žele da životare i uživaju u nekom proseku koji će mu država obezbediti.
 
У британском дискурсу, кад се каже "Румуни" мисли се пре свега на румунске цигане, којих има буквално на милионе.

Постоји једна симпатична прича кад су пре неколико година стигли у Белфаст и одмах затражили смештај за њихову мусаву децу и остало, а фини момци са Шенкил роуда им показали како поступају и са сопственим суседима а не са румунским циганима.

И онда су отишли брже него што су дошли.

https://www.theguardian.com/uk/2009/jun/26/northern-ireland-romanians-racism-belfast

Хаха. Само оштро са нерадницима.

Овде су у неком вечном процесу за азил, и кад им то буде одбијено они на веома свом менталитету сходан театралан начин кукају да ће се због те неправде сада убити.

Мистер Спок Немци то хватају буквално и онда их доводе у психијатрије, на затворена одељења.

То престрављује браћу Роме, који онда својевољно бегају.
 
Доктори не. Само доктори морају да прођу кроз неки комплексни процес полагања 198 испита. Једино БРД дозвољава несметану имиграцију страних доктора. Зато разумеш моју лојалност и захвалност БРД на уштрб тог вашег острвља.

Ovo ima više veze sa određenim kompleksom superiornosti koju britanski obrazovni sistem ima prema kontinentalnom obrazovanju. Nisam baš nešto upućen u temu ali znam da se doktori koji ne dolaze iz EU (Možda i iz EU) automatski spuštaju jednu lestvicu niže gde se zahteva određeno polaganje ispita. Nisam baš kompetentan što se ovoga tiče, ja sam od univerziteta odustao prilično rano.
 

Back
Top