Pomoć u programiranju

Elenina 178

Početnik
Poruka
2
Ljudi bila sam sm u osnovnoj školi i tamo smo učili paskal, sada u srednjoj školi sam prirodno matematički smer u gimnaziji i prva sam godina, volela bih da naučim da programiram u C-u , do sada sam radila samo u procesingu i paskalu i to neozbiljno baš...mislim znam samo osnove. Ima li neko neki savet kako da počnem da učim i da vežbam i sve?
 
C++ mislis..

Pa mozes da krenes sa tutorijalima na srpskom, pa onda udri na engleskom. Imas dosta sajtova za ucenje preko neta, ne treba ti upis u neku skolu za programske jezike, ali svakako, uz C++ bi trebala da poznajes jos neke programske jezike, msm ako zelis da se bavis time u buducnosti. I moj ti je savet, uci odpocetka i ne preskaci.
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti preporucio da ucis neki programski jezik viseg nivoa (javascript, c#, php, python, java) jer ces sa njima mnogo brze uci u svet programiranja, Posle da udjes u C. Razlog je sto se preko programskih jezika visokog nivoa lakse uhvate koncepti programiranja pa se posle C i C++ znacajno lakse savladaju. Sa C om neces moci da napravis nista zanimljivo dugo vremena, dok ces sa ovim jezicima moci odmah da pravis zanimljive stvari.

Java je sa dobrim razlogom inicijalni jezik na mnogim fakultetima, a ne C ili C++
 
Ljudi bila sam sm u osnovnoj školi i tamo smo učili paskal, sada u srednjoj školi sam prirodno matematički smer u gimnaziji i prva sam godina, volela bih da naučim da programiram u C-u , do sada sam radila samo u procesingu i paskalu i to neozbiljno baš...mislim znam samo osnove. Ima li neko neki savet kako da počnem da učim i da vežbam i sve?

Ne znam zasto, ali uvek imam blentav osmeh srece na licu kada god neko zeli da uci da programira :D

Ako to vec zelis da radis verovatno imas i neke ljude pored sebe koji se time bave, tako da od njih mozes da uzmes osnovne PDF-ove ili da trazis od njih da ti preuzmu listu PDF-ova sa neta koji bi ti pomogli.

Nije lose ni poceti od C++ for Dummies, tu se nauci neka osnovna stvar.

S druge strane najbitnije ti je da ti prvenstveno zaista imas volju da to zaista savladas. To nije nesto sto ces da naucis za 2 dana i onda kraj. To je nesto sto moras da aktivno pratis i sto mora da te aktivno zanima u svetu informatike.

Ako zelis iskljucivo C, sto prakticno niko ne radi u danasnje vreme (mada bi mozda trebalo zbog optimizacije), to je vec druga prica.

Pitanje je kakav software ti zelis da pravis, tj. sta zelis da programiras. Ako ces usko raditi sa Hardware-om moras da naucis i C i C++, ali ako ces samo softverski da se zanimas sa nekim video-igrama onda bi ti bolje leglo ucenje C++/Java i sl.

Treba da znas koju platformu zelis da koristis najvise, a vremenom i da savladas razlicite platforme.

U temi ovde ti je @bmaxa ponudio direktnu opciju za pomoc. Da sam na tvom mestu apsolutno bih prihvatio jer to se ne odbija. :ok: Danas je mnogo lakse doci do informacija i ljudi koji zaista zele da pomognu. Ranije to nije bio slucaj.
 
Poštovani članovi foruma krstarica,

Za sve početnike koji žele učiti programiranje postaviću moj link ka mom youtube kanalu.
Krenuo sam od skoro da pravim tutoriale. Trenutni fokus je na Java programskom jeziku gde postoje dve playliste. Osnove java programiranja i Objektno Orijentisano Progrmairanje.
Polako vremenom preći ću i na još par različitih jezika. Najbitnije, ono što je meni nekad trebalo u učenju da su tutoriali na našem jeziku.

Da ne dužim priču pogledajte pa procentie da li vam se svidja.

https://www.youtube.com/channel/UCS1ztai-dWNXcAmS3bhod2A/playlists

Puno pozdrava,
 
To svakako. Bez obzira da li je digitalna verzija knjige free ili nije, fizicka kopija se uvek placa :)

Nije bas jeftina, ali cenim da vredi. Jedino na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine je kvalitet stampe i da li ima gresaka u tekstu poput pojedenih slova itd. Za jednu ne toliko jeftinu knjigu mi se upravo to desilo.


Ipak ne jer je C najjednostavniji i najbliži jezik jeziku mašina.
 

Back
Top